suze zene.........

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#1 suze zene.........

Post by Šeherzada »

SUZE ZENE....
Djecak je upitao svoju majku-zasto places?[s]
Zato sto sam zena-odgovorila mu je.
Ne razumijem-rekao je djecak.
Majka ga je samo zagrlila i rekla-
sine nikad i neces razumjeti.
Kasnije je upitao oca-
tata,zasto mi se cini da mama place bez razloga?
Sve zene placu bez razloga-bilo je sve sto je tata znao reci.

Djecak je porastao i postao muskarac,ali jos uvjek se pitao zasto zene placu.Na krajuse uputio nekome i pitao-ZASTO ZENE PLACU?
Ta osoba je razmislila i odgovorila-
kad je Bog stvarao zenu morala je biti posebna.Dao joj je ramena dovoljno jaka da mogu nositi svu nevolju zivota,a opet dovoljno njezna da mogu nositi na njima neciju glavu i pruzati utjehu.
Dao jo je unutrasnjost da mogu podnijeti porod i odbijanje koje toliko puta dozivi od muza i djece.Dao joj je cvrstinu da ide dalje kad svi drugi odustanu,i da se brine za svoju porodicu u doba nevolje.Bez prigovora.
Dao jo je osjecajnost da voli svoju ljubav tako jako bez obzira na sve prepreke i daljinu.
Dao joj je cvrstinu da nosi svog muza u srcu bez obzira na njegove pogreske,i nacinio je od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.
Dao joj je mudrost da zna da dobar muz i mladic nikad nebi povrijedio svoju zenu,ali povremeno testira njenu snagu da uvjek bez pogovora bude uz njega.
I napokon,dao joj je suze da se isplace.Jer to je samo njeno na koristenje kad god joj zatreba.Jer kako podnijeti muzeve nevjere i tucu da bi mu pokazala svoju podrsku?Kako podnijeti nesebicno voljeti nekkoga ko je daleko a koga nikad nije vidjela?Kako podnijeti nositi porodicu i sve nevolje svijeta na ramenima a ne zaplakati?
Vidis,sine moj,ljepota zene nije u odjeci koju nosi,u njezinoj figuri niti u nacinu na koji hoda.
Ljepota zene mora se vidjeti u njenim ocima,jer to je ulaz u njeno srce-JEDINO MJESTO GDJE STANUJE LJUBAV
:( :(
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#2

Post by underground »

Inspirativno i fino :)
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#3

Post by Max.Cherry »

Very nice, ali bih ja volio upoznati jednu takvu...
monolog
Posts: 186
Joined: 13/09/2005 08:20

#4 Re: suze zene.........

Post by monolog »

aida05 wrote: kad je Bog stvarao zenu morala je biti posebna.
Zar sise nisu bile dovoljne?
aida05 wrote: ... da uvjek bez pogovora bude uz njega...
Hmmm... :? :-? :?
aida05 wrote: I napokon,dao joj je suze da se isplace. Jer to je samo njeno na koristenje kad god joj zatreba.
Da, kad god.
aida05 wrote: Vidis, sine moj, ljepota zene nije u njezinoj figuri...
:( :(
Sto mu slaga... Pa mali nije nikad odrastao... :D

Suze su znak nemoci (ako nisu radosnice).
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#5

Post by ibrik »

Respect na tekstu...zato toliko volim zene....
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#6

Post by chinese_water »

Mrzim svaku zenu koja bi mi mogla postati supruga...

a zene...i plac... ma mogu se raskreveljit kad pozele i zato tim suzama nikad nisam vjerovao...dobro sad to nikad...je previse bukvalno al' eto...tako nekako
User avatar
pentesileja
Posts: 151
Joined: 14/07/2006 10:40

#7

Post by pentesileja »

chinese_water wrote:Mrzim svaku zenu koja bi mi mogla postati supruga...

a zene...i plac... ma mogu se raskreveljit kad pozele i zato tim suzama nikad nisam vjerovao...dobro sad to nikad...je previse bukvalno al' eto...tako nekako
sretna li je ona koja ti postane supruga...
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#8

Post by sekiracija »

Aida5-
ovaj prvi dio price i razumijem,ali ovaj u kojem kazes da bog stvara ljude i zene :-) :-)

Ti bas mislis da jebog stvorio ljude ,a ne ljudi boga?
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#9

Post by chinese_water »

pentesileja wrote:
chinese_water wrote:Mrzim svaku zenu koja bi mi mogla postati supruga...

a zene...i plac... ma mogu se raskreveljit kad pozele i zato tim suzama nikad nisam vjerovao...dobro sad to nikad...je previse bukvalno al' eto...tako nekako
sretna li je ona koja ti postane supruga...
:-) sretna bi bila...ali posto ja ne zelim suprugu...nece
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by laradnaat »

sekiracija wrote:Aida5-
ovaj prvi dio price i razumijem,ali ovaj u kojem kazes da bog stvara ljude i zene :-) :-)

Ti bas mislis da jebog stvorio ljude ,a ne ljudi boga?
sve zavisi kako se gleda na stvari!
moderna nauka je na kraju uspjela dokaati postojanje boga! ;)
Starfucker
Posts: 15
Joined: 12/04/2005 11:42

#11

Post by Starfucker »

ostavljene zene uz obale sjede s vodenim ocima one ljepse su no ikada
....budi njezan
to je najmanje sto mozes

ne zelim suze da vidim u ocima zene, i tekst je pravo glup :D
Jer kako podnijeti muzeve nevjere i tucu da bi mu pokazala svoju podrsku?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#12 Re: suze zene.........

Post by anais_nin »

aida05 wrote: Dao jo je unutrasnjost da mogu podnijeti porod i odbijanje koje toliko puta dozivi od muza i djece.Dao joj je cvrstinu da ide dalje kad svi drugi odustanu,i da se brine za svoju porodicu u doba nevolje.Bez prigovora.
Dao jo je osjecajnost da voli svoju ljubav tako jako bez obzira na sve prepreke i daljinu.
Dao joj je cvrstinu da nosi svog muza u srcu bez obzira na njegove pogreske,i nacinio je od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.
Dao joj je mudrost da zna da dobar muz i mladic nikad nebi povrijedio svoju zenu,ali povremeno testira njenu snagu da uvjek bez pogovora bude uz njega.I napokon,dao joj je suze da se isplace.Jer to je samo njeno na koristenje kad god joj zatreba.Jer kako podnijeti muzeve nevjere i tucu da bi mu pokazala svoju podrsku?Kako podnijeti nesebicno voljeti nekkoga ko je daleko a koga nikad nije vidjela?Kako podnijeti nositi porodicu i sve nevolje svijeta na ramenima a ne zaplakati?Vidis,sine moj,ljepota zene nije u odjeci koju nosi,u njezinoj figuri niti u nacinu na koji hoda.
Ljepota zene mora se vidjeti u njenim ocima,jer to je ulaz u njeno srce-JEDINO MJESTO GDJE STANUJE LJUBAV
:( :(
sorry meni je ovo nigdje veze, pravo seksisticki.... :roll: ispade zene trebaju trpiti i kad ih se vara i tuce....a muskarci ne znaju voljeti kao zene niti brinuti o porodici i voljenima kao one :roll: mislim stvarno :-? :shock: :oops:
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by laradnaat »

i malo više nego seksistički.

u ime svih muškaraca bih se mogao izviniti, ali naravno ko sam ja.

ipak, smatram da se ne može baš tako decidno reći i konkludirati ;)
lejla_usa
Posts: 115
Joined: 07/12/2005 18:19

#14

Post by lejla_usa »

Max.Cherry wrote:Very nice, ali bih ja volio upoznati jednu takvu...
Da, nek' sjedi i place nakon sto ti testiras njenu lojalnost povremenim samarom ili izletom u tudji krevet. Ma daj! Pojedine recenice su sasvim u redu, ali izmedju njih ima obicnog sranja. Jesi li dobro procitao tekst? :-?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#15

Post by debela »

koji super teski shit :roll:
in_vivo
Posts: 2
Joined: 16/03/2002 00:00

#16

Post by in_vivo »

bilo bi interesantno vidjeti slican tekst o muskarcima :lol: i njihovim patnjama.
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#17

Post by Lisac »

ovakvu glupost (mislim na text) mozhe napisati samo mushkarac, i to (usudicu se reci) onaj koji vjeruje. nebitno u kojeg boga.
a zhene koje ovakvo shto dotakne i ne zasluzhuju nishta bolje od braka za koji vrijedi sve zhrtvovati i koje ce svoju velichinu trazhiti u stoichkom podnoshenju prevara i maltretiranja.

prsten i po ledjima lanac :D :D
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#18

Post by Anka »

Ni najmanje mi se ne dopada ovaj tekst. Ispada da smo mi neke jadnice koje sve i svašta (moraju) da trpe pa im jejedina uteha u cmizdrenju. Bezveze...
I muškarci bi češće plakali da nisu vaspitavani u stilu: Onaj koji plače je šonja, kilavko,slabić....
Zato muškarci ne dozvoljavaju sebi da plaču, "gutaju" suze.
Kada jak muškarac zaplače, to je stvarno sa "debelim" razlogom.
Neću da ulazim u diskutovanje o ženskom plaču, različite žene plaču iz različitih razloga,naravno,ima i žena koje suze koriste kao sredstvo da se postigne neki cilj, perfidne suze.
Ali,želim da skrenem muškarcima pažnju na suze koje su povezane sa hormonima. Obratite pažnju na pms.
U toku pms-a žene su hipersenzitivne i tada se često (nekoliko puta dnevno) smenjuju faze svadljivosti i plača. Tada se svađa i plače zbog svega i svačega.
Last edited by Anka on 13/08/2006 04:57, edited 1 time in total.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

Beatrice_22 wrote:anka, srce, budna si a nisi na politici? jupiiii...

ma tekst je odron zivi.

ja stvarno rijetko placem, u stvari izbjegavam situacije koje me na to mogu natjerati. obicno i ako se rasplacem, to je home alone. moja prijateljica kaze, ko rasplace beatrice, taj je nesto pakleno uradio :lol: :lol:
a tekst je zasnovan na pretpostavci da mi gazimo u suzama i to vlastitim citav zivot... jah eto.
a pms - druga prica, nisu to suze, nego one skroz sitne sto frcaju - huja brate, nemoc... uhhh
ja najcesce placipizdim u kinu :lol: :roll: ne mogu odoliti :D posebno kad su neke srceparajuce scene, ono namjenje da ti trgaju emocije :lol: mislim da sam najvise plakala kad je ET trebao ici kuci :lol: :D toliko o "mucenistvu" :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#20

Post by Eshek »

chinese_water wrote:
pentesileja wrote:
chinese_water wrote:Mrzim svaku zenu koja bi mi mogla postati supruga...

a zene...i plac... ma mogu se raskreveljit kad pozele i zato tim suzama nikad nisam vjerovao...dobro sad to nikad...je previse bukvalno al' eto...tako nekako
sretna li je ona koja ti postane supruga...
:-) sretna bi bila...ali posto ja ne zelim suprugu...nece
ti bi hazbnd :?
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#21

Post by cHupjahalic@ »

Tekst mi se uopste ne dopada...

Mene licno nije sramota zaplakati, ali ako zaplacem postoji debel razlog. :) Ne smatram da sam zbog tih suza manje vrijedna od bilo kojeg muskarca ili zene sto nikada suzu ne ispuste.

Osobe koje placu samo da bi preko tih tzv suza postigli/e neke svoje zamisljene ciljeve su osobe bez karaktera...
Valjda i njih nekad grize savjest ako su nesto postigli/e samo zbog tih laznih suza? :? :roll:
medulla
Posts: 119
Joined: 13/07/2006 19:19

#22 Re: suze zene.........

Post by medulla »

aida05 wrote:SUZE ZENE....
Djecak je upitao svoju majku-zasto places?[s]
Zato sto sam zena-odgovorila mu je.
Ne razumijem-rekao je djecak.
Majka ga je samo zagrlila i rekla-
sine nikad i neces razumjeti.
Kasnije je upitao oca-
tata,zasto mi se cini da mama place bez razloga?
Sve zene placu bez razloga-bilo je sve sto je tata znao reci.

Djecak je porastao i postao muskarac,ali jos uvjek se pitao zasto zene placu.Na krajuse uputio nekome i pitao-ZASTO ZENE PLACU?
Ta osoba je razmislila i odgovorila-
kad je Bog stvarao zenu morala je biti posebna.Dao joj je ramena dovoljno jaka da mogu nositi svu nevolju zivota,a opet dovoljno njezna da mogu nositi na njima neciju glavu i pruzati utjehu.
Dao jo je unutrasnjost da mogu podnijeti porod i odbijanje koje toliko puta dozivi od muza i djece.Dao joj je cvrstinu da ide dalje kad svi drugi odustanu,i da se brine za svoju porodicu u doba nevolje.Bez prigovora.
Dao jo je osjecajnost da voli svoju ljubav tako jako bez obzira na sve prepreke i daljinu.
Dao joj je cvrstinu da nosi svog muza u srcu bez obzira na njegove pogreske,i nacinio je od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.
Dao joj je mudrost da zna da dobar muz i mladic nikad nebi povrijedio svoju zenu,ali povremeno testira njenu snagu da uvjek bez pogovora bude uz njega.
I napokon,dao joj je suze da se isplace.Jer to je samo njeno na koristenje kad god joj zatreba.Jer kako podnijeti muzeve nevjere i tucu da bi mu pokazala svoju podrsku?Kako podnijeti nesebicno voljeti nekkoga ko je daleko a koga nikad nije vidjela?Kako podnijeti nositi porodicu i sve nevolje svijeta na ramenima a ne zaplakati?
Vidis,sine moj,ljepota zene nije u odjeci koju nosi,u njezinoj figuri niti u nacinu na koji hoda.
Ljepota zene mora se vidjeti u njenim ocima,jer to je ulaz u njeno srce-JEDINO MJESTO GDJE STANUJE LJUBAV
:( :(
mene strasno zanima sta bi bila ova osoba koja je razmislila i odgovorila :D
mene strasno zanima sta bi bio ovaj djecak :D

glupo u kurac

necu ni komentirat
spalit na lomaci
ja sam za i dizem sva prsta
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by laradnaat »

Beatrice_22 wrote:
anais_nin wrote:
Beatrice_22 wrote:anka, srce, budna si a nisi na politici? jupiiii...

ma tekst je odron zivi.

ja stvarno rijetko placem, u stvari izbjegavam situacije koje me na to mogu natjerati. obicno i ako se rasplacem, to je home alone. moja prijateljica kaze, ko rasplace beatrice, taj je nesto pakleno uradio :lol: :lol:
a tekst je zasnovan na pretpostavci da mi gazimo u suzama i to vlastitim citav zivot... jah eto.
a pms - druga prica, nisu to suze, nego one skroz sitne sto frcaju - huja brate, nemoc... uhhh
ja najcesce placipizdim u kinu :lol: :roll: ne mogu odoliti :D posebno kad su neke srceparajuce scene, ono namjenje da ti trgaju emocije :lol: mislim da sam najvise plakala kad je ET trebao ici kuci :lol: :D toliko o "mucenistvu" :D
ja sam plakala kad sam gledala "Duha" sa P. Svejzijem :roll: u kinu bukvalno pocenm na nesto sega misliti da ne zaplacem... najbolje je sa drugom ici, muski te srcedrapateljske scene uvijek fino ismijavaju :lol:
Nije pravilo ;)

Zavisi od scene! Ja znam kakav sam bio kada sam gledao "Green Mile" :D
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#24

Post by River_isle »

placi mala, placi
oso sam na raci
ne mogu ti doci
ne daju mi proci
la ciliegia
Posts: 43
Joined: 27/04/2006 13:33

#25

Post by la ciliegia »

Zasto se podrazumijeva da sve zene placu??? Npr. ja jako, jako, jako rijetko placem...i kako je neko rekao samo kad sam sama...a suze kao sredstvo ostvarenja ciljeva nekih djevojaka su me uvijek nervirale...naravno one namjerno izazvane za tu priliku/svrhu...s druge strane, ima djevojaka kojima je to prirodna reakcija - ja ih poznajem par...ako se iznerviraju ili im neko nesto kaze sto ih potrese (bez obzira da li je rekla muska ili zenska osoba) pocnu instinktivno plakati - to je valjda jace od njih...cak se desava i na uslovno javnom mjestu (znaci pred drugim ljudima)...dok je moja instinktivna reakcija u ovakvoj situaciji je inat, prkos popracen ironijom...naravno, kako Anka rece, jedino je pms period drugaciji :-) iznenadi i nas ponekad, a ne muskarce :D...obicno su sve emocije prenaglasene pa je tako onima koje i inace placu dovoljna samo sitnica... :D
Post Reply