SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#376 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by seoBIH »

E svašta. Na ovoj temi protiv sunećenja su ili žene, ili već osunećeni kitari. Zaista NE MOGU DA VJERUJEM, da neko kaže da sunećenje treba biti izbor i da je bolje da se to radi kad imaš 18 godina i slično.

Je li vi koristite taj mozak? Prvenstveno znate li koliko kože bude kad imaš godinu dana i kada imaš 18 godina? Pored toga, znate li koliko su razvijeni osjećaji sa 18 godina i sa 1 godinom? Kada to promislite, onda se zapitajte koliko se kreće odrasla osoba, a koliko dijete koje LEŽI po čitav dan!
Nakon što date vremena mozgu, edukujte se šta jebena nauka kaže o sunećenju i da li je to zlostavljanje.

Neki dan sam baš s drugom o ovome. Kaže da nije sunećen, jer eto roditeljima (mislimanima iako nebinto) bilo mrsko, ratne godine. To je uradio iz zdravstvenih razloga kod hirurga u 21 godini. Kaže da gori period života nije imao dok sve to nije zaraslo!

Na kraju, vi ne zaslužujete imati djecu kada posmatrate njihovo dobro kroz religiju. Sramite se!
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#377 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Zviz »

razonoda wrote:
Zviz wrote:
razonoda wrote::lol: sta falo---KEMI
To je izraz u Danskoj za jednu vrstu terapije koju primaju pacijenti oboljeli od raka.
:hm: recimo ime


ZVIZ---kratko, brzo se pamti, ide na muslimansko, dobro bi pasovalo Bosnjacima :zoka:

Zviz je uzeto iz romana Alan Ford, kad Alan fasuje samar.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#378 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by edo_79 »

ho oponopono wrote:
edo_79 wrote::dada:

Maglaj .... :D
...daj seres Edolino- Maglajlija pfff ... :pisnula: i :pisnuo: ...je li proradio 'Time' pobogu...jebote ali vas je poplava oduvala ... :gunjastajl:
Oca'm sam Maglajlija .... pfff i ja tebi ..... Time radi i dan danas, proradio poslije poplave kao i svi ostali kafici ...... potopilo nas je sta jes jes :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#379 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

seoBIH wrote:E svašta. Na ovoj temi protiv sunećenja su ili žene, ili već osunećeni kitari. Zaista NE MOGU DA VJERUJEM, da neko kaže da sunećenje treba biti izbor i da je bolje da se to radi kad imaš 18 godina i slično.

Je li vi koristite taj mozak? Prvenstveno znate li koliko kože bude kad imaš godinu dana i kada imaš 18 godina? Pored toga, znate li koliko su razvijeni osjećaji sa 18 godina i sa 1 godinom? Kada to promislite, onda se zapitajte koliko se kreće odrasla osoba, a koliko dijete koje LEŽI po čitav dan!
Nakon što date vremena mozgu, edukujte se šta jebena nauka kaže o sunećenju i da li je to zlostavljanje.

Neki dan sam baš s drugom o ovome. Kaže da nije sunećen, jer eto roditeljima (mislimanima iako nebinto) bilo mrsko, ratne godine. To je uradio iz zdravstvenih razloga kod hirurga u 21 godini. Kaže da gori period života nije imao dok sve to nije zaraslo!

Na kraju, vi ne zaslužujete imati djecu kada posmatrate njihovo dobro kroz religiju. Sramite se!
Vjerovatno griješim, ali samo da upitam šta si mislio pod ovim što sam podvukao?!
Samo da napomenem, ja sam protiv sunećenja iz higijenskih razloga, a u vjeru ne bih zadirao jer sam "nevjernik".
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#380 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by seoBIH »

Ma šta da ti odgovaram kada ti napišeš "Ja sam protiv sunećenja iz higijenskih razloga". Studije pokazuju da to treba raditi u što mlađoj dobi, al' pametni kozojeb bošnjo ima svoju nauku u glavi.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#381 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by The BEN10 »

Čunu na kladu što ranije - beba prespava.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#382 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Bloo »

Zviz wrote:

Zviz je uzeto iz romana Alan Ford, kad Alan fasuje samar.
:mrgreen:
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#383 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by hatemondays »

Gospodin rahmetli Skaka otfikario burazovog i mog chundacha u istom danu.Lahke ruke bio nas Skaka i sta je on chuna odradio niko nije umro, anestezija je bila stisni zube i izdrzi 3 dana.Ovo danas omladine sve bi nesto kurcevito ali please moze li anestezija.
Skaka je zasluzio ulicu u Sarajevu ako je vec nema.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#384 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Hadzi Lojo »

Nas nekoliko iz familije osunetio, bez anestezije samo malo praska posuo i to je sva medicina bila. Bio dernek ko na svadbi, a i kesa sa parama puna bila, savovi popucali!
Harmonika svirala za sevdalinke, a gitare za moderniju muziku!
Kad se sjetim, opet bi se osunetio, al osto celav skroz!
Ovi bi danas svi ratovali, a ne smiju djete drzati dok se suneti!
Ja mislim da su ovi antiprotivni svi sa malim kitama, ili im je berber previse otsjeko!
Post Reply