suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#351 Re: suncane naocale

Post by moonca »

Bas ces izaci u grad a da mi ne vidimo. :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#352 Re: suncane naocale

Post by beni-bu-man »

na atribute i mecite se s cvikama 8-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#353 Re: suncane naocale

Post by channel10 »

Hajde ko zna, "prevedite" ove brojke i slova:

Shape: Rectangle
Size lens-bridge: 62 16
Temple Length: 135
Koliko su siroke cale, 2x62 + 16 ili?
https://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/ ... _Id=332712
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#354 Re: suncane naocale

Post by isx »

Shape: Rectangle (oblik pravougaoni)
Size lens-bridge: 62 16 (velicina stakla i mosta izmedju stakala, 62 svako staklo, izmedju stakala 16)
Temple Length: 135 (duzina okvira, od ruba stakla do iza usiju)

:D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#355 Re: suncane naocale

Post by channel10 »

isx wrote:Shape: Rectangle (oblik pravougaoni)
Size lens-bridge: 62 16 (velicina stakla i mosta izmedju stakala, 62 svako staklo, izmedju stakala 16)
Temple Length: 135 (duzina okvira, od ruba stakla do iza usiju)

:D
Hvala :thumbup:
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#356 Re: suncane naocale

Post by The BEN10 »

Ima li neko iskustva sa markom Ben.X?
http://www.abmclinic.com/srpski/news/ar ... e-naocare-
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#357 Re: suncane naocale

Post by mv960 »

Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#358 Re: suncane naocale

Post by mv960 »

Korisna informacija... jedna novinarka istraživala.

Kaže sve cvike ne koštaju više od 30 dolara. Samo što su italijani vlasnici svih ovih poznatih brendova, i italijani drže distribuciju. Tako da nešto što vrijedi 30 dolara prodaju za 300 dolara. Monopol.

A ovi ostali brendovi ako ne igraju po njihovom samo ih šutnu iz svog lanca i ovi propadnu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#359 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

mv960 wrote:Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
25-30 KM u svakoj vecoj prodavnici ribomaterijala.
Za tu cijenu imat ces perfektnu zastitu od UV zracenja I polarizaciju, ali traju jednu sezonu (lako se izgrebe zastitni sloj ako ih ne cuvas).
Obavezno sam imao jedne u autu za voznju - efekat na bljestavom suncu je kao da je prijatno oblacno, nakon pljuska ne vidis ono bljestanje, a kad pecas ribu isto ne vidis bljeskanje vode pa fino vidis dno i ribe kako plivaju. :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#360 Re: suncane naocale

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote: 25-30 KM u svakoj vecoj prodavnici ribomaterijala.
Za tu cijenu imat ces perfektnu zastitu od UV zracenja I polarizaciju, ali traju jednu sezonu (lako se izgrebe zastitni sloj ako ih ne cuvas).
Obavezno sam imao jedne u autu za voznju - efekat na bljestavom suncu je kao da je prijatno oblacno, nakon pljuska ne vidis ono bljestanje, a kad pecas ribu isto ne vidis bljeskanje vode pa fino vidis dno i ribe kako plivaju. :thumbup:
:dajba:

Pogotovo kod tebe u Aziji-kristalno cista voda.

:hihihi:
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#361 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

mv960 wrote:Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
Ja kupio neki dan u dm-u naocale, polarizovana stakla ta 19 KM. Super rade posao, a ne izgledaju ni jeftino :mrgreen: ali to je najmanji problem. Prije toga htio naruciti sa ebay-a, ima od 5$ pa na više naocala sa polarizovanim stsklima, ali mrsko mi cekati dostavu.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#362 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

konektovan wrote:
mv960 wrote:Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
Ja kupio neki dan u dm-u naocale, polarizovana stakla ta 19 KM. Super rade posao, a ne izgledaju ni jeftino :mrgreen: ali to je najmanji problem. Prije toga htio naruciti sa ebay-a, ima od 5$ pa na više naocala sa polarizovanim stsklima, ali mrsko mi cekati dostavu.
imam nekoliko tih kineskih polarizirajucih ,uživo dosta jeftino izgledaju i većinom su malo previše ravne.
cvike iz dma, nosim 3 godinu jedne te iste, nakraju mi najbolje ispale.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#363 Re: suncane naocale

Post by channel10 »

Ja sebi na kraju kupio ove https://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/ ... _Id=332706

Jucer vozim "prema suncu" i nema nikakvih problema. Odbljesak 0, jedino sto ne mozes opet gledati direktno u sunce bez obzira sto su polarizirane, a nisu za to ni namjenjene :) . Uglavnom nema vise škiljenja :-D
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#364 Re: suncane naocale

Post by basicm »

Imam ray ban RB3593 002/9A, Polarizovane, 58/17/140 za prodati. Ne stoje mi. Dam ih za 80€. Stavio ih dvaput bukvalno.
Last edited by basicm on 12/07/2018 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#365 Re: suncane naocale

Post by Haris033 »

Odavno sunčane naočale kupujem preko ebay-a koje su duplo jeftinije od EU i 100% original.

Image

https://www.ebay.com/itm/RAY-BAN-MENS-L ... 8?var=null
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#366 Re: suncane naocale

Post by djkurt »

https://www.krass-optik.com/Sonnenbrillen/

nećete požaliti ako ove kupite.

Njemačka je marka i nema ih svugdje samo u njemačkoj i švici meni se čini, ali kvalitet je extra, te se ima veliki izor i nisu skupe ko ovi ostali brendovi. ja platio svoje 75Eura u minkenu. :)
zippoo87
Posts: 15616
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#367 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

imam dvoje kineske polarizovane...jedne aviator stil a druge plasticni okvir,vise sportske,brend veithdia,neki kineski brend ali kvalitetnijje...njih sam nosio na voznju biciklom,polarizovane i nista im nije
platio ih mozda 20 KM
ove aviator sam platio izmedju 20 i 30 km sa ebaya,nosam ih evo tri sezone...ocistim nakon svakog nosenja i ekstra su...najbolje sto su pero lagane,ne osjetim ih

a imam i jedne skupe,brendirane,brend oliver peoples ,titanium,polarizovane,slonova kost ,zlatne...nisam ih stavio na glavu od kako sam kupio ove kineske aviator :D

ja samo mogu preporuciti,nije bitno koji je brend,samo uzimajte polarizovane,mogu i sa ebaya i to je jedino sto je ocima i mozgu bitno a ne koji je brend
i ja od kako sam spoznao cari polarizacije,prije nekih 6 godina,samo takve kupujem
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#368 Re: suncane naocale

Post by nagibSA »

zippoo87 wrote: ja samo mogu preporuciti,nije bitno koji je brend,samo uzimajte polarizovane,mogu i sa ebaya i to je jedino sto je ocima i mozgu bitno a ne koji je brend
i ja od kako sam spoznao cari polarizacije,prije nekih 6 godina,samo takve kupujem
Meni malo nezgodno zbog dioptrije pa imam suncane sa dioptrijom. Mogu li stakla sa dioptrijom, polarizovana i jos sta sve od filtera i tako tih zezancija?! Kolika je cijena otprilike takvih stakala sa dioptrijom, i gdje u SA bi se moglo uzeti?

Imam isto taj aviator stil, to je nekako najstandardnije.

Razmisljao o socivima, ali kontam lakse naocale, ko bi se zayebavao.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#369 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote: 25-30 KM u svakoj vecoj prodavnici ribomaterijala.
Za tu cijenu imat ces perfektnu zastitu od UV zracenja I polarizaciju, ali traju jednu sezonu (lako se izgrebe zastitni sloj ako ih ne cuvas).
Obavezno sam imao jedne u autu za voznju - efekat na bljestavom suncu je kao da je prijatno oblacno, nakon pljuska ne vidis ono bljestanje, a kad pecas ribu isto ne vidis bljeskanje vode pa fino vidis dno i ribe kako plivaju. :thumbup:
:dajba:

Pogotovo kod tebe u Aziji-kristalno cista voda.

:hihihi:
Pa ono jes' da su im rijeke ovdje kao pokretna ilovaca ... ali more je more ... :thumbup:
Indonezija, ne Azija. Borneo, Filipini, Bora-Bora ...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#370 Re: suncane naocale

Post by iceman ze »

Ja sam svoje kupio van BiH, Ray Ban polarizovane za nekih cca.360KM. Koristim ih vec 6 god i dalje su u solidnom stanju. Imam svijetle oci i stvarno zimi ili ljeti imam dosta glavobolja zbog svjetlosti i prelamanja. Nikad ni feninga nisam zazalio. I da, ovdje kod nas, gule li gule, trebam li reci da sam i pdv vratio tom kupovinom?! Ne kazem da nisu kod nas orginal, iz Italije nabavljaj, ali ljudi ako imate mogucnosti samo vani.

Btw. Trenutno sam vani i sinoc naletim za 40 eur Pioneer mp3 za auto i da kupio sam odmah..:).
zippoo87
Posts: 15616
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#371 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

nagibSA wrote:
zippoo87 wrote: ja samo mogu preporuciti,nije bitno koji je brend,samo uzimajte polarizovane,mogu i sa ebaya i to je jedino sto je ocima i mozgu bitno a ne koji je brend
i ja od kako sam spoznao cari polarizacije,prije nekih 6 godina,samo takve kupujem
Meni malo nezgodno zbog dioptrije pa imam suncane sa dioptrijom. Mogu li stakla sa dioptrijom, polarizovana i jos sta sve od filtera i tako tih zezancija?! Kolika je cijena otprilike takvih stakala sa dioptrijom, i gdje u SA bi se moglo uzeti?

Imam isto taj aviator stil, to je nekako najstandardnije.

Razmisljao o socivima, ali kontam lakse naocale, ko bi se zayebavao.
mogu sve dzidze midze i na dioptrijska stakla,ali ne mogu u svaki okvir od suncanih,zbog zakrivljenosti...ima odredjeno do koje zakrivljenosti se mogu raditi dioptrijska stakla

takva stakla jesu skupa,barem ovdje kod nas,izaslo bi te to pofino,barem 500 km
cijena zavisi i od dioptrije...tako da bi ti najbolje bilo da napises jedan mail i posaljes optikama u okruzenju,sa upitom o cijeni i sa svojom dioptrijom...cisto da znas sta da ocekujes
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#372 Re: suncane naocale

Post by mv960 »

Ramzess Veliki wrote:
mv960 wrote:Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
25-30 KM u svakoj vecoj prodavnici ribomaterijala.
Za tu cijenu imat ces perfektnu zastitu od UV zracenja I polarizaciju, ali traju jednu sezonu (lako se izgrebe zastitni sloj ako ih ne cuvas).
Obavezno sam imao jedne u autu za voznju - efekat na bljestavom suncu je kao da je prijatno oblacno, nakon pljuska ne vidis ono bljestanje, a kad pecas ribu isto ne vidis bljeskanje vode pa fino vidis dno i ribe kako plivaju. :thumbup:
Hvala na prijedlogu. Baš ću da pogledam. Ganjam nekakve po toj istoj cijeni u Military shop-u za bicikla bi mi valjale.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#373 Re: suncane naocale

Post by mv960 »

konektovan wrote:
mv960 wrote:Teško je sad skontati šta je original a šta kineska kopija. Helem, kupim ja dobre cvike PERSOL. Platim ih nekih 120 eura s popustom.

Brzo se razvališe. Znoj uticao na onu oprugu.. slomim okvir.

Tada sam otkrio ćari POLARIZOVANIH stakala.

Sad tražim obavezno sunčane s takvim filterom. Našao Ray Ban u Importane 500 KM. Okrenem se i izađem.

UV filter i da su polarizovane, ako neko zna gdje se može kupiti molim da javi.
Ja kupio neki dan u dm-u naocale, polarizovana stakla ta 19 KM. Super rade posao, a ne izgledaju ni jeftino :mrgreen: ali to je najmanji problem. Prije toga htio naruciti sa ebay-a, ima od 5$ pa na više naocala sa polarizovanim stsklima, ali mrsko mi cekati dostavu.
Kako je već neko spomenuo.

Imam svjetle oči. Imao problema. Odem Oftalmologu. Sve moguće testove uradi i na kraju mi propiše kapi vještačke suze i kaže da kupim sebi sunčane naočare ali kvalitetne. To kvalitetne je tako podvukla i naglasila da me zaista strah kupiti nešto lijevo tamo.

Drugi problem što mi neke cvike smetaju, bude mi muka kad ih stavim.

U svakom slučaju hvala na prijedlogu. Možda svratim da vidim šta je to.
zippoo87
Posts: 15616
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#374 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

probaj vise boja sociva ,mozda ti ne godi svaka boja
ja isto imam svijetle oci,plave i skoro uvijek vani sam sa cvikama...nije da mi bas smeta svjetlost ali je puno ugodnije sa polarizovanim suncanim naocalama,potpuno druga dimenzija vida

to sto ti je doktorica podvukla,to zaboravi,to nema veze...kvalitet i tehnologija nisu isto...ako su polarizovane,onda su polarizovane
ako su UV ,onda su UV,nema tu mudrolije
evo link sa aliekspressa na veithdiu...ja kupovao par modela i mogu preporuciti...imaju sve moguce dizajne a cijena 20ak KM
https://veithdia.es.aliexpress.com/store/223089

samo dobro obratite paznju prilikom kupovine na dimenzije sociva,mostica izmedju sociva i duzinu drskice,da ne bi bilo da kupite neodgovarajuce za svoju glavu

evo ovakve ja imam ali ih slabo nosim,iako su lagane kao pero,titanium,polarizovane
nisam ih stavio 20 puta a kupljene su nove
https://www.eastdane.com/oro-gold-sungl ... 988315.htm

ako neko zeli pazariti,neka se javi...mogao bi ih i prodati
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#375 Re: suncane naocale

Post by Tabijat »

nagibSA wrote:
Meni malo nezgodno zbog dioptrije pa imam suncane sa dioptrijom. Mogu li stakla sa dioptrijom, polarizovana i jos sta sve od filtera i tako tih zezancija?! Kolika je cijena otprilike takvih stakala sa dioptrijom, i gdje u SA bi se moglo uzeti?

Imam isto taj aviator stil, to je nekako najstandardnije.

Razmisljao o socivima, ali kontam lakse naocale, ko bi se zayebavao.
U Mostaru su mi nudili sunčane +dioptrija 100 KM skuplje od običnih sunčanih, ali te nisu bile polarizovane.
Na drugom mjestu 550 km + okvir koji probereš, Zeiss stakla, sunčana sa polarizacijom, dioptrijom i svim džidžama.
Mislim da ti je jeftinije direktno sa Ray ban stranice naručiti, imaju oni neki konfigurator pa možeš sebi naklikati sve, od boje pa nadalje.


E sad, Ja sebi jednom prilikom kupila Polaroid clip-on stakla, polarizirana, i to su najbolja stakla ikad! A Polaroid naočala ima vrlo finih do 100 km.
Post Reply