suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#376 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

od mene preporuka za Polaroid naocale...nisu skupe ,sociva imaju 7 slojeva ,tj. filtera i polarizovana su
to su moje prve polarizovane naocale...od kada sam njih probao,uvijek nosim polarizovane
ima sada velikog izbora i sa neta i za manje para...do 50 KM se mogu kupiti fine suncane naocale ,polarizovane
ko pati od brendova i imena,onda neka fura rayban,6-7 puta skuplje ga izadje taj cejf :D
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#377 Re: suncane naocale

Post by Tabijat »

zippoo87 wrote:od mene preporuka za Polaroid naocale...nisu skupe ,sociva imaju 7 slojeva ,tj. filtera i polarizovana su
to su moje prve polarizovane naocale...od kada sam njih probao,uvijek nosim polarizovane
ima sada velikog izbora i sa neta i za manje para...do 50 KM se mogu kupiti fine suncane naocale ,polarizovane
ko pati od brendova i imena,onda neka fura rayban,6-7 puta skuplje ga izadje taj cejf :D

Odakle kupuješ s neta Polaroid? Ja sam gledala s Amazona i obračuna mi shipping 50$
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#378 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

Tabijat wrote:
zippoo87 wrote:od mene preporuka za Polaroid naocale...nisu skupe ,sociva imaju 7 slojeva ,tj. filtera i polarizovana su
to su moje prve polarizovane naocale...od kada sam njih probao,uvijek nosim polarizovane
ima sada velikog izbora i sa neta i za manje para...do 50 KM se mogu kupiti fine suncane naocale ,polarizovane
ko pati od brendova i imena,onda neka fura rayban,6-7 puta skuplje ga izadje taj cejf :D

Odakle kupuješ s neta Polaroid? Ja sam gledala s Amazona i obračuna mi shipping 50$
nisam nigdje napisao da sam ih sa neta kupio
polaroid sam kupio u optici u kojoj sam radio a sa neta narucujem ove jeftinije i nepoznate brendove
amazon tako obracuna postarinu do BiH...ne isplati se sa amazona kupovati nama u BiH
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#379 Re: suncane naocale

Post by Djidjimilovich »

zippoo87 wrote:
Tabijat wrote:
zippoo87 wrote:od mene preporuka za Polaroid naocale...nisu skupe ,sociva imaju 7 slojeva ,tj. filtera i polarizovana su
to su moje prve polarizovane naocale...od kada sam njih probao,uvijek nosim polarizovane
ima sada velikog izbora i sa neta i za manje para...do 50 KM se mogu kupiti fine suncane naocale ,polarizovane
ko pati od brendova i imena,onda neka fura rayban,6-7 puta skuplje ga izadje taj cejf :D

Odakle kupuješ s neta Polaroid? Ja sam gledala s Amazona i obračuna mi shipping 50$
nisam nigdje napisao da sam ih sa neta kupio
polaroid sam kupio u optici u kojoj sam radio a sa neta narucujem ove jeftinije i nepoznate brendove
amazon tako obracuna postarinu do BiH...ne isplati se sa amazona kupovati nama u BiH
burazeru kako kupujes preko amazona... ja sam nekad davno pokusao i niko ne salje za bih...
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#380 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

pa ima sada neki salju ali je postarina 50 dolara...sto se ne isplati,osim ako je nesto bas sto kod nas nema
amazon nije za nas za kupovinu...upravo zbog postarine
User avatar
gentoo
Posts: 3299
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#381 Re: suncane naocale

Post by gentoo »

Ja sam narucio sa amazon.com ili .de Polaroid.. oko 70KM su me kostale. Zastitni sloj na staklima se izlizao nakon 5-10 nosenja. Dakle bolje kupiti u DM-u one od 20KM
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#382 Re: suncane naocale

Post by Djidjimilovich »

zippoo87 wrote:pa ima sada neki salju ali je postarina 50 dolara...sto se ne isplati,osim ako je nesto bas sto kod nas nema
amazon nije za nas za kupovinu...upravo zbog postarine
50 dolara-cirkus
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#383 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

gentoo wrote:Ja sam narucio sa amazon.com ili .de Polaroid.. oko 70KM su me kostale. Zastitni sloj na staklima se izlizao nakon 5-10 nosenja. Dakle bolje kupiti u DM-u one od 20KM
meni se nikada nisu izlizale ni one od 20 KM a kamoli skuplje
ne znam kako si to uspio ili ih nisi adekvatno cistio ,pa si ih ostetio
imaju microfiber krpice za ciscenje suncanih i dioptrijskih naocala...ja to godinama koristim i ni paceke na staklima
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#384 Re: suncane naocale

Post by realna do boli »

Polaroid naocale kupila u fri shop-u na sarajevskom aerodromu, 40 eura. Prezadovoljna.
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#385 Re: suncane naocale

Post by nagibSA »

Sta Zippo kupuje Boga pitaj, k'o da je oci na putu nasao... :lol:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#386 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

nagibSA wrote:Sta Zippo kupuje Boga pitaj, k'o da je oci na putu nasao... :lol:
zippoo kupuje najbolje ali to ne znaci da se mora uvijek nesto preplatiti :D

ko sto rekoh,poceo sam nositi polarizovane naocale kada niko nije ni znao za njih...istina nisam ni ja prije tog trenutka :D
i kao sto rekoh...imate dobrih suncanica do 50 KM...samo treba znati traziti a evo i ova kolegica rece da je polaroid platila 40 eura,to je i vise nego korektna cijena
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#387 Re: suncane naocale

Post by Rugafet »

Ja prosle godine na Piku naso Polaroid za ceteres maraka. Malo je rec da sam zadovoljan. Neki decko ih dobio 'sreca' ima glavu k'o cocin bubanj pa mu nisu pasale nikako, kaze dzaba mi stoje, cijenio ih 50KM cini mi se.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#388 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

prošle godine na moru sam iziritirala oči katastrofa, tekle mi suze cijelu večer i ništa nisam vidjela, ove godine redovno i u more ih nosim kad se kupam i nemam problema više :D I to dm-ke koje nosim par godina, pokazale se bolje od skupljih cvika i radije ih nosim i to baš svuda jer nisu skupe ako se oštete nikome ništa.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#389 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

zlo zlo wrote:prošle godine na moru sam iziritirala oči katastrofa, tekle mi suze cijelu večer i ništa nisam vidjela, ove godine redovno i u more ih nosim kad se kupam i nemam problema više :D I to dm-ke koje nosim par godina, pokazale se bolje od skupljih cvika i radije ih nosim i to baš svuda jer nisu skupe ako se oštete nikome ništa.
ako si ih kvasila u morskoj vodi,ostetiti ces ih...udje so ili stq vec izmedju filtera na socivo i odlijepe se
ja jedne polaroid tako unistio
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#390 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

obične dm koristim za to, puno mi pomognu, imam osjetljive oči, nisam još provjerila kakve su ove polarizirane iz dm-a, tj vidjela sam ali nije bio muž tu da vidi dali mi dobro stoji, sama bi kupila vjerovatno neke s kojima bi se prepala dok bi se doma pogledala u ogledalo :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66198
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#391 Re: suncane naocale

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
kafanski_covjek wrote:
Tomahawk11 wrote:Uzeo sam neke polarizovane Top Shop na akciji 39,90, dodju dvoje (muske i zenske), dobijes i kutije i one krpice.
Nisu neka pljacka izgledom, al za voznje dobre :thumbup:
ove?
http://www.topshop.ba/fitness/polarized ... ne-naocale
Da.
:lol: :lol:

Zamisljam te :D

On topic:

Nosim

Image

Image

Kupio u optici. Jbga nema kod lopova :D

Imam i one aviotor ali u njima samo vozim :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#392 Re: suncane naocale

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
:lol: :lol:

Zamisljam te :D
I onese slomile :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66198
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#393 Re: suncane naocale

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
:lol: :lol:

Zamisljam te :D
I onese slomile :mrgreen:
Jesu to one Mohave dezert folovi :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#394 Re: suncane naocale

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote: Jesu to one Mohave dezert folovi :lol:
Nisu bile te, ali jeste neka loša plastika :-)
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#395 Re: suncane naocale

Post by nagibSA »

Mojim aviator se rasklimala ona plastika (moze se malo gore/dole pomjerati) sto ide iza usiju. Ne znam kako je uradjeno da li je metal u plastici skroz zakrivljen ili ne. Ako je zakrivljen nece spasti. Ustvari ko zna je li ono i metal i sta je, zardjalo bi do sadaa.

Nema kod mene radnih/paradnih naocala.
zlo zlo wrote: ali nije bio muž tu da vidi dali mi dobro stoji, sama bi kupila vjerovatno neke s kojima bi se prepala dok bi se doma pogledala u ogledalo :lol: :lol:
Pusti muza, zar moze lepoj Mostarki, da fali nesto. :D


Moram nedje tebru zippo-a nafatati da mi odredi dioptriju i sve sto treba i nesto nadje dobro a jeftino. Bilo bi... :-) :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#396 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

nagibSA wrote: Pusti muza, zar moze lepoj Mostarki, da fali nesto. :D


Moram nedje tebru zippo-a nafatati da mi odredi dioptriju i sve sto treba i nesto nadje dobro a jeftino. Bilo bi... :-) :D
nafataj dioptriju i onda kod kineza naruči par za ovakvo deranje, kod njih nije skupo a kad bila u toj fazi sunčanih cvika vidjela sam da ima izbora za svako oko i sve, tko treba, ja zasad svako malo kupujem veći tv i monitor :lol: :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#397 Re: suncane naocale

Post by S4mpion »

Ma zdravo.

Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#398 Re: suncane naocale

Post by Nisrin »

Ja sam isprobala jedno 50akmodela, ni jedne mi ne stoje dobro, posebno ove jeftinije, a bas su mi se svidjele neke Vogue i Fellini, ali stoje ocajno..
Nadjem konacno one savrsene - licno mi brend nije bitan, bitno je da mi se svidja dizajn, i cijena -860 KM!!

Pogledam vani 295 eur, na amazonu sa premieuk accoubtom 220EUR, znaci nas uzimaju lopatom, kao za sve!

I sto primijetih, cure su bas odvratne po optikama, odnos prema kupcima NULa, muskarci su dosta srdaciji!
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#399 Re: suncane naocale

Post by isx »

Koji model?

Ja uvijek sa neta kupujem cvike, preferiram polarizacione persol. Najjaci okviri, najbolja stakla.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#400 Re: suncane naocale

Post by Ludzak »

Ma ja sam sunčane čale kod optičara kupio. Polarizovane, ali nisu brendirane. :lol:
Post Reply