sunecenje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Cile83
Posts: 62
Joined: 03/01/2006 14:48

#151 Re: sunecenje

Post by Cile83 »

active wrote:
Cile83 wrote:
active wrote: @cile83: tnx za savijet, a ako nije problem smijem li znati kada si ti to radio???

To sam uradio kad sam imao 18g......ista situacija kao i kod tebe,stari i stara nisu htjeli da me sunete dok sam bio mali.

I da jos nesto neces se pokajati,razlika sa i bez kaputa je drasticna u pozitivnom naravno :D :D :D
ok :D :D
jbg ja jos uvijek nemam 18, pa moram cekat...a opet nema sanse da sa starcima pricam za to, da mi se oni potpisu, jer jbg ono da su htjeli da mi to urade uradili bi....

jesul tebi tvoji znali da si to radio?
Ja sam staroj tek reko kad se sve zavrsilo i kad se dovukao kuci jebiga nemozes izvesti a da se neprimjeti:D :D jedva hodo:D :D
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#152 Re: sunecenje

Post by active »

hehe, i kako je reagovala na to???
zasto si ti to inace radio i kao je tebi to proslo???

jbg sorry sto crvam, al pretpostavljam da znas kako mi je...
User avatar
Cile83
Posts: 62
Joined: 03/01/2006 14:48

#153 Re: sunecenje

Post by Cile83 »

active wrote:hehe, i kako je reagovala na to???
zasto si ti to inace radio i kao je tebi to proslo???

jbg sorry sto crvam, al pretpostavljam da znas kako mi je...
Jebiga jarane nije joj u prvom momentu lako bilo zasto neznam,al kad sam objasnio zasto sam to u radio imala je razumjevanja.Al me je prvo nalijepila i sjetila mi se citave familije sto joj to nisam rekao da cu da uradim.

A ja sam to uradio radi higijenskih razloga,cistije je,drugo sex je bolji neg sa kaputom,bolji osjecaj a i duze traje :D :D
Poslije operacije,prva 3-4 dana pisas jedva i sa suzama u ocima jer od krvarenja se zna krastica stvoriti na rupici pa dok to procepi :D
I da jos nesto nekih prvih 7 dana potrudi se sto vise mozes da ti se nedigne jer ces pokajti kad si te digne
Nakon nekih 2 sedmice cundara spremna za akcije :D :D
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#154 Re: sunecenje

Post by active »

hehehee... ok ;)

kako sad trenutno stvari stoje vjerovatno cu to raditi... jbt nije to bas tolko strasno, prezivjecu...


(valjda)
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#155 Re: sunecenje

Post by Did »

Jos jedan dobar zdravstveni razlog je sto se opaka bolest: rak glavica penisa fakticki ne javlja kod osunecenih. Kod Arapa i Zidova je to skoro pa nepoznata bolest.
starcraft
Posts: 54
Joined: 18/08/2003 00:00

#156 Re: sunecenje

Post by starcraft »

active wrote:@starcraft: ajd pls ako nekad mognes priupitaj ga...
sto se duzine trajanja tice situacija je nepromjenjena, a kad je rijec o ugodjaju bolje je biti osunecen ;) jah i isti zakljucak je imao i doktor koji ga je osnunetio, a koji je bio u slicnoj poziciji kao i on
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#157 Re: sunecenje

Post by active »

Evo jedna novost.... :D :D :D

danas u 5 idem s jaranom kod doktora da vidim za to. privatno covjek ima ordinaciju, inace je on daidza od tog jarana, radi sunecenje.
prico ja s jaranima da bi se mozda i ja ipak osunetio, i eto ovaj jedan kaze daidza njegov doktor, suneti, pa eto kao ako hocu da on vidi s njim... i ja reko ajde vidi... i eto danas nam reko u 5 da dodjemo do njega da vidimo za to... :skoljka: :skoljka:

javim vam kako je proslo....
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#158 Re: sunecenje

Post by active »

Iso sam :D :D :D :D :D

Dosli mi kod covjeka, i ajde usli tamo... on se zeza, kao ajde skidaj se da to odma rjesavamo, gdje je problem... hehe
ja prvo kontam on se zeza...
i ja govorim kao ne znam jos 100%, i da nemam jos 18 godina, a da starce ne bi pitao za to i tako...
on kao ajde skini se da vidimo to... i ajde meni malo sjeb bio, al skinem se ja...
kaze on kao sto se kite tice da je ok i da se ne moram sunetit ako necu, al kao bolje mi je... to je 5 minuta posla, a sto se godina tice, ajde kao presuticemo za to... svakako ce mi ubrzo 18, a i to skoro da i nije operacija pa kao nema potrebe nikakve potpise za mene i nista... a i ajde kao "znamo se"...
i covjek ce ti meni, ajde skini se da mi to obavimo... ja gledam u njega, nidje veze... kao ajde da predjem u drugu sobu, doce on sad pa da me osuneti na brzinu...i ja stacu ono covjeku kazem da nisam konto danas to radit, nit sam se pripremio nit sta... kao on ma ajde to je 5 minuta, neces ni osjetita...al ajde eto ne moramo danas mada sam ja konto da cemo danas...al eto ajde kacemo onda???
i ajde skontam ja starci mi nece za 1.maj bit tu 7 dana... pa reko ajde krajem aprila mi je najlakse... i on kao moze onda eto nema problema.
za placanje kao ruke od njega je dzaba za hrabrost (hehehe), a kao jedino eto krvnu sliku da uradim u bolnici (ne znam kolko to dodje)... nije konto za danas, al kao kad sad imas vremena uradi i to, nije problem....


eto, sve u svemu, osuneticu se :D :bih: :bih: :bih:
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#159 Re: sunecenje

Post by Valbon_1 »

active wrote:Iso sam :D :D :D :D :D

Dosli mi kod covjeka, i ajde usli tamo... on se zeza, kao ajde skidaj se da to odma rjesavamo, gdje je problem... hehe
ja prvo kontam on se zeza...
i ja govorim kao ne znam jos 100%, i da nemam jos 18 godina, a da starce ne bi pitao za to i tako...
on kao ajde skini se da vidimo to... i ajde meni malo sjeb bio, al skinem se ja...
kaze on kao sto se kite tice da je ok i da se ne moram sunetit ako necu, al kao bolje mi je... to je 5 minuta posla, a sto se godina tice, ajde kao presuticemo za to... svakako ce mi ubrzo 18, a i to skoro da i nije operacija pa kao nema potrebe nikakve potpise za mene i nista... a i ajde kao "znamo se"...
i covjek ce ti meni, ajde skini se da mi to obavimo... ja gledam u njega, nidje veze... kao ajde da predjem u drugu sobu, doce on sad pa da me osuneti na brzinu...i ja stacu ono covjeku kazem da nisam konto danas to radit, nit sam se pripremio nit sta... kao on ma ajde to je 5 minuta, neces ni osjetita...al ajde eto ne moramo danas mada sam ja konto da cemo danas...al eto ajde kacemo onda???
i ajde skontam ja starci mi nece za 1.maj bit tu 7 dana... pa reko ajde krajem aprila mi je najlakse... i on kao moze onda eto nema problema.
za placanje kao ruke od njega je dzaba za hrabrost (hehehe), a kao jedino eto krvnu sliku da uradim u bolnici (ne znam kolko to dodje)... nije konto za danas, al kao kad sad imas vremena uradi i to, nije problem....


eto, sve u svemu, osuneticu se :D :bih: :bih: :bih:



:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#160 Re: sunecenje

Post by active »

eto Valbon_1, reko da ne kazes poslje mi ovdje u bosni zajebali obicaje... hehehe... jbg opet nece bit berbe i nazivo, al eto bicu osunecen...
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#161 Re: sunecenje

Post by slavkoimamodilera »

Sto se tice tvoje same odluke o tome da krenes u realizaciju ideje o obrezivanju, samo cu ponoviti ono sto je prethodno vec receno... iskreno se nadam da to radis iskljucivo zbog sebe i da je to 100% tvoja odluka... ukoliko to radis zato sto te raja podjebava, onda to radis iz potpuno pogresnih razloga... ;-)

S obzirom da sam iz nekih svojih privatnih razloga, proveo dosta vremena u istrazivanju ove tematike, osvrnut cu se na neke od komentara do sada... neki od glavnih argumenata ZA obrezivanje su higijena, estetika i potencijalna povecana opasnost od spolno prenosivih bolesti...

Krenut cu od posljednjeg "argumenta"... :-) ja bih volio da konacno vidim jedno naucno istrazivanje koje potvrdjuje ovu izjavu... toliko je mnogo varijabli u pojedinacnom ponasanju i okolnostima da bi to samo po sebi ucinilo bilo kakve rezultate prilicno besmislenim... problem sa ovakvom vrstom izjave je kao i u mnogim drugim raspravama, a to je da ljudi imaju tendenciju uzeti generalizaciju za cinjenice...

Kada govorimo o "estetici" /ili bolje receno preferenciji ka odredjenom izgledu, jer zaista ne vidim nikakvu vezu izmedju estetike i ljudskog penisa/, onda se obicno u raspravama s muske strane pojavljuje dobri stari Cigo iz poznate price o vlastitom konju i hvalisanju istog... ;-) s zenske tacke gledista, stvar je prilicno jasna i krece se vise manje u odnosu 100 i 200 u cemu su prvo zene, a drugo sise... :-D s tim da je i medju zenskom populacijom prilicno poznata i ucestala pojava onih koji nikad u zivotu nisu probali Nutellu, ali su najglasniji kada treba ustvrditi da je Eurokrem najbolji...

Higijena... zagovornici obrezivanja vrlo cesto vole reci da je neobrezan penis puno podlozniji infekcijama, nakupljanju bakterija i tome slicno... ukoliko se bakterije lakse razvijaju kod neobrezanih muskaraca, zato sto bakterije imaju vecu sansu razvoja u vlaznom i sakrivenom podrucju ispod prepucija, da li to onda znaci da bakterije imaju vise sanse da se razviju u vagini jer zene imaju vaginalne usne? Nesto ne bih rekao... prije bih rekao da se bakterije razvijaju kod muskaraca i zena koji svoja "donja podrucja" jednostavno ne odrzavaju kako treba...

Za one sto o ovoj operaciji govore kao o rutinskoj, samo bih napomenuo da u medicini ne postoji niti jedna operacija koja se smije smatrati "rutinskom"... jedna takva "rutinska" apendektomija je nedavno u Hrvatskoj od jednog mladica napravila amputirca... usljed komplikacija nakon "rutinske" operacije, decko je ostao bez noge...

Mnogi svoju tezu brane i time da se obrezivanje odmah po rodjenju radi u "krscanskoj americi" i ostatku zapadnog svijeta... a zapravo ne znaju da su SAD jedna od rijetkih zemalja sa takvom praksom... koja btw. za one malo bolje informisane s ove strane 90-tih vise ne propagira takve zahvate, vec su sve rjedji i obavljaju se samo na zahtjev roditelja... ;-)
O rizicima i opcenito razmatranju obrezivanja evo jedan informativan link doktora koji svoje izlaganje zasniva na validnim vezama sa ostalom strucnom literaturom...

http://www.noharmm.org/problem.htm

Pored finansijske strane, koja je vec spomenuta, masovna obrezivanja su krenula i potaknutama suludim teorijama Dr. Kelloga (da, da onog koji je pomogao u razvijanju kukuruznih pahuljica ;-) ) kako bi obrezivanje onemogucilo masturbaciju kod djecaka...

U svojoj knjizi iz 1877. on je napisao: "Plain facts for old and young: embracing the natural history and hygiene of organic life", physician John Harvey Kellogg (co-inventor of the cornflake) wrote:

"Covering the organs with a cage has been practiced with entire success. A remedy which is almost always successful in small boys is circumcision, especially when there is any degree of phimosis. The operation should be performed by a surgeon without administering an anæsthetic, as the brief pain attending the operation will have a salutary effect upon the mind, especially if it be connected with the idea of punishment, as it may well be in some cases. The soreness which continues for several weeks interrupts the practice, and if it had not previously become too firmly fixed, it may be forgotten and not resumed. If any attempt is made to watch the child, he should be so carefully surrounded by vigilance that he cannot possibly transgress without detection. If he is only partially watched, he soon learns to elude observation, and thus the effect is only to make him cunning in his vice. (p 295)

In females, the author has found the application of pure carbolic acid to the clitoris an excellent means of allaying the abnormal excitement, and preventing the recurrence of the practice in those whose will-power has become so weakened that the patient is unable to exercise entire self-control. (p 297)"

http://www.circumstitions.com/Kellogg.html

Naravno, bilo bi suludo sporiti kako ne postoje komplikacije i kod neobrezanih muskaraca... fimoza je samo jedna od njih, pa je najrasireniji i najcesci medicinski razlog za obrezivanje... zapravo moglo bi se reci da je, realno gledajuci, mogucnost za odredjeno medicinsko stanje vezano za penis podjednaka i kod obrezanih i neobrezanih muskaraca...

Sto se tice teorija da jedni ili drugi imaju manje ili vise osjecaja tokom seksa, mogu duze ili krace odrzavati snosaj iz ovih ili onih razloga, one su jednako tesko utvrdive...
Ono sto nije specificno za neobrezan penis, a jeste za obrezan je pojava tzv. "keratinizacije" tj. "ogrubljivanja" koze glavica penisa usljed njegove stalne izlozenosti vanjskim utjecajima (prije svega konstantnog trenja o donji ves) od cega ga prepucij stiti...

Summa summarum, nakon svoga sto je napisano, ipak ostaje ono sto je vec i receno ranije... ako si ti zadovoljan s njim, ako fercera - ne diraj... ;-)
Ako ima nesto sto ti smeta, bilo fizicki ili psiholoski, onda to uradi... ali je vazno da se informiras o rizicima... i o tome ko je doktor sa najvecom reputacijom i najvise iskustva za takav zahvat... sto je, slozit ces se sa mnom, puno vaznije od toga ciji je taj doktor dajdza... :thumbup:
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#162 Re: sunecenje

Post by Valbon_1 »

active wrote:eto Valbon_1, reko da ne kazes poslje mi ovdje u bosni zajebali obicaje... hehehe... jbg opet nece bit berbe i nazivo, al eto bicu osunecen...


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :-D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#163 Re: sunecenje

Post by luciferino »

Mali, a da ti ipak popričaš prvo sa roditeljima o tome? Ideš kod nečijeg "dajiđe" čiji je pristup "eto, prešutićemo to", a pravo da ti kažem, takav pristup pomalo ledi krv u žilama. Ako nešto krene po zlu (recimo da su šanse 99% da neće), tvoji majo i tajo će rješavati probleme, a ne jaranov "dajiđa". Zar ti je lakše otići na rezanje nego popričati sa svojima?

I samo da znaš, postoji i bruka muškaraca koji su obrezani još dok su bili bebe i sada žele prirodni izgled nazad. Ako mi ne vjeruješ, potraži na internetu. Znaš kako se kaže, tri puta mjeri, jednom sijeci. Povratka teško da ima. Uradi to samo zato što ti to iskreno želiš, a ne zbog raje i zbog toga što ti je ćuna u manjini. Barem imaš lijepu mogućnost izbora.

I šta ova tema radi na ovome podforumu? Ovo je meni više za Zdravlje...
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#164 Re: sunecenje

Post by active »

Ma starci da su htjeli to raditi meni, oni bi to davno uradili... tako da sto se njih tice... nista od toga!!! hehe
sto se "dajiđe" tice- covjek je doktor, ima privatnu ordinaciju, osunetio je kolko hoces djece do sad... nisam ja njega naso sad u nekom selu, pa ono ajde de mi to odrezi nema veze kako ce ispast.

Isto sto se tice toga da bi se mogao pokajati- jbg valjda nisam toliko glup, vidio sam kako oba izgledaju, cuo toliko toga i o jednom i o drugome, pa na kraju tek odlucio... na kraju i ako mi ne bude valjalo (za sto su sanse 0.01%) samo si zamislim da su me starci osunetili ko bebu.... hahahahaa

I zadnje- zasto sex, a ne zdravlje!?
prvenstveno jer to ne radim radi bilo kakvih zdravstvenih problema ili mozda prednosti kad se to uradi, nego vise radi izgleda, osjecaja u sexu...i slicno ;)
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#165 Re: sunecenje

Post by luciferino »

Hajde, bar si bolno iskren, ako ništa drugo.

Neka ti je sretno i neka se što brže završi. :)
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#166 Re: sunecenje

Post by active »

a gledam na to onako kako mislim da jeste... niti to sebi pokusavam uljepsavati, a niti ocrniti....

;) hvala ;)
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#167 Re: sunecenje

Post by slavkoimamodilera »

active wrote:Ma starci da su htjeli to raditi meni, oni bi to davno uradili... tako da sto se njih tice... nista od toga!!! hehe
sto se "dajiđe" tice- covjek je doktor, ima privatnu ordinaciju, osunetio je kolko hoces djece do sad... nisam ja njega naso sad u nekom selu, pa ono ajde de mi to odrezi nema veze kako ce ispast.

Isto sto se tice toga da bi se mogao pokajati- jbg valjda nisam toliko glup, vidio sam kako oba izgledaju, cuo toliko toga i o jednom i o drugome, pa na kraju tek odlucio... na kraju i ako mi ne bude valjalo (za sto su sanse 0.01%) samo si zamislim da su me starci osunetili ko bebu.... hahahahaa

I zadnje- zasto sex, a ne zdravlje!?
prvenstveno jer to ne radim radi bilo kakvih zdravstvenih problema ili mozda prednosti kad se to uradi, nego vise radi izgleda, osjecaja u sexu...i slicno;)
Ovo boldano me posebno brine... cuo... od koga si cuo? Sta si tacno cuo? Ja se sa svojim kitonom ne bih bas zajebavao oslanjajuci se na nesto sto sam cuo... ja bih vise vjerovao nekim pouzdanijim izvorima... al eto, do tebe je...

Zbog osjecaja u seksu? Otkud znas kakav je osjecaj sa obrezanim kitonom?

Na kraju krajeva, kakav ti to odnos imas s roditeljima pa ne smijes sa njima pricati o tako necemu? Jel to sto su te dok si bio mali konstantno sisali na kratko znaci da danas sa njima ne bi smio porazgovarati o tome da bi rado pustio kosu? Jer zaboga, cim su te sisali, o tome nema sta da se prica... sta ako su tvoji roditelji bili dovoljno liberalni da kazu pri tvom rodjenju: "pustimo svom sinu da o obrezivanju NJEGOVOG penisa kada bude dovoljno zreo da o tome odlucuje." ?? To ti nije palo na pamet?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#168 Re: sunecenje

Post by Prozor »

@active

moram ti se zadiviti za hrabrost, ipak nije jednostavna stvar u tim godinama pustati nekome ne-poznatom da ti sredjuje chunu... Zato, imas od mene :thumbup: sa takvom odlucnoscu ces doci daleko...
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#169 Re: sunecenje

Post by sffovac »

ne znam jesam li vec odgovarao na temuu, ali u mene mi jaran :) prosle godine u 22. godini zivota otiso na sunecenje
jest bio sega u raji, jest jednu sedmicu hodao ko patak, al on to htio i uradio, nit je koga pitao, nit se puno premisljao, nit je to nek velika operacija da se o njoj ovoliko rapravlja
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#170 Re: sunecenje

Post by active »

slavkoimamodilera wrote:Ovo boldano me posebno brine... cuo... od koga si cuo? Sta si tacno cuo? Ja se sa svojim kitonom ne bih bas zajebavao oslanjajuci se na nesto sto sam cuo... ja bih vise vjerovao nekim pouzdanijim izvorima... al eto, do tebe je...

Zbog osjecaja u seksu? Otkud znas kakav je osjecaj sa obrezanim kitonom?

Na kraju krajeva, kakav ti to odnos imas s roditeljima pa ne smijes sa njima pricati o tako necemu? Jel to sto su te dok si bio mali konstantno sisali na kratko znaci da danas sa njima ne bi smio porazgovarati o tome da bi rado pustio kosu? Jer zaboga, cim su te sisali, o tome nema sta da se prica... sta ako su tvoji roditelji bili dovoljno liberalni da kazu pri tvom rodjenju: "pustimo svom sinu da o obrezivanju NJEGOVOG penisa kada bude dovoljno zreo da o tome odlucuje." ?? To ti nije palo na pamet?
poenta- ti nisi za sunecenje- ok!
hehehe, da dzaba ne raspravljamo....
:thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
hik--meta
Posts: 349
Joined: 19/02/2008 16:29

#171 Re: sunecenje

Post by hik--meta »

samo naprijed, bez straha, musko si valjda.
ovdje u americi skoro svi protestanti sunete muske bebe kad se rode, odmah drugi dan dok su jos u bolnici.
katolici puno manje, ali generalno skoro 60% muskih beba je osuneceno u bolnicama po statistikama.
kad toliko ima ljudi koji to ne rade to iz religijskih pobuda, mozes vala i ti napolitanac.

ja sam dvojicu svojih sinova sunetila usred rata, kad nije bilo kako treba higijenskih uslova, ali tradicija je tradicija.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#172 Re: sunecenje

Post by neprilagodjena »

I sta bi??
active
Posts: 117
Joined: 31/03/2008 00:04

#173 Re: sunecenje

Post by active »

pa eto prema sadasnjim planovima suneticu se 29.-30. aprila... :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#174 Re: sunecenje

Post by zena21 »

active wrote:pa eto prema sadasnjim planovima suneticu se 29.-30. aprila... :D
nek bude sretno i bericetno :-D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#175 Re: sunecenje

Post by chuchumbamayumbe »

Joj, sunnet efendijo, daj ba vishe se osuneti ili da ja dodjem da ti skinem rolku, samo ne peglaj vise narod sa svojom chunom ba!
Presmijeshno! :D
Locked