Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#101

Post by tbaharis »

Arslan_ wrote:Ja koliko sam skuzio onaj celo je prvi uhvatio drota i poceo ga vuci a zatim i prskati sa sprejom.Normalno je da ce se covjek braniti.Na kraju krajeva podjite od sebe.Sta bi ste vi uradili da je vama neko pristupio na nacin na koji je onaj tip policajcu???
Mislite da bi ste ostali onako saburli i da ne bi ste nista poduzeli???

A sto se tice sutrasnjih prosvjeda, pametnije bi bilo da se ide prosvjedovati i traziti da se policiji odvezu ruke i da se konacno stane kriminalcima u kraj.
Ili mozda mislite da su svi drotovi korumpirani???
kakav ba covjek, on je osoba u uniformi koje prestavlja drzavu BiH.... kazem ja fino STOKA je puno bolja skracenica od SIPE :lol:
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#102

Post by Edit »

Pearl wrote:
Arslan_ wrote:Ja koliko sam skuzio onaj celo je prvi uhvatio drota i poceo ga vuci a zatim i prskati sa sprejom.Normalno je da ce se covjek braniti.Na kraju krajeva podjite od sebe.Sta bi ste vi uradili da je vama neko pristupio na nacin na koji je onaj tip policajcu???
Mislite da bi ste ostali onako saburli i da ne bi ste nista poduzeli???
covjek se usrao i ne bi mu nista uradio da ga mamlaz nije isprovocirao... za akciju svaka cast, ali onaj celavi kreten je unistio sve.. radi njega je akcija dobila prizvuk huliganske i spominjat ce se samo to umjesto da se prica RADI CEGA se akcija i desila... mislim da nije bilo razloga za prosoipanje sile s njegove strane, pogotovo za sprejanje covjeka...

ovi koji pricaju o tuci "golorukih ljudi" ne znam jesu li pogledali fimlic uopste, na kojem celavi policajca 2 minute izaziva, psuje i na kraju spreja.. ja bih mnogo ranije popizdila i nahebala mu se matere ... a ovaj jos ima i sluzbenu duznost da to uradi..neka su ga nalemali, izazivao je, i sam poceo... ili mozda nismo gledali isti filmic???

dobra akcija, losa izvedba.. jako losa... huliganstvo na djelu.. "mi to radimo najbolje.kupujmo bosansko"....
Slazem se
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#103

Post by Teufik iz Los Angelesa »

senadd wrote:
shuriken wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:nesto kontam o mentalnom sklopu ovih nekoliko kakanjaca...dosje ce ih pratiti citav zivot, na svim mogucim konkursima za posao....ako nisu privatnici najebace zestoko....a za 3 dana niko ih se ovdje vise nece sjecati...
hvala na brizi, Teufiche
vidi se da di dobar covjek kad se brines za posljedice
tj prorices crnu sudbinu demonstrantima

ipak, ne mogu se ne prisjetiti
da si prethodno napisao da smatras da ih svi mrze i da je ovaj celavi krme
e pa mogu te razocarati informacijom da je javnost podijeljena
i da veliki broj ljudi podrzava demonstrante i mrzi policiju

kao na primjer u L.A.-u, kad se narod digao nakom Rodney King afere
narod osjeti kad je neko imanentno protiv njega
a ova policija je neprijatelj naroda i predstavlja drzavu koja je neprijatelj naroda



E Tufo nasmijao si me do znoja.
Pa ovde ljudi završe fakultet pa nema posla,ili radi za 400-500 KM,sa 25-27-god i nikad neće moći napraviti kuću ili kupiti stan,osim ako nekog ne opljačka.
Ali nije me to nasmijalo,kontam nisi ovdje pa neznaš,pa nema posla ni za lijeka,Vlasnici se iživljavaju na omladini,a dosijei su ...opet smijeh...pa zna li raja vani da nema mjesta u zatvorima ,a velika masa čeka na izdržavanje kazni ,jer bolje je tri puta napraviti prekršaj,pa ako te uhvata.
Ovi momci će odgovarati za narušavanje javnog reda i mira,troškovi čišćenja se ne fakturišu jer je uradilo osoblje,a ovaj gest treba da pokrene "MAĐARSKU" .
Ovaj Tomić je uradio više za dobrobit ZE-DO kantona nego SDA,ADZ I SATELITI.jer oni uvijek skidaju kajmak,a čovjek je dao svoju kuću,vrijeme ....normalno da je nezadovoljan.Ali nije ovo uradio zbog sebe,nego da PROBUDI svijest.
Dakle, u Bosni je dosije shala,a da je bezperspektivno,e to stoji i bit će gore..sigurno.
Krade li se šta u tuđini?
opet oni :lol: :lol: ja Los Angelesa nisam vidio osim na slikama, evo me u Sarajevu, na poslu, i ne pada mi na pamet da se svadjam sa policajcima, :D ako ti mislis da je dosje nista, onda si garant jedan od onih koji se ne libi uciniti kriminalno djelo. zbog takvih i jesmo u ovakvom kurcu.
sarajevac
Posts: 99
Joined: 14/11/2003 00:00

#104

Post by sarajevac »

Edit wrote:
Pearl wrote:
Arslan_ wrote:Ja koliko sam skuzio onaj celo je prvi uhvatio drota i poceo ga vuci a zatim i prskati sa sprejom.Normalno je da ce se covjek braniti.Na kraju krajeva podjite od sebe.Sta bi ste vi uradili da je vama neko pristupio na nacin na koji je onaj tip policajcu???
Mislite da bi ste ostali onako saburli i da ne bi ste nista poduzeli???
covjek se usrao i ne bi mu nista uradio da ga mamlaz nije isprovocirao... za akciju svaka cast, ali onaj celavi kreten je unistio sve.. radi njega je akcija dobila prizvuk huliganske i spominjat ce se samo to umjesto da se prica RADI CEGA se akcija i desila... mislim da nije bilo razloga za prosoipanje sile s njegove strane, pogotovo za sprejanje covjeka...

ovi koji pricaju o tuci "golorukih ljudi" ne znam jesu li pogledali fimlic uopste, na kojem celavi policajca 2 minute izaziva, psuje i na kraju spreja.. ja bih mnogo ranije popizdila i nahebala mu se matere ... a ovaj jos ima i sluzbenu duznost da to uradi..neka su ga nalemali, izazivao je, i sam poceo... ili mozda nismo gledali isti filmic???

dobra akcija, losa izvedba.. jako losa... huliganstvo na djelu.. "mi to radimo najbolje.kupujmo bosansko"....
Slazem se
jesmo li gledali isti snimak? nakon uzajamnog guranja prvi udarac je bio policajcev. sprej je dosao nakon toga kao samoodbrana.

sto se tice provociranja, sluzbeno lice ne smije sebi dozvoliti da bude isprovocirano. zato se valjda i izabere da bude sluzbeno lice.

a sto se tice prebijanja 3 na 1 , zgadila mi se policija. debeli su, fizicki nespremni i koriste stare brutalne metode za "odbijanje" bubrega. ne mogu i necu da da podrzim prebijanja raje bez obzira na razlog.

dobro zamisljena i lose izvedena akcija. nije bilo potrebe za frku s policijom al eto. u svakom slucaju treba doci na proteste. moje misljenje
chupson
Posts: 33
Joined: 02/02/2003 00:00

#105 ... e hajmo sad pametni i hrabri i svi ostali...

Post by chupson »

Je li iko otisao i sta je rec?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#106

Post by car-x »

ne znam kakav ste vi to snimak gledali, ali onaj koji sam ja vidio pokazuje prvo kako neka ekipa baca farbu na vrata, pa se kroz par minuta pojavi debeli drot koji prvo drekne stane, a onda onog mladena ufati za vrat i tu situacija eskalira..
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#107

Post by angel26 »

Edit wrote:
Pearl wrote:
Arslan_ wrote:Ja koliko sam skuzio onaj celo je prvi uhvatio drota i poceo ga vuci a zatim i prskati sa sprejom.Normalno je da ce se covjek braniti.Na kraju krajeva podjite od sebe.Sta bi ste vi uradili da je vama neko pristupio na nacin na koji je onaj tip policajcu???
Mislite da bi ste ostali onako saburli i da ne bi ste nista poduzeli???
covjek se usrao i ne bi mu nista uradio da ga mamlaz nije isprovocirao... za akciju svaka cast, ali onaj celavi kreten je unistio sve.. radi njega je akcija dobila prizvuk huliganske i spominjat ce se samo to umjesto da se prica RADI CEGA se akcija i desila... mislim da nije bilo razloga za prosoipanje sile s njegove strane, pogotovo za sprejanje covjeka...



potpuno se slazem... covjek dezura ispred predsjednistva i dodje neko parkira se, i pocne bacati boje....to samo kod nas ima ....dobro su prosli...
ja sam za da se digne glas al ono je bilo huliganstvo i izgubila se cijela poenta..... :roll:

ovi koji pricaju o tuci "golorukih ljudi" ne znam jesu li pogledali fimlic uopste, na kojem celavi policajca 2 minute izaziva, psuje i na kraju spreja.. ja bih mnogo ranije popizdila i nahebala mu se matere ... a ovaj jos ima i sluzbenu duznost da to uradi..neka su ga nalemali, izazivao je, i sam poceo... ili mozda nismo gledali isti filmic???

dobra akcija, losa izvedba.. jako losa... huliganstvo na djelu.. "mi to radimo najbolje.kupujmo bosansko"....
Slazem se
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#108

Post by mIRCerka »

STOP POLICIJSKOJ BRUTALNOSTI!!!

U "napadu" bojom na Predsjedništvo BiH, od strane aktivista NVO "Tutto Completto", došlo je do grubog kršenja ljudskih prava, kada je jedan od aktivista ove NVO brutalno pretučen od strane policijskog osiguranja zgrade Predjedništva BiH (pripadnici SIPA-e).
Ne ulazeći u raspravu da li je postupak "farbanja" zgrade Predsjedništva ispravan, pokret "Dosta!" se osjeća dužnim da se usprotivi policijskoj brutalnosti, pogotovo u vrijeme pred izbore, kada su strasti već dovoljno uzavrele.
TV snimci koje smo svi vidjeli ukazuju na to da u našem društvu vlada mentalitet sile, te se pitamo ko će biti slijedeća meta.
Pripadnici SIPE bi valjda trebali biti najbolje obučeni profesionalci u državi, te bi, i pored provokacije, morali ostati pribrani i staloženi u ovakvim situacijama i poštovati zakon.
Ono što smo svi vidjeli na televiziji je čin iživljavanja nad aktivistom NVO "Tutto Completto", u trenutku kad sila više, očigledno, nije bila potrebna.
Kada tri policajca tuku jednog čovjeka, postavlja se logično pitanje:
Da li će građani BiH tolerisati ovakvo ponašanje pripadnika snaga sigurnosti?
Pozivamo građane da se mirno i dostojanstveno okupe u četvrtak, 28. 9. 2006. godine u 12:00 h, ispred zgrade Predsjedništva BiH i na taj način pokažu da ne žele policijsku torturu u BiH.
Takođe, apelujemo na građane da na protestima ni na koji način ne dođu u sukob s policijom, niti im daju povoda da intervenišu.

Dosta! team.
Ljudi, protesti su odlichno proshli. Bilo je hrpa ljudi, pridruzhili se studenti, prolaznici, radnici Sarabona... Odrzhana je i 15-minutna blokada saobracajnice u znak upozorenja. NIje bilo problema, nije bilo incidenata i sve je proslo u najboljem redu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#109

Post by mIRCerka »

DobroJutroKolumbo wrote:jebes to , sve zajedno 2 sata trajalo...jebes takve demonstracije...
pa kakve demonstracije zelis? evcina onih koji su dosli su ljudi koji su izletili sa posla ili sa predavanja, dok je vase strase puna onih koji niti studiraju, niti rade vec dobiju dzeparac i taraba....

ovo sto je bilo je super proslo.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#110

Post by BECHO »

I kakve su bile demonstracije? :-) Jel raja nosila portabl televizore sa sobom? :D
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#111

Post by Guento »

Ekskluziva! :D
Image
Image
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#112

Post by bice_bice »

ko je najglasniju pishtaljku imo? :lol:
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#113

Post by shadow »

DobroJutroKolumbo wrote:Divi Hareta sto se odozgo smijesi... :-)
...samo vas posmatram :-)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#114

Post by PITARKA_SA »

Da,neko kaze malo je dva sata protesta..bujrum da nas dodje preko hiljade pa cemo i satore "razapet" :D
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#115 Re: Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Post by nemaveze »

Herc wrote:Sutra u 12h aktivisti pokreta DOSTA! organizuju demonstracije ispred Predsjednistva protiv neprimjerene policijske brutalnosti i u znak solidarnosti sa momcima/djevojkama iz Tutto Completo.
Da policija ovako reaguje protiv pravih kriminalaca,danas ne bi bilo potrebe za farbanjem Predsjednistva.
Dodite svi i solidarisite se!
Povijate se kako vjetar puse, sto ne skupite lovu pa ne tuzite MUP zbog javnog (i nejavnog) prebijanja nenaoruzanog protestanta, a u korist pretucenog. Niste nista bolji od sadasnjih vlasti, koristite tudju muku za dobijanje poena u vlastitu korist.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#116 Re: Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Post by _BosanaC »

nemaveze wrote:
Herc wrote:Sutra u 12h aktivisti pokreta DOSTA! organizuju demonstracije ispred Predsjednistva protiv neprimjerene policijske brutalnosti i u znak solidarnosti sa momcima/djevojkama iz Tutto Completo.
Da policija ovako reaguje protiv pravih kriminalaca,danas ne bi bilo potrebe za farbanjem Predsjednistva.
Dodite svi i solidarisite se!
Povijate se kako vjetar puse, sto ne skupite lovu pa ne tuzite MUP zbog javnog (i nejavnog) prebijanja nenaoruzanog protestanta, a u korist pretucenog. Niste nista bolji od sadasnjih vlasti, koristite tudju muku za dobijanje poena u vlastitu korist.
Skupiti lovu pa tuziti MUP? Kome? Duznost MUP-a nije da stiti gradjane nego rezim, to je vec odavno poznato.

A ovom pljuvanju po DOSTA i prosvjednicima danas fakat ne vidim svrhu :?
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#117

Post by quantum »

Dobro je li iko rekao zasto je Tutto Completo uradio to sto je uradio?
Ona nebuloza od "zatro sto smo volonteri vec 6 godina a niko nas ne podrzava" je smijesna. Ako su to zato uradili onda ..... :roll:

Momak je prvi udario policajca nogom i ponasao se kao zadnji jalijash i siledzija.
Kada je policija dosla trebali su stati i mirno se predati. Time bi postigli pravi efekat. Ovako niko vishe ne govori o smislu akcije svi govore o tuci i postupku policije. Sav gnjev se glupo prenio na policiju.
Policajci su radili svoj posao. Sad sto su ga radili nakaradno, sto su dosli tek nakon sto su ovi ofarbali Predsjednistvo,sto su se mlatili kao ulicari to je posebna prica.
Izaci na demonstracije i braniti ulicnog razbijaca je smijesno. Svi bi voljeli da policija ovako umlati kriminalce ali nemoj da upotrebljavaju silu?!
I dok se raja obracunava sa policijom troglava azdaja sjedi u Predsjednistvu i smjeska se.
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#118 Re: Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Post by forza milan »

Herc wrote:Sutra u 12h aktivisti pokreta DOSTA! organizuju demonstracije ispred Predsjednistva protiv neprimjerene policijske brutalnosti i u znak solidarnosti sa momcima/djevojkama iz Tutto Completo.
Da policija ovako reaguje protiv pravih kriminalaca,danas ne bi bilo potrebe za farbanjem Predsjednistva.
Dodite svi i solidarisite se!
samo vi iy pokreta dosta se ljigaviji i od kriminalaca i od politicara
ne dao nam dragi Bog da neko od vas zasjedne na kakvu pozociju
bilo bi 1000 puta gore
bas kao u zivotinjskoj farmi
neodoljivo me podsjecate na one neraste iz spomenute knjige
orvel je car
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#119

Post by Herc »

Problem naseg naroda je sto niko nikom ne vjeruje.Necemo podrzati poljoprivrednike jer ih je podrzao Lijanovic,necemo podrzati Tutto Completo jer su ih podrzali iz "dosta!",necemo podrzati dosta! jer je u tom pokretu jedan pravo shupak covjek..
I na kraju niko ni s kim..
A svi cemo i dalje da seremo kako nam nije dobro,svako na svoj nacin,ali nikad zajedno.Sracemo i sracemo..do sudnjeg dana.Ili dok ova drzava jednostavno nestane s nama ovakvima.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#120 Re: Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Post by BHG »

forza milan wrote:
Herc wrote:Sutra u 12h aktivisti pokreta DOSTA! organizuju demonstracije ispred Predsjednistva protiv neprimjerene policijske brutalnosti i u znak solidarnosti sa momcima/djevojkama iz Tutto Completo.
Da policija ovako reaguje protiv pravih kriminalaca,danas ne bi bilo potrebe za farbanjem Predsjednistva.
Dodite svi i solidarisite se!
samo vi iy pokreta dosta se ljigaviji i od kriminalaca i od politicara
ne dao nam dragi Bog da neko od vas zasjedne na kakvu pozociju
bilo bi 1000 puta gore
bas kao u zivotinjskoj farmi
neodoljivo me podsjecate na one neraste iz spomenute knjige
orvel je car
cuj milana sto se buni...milaneeeeee šat da fak ap
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#121

Post by Jimmy_The_Saint »

Bio, demonstrir'o. Haman da se svi u glavu znamo!

Jedne znam sa demonstracija protiv rata u Iraku, ili onih za Čečeniju, druge znam sa sprečavanja deložacije Neke Tulića... Treći su vjerovatno odavde s foruma...

Jebem mu mater, možda je rješenje da nas popišu, registruju, daju nam komad Romanije, Bjelašnice ili omanju opšćinu po njihovom izboru, i da pravimo kakvu Christianiu....

Samo, zaratili bi s komšijama, kad-tad. Oko nečeg.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#122

Post by Jimmy_The_Saint »

Herc wrote:Problem naseg naroda je sto niko nikom ne vjeruje.Necemo podrzati poljoprivrednike jer ih je podrzao Lijanovic,necemo podrzati Tutto Completo jer su ih podrzali iz "dosta!",necemo podrzati dosta! jer je u tom pokretu jedan pravo shupak covjek..
I na kraju niko ni s kim..
A svi cemo i dalje da seremo kako nam nije dobro,svako na svoj nacin,ali nikad zajedno.Sracemo i sracemo..do sudnjeg dana.Ili dok ova drzava jednostavno nestane s nama ovakvima.
Dosta tačno. Samo, Lijanović nije PODRŽ'O nego IZMISLIO poljoprivrednike... I k tome ih izmanipulirao, a pri tom je baš njegov klan MARN'O NAJVIŠE PARA UVOZEĆI SMETLJE DA RAJA JEDE.
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#123

Post by morti »

Yebaji ga...

Bio sam na predavanjima!

Vazda nešto kad mene nema!!!

:D
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#124 Re: Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Post by shuriken »

forza milan wrote:
Herc wrote:Sutra u 12h aktivisti pokreta DOSTA! organizuju demonstracije ispred Predsjednistva protiv neprimjerene policijske brutalnosti i u znak solidarnosti sa momcima/djevojkama iz Tutto Completo.
Da policija ovako reaguje protiv pravih kriminalaca,danas ne bi bilo potrebe za farbanjem Predsjednistva.
Dodite svi i solidarisite se!
samo vi iy pokreta dosta se ljigaviji i od kriminalaca i od politicara
ne dao nam dragi Bog da neko od vas zasjedne na kakvu pozociju
bilo bi 1000 puta gore
bas kao u zivotinjskoj farmi
neodoljivo me podsjecate na one neraste iz spomenute knjige
orvel je car
a je li?
po cemu ti je molim te Orvel car?
Orvel je pisao o nenarodnim rezimima i podrzavao je borbu protiv takvih rezima i protudrzavne diverzije.
Orvel je bio ljevicar, dobrovoljac spanskog gradjanskog rata.

na cijoj si ti strani?
ko ti lici na svinju iz Zivotinjske farme?
ko ti se svidja a ko ti se ne svidja?
mislim da koristis Orvelovo ime samo da bi ti post dobio na tezini, kad vec nema sadrzaja.

Evo tvoje izjave:

"te likove je trebalo nalomit do bola pa ih potom osudit na par godina
to je nesto necuveno
da sam juce prolazio ispred predsjednistva u ono vrijeme cini mi se bah skocio na njih
kreteni, kerovi jedni
i svi koji ono odobravate isti ste kao oni
sa tako destruktivnim ponasanjem nemate pravo nista traziti ni od koga, pa ni od politicara
gori ste od njih
fuujjj!!!!!!!!!!"

i jos jedne svjezije:
"snimak nisam gledo ali su mi se usta razvukla u osmijeh kad ste opisali kako drot tog huligana hvata za vrat "

fashist orvelovac?
ko si?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#125

Post by Jimmy_The_Saint »

Uz potpuno slaganje s tobom, Ninja, moram ipak napomenuti da je svijet mutan kao pojava, pa se priča da je George ORwell imao veze i sa CIA-om. Što mu baš nikako ne zamjeram. Biti fašist-Orwellovac, pak, jeste dosta kontradiktorno ali ne i neizvodljivo... Znaš, masa je bilo i pismenih fašista. Najočiglednije primjere iz rukava: Knut Hamsun, C.G. Jung, Martin Heidegger, Curzio Mallaparte, Dragoš Kalajić, Matija Bećković....

No, uz sve ove ograde, forza milan baljezga. Krmad su na plakatima, krmad su u organima vlasti, a na ulici smo MI. Ja, ti, pa čak i on,
Post Reply