suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#551 Re: suncane naocale

Post by Maraschino »

iceman ze wrote:Gdje se mogu stakala naruciti za RayBan RB 3183 004/9A Polarized? Gledam ssm po Sa, cijene variraju 100, 150, ovi vidjeniji traze 200 km. Thx
https://www.brillen24.nl/ray-ban-top-ba ... a0QAvD_BwE
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#552 Re: suncane naocale

Post by Nisrin »

Je li neko probao BOSE audio naocale? Vrh izgledaju, dobra zezancija, mada za sad je podrska samo za IOS :D Cini mi se da procitah da nisu stakla polarizovana...pa kako dati 250EUR :D
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#553 Re: suncane naocale

Post by Company85 »

montypython2000 wrote:
Teško da oni mogu biti kvalitetni kao Ray Ban, Persol i slični ako su do jučer proizvodili parfeme ili odijela. Samo se koristi poznati brend da se proda proizvod ali oni jednostavno ne mogu imati odjele istraživanja niti iskustvo kao firme koje su 100 godina u optici. .
Ista firma proizvodi rayban, persol, armani, DG...samo su uzeli licencu za naziv npr DG. Kvalitet je isti
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#554 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

konektovan wrote:
probook wrote:Preporuka za neke djecije naocale? Slab izbor imas DM od 10 KM i u drugim radnjama 150 KM. Ima li neka sredina? Kakve su ove iz DM
Solidne skroz, ja malcu uzimam redovno u dm-u. Ipak su prosle odredjene provjere, i zadovoljavaju potrebne standarde..
nakon 5 godina pukle mi dm cvike iz DM-a, evo prošla nekoliko optika, probala cvike od 1500km, i ništa, kod jedne radnje me prodavačica uvjerava kako mi super stoje fendi a ono kad se pogledaš u zrcalo samo ti krzneni kaput fali :lol: :lol: a ja došla u radnju u rokerskoj majici..alo bona :lol: :lol:

kako jadan izbor klasičnih naočala ima u Mostaru, to je žalost :( nema za lijeka pronaći normalne naočale, bez glupih reklama, zakovica,srca,čudnih oblika i ostalih pizdarija
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#555 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

Ma ovi s cvikama zestoko pretjeruju, kad su cijene u pitanju. Nije ni u Sarajevu nešto pretjeran izbor, svi gotovo istu robu prodaju. Dm je stvarno solidan, s tim da su ove godine imali najslabiju kolekciju.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#556 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

konektovan wrote:Ma ovi s cvikama zestoko pretjeruju, kad su cijene u pitanju. Nije ni u Sarajevu nešto pretjeran izbor, svi gotovo istu robu prodaju. Dm je stvarno solidan, s tim da su ove godine imali najslabiju kolekciju.
imam kuci 10 cvika, neke i skupe i markiranih ali ne sviđa mi se, ni jedne mi nemaju taj osjećaj ono kad su cvike dio tebe.. a to mi 5 godina bile cvike iz dm-a od 30km i kupala se u moru s njima redovno, jer imam osjetljive oči.... što je čest slučaj kod ljudi s svijetlim očima.
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#557 Re: suncane naocale

Post by mokhac »

Company85 wrote:
montypython2000 wrote:
Teško da oni mogu biti kvalitetni kao Ray Ban, Persol i slični ako su do jučer proizvodili parfeme ili odijela. Samo se koristi poznati brend da se proda proizvod ali oni jednostavno ne mogu imati odjele istraživanja niti iskustvo kao firme koje su 100 godina u optici. .
Ista firma proizvodi rayban, persol, armani, DG...samo su uzeli licencu za naziv npr DG. Kvalitet je isti
Ljudi imaju monopol :-)
https://youtu.be/voUiWOGv8ec
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#558 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

zlo zlo wrote:
konektovan wrote:Ma ovi s cvikama zestoko pretjeruju, kad su cijene u pitanju. Nije ni u Sarajevu nešto pretjeran izbor, svi gotovo istu robu prodaju. Dm je stvarno solidan, s tim da su ove godine imali najslabiju kolekciju.
imam kuci 10 cvika, neke i skupe i markiranih ali ne sviđa mi se, ni jedne mi nemaju taj osjećaj ono kad su cvike dio tebe.. a to mi 5 godina bile cvike iz dm-a od 30km i kupala se u moru s njima redovno, jer imam osjetljive oči.... što je čest slučaj kod ljudi s svijetlim očima.
Ja sam imao polarizovane Dm naocale. Odgovarale mi dizajnom, za moju vugla perfektno. :mrgreen: I onda nekakav klinjo na plazi, pravo preko mog peskira i na njih naleti,.... :mrgreen: 3 godine rahat bio
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#559 Re: suncane naocale

Post by Nisrin »

zlo zlo wrote: nakon 5 godina pukle mi dm cvike iz DM-a, evo prošla nekoliko optika, probala cvike od 1500km, i ništa, kod jedne radnje me prodavačica uvjerava kako mi super stoje fendi a ono kad se pogledaš u zrcalo samo ti krzneni kaput fali :lol: :lol: a ja došla u radnju u rokerskoj majici..alo bona :lol: :lol:

kako jadan izbor klasičnih naočala ima u Mostaru, to je žalost :( nema za lijeka pronaći normalne naočale, bez glupih reklama, zakovica,srca,čudnih oblika i ostalih pizdarija

Otidji do Splita, blizu ti je, a imaju bolji izbor nego mi u BIH :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#560 Re: suncane naocale

Post by zlo zlo »

Nisrin wrote:
zlo zlo wrote: nakon 5 godina pukle mi dm cvike iz DM-a, evo prošla nekoliko optika, probala cvike od 1500km, i ništa, kod jedne radnje me prodavačica uvjerava kako mi super stoje fendi a ono kad se pogledaš u zrcalo samo ti krzneni kaput fali :lol: :lol: a ja došla u radnju u rokerskoj majici..alo bona :lol: :lol:

kako jadan izbor klasičnih naočala ima u Mostaru, to je žalost :( nema za lijeka pronaći normalne naočale, bez glupih reklama, zakovica,srca,čudnih oblika i ostalih pizdarija

Otidji do Splita, blizu ti je, a imaju bolji izbor nego mi u BIH :D
jučer sam u mulleru gledala, ali nako bezveze letimično, 2h kasnije skontam da su mi cvike ošle :lol: :lol:
zasad za prvu silu uzela ove u dm-u
Image
stoje mi dobro ali nije to to što tražim.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#561 Re: suncane naocale

Post by isx »

mokhac wrote:
Company85 wrote:
montypython2000 wrote:
Teško da oni mogu biti kvalitetni kao Ray Ban, Persol i slični ako su do jučer proizvodili parfeme ili odijela. Samo se koristi poznati brend da se proda proizvod ali oni jednostavno ne mogu imati odjele istraživanja niti iskustvo kao firme koje su 100 godina u optici. .
Ista firma proizvodi rayban, persol, armani, DG...samo su uzeli licencu za naziv npr DG. Kvalitet je isti
Ljudi imaju monopol :-)
https://youtu.be/voUiWOGv8ec
Kvalitet persola isti kao rayban? :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#562 Re: suncane naocale

Post by exliberal-ex »

konektovan wrote:
Better Man wrote:
Ko želi kvalitetne sunčane naočale nikad neće gledati te dizajnerske brendove koji se nisu ni u putu sreli s optikom, već one brendove koji su sinonim za optiku i sunčane naočale tipa Persol, Ray Ban i slični.
Pa luxottica je vlasnik licence za proizvodnju i tih dizajnerskih brandova. I one mogu biti kvalitetne jednako ko i ray ban, persol,....
Luxottica je vlasnik svih tih jacih marki osim Oakley ( koje fakat nevolim) oni su jos uvijek samostalni zato ih nikad nemozes kupit u istim prodavnicama .
U sustini isti proizvodjac, mozda malo drugacija plastika. Ja nikad nebi dao za suncane naocale ( iako ih fakat nosim non stop) vise od $100 , al posto imam osiguranje koje pokriva regularne naocale onda mi napisu da sam uzeo cvike za citanje a uzmem suncane.
Trenutno imam Persol I Ray ban koji nosim samo kad sam na motoru zbog oblika.
Persol je dobar ali nekako pretezak I ako je vruce I oznojis se malo onda klize sa nosa posto imaju plasticni okvir , stakla su dosta dobra .
Ray ban...peri deri...platio $80, ispale mali million puta, izgrebane ali za kacige najbolje.
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#563 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

exliberal-ex wrote:
konektovan wrote:
Better Man wrote:
Ko želi kvalitetne sunčane naočale nikad neće gledati te dizajnerske brendove koji se nisu ni u putu sreli s optikom, već one brendove koji su sinonim za optiku i sunčane naočale tipa Persol, Ray Ban i slični.
Pa luxottica je vlasnik licence za proizvodnju i tih dizajnerskih brandova. I one mogu biti kvalitetne jednako ko i ray ban, persol,....
Luxottica je vlasnik svih tih jacih marki osim Oakley ( koje fakat nevolim) oni su jos uvijek samostalni zato ih nikad nemozes kupit u istim prodavnicama .
U sustini isti proizvodjac, mozda malo drugacija plastika. Ja nikad nebi dao za suncane naocale ( iako ih fakat nosim non stop) vise od $100 , al posto imam osiguranje koje pokriva regularne naocale onda mi napisu da sam uzeo cvike za citanje a uzmem suncane.
Trenutno imam Persol I Ray ban koji nosim samo kad sam na motoru zbog oblika.
Persol je dobar ali nekako pretezak I ako je vruce I oznojis se malo onda klize sa nosa posto imaju plasticni okvir , stakla su dosta dobra .
Ray ban...peri deri...platio $80, ispale mali million puta, izgrebane ali za kacige najbolje.
Oakley je u vlasnistvu luxottice.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#564 Re: suncane naocale

Post by exliberal-ex »

konektovan wrote:
exliberal-ex wrote:
konektovan wrote:
Luxottica je vlasnik svih tih jacih marki osim Oakley ( koje fakat nevolim) oni su jos uvijek samostalni zato ih nikad nemozes kupit u istim prodavnicama .
U sustini isti proizvodjac, mozda malo drugacija plastika. Ja nikad nebi dao za suncane naocale ( iako ih fakat nosim non stop) vise od $100 , al posto imam osiguranje koje pokriva regularne naocale onda mi napisu da sam uzeo cvike za citanje a uzmem suncane.
Trenutno imam Persol I Ray ban koji nosim samo kad sam na motoru zbog oblika.
Persol je dobar ali nekako pretezak I ako je vruce I oznojis se malo onda klize sa nosa posto imaju plasticni okvir , stakla su dosta dobra .
Ray ban...peri deri...platio $80, ispale mali million puta, izgrebane ali za kacige najbolje.
Oakley je u vlasnistvu luxottice.
Upravo sad gledam I fakat jesu , zasto se onda neprodaju zajedno sa ostalim markama nego uvijek mimo?
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#565 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

exliberal-ex wrote:
konektovan wrote:
Better Man wrote:
Ko želi kvalitetne sunčane naočale nikad neće gledati te dizajnerske brendove koji se nisu ni u putu sreli s optikom, već one brendove koji su sinonim za optiku i sunčane naočale tipa Persol, Ray Ban i slični.
Pa luxottica je vlasnik licence za proizvodnju i tih dizajnerskih brandova. I one mogu biti kvalitetne jednako ko i ray ban, persol,....
Luxottica je vlasnik svih tih jacih marki osim Oakley ( koje fakat nevolim) oni su jos uvijek samostalni zato ih nikad nemozes kupit u istim prodavnicama .
U sustini isti proizvodjac, mozda malo drugacija plastika. Ja nikad nebi dao za suncane naocale ( iako ih fakat nosim non stop) vise od $100 , al posto imam osiguranje koje pokriva regularne naocale onda mi napisu da sam uzeo cvike za citanje a uzmem suncane.
Trenutno imam Persol I Ray ban koji nosim samo kad sam na motoru zbog oblika.
Persol je dobar ali nekako pretezak I ako je vruce I oznojis se malo onda klize sa nosa posto imaju plasticni okvir , stakla su dosta dobra .
Ray ban...peri deri...platio $80, ispale mali million puta, izgrebane ali za kacige najbolje.
Persol ti je pretežak, jer koriste pravo staklo i zato ti znaju kliziti s nosa. Ali su vrh što se tiće kvalitete i ugođaja gledanja kroz njih.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#566 Re: suncane naocale

Post by exliberal-ex »

Better Man wrote:
exliberal-ex wrote:
Luxottica je vlasnik svih tih jacih marki osim Oakley ( koje fakat nevolim) oni su jos uvijek samostalni zato ih nikad nemozes kupit u istim prodavnicama .
U sustini isti proizvodjac, mozda malo drugacija plastika. Ja nikad nebi dao za suncane naocale ( iako ih fakat nosim non stop) vise od $100 , al posto imam osiguranje koje pokriva regularne naocale onda mi napisu da sam uzeo cvike za citanje a uzmem suncane.
Trenutno imam Persol I Ray ban koji nosim samo kad sam na motoru zbog oblika.
Persol je dobar ali nekako pretezak I ako je vruce I oznojis se malo onda klize sa nosa posto imaju plasticni okvir , stakla su dosta dobra .
Ray ban...peri deri...platio $80, ispale mali million puta, izgrebane ali za kacige najbolje.
Persol ti je pretežak, jer koriste pravo staklo i zato ti znaju kliziti s nosa. Ali su vrh što se tiće kvalitete i ugođaja gledanja kroz njih.
Moguce, mada su malo tamnije nego sto bi ja licno volio.
Bio je jedan model koji sam htjeo uzet al dok sam se ja prdomisljavao rasprodat I nisu ga imali na back order zbog cijene.
Meni najvise gode naocale koje imaju Sepia boju
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#567 Re: suncane naocale

Post by iceman ze »

Oakley Juliet, gdje bi se migle naruciti? Thx
Viskovic1950
Posts: 3
Joined: 11/12/2019 11:23

#568 Re: suncane naocale

Post by Viskovic1950 »

Mislim da sam vidio da imaju baš te Oakley Juliet, splitski webshop, a znamo da su Splice poznate samo po naocalama :D https://optikam.hr/proizvodi/?search_q=Oakley+Juliet
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#569 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

Ja samo Raybanke imam ... imao sam prije dobrih polarizovanih naocala za ribolov, ali sve jednu dvije sezone i gotovo, izgrebu se ... a i jeftine su bile. Ili sjednem na njih, ili ih negdje zaboravim, to je mana jeftinih naocala, ne vodis brigu o njima.
Nedavno sam uzeo Ray Ban 3183, fenomenalne su, polarizovane, P3, lagane, a i na ovoj slici mi jako dobro stoje:

Image

Imam i stare Predatorke, RB 3269, ovakve kao na slici, full metal okvir, staklo, teske ali neunistive. :thumbup:

Image

... i dva modela Aviator, RB 3558, crne i gold/green. :thumbup:

Image
Image

... i RB 3447 ... :D

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#570 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

A da, i Oakley za skijanje i motor i tako dalje ... :run:
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#571 Re: suncane naocale

Post by maliq53 »

Ramo imam haman iste kao ove prve samo su Tommy Hilfiger... Dosad nosio sve neke sto sam jeftine narucivao sa interneta, i onako na prvu primjeti se da su ove malo kvalitetnije izrade, metal, teze su i osjeca se pod rukom da ce trajati duze... Eh sad sto se tice samog kvaliteta stakla, pa onako ne bi bas rekao da su ove nesto aman bolje mozda nijansu jesu, al' ovi kinezi su bili kao polarizovani i dodje ona testna letkica da testiras i prema onome jesu ali vidi se tu da fali kvaliteta samog stakla. Al' opet za te pare ne mozes ni ocekivati nesta vise :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#572 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

maliq53 wrote: 13/12/2019 19:23 Ramo imam haman iste kao ove prve samo su Tommy Hilfiger... Dosad nosio sve neke sto sam jeftine narucivao sa interneta, i onako na prvu primjeti se da su ove malo kvalitetnije izrade, metal, teze su i osjeca se pod rukom da ce trajati duze... Eh sad sto se tice samog kvaliteta stakla, pa onako ne bi bas rekao da su ove nesto aman bolje mozda nijansu jesu, al' ovi kinezi su bili kao polarizovani i dodje ona testna letkica da testiras i prema onome jesu ali vidi se tu da fali kvaliteta samog stakla. Al' opet za te pare ne mozes ni ocekivati nesta vise :D
Kinezi ubijaju sa dupljacima, sve zivo prave ... samo je staklo problem. Ako okrenes staklo prema nekoj vertikalnoj liniji i gledas sa daljine od oko pola metra, dok pomjeras staklo ne smije se pomjerati ta vertikalna linija u daljini (obicno rub zgrade). Ako se pomjera znaci da staklo ima dioptriju, tacnije iskrivljenost slike i od toga bjezi. Ako je linija i dalje na istom mjestu to je dobro staklo i tako mozes jeftinije proci. Ostaje problem grebanja.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#573 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

Evo uzeo RB8301 Gunmetal Carbon lite na popustu pred kinesku novu godinu, 50% cijene. :D

Image
Image
Image

Najbolje do sada. :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#574 Re: suncane naocale

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote: 13/01/2020 08:20
Najbolje do sada. :thumbup:
Pa, slikaj se sa- da vidimo.. :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#575 Re: suncane naocale

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote: 14/01/2020 00:21
Ramzess Veliki wrote: 13/01/2020 08:20
Najbolje do sada. :thumbup:
Pa, slikaj se sa- da vidimo.. :-)
Hajd' metnucu na atribute jednom
Post Reply