Susilica za ves

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#151 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

Altsa wrote:
zlo zlo wrote:isključivo zbog kišnih zimskih dana uzimam 2 u 1, da mogu tih mj-dva oprati, i kad mi mrsko i kad žurim, a odvojeno ne mogu :-D s ovdašnjom vlažnosti koja je i sad ispod 40 posto suši se vani kao ludo većinu godine :-D
Stavi sulicu na perilicu ako imas prostora u visinu. bolje je kad su odvojene. znam ljude sto su kupili 2u1 i nisu nikad koristili susilicu jer nisu bili zadovoljni sa susenjem. ves koji se susi u susilici je 5x mekaniji od onoga koji se susi vani.
ta opcija ne dolazi u obzir da jedno na drugo, niti mi stane, stane mi jedna samo, nebitno kojih dimenzija, definitivno je 2 u 1 jedina opcija koja mi dolazi u obzir, samo još nahvatati da je cijenom/kvalitetom i opcijama privlačna :-D U Mostaru su radnje dosta ograničene, znam zasad jedino da beko i končar ne želim :lol: Mjerkam ove HOTPOINT ARISTON jer radnja mi je s dobrom garancijom, često tamo tehniku uzimam i nema problema nikakvih, mašine su dosta povoljne a marka je ok valjda(whirlpool je vlasnik).
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#152 Re: Susilica za ves

Post by biggrin »

radnje vise nisu problem, s obzirom na more online radnji koje vrše dostavu na kućnu adresu za 5-8 KM. U tvom slučaju lično bih gledao tri elementa: cijena, garancija i energetska efikasnost (pri čemu su sve preko A, oni nekakvi silni plusevi, irelevantni). Sad imaju neke akcije za Bosch i Beko gdje se daje 5g garancije.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#153 Re: Susilica za ves

Post by mali_balon »

zlo zlo wrote:
Altsa wrote:
zlo zlo wrote:isključivo zbog kišnih zimskih dana uzimam 2 u 1, da mogu tih mj-dva oprati, i kad mi mrsko i kad žurim, a odvojeno ne mogu :-D s ovdašnjom vlažnosti koja je i sad ispod 40 posto suši se vani kao ludo većinu godine :-D
Stavi sulicu na perilicu ako imas prostora u visinu. bolje je kad su odvojene. znam ljude sto su kupili 2u1 i nisu nikad koristili susilicu jer nisu bili zadovoljni sa susenjem. ves koji se susi u susilici je 5x mekaniji od onoga koji se susi vani.
ta opcija ne dolazi u obzir da jedno na drugo, niti mi stane, stane mi jedna samo, nebitno kojih dimenzija, definitivno je 2 u 1 jedina opcija koja mi dolazi u obzir, samo još nahvatati da je cijenom/kvalitetom i opcijama privlačna :-D U Mostaru su radnje dosta ograničene, znam zasad jedino da beko i končar ne želim :lol: Mjerkam ove HOTPOINT ARISTON jer radnja mi je s dobrom garancijom, često tamo tehniku uzimam i nema problema nikakvih, mašine su dosta povoljne a marka je ok valjda(whirlpool je vlasnik).
https://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki ... e-susilice
U mostaru imas studio, A imaju dobru servisnu mrezu, plus sto nazoves i pitas ima li kakva ostecena da je snizenju...ostecena se podrazumjeva neko glupo pstecenje ili ogrebotina
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#154 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

biggrin wrote:radnje vise nisu problem, s obzirom na more online radnji koje vrše dostavu na kućnu adresu za 5-8 KM. U tvom slučaju lično bih gledao tri elementa: cijena, garancija i energetska efikasnost (pri čemu su sve preko A, oni nekakvi silni plusevi, irelevantni). Sad imaju neke akcije za Bosch i Beko gdje se daje 5g garancije.
ti dodatni plusevi su za razne eko programe u kojima mašina pere 4 sata polako i tak to..to je za opuštene ljude :lol: :lol: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#155 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

:shock:
..4 sata....

- moja ne smije duze od pola sata... :-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#156 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

jeep i preko 4 sata, puno namakanja, malo rada, i manje struje se troši tako:lol: :lol: ja bi poludila da mi se 4 sata pere :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#157 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

..... :roll: puno namakanja-pogotovo za odjecu iz Turske nam lijepe :zoka:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#158 Re: Susilica za ves

Post by Better Man »

Svakom njegovo, ali ja nikad ne bih kupio sušilicu za veš, jer je smatram beskorisnom. Zimi sav veš, tj. bokserice, potkošulje i čarape mogu u sekundi osušiti na radijatorima. Ostale stvari traju malo duže, ali mi nisu potrebne odmah da sad moraju biti istog trena suhe. Ljeti veš prostrem na štrik na balkonu i osuši se za tili čas.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#159 Re: Susilica za ves

Post by mayab »

Pa u tome i jeste fazon, neće ljudi da imaju punu kuću veša i isparenja od susenja istoga
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#160 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

nikad ne bi sušila veš unutra i to na radijatorima da isparava i tako to, to je otrovno za dišne puteve, a ja sama i ovako imam probleme s njima.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#161 Re: Susilica za ves

Post by Ramzess Veliki »

J...mu masinu I vertikalni bubanj, smece nema regulaciju temperature pa sve isto pere i obojeno i bijelo. Majice uvrne pa one bolje perem na ruke a sad perem i bijele kosulje i potkosulje, vidim pocele tamniti pa sve otkuhao u loncu k'o nana sto mi je nekad ko cura radila, eno sad se bijeli ne mozes gledat u njih. :roll:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#162 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

Meni je masina sa vertikanim bubnjom super.Lakse se vadi ves i pere dobro. Bijeli ves perem hladnom vodom (dobro kod mene je hladna 26C minimun ali ja uz deterdzent dodajem i bleach i nije modro.

Kada peres majice-biraj program za njih/permanent press/ ne bi trebale biti ko' fishek. :lol:

to sto se u njih ne moze gledati, ne znam jel dobra 'situacija' :zoka: :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#163 Re: Susilica za ves

Post by Altsa »

Better Man wrote:Svakom njegovo, ali ja nikad ne bih kupio sušilicu za veš, jer je smatram beskorisnom. Zimi sav veš, tj. bokserice, potkošulje i čarape mogu u sekundi osušiti na radijatorima. Ostale stvari traju malo duže, ali mi nisu potrebne odmah da sad moraju biti istog trena suhe. Ljeti veš prostrem na štrik na balkonu i osuši se za tili čas.
vrlo si pametan i promicuran. susilica beskorisna pa susis ves na radijatorima. e svasta :-) . probaj se obrisati peskirom koji je osusen u susilici i onim koji je susen vani. ovaj susen vani ko smirgl papir. pa da vidis koliko je beskorisno. mnogi nemaju balkon pa ne mogu da suse vani. ali kada jednom osusis u masini neces vise nikad vani.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#164 Re: Susilica za ves

Post by Better Man »

zlo zlo wrote:nikad ne bi sušila veš unutra i to na radijatorima da isparava i tako to, to je otrovno za dišne puteve, a ja sama i ovako imam probleme s njima.
Za max 20 minuta bokserice i potkošulje budu suhe to stavim u hodnik na radijatore i nema tu nekog sad isparavanja.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#165 Re: Susilica za ves

Post by Better Man »

Altsa wrote:
Better Man wrote:Svakom njegovo, ali ja nikad ne bih kupio sušilicu za veš, jer je smatram beskorisnom. Zimi sav veš, tj. bokserice, potkošulje i čarape mogu u sekundi osušiti na radijatorima. Ostale stvari traju malo duže, ali mi nisu potrebne odmah da sad moraju biti istog trena suhe. Ljeti veš prostrem na štrik na balkonu i osuši se za tili čas.
vrlo si pametan i promicuran. susilica beskorisna pa susis ves na radijatorima. e svasta :-) . probaj se obrisati peskirom koji je osusen u susilici i onim koji je susen vani. ovaj susen vani ko smirgl papir. pa da vidis koliko je beskorisno. mnogi nemaju balkon pa ne mogu da suse vani. ali kada jednom osusis u masini neces vise nikad vani.
Tebi jeste korisno, ali meni nije. Ništa bolje nego kad je lijepo toplo vrijeme i ima malo vjetra, za čas se osuši. Još ako znaš prostrijeti veš kako treba, onda se lako ispegla. nego pustimo sušilice za veš. Poslušali se The Jesus And Mary Chain i Darklands?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#166 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

U klimama kakva je i Bosna, susilica je velika pomoc . Pogotovo za peskire , posteljinu i odjecu za svaki dan. Nije za kvalitetniju odjecu ili jeste ako nam nije bitan izgled. Ako se koristi pravilno nije ni potrebno peglanje.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#167 Re: Susilica za ves

Post by Gray »

Mi smo imali (ustvari još imamo) LG 2-u-1, i sada smo uzeli posebno sušilicu i stavili je na mašinu. Razlika je ogromna, 2-u-1 nije to to, sušilica za sat bolje osuši nego ova za 3-4.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#168 Re: Susilica za ves

Post by Better Man »

moonca wrote:U klimama kakva je i Bosna, susilica je velika pomoc . Pogotovo za peskire , posteljinu i odjecu za svaki dan. Nije za kvalitetniju odjecu ili jeste ako nam nije bitan izgled. Ako se koristi pravilno nije ni potrebno peglanje.
Čitam neki dan vezano za sušilice jedan trik. To je da se s vešom u sušilicu stave kocke leda. Kad se led krene topiti radi na principu isparavanja kao pegla i veš bude nakon sušenja kao da je ispeglan i ne mora se peglati.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#169 Re: Susilica za ves

Post by Altsa »

Better Man wrote:
Altsa wrote:
Better Man wrote:Svakom njegovo, ali ja nikad ne bih kupio sušilicu za veš, jer je smatram beskorisnom. Zimi sav veš, tj. bokserice, potkošulje i čarape mogu u sekundi osušiti na radijatorima. Ostale stvari traju malo duže, ali mi nisu potrebne odmah da sad moraju biti istog trena suhe. Ljeti veš prostrem na štrik na balkonu i osuši se za tili čas.
vrlo si pametan i promicuran. susilica beskorisna pa susis ves na radijatorima. e svasta :-) . probaj se obrisati peskirom koji je osusen u susilici i onim koji je susen vani. ovaj susen vani ko smirgl papir. pa da vidis koliko je beskorisno. mnogi nemaju balkon pa ne mogu da suse vani. ali kada jednom osusis u masini neces vise nikad vani.
Tebi jeste korisno, ali meni nije. Ništa bolje nego kad je lijepo toplo vrijeme i ima malo vjetra, za čas se osuši. Još ako znaš prostrijeti veš kako treba, onda se lako ispegla. nego pustimo sušilice za veš. Poslušali se The Jesus And Mary Chain i Darklands?
A jadan nebio kako ceti biti korisno kada je nemas . kad je budes imao onda komentarisi. kako mozes o necem diskutovati kada to nemas. e svasta.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#170 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

Better Man wrote:
moonca wrote:U klimama kakva je i Bosna, susilica je velika pomoc . Pogotovo za peskire , posteljinu i odjecu za svaki dan. Nije za kvalitetniju odjecu ili jeste ako nam nije bitan izgled. Ako se koristi pravilno nije ni potrebno peglanje.
Čitam neki dan vezano za sušilice jedan trik. To je da se s vešom u sušilicu stave kocke leda. Kad se led krene topiti radi na principu isparavanja kao pegla i veš bude nakon sušenja kao da je ispeglan i ne mora se peglati.
Ako se presusi, ja ubacim vlazan peskir i jos 5 minuta susim. Nisam citala za kocke leda.

@Altsa--moze se zivjeti bez susilice kao i perilice -no, u danasnje vrijeme jeste pomoc u kuci pogotovo ko ima veliku familiju, mali stan kao i kisovitu klimu.
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#171 Re: Susilica za ves

Post by chockad »

Zna li neko u cemu moze biti problem: susilica susi vec normalno. Na pocetku pokaze vrijeme trajanja susenja, i toliko i traje. Ali, kada zavrsi sa susenjem, samo resetuje vrijeme unazad, i ponovo krene susiti ispocetka, uprkos tome sto je ves vec suh. Zbog toga uvijek moramo pratiti vrijeme i hvatati je da je iskljucimo, inace bi vrtila danima...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#172 Re: Susilica za ves

Post by zlo zlo »

monika kako se zabogu može živjeti bez perilice??' taj dio mi pojasni, jest ako živiš u divljini, pa pereš u šumskom potoku, ali u urbanoj sredini?? ako nemaš struju a time ni onu barem najeftiniju perilicu, teško možemo govorit da je to život. Vani zna imat kolektivnih praonica za stanare, ali ovdje nema, perilica je najosnovanija potreba.
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#173 Re: Susilica za ves

Post by Naslovnica »

Better Man wrote:Svakom njegovo, ali ja nikad ne bih kupio sušilicu za veš, jer je smatram beskorisnom. Zimi sav veš, tj. bokserice, potkošulje i čarape mogu u sekundi osušiti na radijatorima. Ostale stvari traju malo duže, ali mi nisu potrebne odmah da sad moraju biti istog trena suhe. Ljeti veš prostrem na štrik na balkonu i osuši se za tili čas.
Kako sušiš veš na prelazima sezone, kada nije dovoljno toplo vani, pogotovu kada pada kiša, a grijanje još nije počelo? Nije valjda da pališ grijanje maxuz zbog sušenja veša?
Na stranu to što je tebi kao samcu sušilica 'beskorisna'.
Za porodice je itekako korisna.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#174 Re: Susilica za ves

Post by moonca »

zlo zlo wrote:monika kako se zabogu može živjeti bez perilice??' taj dio mi pojasni, jest ako živiš u divljini, pa pereš u šumskom potoku, ali u urbanoj sredini?? ako nemaš struju a time ni onu barem najeftiniju perilicu, teško možemo govorit da je to život. Vani zna imat kolektivnih praonica za stanare, ali ovdje nema, perilica je najosnovanija potreba.
Da, sada je nezamislivo, ne znaci da se ne moze. Moje djetinstvo je bilo bez perilice :-) no sada i ono sto bih trebala na ruke oprati, ipak ubacim u masinu i tako.
Vjerujem da ima i te kako familija koje ne mogu priustiti perilice.
S druge strane, ima i terapija za 'pojedine' kojima pomaze da peru na ruke, kako odjecu tako i sudje itd. :zoka:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#175 Re: Susilica za ves

Post by mali_balon »

chockad wrote:Zna li neko u cemu moze biti problem: susilica susi vec normalno. Na pocetku pokaze vrijeme trajanja susenja, i toliko i traje. Ali, kada zavrsi sa susenjem, samo resetuje vrijeme unazad, i ponovo krene susiti ispocetka, uprkos tome sto je ves vec suh. Zbog toga uvijek moramo pratiti vrijeme i hvatati je da je iskljucimo, inace bi vrtila danima...
Elektronika. Mozda reset elektronike pomogne. Cija je susilica
Post Reply