Supermarketi - "slucajna" otimacina

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by moonca »

Dozer wrote: 29/06/2022 20:08
moonca wrote: 29/06/2022 14:19 Ta roba, kojoj je rok trajanja pri kraju. prodavnice ... plachaju nizu cijenu kod dobavljacha... :-)
Jasno. Ali i dalje ne mijenja nista u cinjenici da ce je na kraju baciti kada istekne rok.
Do tad, pa i nakon isteka roka, pokusavace je prodati. I izmisljati gluposti kada im se ukaze na to.
...za neke proizvode, i ako istekne rok.. su ok za jelo. to vazi za zachine, neke vitamine, chajeve.. loshe povrce ..voche.. mogu i sirevi ... itd. ali, bi u prodavnici trebali biti 50 % ... od regularne cijene.. . ako nisu . ne kupuj.. :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Dozer »

Pa sta sad...svi moramo biti nutricionisti da bismo znali sta moze, a sta ne moze nakon deklarisanog roka...?

Usput, nije mi se jednom desilo da kupim nesto cemu nije istekao rok, niti ce ubrzo, a kad otpakujem unutra ubudjano (npr. pavlaka, tost...), ili usireno (npr. mlijeko u tetrapaku), ili cudne boje i mirisa (npr. neke salame...).

Jbg, ali necu da razmisljam i o tome. Pogledam datum, ako je ok, kupim ako mi to treba. Ako je datum pri kraju ili istekao, samo zaobidjem, i gotovo.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#53 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by nepass1 »

Zar neprekucavaju te rokove :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#54 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by tap3ah75 »

nepass1 wrote: 30/06/2022 07:04 Zar neprekucavaju te rokove :mrgreen:
Jooj kad se sjetim ... kod nas je tip imao posao da briše rokove sa artikala i da "nakucava" nove.
Ajde kad radi to na nečemu što se ne vidi - ali kad ga prekuca na buđavom tost hljebu.
splinter
Posts: 7415
Joined: 08/10/2011 12:28

#55 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by splinter »

tap3ah75 wrote: 30/06/2022 08:35
nepass1 wrote: 30/06/2022 07:04 Zar neprekucavaju te rokove :mrgreen:
Jooj kad se sjetim ... kod nas je tip imao posao da briše rokove sa artikala i da "nakucava" nove.
Ajde kad radi to na nečemu što se ne vidi - ali kad ga prekuca na buđavom tost hljebu.
To je dobar posao.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19391
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#56 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by teskeredzic_22 »

Quaresma wrote: 18/06/2022 22:14 u tom slucaju treba momentalno zvati inspekciju.

ja kupujem pretezno isto i dobro se sjecam cijene sa police i cijenu koju mi izbaci racun na kraju.

trebali bi biti stroziji propisi po pitanju tih isteknutih akcija sa polica. cim isteknu treba da se to odmah poskida.
Ma daj šefe ne vrijeđaj inteligenciju.
Mislim svaka čast , legalist si i to je jedino rješenje , ali koja fajda ?

Non - stop su neke inspekcije po terenu i non stop pišu neke kazne.

Da su samo jednom kao kaznu zatvorile neki veliki objekat na recimo 72 h pa na mjesec dana ako se ponovi , nikad se to više nigdje ne bi ponovilo.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#57 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by nepass1 »

tap3ah75 wrote: 30/06/2022 08:35
nepass1 wrote: 30/06/2022 07:04 Zar neprekucavaju te rokove :mrgreen:
Jooj kad se sjetim ... kod nas je tip imao posao da briše rokove sa artikala i da "nakucava" nove.
Ajde kad radi to na nečemu što se ne vidi - ali kad ga prekuca na buđavom tost hljebu.
Sta se najvise prekucava, da znam :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#58 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Quaresma »

teskeredzic_22 wrote: 30/06/2022 08:46
Quaresma wrote: 18/06/2022 22:14 u tom slucaju treba momentalno zvati inspekciju.

ja kupujem pretezno isto i dobro se sjecam cijene sa police i cijenu koju mi izbaci racun na kraju.

trebali bi biti stroziji propisi po pitanju tih isteknutih akcija sa polica. cim isteknu treba da se to odmah poskida.
Ma daj šefe ne vrijeđaj inteligenciju.
Mislim svaka čast , legalist si i to je jedino rješenje , ali koja fajda ?

Non - stop su neke inspekcije po terenu i non stop pišu neke kazne.

Da su samo jednom kao kaznu zatvorile neki veliki objekat na recimo 72 h pa na mjesec dana ako se ponovi , nikad se to više nigdje ne bi ponovilo.
jbg ja nekad zaboravim gdje zivim :mrgreen: :bih:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by moonca »

Dozer wrote: 29/06/2022 23:56 Pa sta sad...svi moramo biti nutricionisti da bismo znali sta moze, a sta ne moze nakon deklarisanog roka...?

Usput, nije mi se jednom desilo da kupim nesto cemu nije istekao rok, niti ce ubrzo, a kad otpakujem unutra ubudjano (npr. pavlaka, tost...), ili usireno (npr. mlijeko u tetrapaku), ili cudne boje i mirisa (npr. neke salame...).

Jbg, ali necu da razmisljam i o tome. Pogledam datum, ako je ok, kupim ako mi to treba. Ako je datum pri kraju ili istekao, samo zaobidjem, i gotovo.
Ovo je vechi problem.. transport robe.. od proizvodjacha do prodavnice..


interesantno. u nashim Bosanskim radnjama van BiH. npr jufke .. vrlo chesto sam kupovala budjave..kad ih otpakujem. u drugim internacionalnim radnjama. nikad se to nije desilo. ili ih isti nisu prodavali ili su imali bolja skladishta

.
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#60 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Dozer »

St ose toga tice, kod nas je problem eksterne kontrole kvaliteta.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#61 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by -Chesterfield- »

Danas uđem u Fis - kupio namirnica za oko 70-ak KM. Mislim da su dva artikla bila na akciji. Od ta dva jedan je kafa. Uzmem tu kafu i samo nju uslikam sa akcijskom cijenom.
Na kasi stavim zadnju kafu da je otkuca - jer sam mislio da mogu vidjeti cijenu na monitoru. Ali sitna slova - ne vidi se dobro.
Kada je otkucala prije nego je izvukla račun pitam koliko košta kafa. I naravno nisam bio iznenađen - kafa nije na akciji. Nekada u čovjeku proradi onaj insekat za prevaru. :D

Vadim mobitel iz džepa i pokazujem kasirki - kaže nije do mene.
Ja tražim da mi naplati po akcijskoj cijeni. Zovi šefa ili ja zovem inspekciju.
Dolazi šefica i zove nekoga i kaže de onu kafu vrati na akcijsku cijenu pa je onda ponovo vrati na normalnu cijenu - izdiktira joj kod sa kafe.
Uglavnom morali su stornirati račun. Ne može se samo izbrisati artikl, bez obzira što račun nije isprintan.

Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#62 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Hercegoviina »

Bingo zenica u Lukovom polju. Gulas "ovako" na akciji 2,95 , a na kasi 3.30 KM
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#63 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by nepass1 »

-Chesterfield- wrote: 22/09/2022 15:57 Danas uđem u Fis - kupio namirnica za oko 70-ak KM. Mislim da su dva artikla bila na akciji. Od ta dva jedan je kafa. Uzmem tu kafu i samo nju uslikam sa akcijskom cijenom.
Na kasi stavim zadnju kafu da je otkuca - jer sam mislio da mogu vidjeti cijenu na monitoru. Ali sitna slova - ne vidi se dobro.
Kada je otkucala prije nego je izvukla račun pitam koliko košta kafa. I naravno nisam bio iznenađen - kafa nije na akciji. Nekada u čovjeku proradi onaj insekat za prevaru. :D

Vadim mobitel iz džepa i pokazujem kasirki - kaže nije do mene.
Ja tražim da mi naplati po akcijskoj cijeni. Zovi šefa ili ja zovem inspekciju.
Dolazi šefica i zove nekoga i kaže de onu kafu vrati na akcijsku cijenu pa je onda ponovo vrati na normalnu cijenu - izdiktira joj kod sa kafe.
Uglavnom morali su stornirati račun. Ne može se samo izbrisati artikl, bez obzira što račun nije isprintan.

Image
Jok do tebe je, kako me nervira to nije do mene
User avatar
kabal1337
Posts: 8001
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#64 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by kabal1337 »

jesu im prljave police/stalaze fuj
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#65 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by laserShow »

nepass1 wrote: 22/09/2022 16:01 Jok do tebe je, kako me nervira to nije do mene
Ne izivljavjate se na radnicama koje vrse prodaju! NE NIJE DO NJIH! One su zaposlene kao kasirke, a rade milion poslova. FIno kada imate zalbu, sa osmijehom pridjite kasirki i zamolite da pozove sefa. Onda njega naribaj, ne dozvoli da on prenese na radnice, od njega zahtjevaj rjesenje, ne od kasirki. Onda uzmes knjigu zalbe, upises o cemu se radi, a pohvalis kasirke kako su bile maksimalno ljubazne i da njima nista ne zamjeris.

Eto, tako se rjesava.
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#66 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by hopi »

Ma znaš šta? Neću!
Šta se imam s tim peglati, reći ću ili kasirki ili prvoj osobi koju vidim a zaposlena je tu.
Da možda još pišem dopis, žalbu?
Ako radi tu, odgovorna je za cijnu artikla i ćao.
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#67 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by zubi »

laserShow wrote: 22/09/2022 18:54
nepass1 wrote: 22/09/2022 16:01 Jok do tebe je, kako me nervira to nije do mene
Ne izivljavjate se na radnicama koje vrse prodaju! NE NIJE DO NJIH! One su zaposlene kao kasirke, a rade milion poslova. FIno kada imate zalbu, sa osmijehom pridjite kasirki i zamolite da pozove sefa. Onda njega naribaj, ne dozvoli da on prenese na radnice, od njega zahtjevaj rjesenje, ne od kasirki. Onda uzmes knjigu zalbe, upises o cemu se radi, a pohvalis kasirke kako su bile maksimalno ljubazne i da njima nista ne zamjeris.

Eto, tako se rjesava.
:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#68 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by moonca »

:lol: uvijek slikam cijenu, ako je rasprodaja.. :wink:
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#69 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by laserShow »

hopi wrote: 22/09/2022 18:59 Ma znaš šta? Neću!
Šta se imam s tim peglati, reći ću ili kasirki ili prvoj osobi koju vidim a zaposlena je tu.
Da možda još pišem dopis, žalbu?
Ako radi tu, odgovorna je za cijnu artikla i ćao.
Tipicno nase razmisljanje. Radi svoje pisljive marke misli da mu se svi trebaju sageti.

Ja ti dao "Operativne interne podatke", a ti pises tako. Dao sam primjer kako se rjesava situacija i kome se treba zaliti.

To je isto kad kockasta glava uradi nesto pogresno, okrene se glava. Kada neko slabij to uradi isto, drvlje i kamenje.

Hebemu majku, je li mozete malo empatije pokazati, a ovo s cijenama nabiti na glavu šefovima?

Ja nisam dozvolio radnici da skida akcijsku cijenu, šefić je morao. Pitao sam ga, je li posao kasirke da naplati na kasi, ili da ide s kase mijenjati cijenu. Imao je izbor, ili on da je mijenja, ili da dovede svog finansijskog sturčnjaka i da ih zajedno mijenjaju.
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#70 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by hopi »

laserShow wrote: 22/09/2022 19:04
hopi wrote: 22/09/2022 18:59 Ma znaš šta? Neću!
Šta se imam s tim peglati, reći ću ili kasirki ili prvoj osobi koju vidim a zaposlena je tu.
Da možda još pišem dopis, žalbu?
Ako radi tu, odgovorna je za cijnu artikla i ćao.
Tipicno nase razmisljanje. Radi svoje pisljive marke misli da mu se svi trebaju sageti.

Ja ti dao "Operativne interne podatke", a ti pises tako. Dao sam primjer kako se rjesava situacija i kome se treba zaliti.

To je isto kad kockasta glava uradi nesto pogresno, okrene se glava. Kada neko slabij to uradi isto, drvlje i kamenje.

Hebemu majku, je li mozete malo empatije pokazati, a ovo s cijenama nabiti na glavu šefovima?

Ja nisam dozvolio radnici da skida akcijsku cijenu, šefić je morao. Pitao sam ga, je li posao kasirke da naplati na kasi, ili da ide s kase mijenjati cijenu. Imao je izbor, ili on da je mijenja, ili da dovede svog finansijskog sturčnjaka i da ih zajedno mijenjaju.
Pa jeste tipično razmišljanje, ali s tvoje strane. Odmah si stvorio viziju u glavi kako bi se ponašao, jebao majke i mislio da to imam pravo, jer sam eto izletio marku. Nigdje nisam rekao niti da bi se grubo ponašao ili tersao ili nešto slično.
Da mi se naplati kriva cijena fino bi rekao molim vas nije navedena cijena tačna, tamo stoji ta i ta.
Ja u njihove procedure ulaziti neću i istraživati ko je kriv vala, za takvo šta nemam niti volje, vremenea i živaca. Jedino što tražim je da platim istaknutu cijenu a ne da me zezaju.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#71 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Hakiz »

laserShow wrote: 22/09/2022 19:04
hopi wrote: 22/09/2022 18:59 Ma znaš šta? Neću!
Šta se imam s tim peglati, reći ću ili kasirki ili prvoj osobi koju vidim a zaposlena je tu.
Da možda još pišem dopis, žalbu?
Ako radi tu, odgovorna je za cijnu artikla i ćao.
Tipicno nase razmisljanje. Radi svoje pisljive marke misli da mu se svi trebaju sageti.

Ja ti dao "Operativne interne podatke", a ti pises tako. Dao sam primjer kako se rjesava situacija i kome se treba zaliti.

To je isto kad kockasta glava uradi nesto pogresno, okrene se glava. Kada neko slabij to uradi isto, drvlje i kamenje.

Hebemu majku, je li mozete malo empatije pokazati, a ovo s cijenama nabiti na glavu šefovima?

Ja nisam dozvolio radnici da skida akcijsku cijenu, šefić je morao. Pitao sam ga, je li posao kasirke da naplati na kasi, ili da ide s kase mijenjati cijenu. Imao je izbor, ili on da je mijenja, ili da dovede svog finansijskog sturčnjaka i da ih zajedno mijenjaju.
Zašto bi kupac trebao znati internu organizaciju i strukturu?

Da li zaposlenik neke firme dopušta na radnom mjestu javnu kritiku te firme? Naravno da ne.

Dakle, meni je kriva firma, svi su mi njeni uposlenici u svjetlu prethodnog pasusa ravnopravno predstavnici te firme prema meni. Oni između sebe neka preciziraju konkretnu osobu koja je kriva.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#72 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by nepass1 »

laserShow wrote: 22/09/2022 18:54
nepass1 wrote: 22/09/2022 16:01 Jok do tebe je, kako me nervira to nije do mene
Ne izivljavjate se na radnicama koje vrse prodaju! NE NIJE DO NJIH! One su zaposlene kao kasirke, a rade milion poslova. FIno kada imate zalbu, sa osmijehom pridjite kasirki i zamolite da pozove sefa. Onda njega naribaj, ne dozvoli da on prenese na radnice, od njega zahtjevaj rjesenje, ne od kasirki. Onda uzmes knjigu zalbe, upises o cemu se radi, a pohvalis kasirke kako su bile maksimalno ljubazne i da njima nista ne zamjeris.

Eto, tako se rjesava.
Nije do njih jos manje je zbog mene. Ja ne granam po prodavnicama i za kasom. Ali nemam ni vremena zajebavati se sa njima
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#73 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by -Chesterfield- »

laserShow wrote: 22/09/2022 18:54
nepass1 wrote: 22/09/2022 16:01 Jok do tebe je, kako me nervira to nije do mene
Ne izivljavjate se na radnicama koje vrse prodaju! NE NIJE DO NJIH! One su zaposlene kao kasirke, a rade milion poslova. FIno kada imate zalbu, sa osmijehom pridjite kasirki i zamolite da pozove sefa. Onda njega naribaj, ne dozvoli da on prenese na radnice, od njega zahtjevaj rjesenje, ne od kasirki. Onda uzmes knjigu zalbe, upises o cemu se radi, a pohvalis kasirke kako su bile maksimalno ljubazne i da njima nista ne zamjeris.

Eto, tako se rjesava.
Ja nisam bio drzak prema kasirci a ni prema šefici.
Ne zna se koja je zgodnija od njih dvije... 🤣
Ali me njihova ljepota nije opčarala da klepe markicu.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by Truba »

kupio tunjevinu i još nešto na sniženju i zapamtio cijene
te jednu čokoladicu od 90

na kasi zapamtio tunjevinu i to na sniženju... tunjevinu vratio jer je 1.8
gledam izvan binga

1.10 čokoladica :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#75 Re: Supermarketi - "slucajna" otimacina

Post by shape of despair »

Često su a policama smaknute cijene jal desno jal lijevo pa iste ne stoje ispod pravih proizvoda, to se vjerovatno radi namjerno,jel.
Ja sam odavno počeo kupovati po bar kodu. Uporedim na proizvodu i na cijeni na polici i ako se poklapa OK.
Često stoji npr: Keks na akciji pa sad isti proizvođač, ambalaža 95% ista, al na akciji onaj sa punjenjem od narandže a ne čokoladni, a cijene pomješane, pomjerene i sl. i gotovo uvijek ali uvijek to ne bude ta cijena.
Post Reply