Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
last mohicans
Posts: 11679
Joined: 09/08/2012 23:19

#201 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by last mohicans »

Porodice Foht wrote: 22/05/2021 08:24
last mohicans wrote: 22/05/2021 00:16 Nadam se da ce se izroditi neke promjene, neki novi lideri i ulema, ali ulema u pravom smislu riječi, mada, mislim da za ulemu više nema nade. Svi istinski alimi su pomrli. A ovi novi su naučeni da se po istoj matrici ponašaju. Ja sam nakon onakvog obracanja Musica i direktnim optužbama, doduše neimenovanim, očekivao neki bum. Kad ono,prc, Velic preko noci novi glavni imam. A tek o Dautovicu sta bih imao pričati, ali necu..
Je li to onaj Uzimaga ef.? :mrgreen: Tako sam cuo da ga zovu. Covjek ima apartmane u Babinom dolu, kakav skromni daija, kakvi bakraci.
Taj, on je spletke Musicu pravio, da mu podvali i uspijelo mu je. Mlađem Velicu ako ne dođe i dajidza, ali nisam za to siguran. Treba provjeriti, ali kojom brzinom je imenovan Velic, vrlo moguce.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#202 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spinel_ »

Evo kaze da ce prvi govoriti da se pare daju u IZ kad sve bude transparentno i javno. Do tada STOP finansiranju sda uhljeba!!!


User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#203 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Bloo »

Nikad Fatmir nije bio popularniji, jos od samara akademskog sto je.dobio na NNV FF-a jer je ksenofob i rasista. :mrgreen:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#204 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spinel_ »

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /210523014

Povratnici Naili potpuno izgorjela kuća kod Višegrada, pokrenuta akcija skupljanja novca za obnovu

Pazi da te ne poslusa :(
Image

Najgori reis ikada i nula od covjeka.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#205 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Tesla Edison »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/islamsk ... /210524008

Jel ja možda griješim ili je, po natpisima na samim paketima, ovo donacija i pomoć iz Turske? Kakav Bjetul mal ako na paketima stoji natpis "Turkey for Peace"???

Jel moguće da ovako očito lažu, kradu i obmanjuju?

Ako je neko upićeniji, molio bih za objašnjenje.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#206 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spinel_ »

:mrgreen: Samo proslijedili humanitarnu pomoc koja je stigla od Katara, Arabije i Turske :izet:
Kakva sredstva iz Bejtul mala. Promo clanak da se malo operu :-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#207 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Tesla Edison »

spinel_ wrote: 24/05/2021 08:32 :mrgreen: Samo proslijedili humanitarnu pomoc koja je stigla od Katara, Arabije i Turske :izet:
Kakva sredstva iz Bejtul mala. Promo clanak da se malo operu :-)
Ako je tako, onda stvarno :-) .... nemam riječi.

Haj što su slagali, već što su, u tom slučaju vjerovatno, taj novac od oko 1 mil. KM potrošili na nešto drugo. Bože sačuvaj šta se radi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#208 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by vjeshalica »

https://avaz.ba/vijesti/bih/653612/isla ... ion-maraka

prije sat clanak
neko se uspalio pa ima potrebu da jede govna
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#209 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Tesla Edison »

Toliko novca, a mi opet skupljamo donacije :(. Humanitarna pomoć kao da je 1993. a ne 2021. godina.

Al haj, bar ne kriju da je proslijeđena donacija. U tom slučaju, oni su iz Bejtul mala izdvoji jako mali iznos, jer ovo sve što se vidi su paketi iz donacija. Ako je šta i izdvojeno, to je vjerovatno sića. Igra riječi "vrijednosti od...", "vrjednosti do....," "vrijednosti više od....", a nigdje ne navode koliko su tačno oni izdvojili iz fonda koji i treba da bude namjenjem ovim kategorijama.
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 450
Joined: 07/03/2018 18:22

#210 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by sefket_ramadani »

Bloo wrote: 22/05/2021 22:54 Nikad Fatmir nije bio popularniji, jos od samara akademskog sto je.dobio na NNV FF-a jer je ksenofob i rasista. :mrgreen:
al lik nista nije slagao, samo procito sto je IZ d.o.o napisala u svojim godisnjim izvjestajima. :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#211 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Tesla Edison »

sefket_ramadani wrote: 24/05/2021 10:31
Bloo wrote: 22/05/2021 22:54 Nikad Fatmir nije bio popularniji, jos od samara akademskog sto je.dobio na NNV FF-a jer je ksenofob i rasista. :mrgreen:
al lik nista nije slagao, samo procito sto je IZ d.o.o napisala u svojim godisnjim izvjestajima. :D
Što je nagore, ubio ih njihovim papirima. A oni šute li šute. Ili ih neko totalno pogrešno savjetuje, ili pak nemaju šta ni odgovoriti kada ih je čovjek ubio njihovim oružjem. Imaju samo ono saopštenje prepuno napada, uvreda i poziva na linč. Ni slova o navodima i tabelama koje je Fatmir objavio.

Kada bi na sudu uložili u dokaze Fatmirove tabele i rijasetovo saoštenje, nema sumnje u čiju bi korist sud donio odluku.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#212 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spreca »

Gdje ce se zaposliti ovi "specijalisti" i kakva ih ocekuju radna mjesta, dali ce i oni spakovati kofere pa pravac MinKen ili su za njih obezbjedjena radna mjesta uz pomoc SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/behram- ... /210526143
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#213 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by skoronikako »

spreca wrote: 26/05/2021 17:54 Gdje ce se zaposliti ovi "specijalisti" i kakva ih ocekuju radna mjesta, dali ce i oni spakovati kofere pa pravac MinKen ili su za njih obezbjedjena radna mjesta uz pomoc SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/behram- ... /210526143
Posto znam osobe koje su zavrsile bas ovu medresu, od njih 25ak u razredu, 20+ ce zavrsiti fakultet i tu traziti svoje zaposlenje.

Npr. ""Riječ je o fantastičnoj i brilijantnoj generaciji, a prvi put medresa je dala vicepravaka u fizici na državnom takmičenju."


Ima stvari u kojima IZ grijesi, ali ova medresa ipak nije to. Ovo je samo gimnazija koja ima i vjerske predmete. I to jedna gimnazija sa odlicnim akademskim rezultatima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#214 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spreca »

skoronikako wrote: 27/05/2021 08:12
spreca wrote: 26/05/2021 17:54 Gdje ce se zaposliti ovi "specijalisti" i kakva ih ocekuju radna mjesta, dali ce i oni spakovati kofere pa pravac MinKen ili su za njih obezbjedjena radna mjesta uz pomoc SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/behram- ... /210526143
Posto znam osobe koje su zavrsile bas ovu medresu, od njih 25ak u razredu, 20+ ce zavrsiti fakultet i tu traziti svoje zaposlenje.

Npr. ""Riječ je o fantastičnoj i brilijantnoj generaciji, a prvi put medresa je dala vicepravaka u fizici na državnom takmičenju."


Ima stvari u kojima IZ grijesi, ali ova medresa ipak nije to. Ovo je samo gimnazija koja ima i vjerske predmete. I to jedna gimnazija sa odlicnim akademskim rezultatima.
:thumbup:
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#215 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by hamos »

spreca wrote: 27/05/2021 08:34
skoronikako wrote: 27/05/2021 08:12
spreca wrote: 26/05/2021 17:54 Gdje ce se zaposliti ovi "specijalisti" i kakva ih ocekuju radna mjesta, dali ce i oni spakovati kofere pa pravac MinKen ili su za njih obezbjedjena radna mjesta uz pomoc SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/behram- ... /210526143
Posto znam osobe koje su zavrsile bas ovu medresu, od njih 25ak u razredu, 20+ ce zavrsiti fakultet i tu traziti svoje zaposlenje.

Npr. ""Riječ je o fantastičnoj i brilijantnoj generaciji, a prvi put medresa je dala vicepravaka u fizici na državnom takmičenju."


Ima stvari u kojima IZ grijesi, ali ova medresa ipak nije to. Ovo je samo gimnazija koja ima i vjerske predmete. I to jedna gimnazija sa odlicnim akademskim rezultatima.
:thumbup:
Medresa je odavno nesto poput katolickih skola na zapadu..Od 5 studenata medrese koje ja licno znam samo je 1 nastavio ici na fakultet islamskih nauka i postao hodza,ostali su upisali inzinjerstvo itd razne neke fakultete
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#216 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spreca »

hamos wrote: 27/05/2021 16:14
spreca wrote: 27/05/2021 08:34
skoronikako wrote: 27/05/2021 08:12
Posto znam osobe koje su zavrsile bas ovu medresu, od njih 25ak u razredu, 20+ ce zavrsiti fakultet i tu traziti svoje zaposlenje.

Npr. ""Riječ je o fantastičnoj i brilijantnoj generaciji, a prvi put medresa je dala vicepravaka u fizici na državnom takmičenju."


Ima stvari u kojima IZ grijesi, ali ova medresa ipak nije to. Ovo je samo gimnazija koja ima i vjerske predmete. I to jedna gimnazija sa odlicnim akademskim rezultatima.
:thumbup:
Medresa je odavno nesto poput katolickih skola na zapadu..Od 5 studenata medrese koje ja licno znam samo je 1 nastavio ici na fakultet islamskih nauka i postao hodza,ostali su upisali inzinjerstvo itd razne neke fakultete
:thumbup: svaka cast
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#217 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spreca »

Mafijasi iz IZ su odlucili jedinstvenu cjenu za Kurbane a to je 350 km,zar niste mogli zaokruziti na 500 sram vas bili, ko ste vi da odredjujete cijenu Kurbana,znate li vi bando u bijelim ahmedijama koliko ce u BiH biti kurbana od 250 km a koliko ih nece moci sebi kupiti Kurbana.Nadam se da ce te goriti u dzehenemu za svoja djela, ali vazno je da vi podmirite svoja gladna i velika dupeta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/islamsk ... /210604088
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#218 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Truba »

hamos wrote: 27/05/2021 16:14
spreca wrote: 27/05/2021 08:34
skoronikako wrote: 27/05/2021 08:12
Posto znam osobe koje su zavrsile bas ovu medresu, od njih 25ak u razredu, 20+ ce zavrsiti fakultet i tu traziti svoje zaposlenje.

Npr. ""Riječ je o fantastičnoj i brilijantnoj generaciji, a prvi put medresa je dala vicepravaka u fizici na državnom takmičenju."


Ima stvari u kojima IZ grijesi, ali ova medresa ipak nije to. Ovo je samo gimnazija koja ima i vjerske predmete. I to jedna gimnazija sa odlicnim akademskim rezultatima.
:thumbup:
Medresa je odavno nesto poput katolickih skola na zapadu..Od 5 studenata medrese koje ja licno znam samo je 1 nastavio ici na fakultet islamskih nauka i postao hodza,ostali su upisali inzinjerstvo itd razne neke fakultete
Ti brkas sjemeniste i skolu cija je vlasnica kat.crkva
Mislim da je paris hilton zavrsila katolicku skolu i dalija konakvoc :mrgreen:
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#219 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by travar »

Još malo o zekatu s džume.
tl;dk
Od '45-e IZ zapada u finansijsku krizu i zbog toga su uvedene članarine i, kasnije, davanje zekata isključivo IZ.

Ono što je naglašeno je, nije zadatak IZ da raspoređuje zekat onim pobrojanim kategorijama, oni su sebe uglavili u te kategorije i zato kada dajemo/dajete zekat IZ, dajete ga njima kao (neo)kategoriji, u cilju širenja njihove poruke/islama na ovim prostorima. Izgovor, Omer r.a. je ukinuo tu neku kategoriju ratnih zarobljenika (nije detaljisao, tako da nisam baš pohvatao), bez obzira na to šta stoji u Kur'anu (svašta), pa se IZ povela time da i oni imaju puno pravo na taj način odlučivati jer su oni vrhovni autoritet na ovim prostorima.

Kaže prije par godina nisu imali svoju televiziju/radio, sad imaju i jedno i drugo zahvaljujući boljoj finansijskoj situaciji (samo me zanima kako se TV Igman održao sve ove godine bez zekata, ali haj' :roll: )

Sljedeći put moram flonidan popiti prije džume :lol:
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#220 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Project Ashe »

spreca wrote: 04/06/2021 14:13 Mafijasi iz IZ su odlucili jedinstvenu cjenu za Kurbane a to je 350 km,zar niste mogli zaokruziti na 500 sram vas bili, ko ste vi da odredjujete cijenu Kurbana,znate li vi bando u bijelim ahmedijama koliko ce u BiH biti kurbana od 250 km a koliko ih nece moci sebi kupiti Kurbana.Nadam se da ce te goriti u dzehenemu za svoja djela, ali vazno je da vi podmirite svoja gladna i velika dupeta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/islamsk ... /210604088
Dobro brate, niko te ne tjera da preko njih uzimaš kurban. Slobodan si da ga sam sebi pribaviš, zakolješ i podijeliš.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#221 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by spreca »

Project Ashe wrote: 04/06/2021 15:17
spreca wrote: 04/06/2021 14:13 Mafijasi iz IZ su odlucili jedinstvenu cjenu za Kurbane a to je 350 km,zar niste mogli zaokruziti na 500 sram vas bili, ko ste vi da odredjujete cijenu Kurbana,znate li vi bando u bijelim ahmedijama koliko ce u BiH biti kurbana od 250 km a koliko ih nece moci sebi kupiti Kurbana.Nadam se da ce te goriti u dzehenemu za svoja djela, ali vazno je da vi podmirite svoja gladna i velika dupeta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/islamsk ... /210604088
Dobro brate, niko te ne tjera da preko njih uzimaš kurban. Slobodan si da ga sam sebi pribaviš, zakolješ i podijeliš.
Tacno,ali ni oni nemaju pravna pljacku onih koji bi da plate da se u njihovo ime zakolje kurban,npr. oni koji nisu u BiH a htjeli bi da to ucine,naravno da cu Kupiti kurbana za koliko hocu i kakvog hocu i podjelitisa rodbinom i komsijama, u dobra stara vremena smo svoj Kurban sami odgajali
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#222 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Tesla Edison »

travar wrote: 04/06/2021 14:35

Sljedeći put moram flonidan popiti prije džume :lol:
Danas u Bačićima hudba je bila dobra. Tema: Obrazovanje i vjera.

To je ono što muslimanima treba. Edukacija i obrazovanje, što šire to bolje. Bez obzira kakvo.

Muslimani su previše zaglavili u teorije zavjere, slušajući raznorazne kratkopantaloše i njima slične. Neobrazovani su, informatički nepismeni, uopšteno nepismeni, u svemu vide neku zavjeru protiv sebe, računari su im šejtanluk, škole su im debilane, samo mektebi i sl. Uče Kur'an, a maternji jezik zapostavili. Vjera i obrazovanje su ključ uspjeha. Ako si obrazovan, ne može niko sa tobom manipulisati. Znaš šta i kako ide.
Slobodno vrijeme, čitaj knjigu. Dosadna ti knjiga? Idi na YoouTube, toliko poučnih videa ima, iz raznih oblasti, fizika, hemija, informatika, komunikacije,.... Uvijek treba tražiti znanje. Naravno, treba i klanjati i Kur'an učiti, ali edukacija je isto tako važna, ako ne i važnija. Klanjanje uzme ukupno sat vremena dnevno (sa sunnetima i svim rekaatima), ostatak se posvetiti edukaciji, u hodu, na odmoru, pauzi. Izbalansirati ugodno sa korisnim.

Nisu samo YT, FB i ostali servisi samo za influensere i vlogere. Svako može naći korisno u svemu. Samo ako to i traži, naravno. (Nije ovo bilo ovako na hudbi, ovo je moj komentar nakon :) )

Takve hudbe trebaju, a ne kako se klanja, posti i sl. Da to ne znam ne bi ni došao na džumu.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#223 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Project Ashe »

spreca wrote: 04/06/2021 15:22
Project Ashe wrote: 04/06/2021 15:17
spreca wrote: 04/06/2021 14:13 Mafijasi iz IZ su odlucili jedinstvenu cjenu za Kurbane a to je 350 km,zar niste mogli zaokruziti na 500 sram vas bili, ko ste vi da odredjujete cijenu Kurbana,znate li vi bando u bijelim ahmedijama koliko ce u BiH biti kurbana od 250 km a koliko ih nece moci sebi kupiti Kurbana.Nadam se da ce te goriti u dzehenemu za svoja djela, ali vazno je da vi podmirite svoja gladna i velika dupeta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/islamsk ... /210604088
Dobro brate, niko te ne tjera da preko njih uzimaš kurban. Slobodan si da ga sam sebi pribaviš, zakolješ i podijeliš.
Tacno,ali ni oni nemaju pravna pljacku onih koji bi da plate da se u njihovo ime zakolje kurban,npr. oni koji nisu u BiH a htjeli bi da to ucine,naravno da cu Kupiti kurbana za koliko hocu i kakvog hocu i podjelitisa rodbinom i komsijama, u dobra stara vremena smo svoj Kurban sami odgajali
Ja mislim da ne postoji nikakav zakon koji tebe sprječava da organizuješ klanje i distribuciju kurbana za druge ljude. Tj možeš i ti organizovati sve to i onda naplatiti fer cijenu. Ne viđoh još da je neko to i uradio osim IZ.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#224 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by Project Ashe »

Tesla Edison wrote: 04/06/2021 15:30
travar wrote: 04/06/2021 14:35

Sljedeći put moram flonidan popiti prije džume :lol:
Danas u Bačićima hudba je bila dobra. Tema: Obrazovanje i vjera.

To je ono što muslimanima treba. Edukacija i obrazovanje, što šire to bolje. Bez obzira kakvo.

Muslimani su previše zaglavili u teorije zavjere, slušajući raznorazne kratkopantaloše i njima slične. Neobrazovani su, informatički nepismeni, uopšteno nepismeni, u svemu vide neku zavjeru protiv sebe, računari su im šejtanluk, škole su im debilane, samo mektebi i sl. Uče Kur'an, a maternji jezik zapostavili. Vjera i obrazovanje su ključ uspjeha. Ako si obrazovan, ne može niko sa tobom manipulisati. Znaš šta i kako ide.
Slobodno vrijeme, čitaj knjigu. Dosadna ti knjiga? Idi na YoouTube, toliko poučnih videa ima, iz raznih oblasti, fizika, hemija, informatika, komunikacije,.... Uvijek treba tražiti znanje. Naravno, treba i klanjati i Kur'an učiti, ali edukacija je isto tako važna, ako ne i važnija. Klanjanje uzme ukupno sat vremena dnevno (sa sunnetima i svim rekaatima), ostatak se posvetiti edukaciji, u hodu, na odmoru, pauzi. Izbalansirati ugodno sa korisnim.

Nisu samo YT, FB i ostali servisi samo za influensere i vlogere. Svako može naći korisno u svemu. Samo ako to i traži, naravno. (Nije ovo bilo ovako na hudbi, ovo je moj komentar nakon :) )

Takve hudbe trebaju, a ne kako se klanja, posti i sl. Da to ne znam ne bi ni došao na džumu.
Neki dan s jednim momkom od 19 godina raspravljam oko nekih stvari vezano za ove ravnozemljaše. Reko mali kani se bogati tih youtube i drugih stranica sve je to napravljeno namjerno da te još više zaglupljuje i nauči osnove njutnove fizike pa ćemo onda razgovarati. Momak je katolik iz Hrvatske al svejedno isto se može prenijeti i na omladinu u nas. Previše su zasuti glupim informacijama a mrsko im češljat po internetu malo dublje da dođu do pravih informacija, ako ništa pitati profesora za mišljenje (govorimo o srednjoškolcima), roditelja ako zna. Imam osjećaj samo pokupe info sa neta i smatraju to istinom, bez da plaho razmisle o tome stvarno. Ovom momku iz Hrvatske nije bilo jasno kako neko ko ide brzinom od 15000km/h može izaći van letjelice i zavrtat šeraf a neko na zemlji to isto ne može ni pri brzini od 100km/h. Najsmiješnije je što momak pohađa tehnički fakultet. :-)
Pa nije znao šta znači gravitaciono polje kako ono utječe na tijela u orbiti, pa mu objasni šta je vakuum a šta atmosfera pa kako se to sve odnosi na brzinu i pokretljivost čovjeka. Hoću da kažem, helem omladina je najebala sa svim ovim bespotrebnim informacijama i dešava se da totalno zaglupljuju sami sebe i ne znajući to. :(
edode
Posts: 102
Joined: 28/04/2021 14:31

#225 Re: Šutnja Islamske zajednice na javne prozivke

Post by edode »

odes kod srba na romaniju i kupis kurbana za pola ove cijene
Post Reply