Super milijunas... ili milioner !?!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#1 Super milijunas... ili milioner !?!?

Post by Al-aqsa »

Zasto ce se ovaj kviz na OBN-u zvati Milijunas, kada je to hrvatska rijec. Zar ne bi bilo logicnije da se zove Milijoner. Pa nisu hrvati izmislili ovaj kviz pa da ga moramo zvati kako ga oni zovu. :roll:
Zasto hrvati nisu uzeli termin Milioner? :-?
E jesmo tudjeguzicolisci, nista necemo svoje!!
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#2

Post by Meshtar »

Joj što su ovdje svi toliko opterećeni kako se nešto zove...u krajnjem slučaju kakav je problem i koja je razlika između milioner i milijunaš???

Ako se ne varam BIH je zemlja tri konstitutivna naroda sa tri jezika, a OBN privatna televizija.

Kakve veze ima kako s nešto zove.
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#3

Post by Al-aqsa »

Po toj logici, hajmo preimenovati Bosna u velika Srbija. Kakve veze ima, srbi su konstitutivni, zar ne! :? :x :roll:

Ali treba svatiti, ...ima nesto sto je nase, ali mi se toga veoma plasimo!

Zasto u Hrvatskoj taj kviz nisu nazvali -Milioner?????????????????????????, pa nisu budale kad imaju svoju rijec!!
Last edited by Al-aqsa on 14/04/2006 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#4

Post by Meshtar »

Al-aqsa wrote:Po toj logici, hajmo preimenovati Bosna u velika Srbija. Kakve veze ima, srbi su konstitutivni, zar ne! :? :x :roll:
Evo sad se drzim za glavu od te tvoje logike....i jesu konstitutivni, i imaju pravo pisati na jeziku kojem hoće, jer valja nam svina živjet ovdje.
Nije Bosna od Čengić vile do Sebilja.

I ne znam zašto bi ti smetalo da se nešto zove milijunaš...meni je to malo primitivno, u krajnjem slučaju govoriš svakodnevno stotine turcizama, germanizsma i sl.

Toliko od mene za ovu temu
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#5

Post by kub lajkan »

Al-aqsa wrote:Po toj logici, hajmo preimenovati Bosna u velika Srbija. Kakve veze ima, srbi su konstitutivni, zar ne! :? :x :roll:

Ali treba svatiti, ...ima nesto sto je nase, ali mi se toga veoma plasimo!

Zasto u Hrvatskoj taj kviz nisu nazvali -Milioner?????????????????????????, pa nisu budale kad imaju svoju rijec!!
Milijunas = hrvatski

Milioner = srpski

I sta je tu tvoje?

(kad vec vuces za jezik)
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#6

Post by -=DoMaGoJ=- »

Šta nije kod Srba meleon? :D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#7

Post by pape »

kub lajkan wrote: Milijunas = hrvatski

Milioner = srpski

I sta je tu tvoje?
:roll: Pa rekao je, .... obrati paznju u uvodnom postu na, ... MiliJoner. :oops: :zzzz: Kviz ce se zvati onako kako gazda OBN-a kaze. :D
Last edited by pape on 14/04/2006 22:58, edited 1 time in total.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#8

Post by alphonse kauders »

Ja mislim da bi on volio da se kviz zove El-milioner:))
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#9

Post by Panta Rei »

Pa zato što je vlasnik OBN-a Hrvat - prosto k'o pasulj...
:-)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#10

Post by mr__bosnjak »

Slazem se sa tobom Al-aqsa. nadzite bilo koga u ijednom od bosanskih naroda da kaze "milijunas" osim nekog koji je kuci trenir´o da govori al´a zagrebacki pa recite jel logicno da televizija iz BiH koristi tu rijec?
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#11

Post by kekec »

Minnela wrote:Kad pocinje miliJoner :? :D Stalno reklamiraju,a nista... :roll: :D

@al-aqsa, da ti nude pola miliJona ili citav milijun :D sta bi izabrao? :D
10 puta po sto hiljada. :)
A nemoj sada pitati: hiljada ili tisuca. :-)
Rijec je o 1000000. :D
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#12

Post by Al-aqsa »

Neki kazu zasto se buniti protiv imena "Milijunas". Pa jeli mi Bosanci, Bosnjaci kazemo milijunas ili MILIONER? Kako se kaze u Bosni????????????? Mada mnogi danas lome jezik da se po europe odnosno potisuce!!

Ali danas... vise si cooool a manje seljak ako kazes tisuca a ne hiljada, ako kazes milijunas a ne milioner, ili lako a ne laHko!! :roll: :-x :-?

Mozda ce neki reci da sam ja nacionalista, a dali sam nacionalista ako kazem da se u BiH oduvjek govorilo MILIONER??

Oduvjek bilo Milioner, a onda dodje neki humanista i dobricina Caleta i kaze sad je Milijunas, da bi se ulizao hrvatskim reklamnim kompanijama. A mi kazemo, TAKO JE Caleta je cool!!

Ma znam ja nas, j..o ti nas!!
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#13

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:21, edited 1 time in total.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#14

Post by kub lajkan »

Al-aqsa wrote:Mozda ce neki reci da sam ja nacionalista
Ma joooooooooook, slobodno ti... :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#15

Post by Stitch__ »

saim_adka wrote:mislim da je rjesenje u rijeci:

TUSICUHILJARDER

1.000x1.000=1.000.000
odnosno HILJADUTISUCER, zasto bi njihova bila prva :D :D :D :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#16

Post by The_Fluid »

svasta se govorilo ali "oduvjek" nije sigurno. Da se kviz zove:

Konvertibilas?
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#17

Post by Al-aqsa »

Ako oni imaju slobode i obraza da u BOSNI I HERCEGOVINI govore krvatski. Zasto bi se mi stidjeli (a stidimo se) da u svojoj BOSNI govorimo BOSANSKI?!?!?!?!?!?
Ma rekoh, ...valjda nisi coool
To je isto kao i ono, bosnjaci salju djecu u katolicki centar, ali nijedan hrvat svoje dijete nebi poslao u neku skolu da mu dijete uci bosanski jezik. Ma ko mi pluralni-otvorenog uma-budale
Last edited by Al-aqsa on 16/04/2006 01:10, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#18

Post by The_Fluid »

nek se zove:

Merhaba-Million!! :D:D
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#19

Post by novel »

Piramidas :? ?
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 980
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#20

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Al-aqsa wrote:Ako oni imaju slobode i obraza da u BOSNI I HERCEGOVINI govore krvatski. Zasto bi se mi stidjeli (a stidimo se) da u svojoj BOSNI govorimo BOSANSKI?!?!?!?!?!?
Ma rekoh, ...valjda nisi coool
To je isto kao i ono, bosnjaci salju djecu u katolicki centar, ali nijedan hrvat svoje dijete nebi poslao u neku skolu da mu dijete uci bosanski jezik. Ma ko mi pluralni-otvorenog uma-budale
de života ti, smiri se ... primjera radi, hrvata u bošnjačkoj gimnaziji ima, ali otprilike onoliko koliko i bošnjaka u KŠCu ... možeš ih izbrojat na prste

a sasvim je logično da će jedan Hrvat (i to pravi, ne neki Ero) na SVOJOJ (privatnoj!) televiziji u koju ulaže SVOJE pare nazvati kviz na SVOM jeziku ... jasno ko dan :-) Ti ga nemoj gledat, nastavi se nacionalno osvještavat... Sve mi se čini da ti je to glavna preokupacija u životu ...
tueg
Posts: 92
Joined: 10/10/2005 11:10

#21

Post by tueg »

Pa je li onda logicno da ako ja napravim kviz u Sloveniji da bude na bosanskom!? Logicno je to samo nama kretenima, koji mislimo da nemamo svoj jezik jer nam to drugi stotinama godina govore, pa onda kao ovaj gore majstor kazemo da je postoji samo srpski i hrvatski. Bravo majstore, nema bosanskog, a sto bi ga i bilo jel de? Normalno da ce onda voditeljice na dnevniku govoriti ''sestotravanjska nagrada'' i ''narodno kazaliste u sarajevu'', ali dobro, ona ima to pravo, je li.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#22

Post by pirmin »

kub lajkan wrote: Milioner = srpski

I sta je tu tvoje?

(kad vec vuces za jezik)
Kakva glupost :roll: ..ko to kaze da je ovo srpska rijec? :roll:
Srbi...ili??
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#23

Post by kub lajkan »

tueg wrote:pa onda kao ovaj gore majstor kazemo da je postoji samo srpski i hrvatski. Bravo majstore, nema bosanskog, a sto bi ga i bilo jel de?
Da ti prozvani "majstor" odgovori.

Prvo, tema nije toliko glupa koliko je nacin diskutovanja glup!
(Kao sto je Mark Tven jednom prilikom za nekog kompozitora rekao NJEGOVA MUZIKA JE BOLJA NEGO STO ZVUCI :D ).

Elem, samo se nadovezujem na kretenske postavke i nacin vodjenja diskusije.

Ako se u Hrvatskoj kaze MILIJUNAS pa zbog toga kazete da je to hrvatska rijec,

u Srbiji se kaze MILIONER, pa je logicno to srpska rijec,

de mi onda matere ti odgovori:

a koja je to nasa rijec

da ne bi nedobog bila ni srpska ni hrvatska?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#24

Post by pape »

tueg wrote:Pa je li onda logicno da ako ja napravim kviz u Sloveniji da bude na bosanskom!? Logicno je to samo nama kretenima, koji mislimo da nemamo svoj jezik jer nam to drugi stotinama godina govore, pa onda kao ovaj gore majstor kazemo da je postoji samo srpski i hrvatski. Bravo majstore, nema bosanskog, a sto bi ga i bilo jel de? Normalno da ce onda voditeljice na dnevniku govoriti ''sestotravanjska nagrada'' i ''narodno kazaliste u sarajevu'', ali dobro, ona ima to pravo, je li.
Ako TI , ... kao vlasnik TV kuce, budes nasao interes da TVOJ kviz u Sloveniji "ide" na Bosanskom, .... logicno je. Kod TEBE je kesa, ... TI odlucujes.
TV kuca je TVOJA, .... TI si debelo platio licencu za "Milijunasha", ... TI si razmisljao o tome da li ce emisija biti gledana, ... da li iza toga stoji pokrivenost reklamama, odnosno sponzorima. TI ces na kraju ili imati dobit ili, .... propasti.
Trazili ste demokratiju i trzisnu ekonomiju, pa .... nema vishe samoupravnog socijalizma, ..... trazili ste milijunashe u nasem drustvu, .... sad ih gledajte, .... :oops: :zzzz: ... slushati ih svakako morate. :D
Last edited by pape on 16/04/2006 12:33, edited 2 times in total.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#25

Post by winetou »

Rekao bih da je milioner bosanska riječ.
Post Reply