Surogat majka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#26 Re: Surogat majka?

Post by triconja »

pukepuke wrote: U BiH ne postoji masna alimentacija. Ne razumijem, ne razumijem, ne razumijem muškarce koji i dalje misle da alimentacija služi ženi za plaćanje manikure, pedikure, masaža, kozmetičkih tretmana, putovanja i slično. Alimentacija služi da i otac djeteta doprinese brizi za dijete, ne padaju ni odjeća, ni obuća, ni školske knjige, ni novac za ekskurziju, ni hrana, ni piće, ni džeparac, ni lijekovi, ni sportska oprema s neba. Naravno, vrijedi i obrnuta situacija, kad je žena ta koja plaća alimentaciju.
Jastaradi nego to rade (ovo govorim kako je uopsteno misljenje muskaraca). Mnogi ne razumiju da trebaju jednako ulagati u razvoj i zivot djeteta pa sad kako je lakse ili u braku ili pomocu alimentacije. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27 Re: Surogat majka?

Post by dale cooper »

wewa wrote:dale u zvoncericama <3
awwwwwwwwwwwwwww!
:babinsin: :lol:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#28 Re: Surogat majka?

Post by pinkman »

lijepa u dusi wrote:
pinkman wrote:Mislim da malo mijesas stvari.

U surogat majku se "ugradjuje" embrion druge zene nastao medicinski potpomognutom oplodnjom jajne celije. Drugim rijecima, surogat majka "iznajmi" svoju maternicu u kojoj se razvije novo bice kojem ona nije majka niti bilo sta. Kad bi radili DNK test ona ne bi bila majka jer to i nije, vec ona druga osoba ciji se embrion "ugradjuje".

To sto je Ronaldo platio da dobije dijete je, po meni, nesto drugo jer ta zena JESTE bioloska majka tog djeteta.

Usluge surogat majke koriste parovi koji imaju zdravstvenih problema da dobiju dijete i slicno, i ja to podrzavam uz odgovarajuce psiholoske testove, jer se ta surogat majka ipak moze povezati sa tim djetetom unatoc tome sto ona nije njegova majka, vec "inkubator". Nauka ipak nije toliko napredna da postoji vjestacka maternica, pa se koristi usluga druge zene.

A ovo sto neko rodi dijete i odrekne ga se za novac nikako ne podrzavam.
Nauka jeste razvila umjetni uterus, u fazi je ispitivanja. Koliko je ovo eticki i moralno ispravnije od surogat majki, ostaje da se procijeni. :D
E nisam to znao, ali ne sumnjam da ce za X godina biti sasvim "normalna stvar" gdje ce i muskarci i zene moci dobiti dijete samostalno tj. sve vjestacki da bude :D
pukepuke wrote: U BiH ne postoji masna alimentacija. Ne razumijem, ne razumijem, ne razumijem muškarce koji i dalje misle da alimentacija služi ženi za plaćanje manikure, pedikure, masaža, kozmetičkih tretmana, putovanja i slično. Alimentacija služi da i otac djeteta doprinese brizi za dijete, ne padaju ni odjeća, ni obuća, ni školske knjige, ni novac za ekskurziju, ni hrana, ni piće, ni džeparac, ni lijekovi, ni sportska oprema s neba. Naravno, vrijedi i obrnuta situacija, kad je žena ta koja plaća alimentaciju.
Meni je ta alimentacija malo lose poslozena. Zasto ne bi otac imao obavezu da recimo plati sve nove (ili koristene zavisno od mogucnosti) knjige, uzinu u skoli, novac za ekskurziju itd. Zasto u novcu uvijek pa da gospodja moze trositi i na svoje privatne stvari. :D

Isto mi ne ide u glavu kad poznate poznate licnosti placaju stotine hiljada dolara za dijete :D jesu li to stvarno tolike potrebe ili ne. Stavise, novac kvari pa je veoma diskutabilno da li je neophodno da se dijete kupa u novcu :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#29 Re: Surogat majka?

Post by triconja »

pinkman wrote:
lijepa u dusi wrote:
pinkman wrote:Mislim da malo mijesas stvari.

U surogat majku se "ugradjuje" embrion druge zene nastao medicinski potpomognutom oplodnjom jajne celije. Drugim rijecima, surogat majka "iznajmi" svoju maternicu u kojoj se razvije novo bice kojem ona nije majka niti bilo sta. Kad bi radili DNK test ona ne bi bila majka jer to i nije, vec ona druga osoba ciji se embrion "ugradjuje".

To sto je Ronaldo platio da dobije dijete je, po meni, nesto drugo jer ta zena JESTE bioloska majka tog djeteta.

Usluge surogat majke koriste parovi koji imaju zdravstvenih problema da dobiju dijete i slicno, i ja to podrzavam uz odgovarajuce psiholoske testove, jer se ta surogat majka ipak moze povezati sa tim djetetom unatoc tome sto ona nije njegova majka, vec "inkubator". Nauka ipak nije toliko napredna da postoji vjestacka maternica, pa se koristi usluga druge zene.

A ovo sto neko rodi dijete i odrekne ga se za novac nikako ne podrzavam.
Nauka jeste razvila umjetni uterus, u fazi je ispitivanja. Koliko je ovo eticki i moralno ispravnije od surogat majki, ostaje da se procijeni. :D
E nisam to znao, ali ne sumnjam da ce za X godina biti sasvim "normalna stvar" gdje ce i muskarci i zene moci dobiti dijete samostalno tj. sve vjestacki da bude :D
pukepuke wrote: U BiH ne postoji masna alimentacija. Ne razumijem, ne razumijem, ne razumijem muškarce koji i dalje misle da alimentacija služi ženi za plaćanje manikure, pedikure, masaža, kozmetičkih tretmana, putovanja i slično. Alimentacija služi da i otac djeteta doprinese brizi za dijete, ne padaju ni odjeća, ni obuća, ni školske knjige, ni novac za ekskurziju, ni hrana, ni piće, ni džeparac, ni lijekovi, ni sportska oprema s neba. Naravno, vrijedi i obrnuta situacija, kad je žena ta koja plaća alimentaciju.
Meni je ta alimentacija malo lose poslozena. Zasto ne bi otac imao obavezu da recimo plati sve nove (ili koristene zavisno od mogucnosti) knjige, uzinu u skoli, novac za ekskurziju itd. Zasto u novcu uvijek pa da gospodja moze trositi i na svoje privatne stvari. :D

Isto mi ne ide u glavu kad poznate poznate licnosti placaju stotine hiljada dolara za dijete :D jesu li to stvarno tolike potrebe ili ne. Stavise, novac kvari pa je veoma diskutabilno da li je neophodno da se dijete kupa u novcu :D
Ne znamo mi sirotinja kakve su njihove potrebe, sto odmah osudjujes? :lol:
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#30 Re: Surogat majka?

Post by kelipan »

Ja podrzavam surogat majku,ne zbog novca nego sto rodi dete za drugu zenu koja to ne moze,a druga je prica sto popularne licnosti imaju novca i mogu platiti koliko hoce,citala sam u Indiji da neke zene dobiju 3.000/5.000 eura a neke ni to,sve zavisi koliko i ako im da agencija.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#31 Re: Surogat majka?

Post by Ramzess Veliki »

Ja bih za 10 miliona zatrudnio k'o Swartzeneger u onom filmu.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#32 Re: Surogat majka?

Post by Pasiflora »

Ronaldo je platio 10 miliona jer je vrv imao jako stroge kriterije oko odabira žene koja će mu roditi djecu i oko tajnosti cijelog postupka. Negdje sam pročitala da postoji ogromna mogućnost da žena čak i ne zna kome je rodila djete - da bi se izbjegle eventualne komplikacije kasnije.
Što bi rekli - ko ima masla i... maže posvuda :D

U svakom slućaju, bez obzira na činjenicu da je surogat majčinstvo najčešće posao - nije mi jasno kako se žena izbori sa hormnonima. Ipak se za vrijeme trudnoće dešavaju strašne hormonske/emocionalne i fizičke promjene u tijelu - kako te žene izlaze na kraj sa tim? Kako se uspiju izboriti sa životinjskim nagonom da dijete koje je rodila sačuva? Meni taj aspekt nije jasan.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33 Re: Surogat majka?

Post by biggrin »

vjerovatno određenoj tipi žena tih par miliona razloga im da snage da se izbore :)
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#34 Re: Surogat majka?

Post by kelipan »

Ronaldo je platio najvise pise da je dao dosta novca surogat majci da ne progovori,isto tako da agencije uzimaju puno vise od pola,a u Indiji cak neke da ne dobiju nista,da i da se dete odmah odnese tako da ga nevidi ta zena koja ga je rodila,a za emocije da zna da nije njeno i da se time vodi.
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#35 Re: Surogat majka?

Post by kelipan »

Jedna surogat majka je rodila petorke i novac nije htela uzeti.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#36 Re: Surogat majka?

Post by Euphoria »

Surogat majka obično nema genetski materijal sa djetetom već posluzi kao inkubator. Da li bih mogla biti? Mogla bih. Ne bih mogla gledati npr svog brata ili nekog dragog da pati jer nema potomsvo, ali bih trazila da vidjam i pratim djete redovno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37 Re: Surogat majka?

Post by moonca »

ali bih trazila da vidjam i pratim djete redovno.
Zasto ?
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#38 Re: Surogat majka?

Post by Euphoria »

Pa zato što bih to uradila iz ljubavi prema bliskim osobama i logično i to dijete bi mi bilo drago i nekako posebno vezana....
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39 Re: Surogat majka?

Post by tuzlak1212 »

kolko se ja razumijem u sve ovo, poetna surogat majke i jeste da rodis djete, dadnes ga pravnim roditeljima i zaboravis za njeg i dijete nikad ne zna za surogat mater... a opet sta ja znam o tome :lol:
al cudno bi bilo da surogat majka obilazi dijete
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40 Re: Surogat majka?

Post by moonca »

Lijepo je sto bi ti uradila, bilo za clana familije ili nekoga nepoznatog. No, nisam sigurna da bi isti zeljeli da imas kontakt sa djetetom.
U slucaju da je familija, bilo bi neizbjezno no ....mislim da nije praksa da se kontakti njeguju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41 Re: Surogat majka?

Post by MarlboroGold »

Pasiflora wrote:Ronaldo je platio 10 miliona jer je vrv imao jako stroge kriterije oko odabira žene koja će mu roditi djecu i oko tajnosti cijelog postupka. Negdje sam pročitala da postoji ogromna mogućnost da žena čak i ne zna kome je rodila djete - da bi se izbjegle eventualne komplikacije kasnije.
Što bi rekli - ko ima masla i... maže posvuda :D

U svakom slućaju, bez obzira na činjenicu da je surogat majčinstvo najčešće posao - nije mi jasno kako se žena izbori sa hormnonima. Ipak se za vrijeme trudnoće dešavaju strašne hormonske/emocionalne i fizičke promjene u tijelu - kako te žene izlaze na kraj sa tim? Kako se uspiju izboriti sa životinjskim nagonom da dijete koje je rodila sačuva? Meni taj aspekt nije jasan.
Pare... ništa drugo.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#42 Re: Surogat majka?

Post by Euphoria »

moonca wrote:Lijepo je sto bi ti uradila, bilo za clana familije ili nekoga nepoznatog. No, nisam sigurna da bi isti zeljeli da imas kontakt sa djetetom.
U slucaju da je familija, bilo bi neizbjezno no ....mislim da nije praksa da se kontakti njeguju.
Nije kad se za pare radi, logično. I ja da angažujem surogat majku, advokat bi je dobro ispeglao i hrpu bi izjava poptpisala. Uzmi pare i zdravo.

Ali ovo je nešto drugo i pod tim uslovima bih mogla, nekako moja krv svakako.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#43 Re: Surogat majka?

Post by triconja »

Miss Moonlight wrote:
moonca wrote:Lijepo je sto bi ti uradila, bilo za clana familije ili nekoga nepoznatog. No, nisam sigurna da bi isti zeljeli da imas kontakt sa djetetom.
U slucaju da je familija, bilo bi neizbjezno no ....mislim da nije praksa da se kontakti njeguju.
Nije kad se za pare radi, logično. I ja da angažujem surogat majku, advokat bi je dobro ispeglao i hrpu bi izjava poptpisala. Uzmi pare i zdravo.

Ali ovo je nešto drugo i pod tim uslovima bih mogla, nekako moja krv svakako.
Nije tvoja krv. Ako je jajna celija i spermatozoid tudji a ubaceni u tebe ta beba nema nikakve veze genetski sa tobom. Svaki ce sud presuditi da se beba da "bioloskim" roditeljima i zabraniti posjete od strane surogat majke u slucaju bilo kakvih predomisljanja nakon poroda.
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#44 Re: Surogat majka?

Post by kelipan »

Sto bih ja volela da si moja sestra,ja sam svoju molila ona nece a srce iz grudi bih dala ako treba.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#45 Re: Surogat majka?

Post by Boemica »

Postoje dvije osobe na svijetu za koje bih pristala biti surogat majka, osim ako su te osobe u pitanju, ne bih mogla, nema šanse.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#46 Re: Surogat majka?

Post by Boemica »

Zemlja zemljanima wrote:
Boemica wrote:Postoje dvije osobe na svijetu za koje bih pristala biti surogat majka, osim ako su te osobe u pitanju, ne bih mogla, nema šanse.
a što nebi boja, mislim žene koje to rade su profesionalke iza kojih stoji ogroman aparat, od specijalne ishrane, ljekova, fizikalne terapije, doktora, 24 sata monitoring itd, pa danas imaju firme koje to rade, izabereš boju očiju, spol, visinu, težinu, i sve kako će da izgleda u budućnosti, hoćeš li da bude nadaren za dotura, umjetnika, glumca itd
Šta ja imam od toga što će dijete koje ću drugom dati biti nadareno za doktora? Ništa.
Ne bih mogla zbog sebe i svojih emocija, nisam profesionalka, insan sam.
Za braću bih mogla, jer bih za njih dvojicu sve na svijetu mogla i usudila se uraditi, a svakako tetke najviše razmazuju djecu :)
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#47 Re: Surogat majka?

Post by Boemica »

Zemlja zemljanima wrote:a velika je prednost ne zamaraš se sa tukijem
Mene tuki ne zamara, naprotiv ;)
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#48 Re: Surogat majka?

Post by ho oponopono »

kelipan wrote:Ja podrzavam surogat majku,ne zbog novca nego sto rodi dete za drugu zenu koja to ne moze,a druga je prica sto popularne licnosti imaju novca i mogu platiti koliko hoce,citala sam u Indiji da neke zene dobiju 3.000/5.000 eura a neke ni to,sve zavisi koliko i ako im da agencija.
...jah eto valja mrijet, usreći drugoga...što ne bi uzela lovu, onaj renta karsa pa naplati, ova uterus, čista komercijala, kakvi sevapi, mirna noć i ostale trice...:pusi2:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#49 Re: Surogat majka?

Post by triconja »

Zemlja zemljanima wrote:
ho oponopono wrote:
kelipan wrote:Ja podrzavam surogat majku,ne zbog novca nego sto rodi dete za drugu zenu koja to ne moze,a druga je prica sto popularne licnosti imaju novca i mogu platiti koliko hoce,citala sam u Indiji da neke zene dobiju 3.000/5.000 eura a neke ni to,sve zavisi koliko i ako im da agencija.
...jah eto valja mrijet, usreći drugoga...što ne bi uzela lovu, onaj renta karsa pa naplati, ova uterus, čista komercijala, kakvi sevapi, mirna noć i ostale trice...:pusi2:
u indiji kod ciganije je sve ispod bilo kakve radosti, surogat majke na zapadu uzmu za jedan porod najmanje 300K, doduše one koje su V.I.P. tj koje imaju posebne genetske predispozicije, ostale uzimaju najviše do 100K
Kakav vip kakve picke materine, das jaro spermu i zena da jaje i to se ubaci u trecu zenu. Ta treca zena nema zakonski nikakvog uporista sto se tice tog djeteta jer ono nije njeno.

A to da uzme tvoju spermu i ugradi u zenu je glupost jer se to more dosta jeftinije uradit a kolko god da platis to dijete je bioloski i tvoje i od te zene i da se ode na sud popusio bi ma svakom sudu i moro bi alimentaciju placat a ne bi ni dijete dobio.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#50 Re: Surogat majka?

Post by triconja »

Zemlja zemljanima wrote:
triconja wrote: Kakav vip kakve picke materine, das jaro spermu i zena da jaje i to se ubaci u trecu zenu. Ta treca zena nema zakonski nikakvog uporista sto se tice tog djeteta jer ono nije njeno.

A to da uzme tvoju spermu i ugradi u zenu je glupost jer se to more dosta jeftinije uradit a kolko god da platis to dijete je bioloski i tvoje i od te zene i da se ode na sud popusio bi ma svakom sudu i moro bi alimentaciju placat a ne bi ni dijete dobio.
to je za sirotinju i subvencije za porodice koje nemaju pare, ja pišem o bogatašima, milijarderima, nešto što i ne znaš da postoji, ko će to vama pojasnit, svi pametni svi sve znaju a životi govno i kašika.
Aha, ne treba pit kolu jer se finansira izrael :lol: , vakcine ubijaju i prave invalide od djece i slicno :lol:

Poyy :mrgreen:
Post Reply