Supci sa SFF akreditacijama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

nosite li SFF okovratnik all over Bascarsije?

da
13
13%
ne
58
59%
samo cetvrtkom
27
28%
 
Total votes: 98

maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#151 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by maxell_sarajevo »

A sinoc cura u suknjicama, lakovanim stiklama sve neki glamur po nasim ulicama. :-)
Zasto policija ne kaznjava one koji konzumiraju alkohol van kafica?
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#152 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by samo malo »

Supci sa akreditacijama se registrovali i na forum :D

Jel moze administracija nekako da im nabaci virtualne akreditacije, prosto da im i ovdje zavidimo? :D

Sarajevo je vazda bilo grad u kojem ima i previse manekena, pa sjetite se rata i manekena sa glanc novim uniformama, dok raja u patikama sjedi po rovovima oni se manekenisu po gradu, sredio babo razmjestaj u logistiku ili vojnu policiju.

Malogradjanstina sveprisutna.
User avatar
Altsa
Posts: 7365
Joined: 19/03/2004 18:31

#153 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by Altsa »

Supci koji su docekali SFF da se eksponiraju tokom ovih dana seljakluka i kica ;-) :lol: :lol:
*mima*

#154 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by *mima* »

Zasto vas nerviraju likovi sa akreditacijama :?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#155 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by nellington »

Ja sam hodao sa akreditacijom oko vrata - dok sam još išao po međunarodnim takmičenjima. Razloga je bilo više - korištenje pogodnosti u javnom prijevozu, lakša prepoznatljivost među vodičima i takmičarima, ali i povećani senzibilitet domaćeg svijeta prema ljudima sa akreditacijama - spremniji su pomoći nekom ko izgleda 'zvanično' :)
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#156 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by samo malo »

nellington wrote:Ja sam hodao sa akreditacijom oko vrata - dok sam još išao po međunarodnim takmičenjima. Razloga je bilo više - korištenje pogodnosti u javnom prijevozu, lakša prepoznatljivost među vodičima i takmičarima, ali i povećani senzibilitet domaćeg svijeta prema ljudima sa akreditacijama - spremniji su pomoći nekom ko izgleda 'zvanično' :)
Ovaj forum to i potvrdjuje, svi se ubismo od spremnosti da pomognemo akreditiranim supcima :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#157 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by nellington »

samo malo wrote:
nellington wrote:Ja sam hodao sa akreditacijom oko vrata - dok sam još išao po međunarodnim takmičenjima. Razloga je bilo više - korištenje pogodnosti u javnom prijevozu, lakša prepoznatljivost među vodičima i takmičarima, ali i povećani senzibilitet domaćeg svijeta prema ljudima sa akreditacijama - spremniji su pomoći nekom ko izgleda 'zvanično' :)
Ovaj forum to i potvrdjuje, svi se ubismo od spremnosti da pomognemo akreditiranim supcima :D
Izeš ga, nisam je po Bosni nosio :)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#158 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by MAN-lion's coach »

CVIKERASH wrote:
manki wrote:
CVIKERASH wrote:zasto ja ni jednog volontera na Exit festivalu nisam vidio da hoda sa akreditacijom po Novom Sadu??
zasto smo mi toliko jadna i iskompleksirana nacija???


al najjaci su mi ono volonteri,,,, (pogotovo kad sam do prije par godina vidjao one levate iz ljeta u zlatnoj dolini ) iz trase,,pun kafic akreditacija tako da se oni bez njih osjecaju ko krmad u teheranu


p.s. najiskrenije,sff vise nije festival filma,,vec festival za promovisanje lazne elite,laznog bosnjackog jet seta---
a mirsi purivatri bi bilo najbolje ,ako vec obrce ogromne pare,da popravi zube,igleda kao onaj sluga iz adams family...
Zato što je Exit festival drugi tip festivala, i održava se na Petrovaradinu, ne u gradu. SFF ti se održava u strogom centru, sa većini festivalskih lokacija koje okružuju čitav centar, plus što ti gosti budu rasprostranjeni po čitavom gradu pa ih moraš ganjati. Mogu se nositi akreditacije i u džepovima, ne moraju oko vrata, ali vjeruj mi da je oko vrata praktičnije, pogotovo zato što imaš dress code šta smiješ nositi šta ne, i u tolikoj zbrci gdje bukvalno po čitav dan trčiš tamo-ovamo, još moraš paziti kad će ti akreditacija iz džepa ispasti, samo zato što nekim papcima u Sarajevu ili na forumu smeta što vide oko vrata nekom akreditaciju. Ali neka, mi smo najprimitivnija nacija što tobože nosimo akreditacije oko vrata, moš mislit?

Pozdrav od jednog od šupaka sa SFF akreditacijom. ;)

prosle godine za vrijeme sff-a ,,oko 8 ujutro ulazim u drvopromet na alipasinom polju,,ispred mene u redu lik (haman u pidzami) sa sff akreditacijom .....a sta to moze biti nego samo kompleksas


uzivaj slobodno sa svojom akreditacijom,,svakako je ovo tvojih 7 dana u godini kad se osjecas da si neko i nesto
sve najbolje ...tchuss

Ludo....FBI akreditacija.
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#159 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by vodoinstalater »

Pa stvarno ne kontam kako ljudi ne mogu da svare da ima ljudi kojima je ta akreditacija nesto eto posebno i nose je....
Mislim smijesno, pun je grad ljudi koji tokom godine zloupotrebljavaju kojekakva odobrenja od ovog ili onog ministarstva, da bi se parkirali gdje god hoce. Ja ta odobrenja zovem "dozvolu za opštu anarhiju". I to, to jeste takve dozvole, gotovo da nikome ne upada u oci a ova SFF akreditacija je tema svake godine. Sega stvarno.
:mrgreen:
De ba ljudi opustite se snobova ima a ima i ljudi koji je nose tek tako jer im je to prakticno, mislim ...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#160 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by ladyblue18 »

Ni nakon toliko godina nije jasno zasto forumashima toliko smetaju "shupci" sa akreditacijama.

Na stranu komplexase koji ce do hale otici sa akreditacijom, ali pored toga zaista ne vidim razlog zasto vam to moze smetati.
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#161 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by memlija »

ladyblue18 wrote:Ni nakon toliko godina nije jasno zasto forumashima toliko smetaju "shupci" sa akreditacijama.

Na stranu komplexase koji ce do hale otici sa akreditacijom, ali pored toga zaista ne vidim razlog zasto vam to moze smetati.
ni ja stvarno ne kontam, valjda im vokri što ne participiraju ni u hali :D ,a da ne pričamo o nekim značajnijim manifestacijama....mati draga kakvih nas ima :run:
upaljac83
Posts: 170
Joined: 23/04/2010 18:08

#162 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by upaljac83 »

100 % su veci kompleksasi ovi koji ne nosaju akreditacije i seru po onima koji ih nosaju, nego oni sto nosaju, ali ipak ne seru po onima koji ih nemaju ;-)

Nit' radim na festivalu, nit' idem na projekcije, ali fakat, ZASTO BI MI SMETALI LJUDI SA AKREDITACIJAMA?? ZASTO :?
Pa masu stranaca sam sinoc vidio sa akreditacijama po gradu, jesu li i oni iskompleksirani :?

Mahalski mentalitet :roll:

p.s. sam naziv teme sa "SUPCI" je BOLESTAN :run:
Last edited by upaljac83 on 24/07/2010 14:57, edited 2 times in total.
Easy rider
Posts: 97
Joined: 25/08/2004 07:32

#163 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by Easy rider »

...slažem se u potpunosti sa prethodnikom ...mislim da nema ni mjesta ni potrebe za vulgarnim nazivima teme....e'o recimo zašto tema nije mogla imati naziv "Šetajuće akreditacije oko analnih otvora " ... :lol: :lol: ..tada težište možda ne bi bilo na akreditacijama ... :run:
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#164 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by hogar strasni »

Pa u ovih 7 dana filmskog festivala ozive i probude se svi kompleksasi ovog grada i sire, promovira se neka lazna elita, svi su bitni i svi su neko /cast normalnoj raji/, trebe se nesta napucavaju, haljinice i tolate,sminka, laznjaci iz Turske sjevaju ko da smo svi coravi pa nam mazu oci, uvaljuju se ovim strandzerima. Partija se fol, i obavezno slika da se ima pokazat kako su viđeni i da su bili tu i tu. Ovaj grad je pun glumaca i glumica, i svi ono boluju od od toga da su vidjeni i da se domognu te akreditacije ili žicaju za karte kod spnzora za koncerte i da se uvale na kakav after paty da locu gratis, prodaju muda za bubrege, a bogami prazni su ko novcanik u penzionera i opet ce kad sve pređe i kad budu skinuli maske bit i ostat isti djiberi ko i do tad.
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#165 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by metar_drva »

hogar strasni wrote:Pa u ovih 7 dana filmskog festivala ozive i probude se svi kompleksasi ovog grada i sire, promovira se neka lazna elita, svi su bitni i svi su neko /cast normalnoj raji/, trebe se nesta napucavaju, haljinice i tolate,sminka, laznjaci iz Turske sjevaju ko da smo svi coravi pa nam mazu oci, uvaljuju se ovim strandzerima. Partija se fol, i obavezno slika da se ima pokazat kako su viđeni i da su bili tu i tu. Ovaj grad je pun glumaca i glumica, i svi ono boluju od od toga da su vidjeni i da se domognu te akreditacije ili žicaju za karte kod spnzora za koncerte i da se uvale na kakav after paty da locu gratis, prodaju muda za bubrege, a bogami prazni su ko novcanik u penzionera i opet ce kad sve pređe i kad budu skinuli maske bit i ostat isti djiberi ko i do tad.
pa vjerovatno si u pravu, ali zašto bi to nekome ko gleda svoja posla i fura svoj film trebalo da smeta? isto se odnosi i na akreditacija. što se mene tiče, mogu ljudi sebi na čelo nalijepit dildo i govorit da su jednorozi, sve dok ih to čini sretnim i dok mene ne tjeraju da radim isto...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55802
Joined: 15/12/2008 16:53

#166 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by ultima_palabra »

maxell_sarajevo wrote:A sinoc cura u suknjicama, lakovanim stiklama sve neki glamur po nasim ulicama. :-)
Zasto policija ne kaznjava one koji konzumiraju alkohol van kafica?
:shock: Oformi neku šerijatsku policiju, pa idi kažnjavaj cure u suknjama i cugere po ulicama, pa ćemo vidjeti ko je jači :-D
BTW, sinoć je Opera morala ugasiti muziku u ponoć da ih murija ne bi kaznila :-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7812
Joined: 13/11/2006 17:47

#167 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by jasko_ba »

ljudima izgleda sve zivo smeta
ccc, jadno :x
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#168 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by cunga lunga »

mmf wrote:Ovaj topic je, nazalost, prava slika Sarajeva. Tuzno!
Da nisu supci sto nosaju akreditacije, bili bi supci zbog neceg drugog.
Srecom postoje ljudi koji mogu stvoriti nesto poput SFF. Zbog njih sam malo optimisticniji...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Njima su vjerovatno supci i Miro Purivatra, Danis, itd....
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#169 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by cunga lunga »

upaljac83 wrote:100 % su veci kompleksasi ovi koji ne nosaju akreditacije i seru po onima koji ih nosaju, nego oni sto nosaju, ali ipak ne seru po onima koji ih nemaju ;-)

Nit' radim na festivalu, nit' idem na projekcije, ali fakat, ZASTO BI MI SMETALI LJUDI SA AKREDITACIJAMA?? ZASTO :?
Pa masu stranaca sam sinoc vidio sa akreditacijama po gradu, jesu li i oni iskompleksirani :?

Mahalski mentalitet :roll:

p.s. sam naziv teme sa "SUPCI" je BOLESTAN :run:

Upravo sve ovo!
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#170 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by Truba »

meni smetaju ovi s akreditacijama zato sto moji prijatelji nisu mogli ni volontirati tamo 2002 ili 2003.
ili kad se za citav rad davalo 20 maraka

dakle ne mos upast ni da džabe radis :lol: :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#171 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by ladyblue18 »

komi wrote:meni smetaju ovi s akreditacijama zato sto moji prijatelji nisu mogli ni volontirati tamo 2002 ili 2003.
ili kad se za citav rad davalo 20 maraka

dakle ne mos upast ni da džabe radis :lol: :lol:
MOze vala komi upasti ko god hoce, posalje samo prijavu i to je sva mudrost.
vanjki
Posts: 1799
Joined: 26/10/2006 17:37

#172 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by vanjki »

kakvi ste vi bolesni likovi kada vam smetaju akreditacije koje nose gosti iz cijelog svijeta..koji ste vi klocovi..idite radite nesto :x :x :zzzz: :zzzz:
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#173 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by Truba »

ladyblue18 wrote:
komi wrote:meni smetaju ovi s akreditacijama zato sto moji prijatelji nisu mogli ni volontirati tamo 2002 ili 2003.
ili kad se za citav rad davalo 20 maraka

dakle ne mos upast ni da džabe radis :lol: :lol:
MOze vala komi upasti ko god hoce, posalje samo prijavu i to je sva mudrost.
onda se izvinjavam svekolikom auditoriju nisam stvarno znao da moze
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#174 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by Michun »

metar_drva wrote:
hogar strasni wrote:Pa u ovih 7 dana filmskog festivala ozive i probude se svi kompleksasi ovog grada i sire, promovira se neka lazna elita, svi su bitni i svi su neko /cast normalnoj raji/, trebe se nesta napucavaju, haljinice i tolate,sminka, laznjaci iz Turske sjevaju ko da smo svi coravi pa nam mazu oci, uvaljuju se ovim strandzerima. Partija se fol, i obavezno slika da se ima pokazat kako su viđeni i da su bili tu i tu. Ovaj grad je pun glumaca i glumica, i svi ono boluju od od toga da su vidjeni i da se domognu te akreditacije ili žicaju za karte kod spnzora za koncerte i da se uvale na kakav after paty da locu gratis, prodaju muda za bubrege, a bogami prazni su ko novcanik u penzionera i opet ce kad sve pređe i kad budu skinuli maske bit i ostat isti djiberi ko i do tad.
pa vjerovatno si u pravu, ali zašto bi to nekome ko gleda svoja posla i fura svoj film trebalo da smeta? isto se odnosi i na akreditacija. što se mene tiče, mogu ljudi sebi na čelo nalijepit dildo i govorit da su jednorozi, sve dok ih to čini sretnim i dok mene ne tjeraju da radim isto...
Ja kad god radim za svoju frimu a u drugom sam gradu ili kod nas u hotelu nosim akreditaciju oko vrata. Da ljudi znaju sto se ja motam okolo satima. I nije ja vec sve moje kolege.
BTW-zar mislite da je u Kanu, LA i Berlinu drugacije? Imas par zvijezda koje dobiju sve djaba o istale vanabi zvijezde, starlete i slicne koje se grebu za sve. O napucavanju da ne pricam...to je svugdje tako.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#175 Re: Supci sa SFF akreditacijama

Post by samo malo »

Haha, Miro Purivatra i Danis Tanovic u istu recenicu :D

Sve je receno :D
Locked