SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#201 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by zrakomlat »

Better Man wrote:Obrezivanje nije problem, ali jeste ovo što se desilo u Kaknju, tj javno organizovanje obrezivanje. To je bolesno i morbidno i ne razumijem rositelje koji su svoju djecu doveli i izložili javnom maltretiranju i traumama. Sramotno je da nam dolaze Turci i nameću neke svoje običaje koji nemaju veze sa našom tradicijom i jedan intiman čin pretvaraju u javni i prave cirkus od toga.
:thumbup:
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#202 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

U-zap wrote:
indiana_nije_dzons wrote:licemjerje je glavna odlika ovih lažnih moralista koji se satraše da zaštite uvijek prava žene muslimanke, prava muslimanskog djeteta, prava muslimanske omladine itd. garantujem hiljadu posto da se nijedan od ovih ''moralista'' ne bi javio ni jednim jedinim postom da je ovako javnu manifestaciju (obrezivanja dječaka) organizovala recimo jevrejska opština u Sarajevu... 8)

Da je...ali nije i nikada nece. U tome je stvar, sto kod Jebreja ovo nikad neces vidjeti dok kod turkofila hoces i tko jos zna sta ce jos izmisliti.
turkofila? :lol: evo javlja se islamomrzac sa velikim -U- iz zapadne Hercegovine, srećom pa se niTko od vas ne pita :-)
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#203 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by U-zap »

indiana_nije_dzons wrote:
U-zap wrote:
indiana_nije_dzons wrote:licemjerje je glavna odlika ovih lažnih moralista koji se satraše da zaštite uvijek prava žene muslimanke, prava muslimanskog djeteta, prava muslimanske omladine itd. garantujem hiljadu posto da se nijedan od ovih ''moralista'' ne bi javio ni jednim jedinim postom da je ovako javnu manifestaciju (obrezivanja dječaka) organizovala recimo jevrejska opština u Sarajevu... 8)

Da je...ali nije i nikada nece. U tome je stvar, sto kod Jebreja ovo nikad neces vidjeti dok kod turkofila hoces i tko jos zna sta ce jos izmisliti.
turkofila? :lol: evo javlja se islamomrzac sa velikim -U- iz zapadne Hercegovine, srećom pa se niTko od vas ne pita :-)
Da, turkofila. Zasto sam islamomrzac iz zapadne Hercegovine? Ako to znaci da mrzim nakaradne obicaje koje bosanci prihvataju od Turaka kako bi se pokazali sto "bratskijim" onda jesam. Ako to znaci da mrzim kad bosanci kazu da su nama turci braca iako su nas drzali ca 500 godina pod okupacijom onda jesam. Ako to znaci da se ospem kad na ulici cujem da se dva ili vise sagovornika pozdravljaju na turskom, arapskom pored svog maternjeg jezika kako bi ispali sto veci turci ili sta vec onda jesam. Iako po rodjenju nisam :) a ovi svi navedeni pravac put pod noge pa u Tursku, "bratsku" zemlju. Steta pa se mene ne pita...
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#204 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

U-zap wrote:
Da, turkofila. Zasto sam islamomrzac iz zapadne Hercegovine? Ako to znaci da mrzim nakaradne obicaje koje bosanci prihvataju od Turaka kako bi se pokazali sto "bratskijim" onda jesam. Ako to znaci da mrzim kad bosanci kazu da su nama turci braca iako su nas drzali ca 500 godina pod okupacijom onda jesam. Ako to znaci da se ospem kad na ulici cujem da se dva ili vise sagovornika pozdravljaju na turskom, arapskom pored svog maternjeg jezika kako bi ispali sto veci turci ili sta vec onda jesam. Iako po rodjenju nisam :) a ovi svi navedeni pravac put pod noge pa u Tursku, "bratsku" zemlju. Steta pa se mene ne pita.
kako zoveš ti svoj maternji jezik? bosanski ili hrvatski? koju zemlju više voliš Bosnu ili Hrvatsku?

p.s.prošlo je vrijeme tog slanja za Tursku, sada možete samo da ga dudlate... :izet: i da, vas se ne pita ! :thumbup: :izet:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#205 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by JThomas »

ukratko sažeta i jedina svrha i "korist" ovakvih stvari. k'o kad tinejdžerka stavi status ljubomorne duše mogu da ga puše, e na tom su levelu konstitutivni k'o nacije.
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#206 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by johnlock071 »

Dobrinja80 wrote:
indiana_nije_dzons wrote:bilo bi poštenije od pokretača teme da prizna kako se njemu živo fućka za izmasakriranim ćunama, nego je riječ o nekom njegovom preziru prema okupljanju Bošnjaka na jednoj ovakvoj ceremoniji i to još pod pokroviteljstvom, podrškom i finansiranjem od strane Turaka.
Prezirem sve što je nazadno i primitivno bez obzira na porijeklo i boli me kita ko je pokrovitelj.
Onda prezireš sam sebe jer si nesposoban shvatiti da se radi o higijenskom i zdravstvenom procesu, bez obzira što se provodi već hiljadama godina. A ti ovaj proces prezireš kako su ti već rekli jer si pun predrasuda i mržnje koje ne možeš direktno ispoljiti jer bi te markirali kao fašistu i blokirali ti temu.
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#207 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

johnlock071 wrote:
Dobrinja80 wrote:
indiana_nije_dzons wrote:bilo bi poštenije od pokretača teme da prizna kako se njemu živo fućka za izmasakriranim ćunama, nego je riječ o nekom njegovom preziru prema okupljanju Bošnjaka na jednoj ovakvoj ceremoniji i to još pod pokroviteljstvom, podrškom i finansiranjem od strane Turaka.
Prezirem sve što je nazadno i primitivno bez obzira na porijeklo i boli me kita ko je pokrovitelj.
Onda prezireš sam sebe jer si nesposoban shvatiti da se radi o higijenskom i zdravstvenom procesu, bez obzira što se provodi već hiljadama godina. A ti ovaj proces prezireš kako su ti već rekli jer si pun predrasuda i mržnje koje ne možeš direktno ispoljiti jer bi te markirali kao fašistu i blokirali ti temu.
Zašto je sunećenje higijenski proces, ako može objašnjenje moliću lijepo?!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#208 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by bingov buraz »

__Phoenix__ wrote:Ovo je realnost BiH, da nema srba i hrvata, bio bi to novi Afganistan sigurno.
Da,Vizantija i Vatikan drze balans.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#209 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Hadzi Lojo »

Molim ove protivnike sto im nije jasno, neka otvore Bilbliju i procitaju sve o obrezivanju!
Obrezivanje je bilo i bice, kako ko voli nek izvoli!
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#210 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Hadzi Lojo wrote:Molim ove protivnike sto im nije jasno, neka otvore Bilbliju i procitaju sve o obrezivanju!
Obrezivanje je bilo i bice, kako ko voli nek izvoli!
eh kad bi oni Bibliju čitali ne bi se ni krmetinom prežderavali.
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#211 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

Hadzi Lojo wrote:Molim ove protivnike sto im nije jasno, neka otvore Bilbliju i procitaju sve o obrezivanju!
Obrezivanje je bilo i bice, kako ko voli nek izvoli!
Kako ono, Bog stvori Adama, a od rebra Evu ili kako već?!
Ja prestao čitati bajke u četvrtom osnovne, kada smo apsolvirali H.K. Andersena.
Doduše, ponekad djeci pročitam poneku bajku, ali uz striktnu napomenu da je to samo bajka i da stvari u životu funkcionišu uglavnom drugačije.
8-)
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#212 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by johnlock071 »

Naslovnica wrote: Zašto je sunećenje higijenski proces, ako može objašnjenje moliću lijepo?!
In the new guidelines, the CDC says there is now strong evidence that male circumcision can:
Cut a man's risk of getting HIV from an infected female partner by 50 to 60 per cent.
Reduce their risk of genital herpes and certain strains of human papillomavirus by 30 per cent or more.
Lower the odds of urinary tract infections during infancy, and cancer of the penis in adulthood.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... z3he1MwTvq
Ovo samo za početak, znači trebao bi se educirati o ovome jer su higijenske prednosti obrezivanja brojne.
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#213 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

johnlock071 wrote:
Naslovnica wrote: Zašto je sunećenje higijenski proces, ako može objašnjenje moliću lijepo?!
In the new guidelines, the CDC says there is now strong evidence that male circumcision can:
Cut a man's risk of getting HIV from an infected female partner by 50 to 60 per cent.
Reduce their risk of genital herpes and certain strains of human papillomavirus by 30 per cent or more.
Lower the odds of urinary tract infections during infancy, and cancer of the penis in adulthood.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... z3he1MwTvq
Ovo samo za početak, znači trebao bi se educirati o ovome jer su higijenske prednosti obrezivanja brojne.
Isto tako ima bezbroj studija koje govore da ne postoji nikakav benefit od obrezivanja.
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#214 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by johnlock071 »

Naslovnica wrote:
johnlock071 wrote:
Naslovnica wrote: Zašto je sunećenje higijenski proces, ako može objašnjenje moliću lijepo?!
In the new guidelines, the CDC says there is now strong evidence that male circumcision can:
Cut a man's risk of getting HIV from an infected female partner by 50 to 60 per cent.
Reduce their risk of genital herpes and certain strains of human papillomavirus by 30 per cent or more.
Lower the odds of urinary tract infections during infancy, and cancer of the penis in adulthood.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... z3he1MwTvq
Ovo samo za početak, znači trebao bi se educirati o ovome jer su higijenske prednosti obrezivanja brojne.
Isto tako ima bezbroj studija koje govore da ne postoji nikakav benefit od obrezivanja.
Ma sve najrelevantnije zdravstvene institucije su dokazale, znači ne teoretisale, da je obrezivanje odličan korak za higijenu i zdravstvenu preventivu, a čije ti studije pratiš ja ne znam.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#215 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by uglavnomja »

e jesu ti brojne prednosti, hiv ii herpes :izet:

i infekcija urinarnog trakta i k'o fol manje sanse za rak ... jaro, kome je rak sudjen taj ce ga dobiti, rez'o se ili ne ...

a seksualnoprenosive bolescine, pogotovo hiv u ovim krajevima :-) samo za ekstremno promiskuitetne likove sto placaju za :izet:
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#216 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

Ne postoji higijenska preventiva.
Postoji higijena.
Obrezivanje je vjerska tradicija iz vremena kada sapun nije bio izmišljen.
Ove američke studije su očito izlobirane od strane doktora, jer je trend u USA da se sve manje djece obrezuje, što automatski znači manje para koje doktori inkasiraju.
Ovom prilikom "ne bih spominjao" i sveprisutni jevrejski lobi. ;-)
Pitam se zašto se i nokti ne počupaju, svih 20, jbga, nakuplja se svega ispod njih?!
;-) 8-)
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#217 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Hadzi Lojo »

Naslovnica wrote:
Hadzi Lojo wrote:Molim ove protivnike sto im nije jasno, neka otvore Bilbliju i procitaju sve o obrezivanju!
Obrezivanje je bilo i bice, kako ko voli nek izvoli!
Kako ono, Bog stvori Adama, a od rebra Evu ili kako već?!
Ja prestao čitati bajke u četvrtom osnovne, kada smo apsolvirali H.K. Andersena.
Doduše, ponekad djeci pročitam poneku bajku, ali uz striktnu napomenu da je to samo bajka i da stvari u životu funkcionišu uglavnom drugačije.
8-)
i

Doci ces tobe i ti nekada! Zivot je pred tobom!
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#218 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Hadzi Lojo »

Naslovnica wrote:Ne postoji higijenska preventiva.
Postoji higijena.
Obrezivanje je vjerska tradicija iz vremena kada sapun nije bio izmišljen.
Ove američke studije su očito izlobirane od strane doktora, jer je trend u USA da se sve manje djece obrezuje, što automatski znači manje para koje doktori inkasiraju.
Ovom prilikom "ne bih spominjao" i sveprisutni jevrejski lobi. ;-)
Pitam se zašto se i nokti ne počupaju, svih 20, jbga, nakuplja se svega ispod njih?!
;-) 8-)
Pa valjda rezemo nokte!
Pa valjda peremo dupe posle sranja!
Po tome se razlikujmoe od zivotinja!
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#219 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

Hadzi Lojo wrote:
Naslovnica wrote:Ne postoji higijenska preventiva.
Postoji higijena.
Obrezivanje je vjerska tradicija iz vremena kada sapun nije bio izmišljen.
Ove američke studije su očito izlobirane od strane doktora, jer je trend u USA da se sve manje djece obrezuje, što automatski znači manje para koje doktori inkasiraju.
Ovom prilikom "ne bih spominjao" i sveprisutni jevrejski lobi. ;-)
Pitam se zašto se i nokti ne počupaju, svih 20, jbga, nakuplja se svega ispod njih?!
;-) 8-)
Pa valjda rezemo nokte!
Pa valjda peremo dupe posle sranja!
Po tome se razlikujmoe od zivotinja!
Pa valjda opereš i hašima all around?!
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#220 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

Hadzi Lojo wrote:
Naslovnica wrote:
Hadzi Lojo wrote:Molim ove protivnike sto im nije jasno, neka otvore Bilbliju i procitaju sve o obrezivanju!
Obrezivanje je bilo i bice, kako ko voli nek izvoli!
Kako ono, Bog stvori Adama, a od rebra Evu ili kako već?!
Ja prestao čitati bajke u četvrtom osnovne, kada smo apsolvirali H.K. Andersena.
Doduše, ponekad djeci pročitam poneku bajku, ali uz striktnu napomenu da je to samo bajka i da stvari u životu funkcionišu uglavnom drugačije.
8-)
i

Doci ces tobe i ti nekada! Zivot je pred tobom!
Nikada.
Ja sam nepopravljivi ateista, a svako neka čini u u životu sta misli da je najbolje za njega.
Ja nikome ko vjeruje u Boga ne kažem da Bog ne postoji, ali isto tako očekujem da me oni ne uvjeravaju da postoji.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#221 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Hadzi Lojo »

Da li si bio u vojsci nekad na terenu bez mogucnosti redovnog pranja a kamoli kupanja?
Otidji na kampovanje jedno sedam dana u planinu pa zabij nos u svoje gace gdje civas neosunecenog pa ces vidjeti!
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#222 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Naslovnica wrote:
Ja sam nepopravljivi ateista, a svako neka čini u u životu sta misli da je najbolje za njega.
Ja nikome ko vjeruje u Boga ne kažem da Bog ne postoji, ali isto tako očekujem da me oni ne uvjeravaju da postoji.
pa što se onda satireš na ovoj temi o obrezivanju?
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#223 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

Hadzi Lojo wrote:Da li si bio u vojsci nekad na terenu bez mogucnosti redovnog pranja a kamoli kupanja?
Otidji na kampovanje jedno sedam dana u planinu pa zabij nos u svoje gace gdje civas neosunecenog pa ces vidjeti!
AHA.
A kako si se u vojsci brinuo o usranom šupku?!
8-)
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#224 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Naslovnica »

indiana_nije_dzons wrote:
Naslovnica wrote:
Ja sam nepopravljivi ateista, a svako neka čini u u životu sta misli da je najbolje za njega.
Ja nikome ko vjeruje u Boga ne kažem da Bog ne postoji, ali isto tako očekujem da me oni ne uvjeravaju da postoji.
pa što se onda satireš na ovoj temi o obrezivanju?
Zašto da ne? U čemu je problem?
Koliko vidim, tema nije na pf Religija?
:wink:
indiana_nije_dzons
Posts: 164
Joined: 01/08/2015 09:52

#225 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Naslovnica wrote:
Zašto da ne? U čemu je problem?
Koliko vidim, tema nije na pf Religija?
nije bitno gdje je tema, radi se o tome da se ti satireš (uz još neke) da pokažeš ''brutalnost, glupost, bezveznost, beskorisnost'' čina obrezivanja dječaka koje vrše vjernici i vjerničke porodice, dakle namećeš svoje mišljenje drugima, dok s druge strane kažeš da niko nema pravo (i slažem se s tim) tebi i tvojoj djeci nametati svoje mišljenje, i da ti svojoj djeci govoriš kako su Bog, meleki/anđeli, dženet/raj, džehenem/pakao izmišljeni likovi i pojmovi iz bajki slični onima koje im čitaš pred spavanje.
Post Reply