Supernatural

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#226 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Supernatural: Season 11, Episode 1
Out of the Darkness, Into the Fire (7 Oct. 2015)

:zekzek: :zekzek: :zekzek: :zekzek: :zekzek:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#227 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

:pusi2:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#228 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Ključaj temu, najbolja serija svih vremena :carobnjak: :carobnjak: :carobnjak: :carobnjak: :carobnjak:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#229 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Danas druga epizoda.

YOLO :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#230 Re: Supernatural

Post by Truba »

uskoro počinjem 8 sezonu
moram priznat da me sedma malo smorila
lutaju... kao da ne znaju što dalje
ali je dobro što su epizode zabavne većinom i kratke (41 minuta)
te brzo prođu u većini slučajeva za razliku od recimo homelanda kojeg sad gledam a ima 49 ili 55 minuta + dosadni dio s tinejdžerima
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#231 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Imaju neke epizode koje su dosadnije, ali početak 11 sezone je vrlo obećavajući, prejak početak.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#232 Re: Supernatural

Post by ledeni_caj »

Nova sezona za sad grmi. Au. :shock: :shock:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#233 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Image

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#234 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

Sedma sezona je prilično zamorna. Oni Levijatani su bili pilana žešća. Udaviše brate. Isto tako mi ni deseta nije bila na nivou. Bilo je dosta peglativnih epizoda. Posebno one sa Rowenom u glavnoj ulozi :cry:

11. je počela fino. Prve dvije epizode su skroz zanimljive :izet:

Ukupni dojam - vrh serija!
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#235 Re: Supernatural

Post by Truba »

poceo osmu...prva zanimljiva :mrgreen:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#236 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Posljednja epizoda je trenutno najbolja ocjenjena epizoda od početka Supernaturala ;-)

Jedanaesta sezone je vrhunska. Ljudi se pate da održe kvalitet kroz nekoliko sezona, a Supernatural, ne da zadržava, nego evo diže sami kvalitet i to u jedanaestoj sezoni, nevjerovatno.

Svakako da je serija imala oscilacije, ali ukupni dojam "best ever" 8-)
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#237 Re: Supernatural

Post by Truba »

dobra 8. sezona
tojest 11 ep koliko sam pogledao
vala odmah bolje kad nema levijatana
dik je bio zanimljiv

ali draže su mi stand alone epizode
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#238 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Ova sezona će po ocjenama biti najbolja u historiji Supernaturala :thumbup:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#239 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#240 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Strašna pjesma, najgore što je nekako nostaligčna, tj. kao da je serija završila pa to slušam.

Lucifer :evil:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#241 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

Lucy je opasan motherfucker :D

Ova jedanaesta sezona je prilično dobra. Jedna od boljih do sada :thumbup:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#242 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Vjerovatno najbolja sezona Supernaturala.

Odnos Amare i Deana:

Darkness se žvali sa Deanom, koji klišej i to je jedina stvar koja mi ide na živce u novoj sezoni. Svakako da je tama posebno vezana za Deana jer je on bio posljednji nosilac Mark of Cane, ali opet su malo pretjerali. Dean je u poljupcu s njom vidio neku budućnost, koju, saznat ćemo nekad kasnije. U neku ruku po supernatural principu nekako navijamo za tamu koja je eto na nepošten način bila zaključana, s tim prije što je u svemu tome pomogao Lucifer, tako da je tama sa dekolteom heroj, a ne zločinac :mrgreen:

Odnos Crowley i Rowena:

Najjači dijalog u seriji je između njih dvoje, ono shut up bitch, i would hear something if you would just shut up itd. Rowena je malo dosadna bila, ali kao karakter se dobro razvila i meni je postala draga. Crowley se manje pojavljuje, pokazuje previše emocija, ali svakako number one karakter u seriji.

Odnos Sam i Lucifer:

Lucifer po ko zna koji put pokazuje da je kralj spletki. Uspio je nagovoriti Sama da se vide, tako da može izvesti svoju spletku i uzeti Sama kao vessel. Lucifer kao lik prejak, Good morning Vietnam :lol: Srceparajuća scena je bila Samova suza i sada nam valja čekati mjesec dana do sljedeće epizode.

Anđeli su pokušali Ultimate punch, ali uzaludan je svakako, Amara je živa, ta Amara sa dekolteom koja je bila skoro pa pokrivena u Mentalistu :oops:

Kao što znamo Michael, Lucifer i Adam su trebali biti u istom kavezu, tj. Adam je ustvari mrtav kada je izgorio, tako da to ostavlja samo Lucifera i Michaela. Sam je razgovarao samo sa Luciferom, tako da postoje dvije opcije:

1) Lucifer i Michael su zapravo u dva različita kaveza
2) Rowena je pozvala samo Lucifera, tako da se samo on pojavio.

Eh sada ostaje pitanje kako to da nisu prikazivali Michaela u kavezu kada su u nekoliko navrata pokazivali na Lucifera. Po meni je logičnije da su u odvojenom kavezu što se ove priče, ali manje logično u cijelosti Supernaturala jer su nestali u isto vrijeme, tj. govorilo se da su u istom kavezu.

Image

Ko bi rekao da jedna serija može izdržati jedanaest sezona da bude na tako visokom nivou. Haj dobro što je na visokom nivou, nego što jedva čekaš da prođe ovo mjesec dana da gledaš novu epizodu. Veći je hype nego čekanje novih marvelovih i dc filmova.

Supernatural, najbolja serija svih vremena :thumbup:
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#243 Re: Supernatural

Post by lajkujMe »

:( :( :( :(

Tuga me hvata, poslije mnogo godina odbijanja da gledam ovu seriju nasuprot svim preporukama jbg moja tvrdoglavost i uvijerenja da ovu horror/fantazija tematiku ne volim, iz puke dosade i pocetkom zimske pauze zbog nedostatka novog materija rekoh haj da pokusam.

Nisam seriju dosada nikada jos gledao osim jedne epizode prije mozda 8-9 godina i to samo pola epizode.
Moram reci da me odmah na prvoj epizodi navukla kao nista, vrlo rijetko me moze nesto tako brzo uhvatiti u zavisnost :D

I tako sam nastavio eto sinoc sam dosao do kraja i odgledao zadnju epizodu (ne racunam ovu sto je danas izasla) i hvata me tuga ogromna jer sad ne mogu po 5-6 epizoda dnevno da gledam nego moram da cekam heftu po heftu za samo jednu epizodu :( :( aaaaa

Nadam se da ova serija nece imati nikad kraj. Sve sezone su vrhunske ma da su kao sto je neko vec rekao ona s levajatanima ispod prosjeka.

Ova 11 sezona je odlicna.

Sta mi pomalo smeta iako sam navikao na to je da je mnogo dobrih likova zaginulo najvise mi zao Charlie. Ali ono sto sam skontao u ovoj seriji happy end ne postoji, cak kad umres nisi zadovoljan rajom.... neke familije tamo vamo nisu moguce jer proslost sustize a buducnost je neizvjesna.

Od svih likova najvise mi se svidjaju Dean, Crowley i Cass ali ranije dok je bio naivan i humoristican bez namjere da bude :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#244 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

Image
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#245 Re: Supernatural

Post by Tabhana »

Ma najbolja serija svih vremena, tu nema dileme :oops:

Hejteri neće dati šansu seriji. Ova 11 sezona je vjerovatno i najbolja sezona do sada. Samo da se brojke poprave, ne mogu vjerovati da su u padu, valdja dugotrajnost utiče na to, nebitno što je kvalitet na vrhuncu. Uglavnom Smalvile se prošao, a snimat će se najvjerovatnije i 12 sezona.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#246 Re: Supernatural

Post by Kroksica »

Meni je sezona 11 bezveze.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#247 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

Napraviše na kraju crtani film i komediju sa tamom, Luciferom i "Čakom" u glavnoj ulozi :D

I ovo je trebalo okončati prije barem dvije sezone.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#248 Re: Supernatural

Post by irac300 »

Šta ste se ušutili, krenula 12. sezona. :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#249 Re: Supernatural

Post by Mali_Vuk »

Malo su mi ohladili nakon zadnje sezone, ali vjerovatno ću ih opet nastaviti gledati, dok se nakupi još koja epizoda :D
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#250 Re: Supernatural

Post by Truba »

ja sam na kraju osme tako da vas ne mogu pratiti
Post Reply