suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#26 Re: suncane naocale

Post by citroen »

mr.gugl wrote:
_22222_d wrote:ja nasla svoje na internetu po kodu.. john Richmond jr64107...
a oko osjeti veliku razliku kad nosim one jeftine od 20 km i ove skuplje... pogotovo akd je bas suncano..
druge su carrera.. imaju i polarizaciju..
http://www.eyeglasses123.com/designer-s ... zmap=17458
ma meni je sumnjivo to sto mi prvo kaze da joj sestra radi u fabrici naocala u italiji (ne proizvode se valjda sve marke koje ima u jednoj fabrici), zar rejban nema svoju fabriku, prada svoju ili je bas sve to izmjesano?

druga stvar, cim sam joj pokazao svoje trenutne cvike, kaze zena (trgovacki), "Bogme nesto mi ove nisu ko original".

da li uz njih dodje kutija i certifikat o originalnosti ili ?
Zasto sumnjivo,rayban kao i ostali brandovi su vlasnistvu talijanske Luxotice,giganta kad su u pitanju naocale,ukucaj samo na google luxoticu i vidjeces koje sve brandove drze
User avatar
Phosphorus
Posts: 523
Joined: 02/05/2010 18:03

#27 Re: suncane naocale

Post by Phosphorus »

...
Last edited by Phosphorus on 24/04/2020 11:50, edited 1 time in total.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#28 Re: suncane naocale

Post by callmethebreeeze »

dok mi buraz nije poklonio rejbanke ja sam mislio da ne mogu nositi naocare. kupovao sam jefitnije i stalno kukao kako me glave boli i slicno. s rejbankama nemam tih problema. i ko moze neka zasteka love i kupi jedan, ali vrijedan par. isplati se.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#29 Re: suncane naocale

Post by minjonja »

ja nisam nikad vise od 20KM dala i nemam nikakvih problema i vid mi je odlican, da kucnem u drvo :D
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#30 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

ma znas kako kazu "dok ne probas, ne mozes znati". original je stvarno original i nema dalje price.
@citroen: pogledacu, a samo kazem da mi je sumnjivo bilo, jer sam smatrao da svaki proizvodjac ima svoj proizvodni pogon a ne da jedna fabrika stanca i rejbanke i prada i escada i d&g i police i td.
sto ovdje niko nista ne smije reci. kakva je reklama ako nekome kazes gdje si kupio naocale? ja otisao i u loris i kod ove zene i na Otoci u onu optiku i u njihovu radnju na Ilidzi ali nisam nista kupio jer nemaju modela za mene (ili ako ima model, onda je 300KM ) i ne hvala. veoma bih cijenio sve prijedloge za kupovinu, sto sam da trazim, ako mi vi mozete reci gdje jos ima ponuda :)

zooop!
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#31 Re: suncane naocale

Post by ami8 »

Treba probati preko pik.ba ili market.ba. Ja licno bez suncanih naocala ne mogu, a sa vidom se ne igram, pa sam tako kupio preko pik.ba naocale za 100 KM(francuske "Bole") sve sa kutijom, originalno pakovanje i ostale dzidze.
A gledao sam cijene na njihovoj hrvatskoj stranici, nema ih ispod 700 kuna.

Mislim da je malo previse dati 300-400 maraka za naocale(ko moze nek daje), tako da ko ima vremena a razumije se u naocale uvijek preko oglasa moze naci puno povoljnije.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#32 Re: suncane naocale

Post by Skyfox »

callmethebreeeze wrote:dok mi buraz nije poklonio rejbanke ja sam mislio da ne mogu nositi naocare. kupovao sam jefitnije i stalno kukao kako me glave boli i slicno. s rejbankama nemam tih problema. i ko moze neka zasteka love i kupi jedan, ali vrijedan par. isplati se.
Sinoc u Kozmu sam kupovao suncane kao poklon, a posto su za mladju osobu ne trebaju mi neke sa zara cijenom... Kostaju cini mi se oko 20KM i OK je izbor kad prodavacica rece za jedan model ovo vam je rejban okvir!!!
Koliko je to moguce za tu cijenu, cisto sumnjam... Imaju i UV zastitu, ali cini mi se da nema sanse... I jos za kupljeni par dobijes jojs jedan gratis na kasi...
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#33 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Skyfox wrote:
callmethebreeeze wrote:dok mi buraz nije poklonio rejbanke ja sam mislio da ne mogu nositi naocare. kupovao sam jefitnije i stalno kukao kako me glave boli i slicno. s rejbankama nemam tih problema. i ko moze neka zasteka love i kupi jedan, ali vrijedan par. isplati se.
Sinoc u Kozmu sam kupovao suncane kao poklon, a posto su za mladju osobu ne trebaju mi neke sa zara cijenom... Kostaju cini mi se oko 20KM i OK je izbor kad prodavacica rece za jedan model ovo vam je rejban okvir!!!
Koliko je to moguce za tu cijenu, cisto sumnjam... Imaju i UV zastitu, ali cini mi se da nema sanse... I jos za kupljeni par dobijes jojs jedan gratis na kasi...

Čista šuplja, ubleha, prevara i laž. Kakav Ray-Ban u Konzumu? Da nije smiješno bilo bi žalosno. Ih što bih volio da sam bio na tvom mjestu, pa da meni kaže da je okvir Ray-Ban, pa da joj ja kažem neke stvari.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#34 Re: suncane naocale

Post by Bluemore »

citroen wrote:
mr.gugl wrote:
_22222_d wrote:ja nasla svoje na internetu po kodu.. john Richmond jr64107...
a oko osjeti veliku razliku kad nosim one jeftine od 20 km i ove skuplje... pogotovo akd je bas suncano..
druge su carrera.. imaju i polarizaciju..
http://www.eyeglasses123.com/designer-s ... zmap=17458
ma meni je sumnjivo to sto mi prvo kaze da joj sestra radi u fabrici naocala u italiji (ne proizvode se valjda sve marke koje ima u jednoj fabrici), zar rejban nema svoju fabriku, prada svoju ili je bas sve to izmjesano?

druga stvar, cim sam joj pokazao svoje trenutne cvike, kaze zena (trgovacki), "Bogme nesto mi ove nisu ko original".

da li uz njih dodje kutija i certifikat o originalnosti ili ?
Zasto sumnjivo,rayban kao i ostali brandovi su vlasnistvu talijanske Luxotice,giganta kad su u pitanju naocale,ukucaj samo na google luxoticu i vidjeces koje sve brandove drze
u Italiji na sjeveru je taj klaster (industrijski cluster)gdje su vrhunski svjetski proizvodjaci suncanih naocala, i tu se manje vise sve rade... u okolini je i prateca industrija...
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#35 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

joj, nadjoh sebi model s8412, u radnji su 240, a sad ostaje da vidim ima li gdje jeftinije :P :)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#36 Re: suncane naocale

Post by citroen »

ami8 wrote:Treba probati preko *** SPAM *** ili market.ba. Ja licno bez suncanih naocala ne mogu, a sa vidom se ne igram, pa sam tako kupio preko *** SPAM *** naocale za 100 KM(francuske "Bole") sve sa kutijom, originalno pakovanje i ostale dzidze.
A gledao sam cijene na njihovoj hrvatskoj stranici, nema ih ispod 700 kuna.

Mislim da je malo previse dati 300-400 maraka za naocale(ko moze nek daje), tako da ko ima vremena a razumije se u naocale uvijek preko oglasa moze naci puno povoljnije.
Posalji mi na pp gdje si uzeo te Bole naocale,i dali ima jos nekih modela od drugih proizvodjaca :?: :?:
naztee
Posts: 23
Joined: 06/04/2010 15:50
Location: 071

#37 Re: suncane naocale

Post by naztee »

s@mson wrote:Plastika od koje se prave "stakla" za suncane naocale se dobija iz iste baze za vecinu naocala...
Bitno je da imaju zastitu od UV zracenja...
Prije par dana bila emisija na HRT1 o tome i naocale kupljene na pijaci, jos djecije, placene 20 kuna su zadovoljile test o kolicini UV zracenja koje zadrzavaju ili propustaju...
Znaci za 20 KM se mogu naci funkcionalne suncane naocale koje ce zastiti oci od opasnog UV zracenja...
Sad, ako hocemo da imamo markirane naocale, skupi okvir i slicne stvari onda se to plati...
A da su i dvije milje ja bi garant sjeo na njih...
Sve je to lijepo, zaštitu od UV zračenja nije nikakav problem postići. Čak možeš kupiti i UV filter-premaz koji neki zovu i krema za sunčanje.
A šta je sa indeksom loma svjetlosti u tim plastičnim na većini naočala?
UV zrake ti "prže" zjenicu i isfilterisati UV zrake i nije problem, a ako naočale loše prelamaju svjetlost (a naravno da te "pljaka naočale" prelamaju loše), ode ti vid i/ili kao rezultat imaš vrtoglavicu, glavobolje i slično.
Sigurno su budale ljudi koji daju za Oakley plastične naočale 200+ KM. Yeah, right.
Meni su oči nešto jako bitno u životu i ne bih stavio ništa drugo osim dobrih, kvalitetnih stakala, koliko god da koštaju.
A evo i zašto: http://klix.com/38b952k
Ninabella
Posts: 1
Joined: 11/07/2010 16:03

#38 Re: suncane naocale

Post by Ninabella »

market. ba
dimitrixAgain
Posts: 40
Joined: 07/02/2011 22:27

#39 Suncane Naocale

Post by dimitrixAgain »

Interesuje me gdje ima u Sa da se kupe dobre orginal suncane naocale Aviator model... Nije mi vazna marka vec da nisu previse skupe a da je staklo kvalitetno polaroid naocale itd...
Usput sta mislite da li su ovo orginali ili kopije
http://www.pik.ba/artikal/1007776/ray-ban-aviator/
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#40 Re: Suncane Naocale

Post by sheikh »

ove su kopija
ja ti licno mogu nabaviti ovakve
dobre replike...
mogu ti nabaviti i original,ali prilicno su skupe.....
bob7
Posts: 91
Joined: 27/10/2009 18:33

#41 Re: suncane naocale

Post by bob7 »

da li ima neko kontakt ove zene sa otoke sto prodaje naocale?
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#42 Re: suncane naocale

Post by zamzija »

Ja uzmem što neko reče ovdje ili na more kad odem u Hrvatsku naočale u DM-u ili Accessorizeu - budu do 50 KM i sasvim su u redu :)
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#43 Re: suncane naocale

Post by cico x »

fino odes u radnju,nades sebi model,zapamtis i narucis preko neta,dode te 100 jeftinije !
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#44 Re: suncane naocale

Post by Suzie Q »

radi li netko kod nas sunčane s dioptrijom? ja sam prilično ćorava pa kad stavim sunčane nit koga vidim nit koga poznajem... obično kad mi netko zamjeri što ga nisam na ulici pozdravila prvo pitam jesam li tada nosila sunčane cvike :D
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#45 Re: suncane naocale

Post by zvrzgana »

Ja sam se prosle godine sa mamom raspitivala o suncanim naocala sa dioptrijom.
Znam sigurno za jednu kucu koja to radi u Sarajevu ali smo mi odustale od toga jer mama imam progresivna dioptrijska stakla i cijena je bila previsoka :roll:
Ako te interesuje kod koga smo isli moze na pp da ne ispadne reklama. :)
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#46 Re: Suncane Naocale

Post by Oxygenn »

sheikh wrote:ove su kopija
ja ti licno mogu nabaviti ovakve
dobre replike...
mogu ti nabaviti i original,ali prilicno su skupe.....
Jesu li i ove pljakadu

http://www.market.ba/modailjepota/optika/oglas/665233

http://www.market.ba/modailjepota/optika/oglas/667959


Da li je neko kupovao od ovih ljudi naocale :?: :!:
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#47 Re: Suncane Naocale

Post by vanjki »

Najpametnije je da odes u neku radnju i probas naocale.Ako ti su neke super samo zapamtis broj i pravac ebay..Ustedit ces od 100-200KM
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#48 Re: Suncane Naocale

Post by pustopoljina »

joj ja sam zapikirala jedne raybanke :-), ali moram povesti vijece da da misljenje.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#49 Re: Suncane Naocale

Post by Oxygenn »

vanjki wrote:Najpametnije je da odes u neku radnju i probas naocale.Ako ti su neke super samo zapamtis broj i pravac ebay..Ustedit ces od 100-200KM
Bil' ti od njega kupio
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0677453500

Sellerinfo
http://myworld.ebay.com/tue2009/?_trksid=p4340.l2559
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#50 Re: suncane naocale

Post by Suzie Q »

može, javi mi molim te
hvala
Post Reply