SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
johnlock071

#151 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by johnlock071 »

Dobrinja80 wrote:U nekim evropskim državama se ovo smatra zlostavljanjem djece, a kod nas od toga prave događaj.
Hajd u kojoj zemlji molim te? Što lupaš?

U svakoj evropskoj zemlji imaš kliniku u kojoj se možeš legalno obrezati.
indiana_nije_dzons

#152 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by indiana_nije_dzons »

Freamon Lester wrote:
indiana_nije_dzons wrote:bilo bi poštenije od pokretača teme da prizna kako se njemu živo fućka za izmasakriranim ćunama, nego je riječ o nekom njegovom preziru prema okupljanju Bošnjaka na jednoj ovakvoj ceremoniji i to još pod pokroviteljstvom, podrškom i finansiranjem od strane Turaka.
A tebi je normalno ovo kolektivno sisanje cune?
sisanje ili šišanje? :D
je li meni to ok ili nije sasvim je nebitno. ovdje se ne radi o brizi pokretača teme za dječije ćunje, dječija prava ili brigu za njihovu psihu, nego o onome što sam već gore napisao. jer takvih ili sličnih ceremonija imaš drugdje po svijetu i u drugim religijama, ali eto brižni zabrinuti branitelj ćuna pokrene baš ovu kad je riječ o Kaknju, Bošnjacima, Turcima... Bošnje, Turci, kolektivno sunećenje, turski vojni orkestar prije par mjeseci, zajednički javni iftari po gradovima, ovo-ono, šta je sljedeće sigurno se zabrinuto pita? ''danak u krvi'', skupljanje dječice za janjičare? :shock:
Bodkin

#153 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Bodkin »

Drinski wrote:
Bodkin wrote:
Ma drinski je savrsen primjerak jednog nacionaliste. Mislim on u vicu vidi ugrozenost i nekakve uvrede. Pa sta reci
jesi li ti kad bio na Avazovom forumu?
Nisam. Sta ima tamo? Pretpostavljam da su jos gori nego ovdje
ho oponopono

#154 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by ho oponopono »

...sta je sljedece jebote, kolektivno zasivanje himena?! :pisnula: i :pisnuo:
Freamon Lester

#155 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Freamon Lester »

indiana_nije_dzons wrote: sisanje ili šišanje? :D
je li meni to ok ili nije sasvim je nebitno. ovdje se ne radi o brizi pokretača teme za dječije ćunje, dječija prava ili brigu za njihovu psihu, nego o onome što sam već gore napisao. jer takvih ili sličnih ceremonija imaš drugdje po svijetu i u drugim religijama, ali eto brižni zabrinuti branitelj ćuna pokrene baš ovu kad je riječ o Kaknju, Bošnjacima, Turcima... Bošnje, Turci, kolektivno sunećenje, turski vojni orkestar prije par mjeseci, zajednički javni iftari po gradovima, ovo-ono, šta je sljedeće sigurno se zabrinuto pita? ''danak u krvi'', skupljanje dječice za janjičare? :shock:
Kao sto sam ranije napisao. Sunecenje je vjerski i narodni obicaj. Ko hoce da suneti svoje dijete neka to radi. Apsolutno nemam nikakav problem sa tim. Ali imam problem kad seljadija uz saradnju turskih retarda iskoristava ljude slabijeg imovinskog stanja da se izivljava i slika zarad nekih sitnih para. Kao sto rekoh od turaka ocekujem ekonomske veze, a ne kulturne u obliku festivala šišanja cune.
Freamon Lester

#156 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Freamon Lester »

ho oponopono wrote:...sta je sljedece jebote, kolektivno zasivanje himena?! :pisnula: i :pisnuo:
Ma jok. Kolektivno utvrdjivanje nevinosti. Komisija od dva turska predstavnika i jednog domaceg zavire. Pa ako je mlada nevina onda dobije humanitarnu.
Bodkin

#157 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Bodkin »

Njanjavi wrote:
Margita81 wrote:

Halo seljoberu smanji dozivljaj. Osvrnuo si se na dogadjaj u Kaknju ubrajajuci ga u normalnu tradiciju.
To si samo ti tako skontala GLUPACO!!!
Ja nigdje ne spomenuh taj teferic, nego odnos i pjenjenje ljudi, pogotovo surlasa i krstasa naspram bilo kakvih veza i odnosa bosanaca i turaka, u globalu pricajuci, nevezano ponavljam jos jednom za ovaj teferic u kaknju.
Osvrnuh se na vjecito spocitavanje i omalovazavanje tog odnosa u bilo kojem segmentu i pitah usporedbe radi, jel ko spocitava posebne odnose srbije i rusije, hrvatske i italije, slovenije i austrije.
Jel jos koji put treba ponovit da razumijes ili da nacrtam mutava :)
A spomenuh tradiciju misleci na sunecenje normalno a ne na tefericenje u kaknju, doduse svak iole inteligentniji je razumio o cemu pricam jedino ti izokrenu na svoj nacin po starom krstaskom obicaju jeftinog spinovanja ;-)

Prvo, kad je rusija osvojila srbiju i pobila kraljevsku liniji? Drugo, kakve odnose hrvatske i italije :D i trece, kakve odnose slovenije i austrije :mrgreen:

I cetvrto, cuj krstasi. U kakvom vi srednjem vijeku zivite. I ko su surlasi?
Niemand

#158 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Niemand »

Organizator današnjeg događaja u Kaknju, koji je inače tradicija u Turskoj, je Centar za kulturu i obrazovanje Istanbul. A na ideju se došlo nakon što su majke iz organizacije "Majke Kaknja" predložile da se pomenuti događaj održi.

"Sve je došlo kroz prijedlog udruženja 'Majke Kaknja' koje su željele da se ovaj događaj održi i velika mi je čast što smo danas u Kaknju. Smatram da će ovaj događaj kao i svaki drugi pojačati odnose između naših država i nadam se da će ovdje vladati mir i blagostanje", kazao je načelnik općine Tavšanil Mustafa Guler, koja je bila pokrovitelj ovog događaja.
:hihihi:
indiana_nije_dzons

#159 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Freamon Lester wrote:
indiana_nije_dzons wrote: sisanje ili šišanje? :D
Kao sto sam ranije napisao. Sunecenje je vjerski i narodni obicaj. Ko hoce da suneti svoje dijete neka to radi. Apsolutno nemam nikakav problem sa tim. Ali imam problem kad seljadija uz saradnju turskih retarda iskoristava ljude slabijeg imovinskog stanja da se izivljava i slika zarad nekih sitnih para. Kao sto rekoh od turaka ocekujem ekonomske veze, a ne kulturne u obliku festivala šišanja cune.
tako isto možeš kazat ''šta će oni organizovat javne iftare i ko fol se praviti fini, eto hoće oni nekog da nahrane, bolje im je da naprave fabrike u kojoj će se ljudi zaposliti i zarađivati sebi za iftar.'' :-)
mislim, budimo otvoreni, što nešto izokola, koome smeta smeta, ne radi tih ljudi (koje eto tako strašno poniziše i njihovu djecu zlostavljaše :-) ) nego jednostavno zato jer se to radi javno, vjerski obred i tradicionalni obred koji bi kako se to voli kazati ''trebao ostati među svoja četiri zida'', a još uz to, nije šala, finansijski potpomognut i iniciran od strane Turaka ! :shock:
indiana_nije_dzons

#160 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Freamon Lester wrote:
ho oponopono wrote:...sta je sljedece jebote, kolektivno zasivanje himena?! :pisnula: i :pisnuo:
Ma jok. Kolektivno utvrdjivanje nevinosti. Komisija od dva turska predstavnika i jednog domaceg zavire. Pa ako je mlada nevina onda dobije humanitarnu.
je li samo na teritoriji manjeg entiteta ili i na teritoriji Federacije po Hercegovini ? malo će ih naći nevinih u tom sektoru. :D
Drinski

#161 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Drinski »

Bodkin wrote:
Podsjecas ma na jednog forumasa.
Freamon Lester

#162 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Freamon Lester »

indiana_nije_dzons wrote: tako isto možeš kazat ''šta će oni organizovat javne iftare i ko fol se praviti fini, eto hoće oni nekog da nahrane, bolje im je da naprave fabrike u kojoj će se ljudi zaposliti i zarađivati sebi za iftar.'' :-)
mislim, budimo otvoreni, što nešto izokola, koome smeta smeta, ne radi tih ljudi (koje eto tako strašno poniziše i njihovu djecu zlostavljaše :-) ) nego jednostavno zato jer se to radi javno, vjerski obred i tradicionalni obred koji bi kako se to voli kazati ''trebao ostati među svoja četiri zida'', a još uz to, nije šala, finansijski potpomognut i iniciran od strane Turaka ! :shock:
Nema potrebe da se igras zamjena teza samnom. Ja sam rekao sta meni smeta. Smeta mi da se domaca seljadija i probrani turski retardi igraju ovakvih debilnih manifestacija. A ako neko misli da je sisanje pise stvaranje veza sa Turskom onda taj stvarno sisa pisu bez kvacica na s.

I jos jednom da ne bude zabune. Ako neko hoce da suneti svoje dijete neka to radi. Vjerski propisi, narodni obicaji i tako treba da bude. Samo okanite se pravdanja ovakvih maloumnih ideja.
Bodkin

#163 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Bodkin »

Drinski wrote:
Bodkin wrote:
Podsjecas ma na jednog forumasa.
Ovo je jedini domaci forum na kojem pisem
Drinski

#164 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Drinski »

Bodkin wrote: Ovo je jedini domaci forum na kojem pisem
Nema veze, on je jedno vrijeme bio, pa je otisao.
Drinski

#165 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by Drinski »

ovo sa temom: mislim da je sam cin pozeljan, isto ko sto mislim da nama nedostaju sistematski pregledi ali oni pravi.
sa druge strane, mislim da taj kolektivni obred, zapravo, predstavlja zabavu za narod, ono: ne mogu vam dati posao i ljetovanje ali mogu ovo.
ho oponopono

#166 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by ho oponopono »

indiana_nije_dzons wrote: je li samo na teritoriji manjeg entiteta ili i na teritoriji Federacije po Hercegovini ? malo će ih naći nevinih u tom sektoru. :D
...pa ne znam ko im otvori horizonte, garant neki svemirski jebaci?!...nego gore sto su klinke bangave u glavi...ziljavke picoke( da prostis)... :pusi2:
nikimostar

#167 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by nikimostar »

Drinski wrote:ovo sa temom: mislim da je sam cin pozeljan, isto ko sto mislim da nama nedostaju sistematski pregledi ali oni pravi.
sa druge strane, mislim da taj kolektivni obred, zapravo, predstavlja zabavu za narod, ono: ne mogu vam dati posao i ljetovanje ali mogu ovo.

Hvala im,nisu trebali ni ovo :-?
TheMule

#168 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by TheMule »

Sto volim kad vidim ove mrzitelje Bosne kako kmece na svakoj temi o Bosni :) kme kme kmeeee :)
ho oponopono

#169 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by ho oponopono »

Freamon Lester wrote:
...test dva prsta...dobro sam prosla vs pala sam na dno ...:pisnula: i :pisnuo:
SSP

#170 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by SSP »

TheMule wrote:Sto volim kad vidim ove mrzitelje Bosne kako kmece na svakoj temi o Bosni :) kme kme kmeeee :)
Samo neskolovan moze reci da su Cevljanovici i ova Kakanjska verzija Cevlljlanovica Bosna.
uglavnomja

#171 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by uglavnomja »

TheMule wrote:Sto volim kad vidim ove mrzitelje Bosne kako kmece na svakoj temi o Bosni :) kme kme kmeeee :)

bosna nije muslimanska, a pogotovo turska.
islamski obicaju postoje u bosni, ali nisu odrednica bosne.

bosna je moja zemlja i volim je vise od tebe zato jer je volim citavu, onakvu kakva se razvijala zadnjih 7000 godina.

sto se teme tice
kao sto su u ratu dolazili trecerazredni isluzeni politicari za mirovnjake, kasnije isti takvi humanitarci, tako i iz turske u bosnu dolazi samo ono sto nema prolaz tamo. sa istim takvim trecerazrednim idejama.

samo nek je dzaba, makar i rezanje cune, sve sa cirkusom, i to jos stranim :run:
kritichar

#172 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by kritichar »

Ne opravdavate sunecenje, nemojte to raditi svojoj djeci.
Hocete da i mi to ne radimo svojoj djeci, pokusajte nam zabraniti.
indiana_nije_dzons

#173 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

ja ne mogu nikako da shvatim kako neki roditelji (uglavnom ovi protivnici javnog kolektivnog sunećenja) zlostavljaju svoju djecu dozvolivši im da se samopovrijeđivaju tetovažama, pirsinzima i kojekakvim halkama po obrvama, jezicima, ušima, pupkovima, ćunama, vaginama itd.

Image

mislim da bi te njake službe za zaštitu djece i dječijih prava morale reagovati i oduzeti starateljstvo i djecu od tako neodgovornih roditelja. :oops:
animals

#174 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by animals »

Mislim da ne treba stvarati dramu od toga..
kome se suneti , nek suneti..
svako ima svoje obicaje, jedino mzda to javno i masovno je malo poglupo..
ali kome se radi, nek izvoli..
razonoda

#175 Re: SUNECENJE vjerski obred ili zlostavljanje djece

Post by razonoda »

:lol: naravno--seci sve redom---, samo dok su jos bebe. Ove vece'' klipane '' je malo morbidno.
Post Reply