sunčane naočale

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1 sunčane naočale

Post by addy_sa »

raja,

gdje ste kupovali sunčane cvike i bili zadovoljni..
ono,da ima dobar izbor,da je original i kvalitet..
jos ako znate kakve su cijene..

inace,kakve cvike nosite i volite i sta mislite,sta je sada hit? koja marka,oblik i to..

pozz
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2

Post by zena21 »

PX :oops: :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

zena21 wrote:PX :oops: :D
Gdje su ti PX-evi? Konkretno me zanima americki, gdje je lociran?
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#4

Post by zena21 »

Na Butmiru, u EUFOR bazi
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#5

Post by van Basten »

S obzirom na boju mojih očiju koja baš i nije kompatibilna ni sa Suncem ni sa čistim snijegom, sunčane naočale su obavezni dio moje garderobe. Baš sam prije nekih pola godine dao se u neku širu potragu za njima, svidjela su mi se 4 modlea, od toga su tri bila Rayban a meni bilo malo poskupo davati 350-400KM za naočale, pa sam uzeo 4 model - vogue (jedan od rijetkih muških njihovih modela, bar da sam ja vidio) za 200KM u onoj optici u Robotu u Hrasnom
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6

Post by black »

sve zavisi od tvog oblika lica i naravno toga koliko si spreman izvaliti za njih :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

zena21 wrote:Na Butmiru, u EUFOR bazi
Sad malo skrecem s teme ali sam konto da provjerim taj PX a nikad se nisam raspitivao o njemu. Jeli to unutar aerodromskog kruga? Gdje je tacno ulaz? Ko ima pravo ulaska u PX? Jeli samo sluzbena lica ili mogu i civilni drzavljani SAD-a, recimo?
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#8

Post by surajaa »

Ja sam svoje Vogue naocale kupila u Americkom shopu u Butmiru, bile su daleko jeftinije nego li u sarajevskim optikama.

No, mislim da odnedavno, prevodiocima nije dopusten ulazak u shop, ali ipak nisam sigurna.

Ukoliko imas nekog zaposlenog u kontingentu SFOR-a raspitaj se i ne zaboravi da das serijski broj modela naocala, da ne bi bilo greske pri kupnji.

(Dragi mi je u PX-u kupovao tamo gotovo sve sto je mogao, parfeme (u vrijeme bozicnih blagdana, cijene i ponuda su super), Coca Colu, earl Gray caj, Haribo gumene bombone,njami, njami :D )
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#9

Post by PITARKA_SA »

Police ,170km
nije previse skupo,kvalitet odlican.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#10

Post by zena21 »

karanana wrote:
zena21 wrote:Na Butmiru, u EUFOR bazi
Sad malo skrecem s teme ali sam konto da provjerim taj PX a nikad se nisam raspitivao o njemu. Jeli to unutar aerodromskog kruga? Gdje je tacno ulaz? Ko ima pravo ulaska u PX? Jeli samo sluzbena lica ili mogu i civilni drzavljani SAD-a, recimo?
Mogu uci i kupovati oni koji imaju EUFOR kartice. Kao sto vec neko rece, ne zaboravi dati marku i oblik naocala... Ipak, neko drugi kupuje za tebe :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#11

Post by van Basten »

jekl to znači da drugi put kad budem htio naočale, odaberem model, javim se tebi, ti svojoj vezi i ona mi to kupi ( a ja dam pare naravno :D )?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#12

Post by debela »

nista marke, hitovi, trendovi. meni su naocale potreba, a ne modni dodatak. bitna su kvalitetna stakla sa uv zastitom.
moje su no name.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#13

Post by zena21 »

van Basten wrote:jekl to znači da drugi put kad budem htio naočale, odaberem model, javim se tebi, ti svojoj vezi i ona mi to kupi ( a ja dam pare naravno :D )?
jakako :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#14

Post by van Basten »

e onda ću ubrzo morati u kupovinu još jednih naočala, iako nisam mislio u skoro vrijeme... neće eufor sto godina biti ovdje, valja iskoristiti ponudu :D
koliko sutra guglam pod "sunčane naočale"
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#15

Post by tech10 »

Jesu li ove Armani cemu?

Image
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#16

Post by black »

mozda ovako nesto..ja nosim repliku ovakvih :D nisam izgorio po glavi da dajem za original 300km :D

Image
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#17

Post by water »

eh ovo me tjera da se ranim. sama pomisao na lakocu kojom baratate sa ciframa 200-400 maraka za jebene suncane cvike u jebenom gradu gdje se kuka na sve me sokira: vogue, armani rayban, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako vas nije sramota dati 300 maraka za suncane cvike u jebenoj zemlji gdje se slomismo da skuckamo marku za svu ovu bolesnu djecicu, izbjeglice, starce.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#18

Post by Svemirski_Jebach »

water wrote:eh ovo me tjera da se ranim. sama pomisao na lakocu kojom baratate sa ciframa 200-400 maraka za jebene suncane cvike u jebenom gradu gdje se kuka na sve me sokira: vogue, armani rayban, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako vas nije sramota dati 300 maraka za suncane cvike u jebenoj zemlji gdje se slomismo da skuckamo marku za svu ovu bolesnu djecicu, izbjeglice, starce.

eto sad ja htjedoh to isto reci... :(

jebo te...a ne mozes prnut od kuknjave kako ne valja drzava...a ovamo se 3 ili 4 glave daju za cvike... :shock: :shock:

mislim, boli mene, svako nek kupuje sta hoce od svojih para...samo ne gumo tog kukanja kako nista ne valja...nema se...jadni mi, a odes u izlog (delikatesna radnja) subotom recimo u maju...hem sto ne mozes proci od raje, hem sto je vrijednost cvika jedno 300 prosjecno...a da ne govorim o odjeci ili autima :roll: :roll:
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#19

Post by surajaa »

water wrote:eh ovo me tjera da se ranim. sama pomisao na lakocu kojom baratate sa ciframa 200-400 maraka za jebene suncane cvike u jebenom gradu gdje se kuka na sve me sokira: vogue, armani rayban, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako vas nije sramota dati 300 maraka za suncane cvike u jebenoj zemlji gdje se slomismo da skuckamo marku za svu ovu bolesnu djecicu, izbjeglice, starce.
Naocale (suncane) nekom predstavljaju modni dodatak iza kojeg stoji posljednji krik mode, pecat licnom stilu ili pak nesto sto je neophodno.

Moje oci su osjetljive i svaki moj susret s vanjskom svjetloscu rezultira zmirkanjem ociju i pojavom bijelih mrlja u vidnom polju, stoga ih nosim gotovo uvijek (osim kada pada kisa), a pri tom se sudaram s primitivnim komentarima poput: "sto je danas ugrijalo" ili jos gore "sto se pravimo vazni", no to me uopce ne brine.

Dakle, suncane naocale su nesto sto je meni neophodno, ne kupujem ih svake godine i mislim da ne grijesim, ako za sebe, konkretnije, svoje zdravlje zelim ono sto je, ako ne najbolje, onda bar dobro...
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#20

Post by BugsBunny »

8)
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21

Post by black »

water wrote:eh ovo me tjera da se ranim. sama pomisao na lakocu kojom baratate sa ciframa 200-400 maraka za jebene suncane cvike u jebenom gradu gdje se kuka na sve me sokira: vogue, armani rayban, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako vas nije sramota dati 300 maraka za suncane cvike u jebenoj zemlji gdje se slomismo da skuckamo marku za svu ovu bolesnu djecicu, izbjeglice, starce.
u pravu si i to je zalosno..najveca perverzija je sa mobitelima...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#22

Post by van Basten »

surajaa wrote:
water wrote:eh ovo me tjera da se ranim. sama pomisao na lakocu kojom baratate sa ciframa 200-400 maraka za jebene suncane cvike u jebenom gradu gdje se kuka na sve me sokira: vogue, armani rayban, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako vas nije sramota dati 300 maraka za suncane cvike u jebenoj zemlji gdje se slomismo da skuckamo marku za svu ovu bolesnu djecicu, izbjeglice, starce.
Naocale (suncane) nekom predstavljaju modni dodatak iza kojeg stoji posljednji krik mode, pecat licnom stilu ili pak nesto sto je neophodno.

Moje oci su osjetljive i svaki moj susret s vanjskom svjetloscu rezultira zmirkanjem ociju i pojavom bijelih mrlja u vidnom polju, stoga ih nosim gotovo uvijek (osim kada pada kisa), a pri tom se sudaram s primitivnim komentarima poput: "sto je danas ugrijalo" ili jos gore "sto se pravimo vazni", no to me uopce ne brine.

Dakle, suncane naocale su nesto sto je meni neophodno, ne kupujem ih svake godine i mislim da ne grijesim, ako za sebe, konkretnije, svoje zdravlje zelim ono sto je, ako ne najbolje, onda bar dobro...
Slažem se sa surajom... ja bih još na simptome dodao i suzenje oka i kihanje... i dati svake 3-4 godine 200KM za nešto što mi pomaže zdravlju ne mislim da je neki luksuz. Da imam desetak sunčanih, smatrao bih to preseravanjem, ovako smatram potrebom, šta god da ko misli o tome. A to što ja sebi svakih 40ak mjeseci mogu priuštiti da odvojim 200KM za sunčane ne smatram znakom da nam država valja
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#23

Post by dark side of the moon »

Ja sam dobio na kladionici prije 5 godina 400 km i odmah iz kladionice otiso do vize i uzeo rayban za 320 km...i sad su u zivotu i odlicne su!

A ove bih volio imati :D

Vuarnet 167 (Dark Grey - PX3000) oko 400km
Image
Last edited by dark side of the moon on 27/03/2007 17:54, edited 1 time in total.
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#24

Post by black »

van Basten wrote:
Slažem se sa surajom... ja bih još na simptome dodao i suzenje oka i kihanje... i dati svake 3-4 godine 200KM za nešto što mi pomaže zdravlju ne mislim da je neki luksuz. Da imam desetak sunčanih, smatrao bih to preseravanjem, ovako smatram potrebom, šta god da ko misli o tome. A to što ja sebi svakih 40ak mjeseci mogu priuštiti da odvojim 200KM za sunčane ne smatram znakom da nam država valja
ma smeta i meni svjetlost puno..oteknu mi kapci i oci od sunca..vid mi je ok i to pravo dobar iako sam dnevno i po 12 sati za kompom..i stalno nosim suncanice al bezimene...ali felga mi je takva da mi gotovo svake stoje :oops: :D fakat mi je perverzija istresti lovu za neko ime..
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#25

Post by mamica papucarka »

meni se pravo, pravo svidjaju ove sto prekriju pola lica :D
i imam ih ali neke zkljmsvps marke, pa bih rado neke malo kvalitetnije, ali ne preskupe. Znaci, do jedno 100-150 KM :-)
Post Reply