Susilica za ves

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#251 Re: Susilica za ves

Post by Naslovnica »

https://www.ekupi.ba/Candy-susilica-CS- ... 93694.aspx

Kupio je za Black Friday, ispod 700KM, čekam da dođe... :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#252 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

Za sta sluzi voda u vratima??
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#253 Re: Susilica za ves

Post by Naslovnica »

moonca wrote:Za sta sluzi voda u vratima??
Za peglu ili je prospeš.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#254 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

rekoh bila uzela 2 u 1 ariston ovu kao bolju verziju i ok je radila ali skontala bug kod nje, zamjensku dobila isto taj bug bio, dopizdi mi i uzeh electroluxovu, kvaliteta je neusporediva :-D bolje suši i sve, poseban program za ispiranje bubnja nakon sušenja i sve, ima i ono da osvježi rublje parom.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#255 Re: Susilica za ves

Post by bit101 »

Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#256 Re: Susilica za ves

Post by biggrin »

bit101 wrote:Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
moja stoji u ormaru i samo kad je upaljena ostavimo vrata ormara otvorena.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#257 Re: Susilica za ves

Post by _Reds_ »

Susilice imaju jednu manu, jednostavno suzavaju prilicno odjecu, tako da vam vremenom majice postanu male.

Da li neko ima rješenja za ovo ?
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#258 Re: Susilica za ves

Post by maliq53 »

Meni samo jest jedan dzemper smanjila susilica koji je imao cini mi se mjesavinu vise materijala pa zbog toga ... Bukvalno ga smanjilo do mjere gdje mi vise nije mogao (i to samo susilica, sad imam mix 2 u 1 i za pranje i za susenje u jednom)... Ovo ostalo mi skupi mozda do 5% i uvijek odjecu ne uzmimam knap jer znam kad je operem koji put da ce to izaci na taman :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#259 Re: Susilica za ves

Post by _Reds_ »

Smanjuje sve, pogotovo je problem kod recimo polo majica.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#260 Re: Susilica za ves

Post by maliq53 »

Ja sam primjetio da omeksivaci malo pomognu ali opet ne mislim da je to rijesenje
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#261 Re: Susilica za ves

Post by biggrin »

ljudi, budi te realni. il ne znate okrenuti pravi program ili se debljate
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#262 Re: Susilica za ves

Post by bit101 »

biggrin wrote:
bit101 wrote:Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
moja stoji u ormaru i samo kad je upaljena ostavimo vrata ormara otvorena.
Super, hvala na odgovoru, zvuči dobro. Da li se nešto puno grije prilikom rada?
biggrin wrote:ljudi, budi te realni. il ne znate okrenuti pravi program ili se debljate
:lol: :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#263 Re: Susilica za ves

Post by _Reds_ »

biggrin wrote:ljudi, budi te realni. il ne znate okrenuti pravi program ili se debljate
Debljane nije 100%. Prvo sam mislio to :D , ali nije. Poslije mislio da je to smao kod mene, raspitam se kod drugih ljudi i oni imaju iste probleme da susilica dosta vise suzava ves, nego tradicionalno susenje vesa.

Naravno ves iz susilice je meksi.

Što se tiče programa, tesko je fuliti kad danas uredaji imaju senzore, i nije do toga. Uostalom, opet kazem mislio sam da je to samo do mene, dok se i drugi nisu poceli da zale.
bit101 wrote:Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
Vazno je da prostor ima ventilaciju ili prozor. Susilica grije prostor prilicno, pogotovo ako je mali.
Last edited by _Reds_ on 28/08/2019 17:19, edited 1 time in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#264 Re: Susilica za ves

Post by _Reds_ »

.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#265 Re: Susilica za ves

Post by VladaFBiH »

bit101 wrote:Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
ostavi malo prostora sa strana i barem 20tak cm odozgo i 10tak cm sa zadnje strane (moraš svakako jer se mašina pomjera dok radi + ne smiješ fiksirati crijeva sa zadnje strane jer će se pokidati) i samo otvori ormar kada radi :)
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#266 Re: Susilica za ves

Post by bit101 »

VladaFBiH wrote:
bit101 wrote:Pozdrav, u procesu sam kupovine susilice i planiram da je držim u ostavi koja je neka vrsta ormara/plakara, gdje bi bila zatvorena sa svih strana. Da li je to izvodljivo i hoće li stvarati problem zbog manjka ventilacije? Susilice koje sam gledao su kondenzacijske sa toplotnom pumpom, a+, i imaju otvor za ventilaciju naprijed pa bih eventualno mogao da držim vrata od plakara otvorena dok ona radi. Koliko je bitno da ima i ventilaciju sa zadnje strane?
ostavi malo prostora sa strana i barem 20tak cm odozgo i 10tak cm sa zadnje strane (moraš svakako jer se mašina pomjera dok radi + ne smiješ fiksirati crijeva sa zadnje strane jer će se pokidati) i samo otvori ormar kada radi :)
Hvala na savjetu. Tako ću i uraditi. :thumbup:
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#267 Re: Susilica za ves

Post by probook »

_Reds_ wrote:Susilice imaju jednu manu, jednostavno suzavaju prilicno odjecu, tako da vam vremenom majice postanu male.

Da li neko ima rješenja za ovo ?
Ja nisam primjetio da bilo sta smanji. LG 2u1
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#268 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

Susi na nizoj temperaturi .pamucne ..majice..
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#269 Re: Susilica za ves

Post by RagibUzoriti »

Ne hajncajte temperaturu na max i nema problema :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#270 Re: Susilica za ves

Post by vatrogasac »

Mora li se sve ovako po uputstvu razdvajati ili ima jedan program na koji se sve ubaca i dobijem suho, a ne ovako 4+2 ili 4+2,5? Na perilici mi je podjela na tamni, svijetli, bijeli i osjetljivi i ne znam drugačije. :mrgreen:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#271 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

Generalno mozes, ali imaj na umu, da peskirima, farmericama -treba vise vremena..
Majice mozes par minuta na - vidim kod vas pise- 'osvjezi' i onda na vjesalicu - uglavnom lijepo rastrese i ne bude izguzvano.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#272 Re: Susilica za ves

Post by dulekrele »

_Reds_ wrote:Susilice imaju jednu manu, jednostavno suzavaju prilicno odjecu, tako da vam vremenom majice postanu male.

Da li neko ima rješenja za ovo ?
Ako na odjevnom predmetu imas ovu oznaku krug u kvadratu prekrizen ne moze se odjeca stavljati u susilicu. Na svakom odjevnom predmetu imas oznake sta se smije a sta ne. To sigurno znas. Rjesenje je da odjeca koja ne smije u suslicu se susi ili na balkonu ili u kuci. Ja npr. nikada ne stavljam kosulje pogotovo one koje su mi uske.

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#273 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

:roll:
..ah----- procitaju kad je vec kasno .. :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#274 Re: Susilica za ves

Post by vatrogasac »

moonca wrote:Generalno mozes, ali imaj na umu, da peskirima, farmericama -treba vise vremena..
Majice mozes par minuta na - vidim kod vas pise- 'osvjezi' i onda na vjesalicu - uglavnom lijepo rastrese i ne bude izguzvano.
Hvala.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#275 Re: Susilica za ves

Post by vatrogasac »

Stavim pamučne stvari na Pamuk za ormar kao što su peškiri, majice, čaršafi... i gužva. Ima li za to neki zahvalniji program? Imam i ostalih pamučnih stvari kao što su trenerke na kojima je znak da nisu za sušilicu. Ima li i za to opcija osim štrika?

Image
Post Reply