suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#226 Re: suncane naocale

Post by missko »

Jesul polarizovane?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#227 Re: suncane naocale

Post by O'zone »

missko wrote:Jesul polarizovane?
Jesu. Sve njihove naočale su polarizovane to je njihov patent i zaštitni znak.

Stakla su Ultrasight sa devet slojeva spajana Termofuzijom te sa UV 400 zaštitom i clear contrastom.

Kako će se pokazat u praksi. Vidjet ćemo.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#228 Re: suncane naocale

Post by agent_zero »

Pa dobro hoće li neko napisati cijenu tih polaroid naočala jer idioti ne stavljaju na stranicu taj podatak :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#229 Re: suncane naocale

Post by O'zone »

agent_zero wrote:Pa dobro hoće li neko napisati cijenu tih polaroid naočala jer idioti ne stavljaju na stranicu taj podatak :-)
Koliko vidjoh idu od 80 do nekih 160 KM ove što sam ja uzeo su bile 97 i dobio 50% popusta na kupovinu drugih tako da je i žena u mene pazarila jedne za 40 KM.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#230 Re: suncane naocale

Post by agent_zero »

Pa to su super cijene, baš ću otići da pogledam.

I sve imaju taj polarizirajući filter, bez obzira na cjenovni rang?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#231 Re: suncane naocale

Post by O'zone »

agent_zero wrote:Pa to su super cijene, baš ću otići da pogledam.

I sve imaju taj polarizirajući filter, bez obzira na cjenovni rang?
Da sve imaju polarizirajuci filter. Evo ja baš gustiram ove svoje i iskreno iznenadjuju me i to pozitivno. I ako su stakla blijedo smedja nema uopste potrebe da skiljis bez obzira na jačinu svjetla odnosno sunca. Što bi preko Rus, amerikanac ili englez "Eyes wide open" :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#232 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

O'zone wrote:
agent_zero wrote:Pa dobro hoće li neko napisati cijenu tih polaroid naočala jer idioti ne stavljaju na stranicu taj podatak :-)
Koliko vidjoh idu od 80 do nekih 160 KM ove što sam ja uzeo su bile 97 i dobio 50% popusta na kupovinu drugih tako da je i žena u mene pazarila jedne za 40 KM.
To su neke no name naočale, jer npr. Ray Ban polaroidne koštajo oko 300 KM mislim, jer sam imao jedne davno.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#233 Re: suncane naocale

Post by missko »

Sve mrkirane polarizovane cvike kostaju 300 i vise km
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#234 Re: suncane naocale

Post by O'zone »

Better Man wrote:
O'zone wrote:
agent_zero wrote:Pa dobro hoće li neko napisati cijenu tih polaroid naočala jer idioti ne stavljaju na stranicu taj podatak :-)
Koliko vidjoh idu od 80 do nekih 160 KM ove što sam ja uzeo su bile 97 i dobio 50% popusta na kupovinu drugih tako da je i žena u mene pazarila jedne za 40 KM.
To su neke no name naočale, jer npr. Ray Ban polaroidne koštajo oko 300 KM mislim, jer sam imao jedne davno.
Nisu "No name" nego "Polaroid" znaš ona firma sto je proizvodila fotoaparate koji su odmah razvijali slike. Firma koja ima patent na polarizaciju stakala. Imaju svoju posebnu diviziju http://www.polaroideyewear.com

Jbo ga. Ray Ban ko da je Ray Ban izmislio sve na svijetu. To što oni bubaju cijene na osnovu imena mogu zabiti sebi u dupe.

Probao sam i njih kao i neke Hugo Boss giga mega od 600 KM i isto sranje kao i Polaroid.

Pa ako ćemo oko jeftinih kvalitetnih cvika sa polariziranim staklima imaju recimo i modeli proizvodjaca "X-loop" koji su iste kvalitete kao i gore navedeni samo što naočale koštaju od 45 KM na gore do nekih 100 KM.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#235 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

Polaroid nije noname,neki bas hlupaju ....misle da sve sto je jeftinije,ne valja :D
ja sam u optici jos prije 3-4 godine imao cijelu kolekciju polaroid modela i svi su se rasprodali...imali su dobre modele tada
cijene su bile tako...od 100-160 KM
a stakla su ekstra...u biti,svako polarizovano staklo je vrh i puno je bolje od samo UV400 zastite...jer razliku na polarizovanim primjetis...potpuno otklanja odbljesak i zasljepljenje od uglacanih povrsina... asfalt,voda,ivice auta,staklo itd
u principu,to i jest ono sto nama smeta...ta vertikalna svjetlost koja nastaje prelamanjem i to polarizacija otklanja

ja sam nosio 2 godine te polaroid polarizovane i odlicne su...sada imam jos dvoje i isto su polarizovane,jer ja se vise ne vracam na obicna stakla sa UV400 zastitom samo
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#236 Re: suncane naocale

Post by Chuckie »

persol polarized, zakon. 8-)
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#237 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

Chuckie wrote:persol polarized, zakon. 8-)
jes,jes a cijena kao golf dvojka :P (ocuvan) :lol:
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#238 Re: suncane naocale

Post by Chuckie »

Pa dobro, ko golf 2 dizelaš. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#239 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Prednost naočala sa polaroidnim staklima je ta što možeš da vidiš neke detalje koje ne možeš vidjeti sa običnim i imaju bolji prijelom sunčevih zraka, što donosi bolju zaštitu za oči i daleko su bolje i preporučuju se za vožnju za razliku od običnih sunčanih naočala.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#240 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

Naočale s polariziranim staklima je izmislio i prvi napravio Edwin H. Land. On je iskoristio specijalni polarizirani materijal koji se mogao nanijeti na stakla naočala kako bi postala polarizirana.

Ubrzo nakon toga Edwin H. i George W. su osnovali svoju tvrtku pod nazivom Polaroid Corporation. Njegova polarizacione tehnika nije se iskorištavala samo kod sunčanih naočala već i kod procesa izrade dugometražnih filmova.

Ali što točno znači polarizirano staklo?

Kada svjetlosni zraci udare u površinu , reflektirani zrake su polarizirani tako da se poklope s kutom te površine tako da će horizontalna površina s visokim stupnjem refleksije proizvoditi mnogo horizontalno polarizirane svjetlosti ( npr. : more , jezero ) . Polarizacione stakla u naočalama za sunce su fiksirana pod uglom koji dozvoljava proći samo vertikalno polarizirana svjetlost tako eliminirajući većinu odsjaja.

Zašto su potrebne naočale s polariziranim staklima?

Sunčane naočale s polariziranim staklima omogućuje jasniji vid i manje zamora očiju. Najviše koristi od polarizacije će imati oni koji više vremena borave pored vode i na snijegu jer upravo kod tih površina se pojavljuje najviše odsjaja. U urbanim sredinama ( gdje ima puno staklenih i svjetlucavih površina ) i tijekom vožnje polarizirana stakla su se takodje bolje pokazala nego klasična stakla bez polarizacije.
eto ukratko definicija i objasnjenje
uglavnom ima ih sada vrlo povoljnih i svima je bolje da kupuju polarizovane,nego obicne...kvalitet stakala je dobar kod svih brendiranih...one sa ebaya od 7-8 dolara...u te se bih zaklinjao,mada nosim jedne i nisu lose...ali malo su skuplje
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#241 Re: suncane naocale

Post by mayab »

Kad sam prije nekih 5-6 godina prvi put probao polarizirane cvike (bas bile Polaroid), vise ne bih obične kupovao; i kako gore napisah, pogledao aktuelnu ponudu Polaroida u Alti, ali dizajnom za mene nema modela :? , nazalost!
RB definitivno preskup, sada inace, nosam neke sa ebaya no name, a trazim i dalje kakve...
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#242 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

mayab wrote:Kad sam prije nekih 5-6 godina prvi put probao polarizirane cvike (bas bile Polaroid), vise ne bih obične kupovao; i kako gore napisah, pogledao aktuelnu ponudu Polaroida u Alti, ali dizajnom za mene nema modela :? , nazalost!
RB definitivno preskup, sada inace, nosam neke sa ebaya no name, a trazim i dalje kakve...
probaj naci "romeo" polarizovane naocale...kod mene u radnji ih ima i prodaju se za 120 KM...modeli su ovi sada trendovski...wayfarer,aviator i tako to...a stakla fina pravo
vrlo su lagane ,ima ih i u mat varijanti...prodaju se fino
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#243 Re: suncane naocale

Post by missko »

Jeftino dobro sminkerski polarizovano

http://www.northweek.com/de/configurabl ... VERSION-DE
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#244 Re: suncane naocale

Post by dinao »

Chuckie wrote:persol polarized, zakon. 8-)
Najbolje definitivno. Meni se svidja sto su im modeli, nekako bezvremenski. Uvijek moderne.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#245 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

dinao wrote:
Chuckie wrote:persol polarized, zakon. 8-)
Najbolje definitivno. Meni se svidja sto su im modeli, nekako bezvremenski. Uvijek moderne.
naravno,samo sto persol nije za svakoga i svaciji dzep
to je jedan od najskupljih brendova...dosta modela se izradjuje rucno,zato i jest cijena zara
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#246 Re: suncane naocale

Post by dinao »

Sve znam, ja volim kupit jedne ali kvalitetne. Trudim se da ih ne zagubim, polomim, tako da mi se isplati dati jednom u 5-6 godina malo vise novca na kvalitetne naocale.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2560
Joined: 28/02/2010 19:25

#247 Re: suncane naocale

Post by Plavo-bijeli »

Image
Gdje mogu kupiti sunčane na ovaj fazon, a do nekih 100km?
Može i koja marka više, ako se isplati.
Znači ne daje mi se 300,350 za RB, a neću neke plastične od 5-10km.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#248 Re: suncane naocale

Post by mayab »

Danas nadjoh polarizirane cvike marke Revex (made in USA, nećete vjerovati), oblika kavog sam htio, cijena 49 KM, ja sam prezadovoljan!
Uz njih tvrda kvalitetna kutija, krpica i špaga za oko vrata.
Radnja je na ulazu u Bingo- ex Interex na Stupu, ima raznih modela, oblika, cijene 49 i 59 KM,pa ako koga zanima ...
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#249 Re: suncane naocale

Post by SSemir »

ima li gdje od jack&jones naocala se kupiti? kupio sma sebi u inostranstvu ekstra naocale njihove, ali mi pukle, pa da mi je iste naci. nisu ni skupe.

imaju li oni uopce radnju svoju gdje u sarajevu?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#250 Re: suncane naocale

Post by BJB »

http://www.asos.com/search/jack-Jones?q ... ange=0-195
Upravo listam cvike na asosu. I cijene su im snizene.
Meni se ove svidjaju, ali ne smijem nista narucit dok mi ne dodju 2 paketa od proslog mjeseca.
Image
Image
Post Reply