Sulejman Tihic on line, pitajte ga nesto pametno

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Zadig

Sulejman Tihic on line, pitajte ga nesto pametno

Post by Zadig » 28/06/2006 01:35

http://www.danas.org/forum/115.html

SULEJMAN TIHIĆ ONLINE
Dženana HALIMOVIĆ
Sulejman Tihić na općim izborima u BiH, održanim 2002.godine, izabran je za člana Predsjedništva BiH. Trenutno predsjedava ovom institucijom, a predsjednik je i vodeće stranke bošnjačkog naroda, Stranke demokratske akcije (SDA). Na čelu SDA nalazi se već drugi mandat, koji traje do 2009. godine, a jedini je i bio na toj funkciji sve od smrti prvog predsjednika Alije Izetbegovića, pa do danas. Unutar SDA, ali i izvan ove stranke, izbor Sulejmana Tihića za stranačkog lidera iznenadio je mnoge, jer se u medijima nagađalo da će nasljednik Alije Izetbegovića biti njegov sin Bakir. Tihićev izbor u dva mandata za predsjednika SDA pokazao je, međutim, da ovaj pravnik iz Bosanskog Šamca uživa podršku većine unutar svoje stranke. Povremene medijske informacije o personalnim sukobima unutar SDA, pokazivale su da Tihić u Stranci ipak ima oponenata. Posljednji unutarstranački spor ovih dana bio je sa Adnanom Terzićem, predsjedavajućim Vijeća ministara BiH, koji se, nezvanično, neće na izborima u oktobru naći na kandidatskoj listi za državne institucije. Sulejman Tihić, kao neki bošnjački političari nije bio zatvorenik komunističkog režima, nego srpskih koncentracionih logora u Bosanskom Šamcu, Brčkom, Bijeljini, Batajnici i Sremskoj Mitrovici, od maja do avgusta 1992. godine.

evo nam prilike da ge nesto pitamo!!!!!

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 28/06/2006 23:50

Kada ce odgovarat?

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 28/06/2006 23:56

mr__bosnjak wrote:Kada ce odgovarat?

Kad' bude vakat... :D

Sala mala.

Batonus

Post by Batonus » 29/06/2006 00:15

Sulejmane, ti shvatas da je predsjednicka funkcija,cista dekoracija, tek da je na celu drzave neko ko ga je izabrao narod, te da pravu vlast drzi predsjednik vlade?

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 29/06/2006 00:18

Sulejmane, gdje su naše pare?

Sulejmane, znaš li da ima automobila koji manje troše od Audija A8?

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 29/06/2006 00:21

Treba ga pitat, jel fakat istina da njegov radni kolega, Paravac, nosi sa sobom cakiju i na sjednicama predsjednistva :D

spongebob

Post by spongebob » 29/06/2006 00:21

Batonus wrote:Sulejmane, ti shvatas da je predsjednicka funkcija,cista dekoracija, tek da je na celu drzave neko ko ga je izabrao narod, te da pravu vlast drzi predsjednik vlade?

Batonuse, evo odgovorice ti Tvoj Sulejman pod nickom spongebob: shvatam ja to, ali valja parirat u lopovluku kontas? Ne mozes dozvolit da Boro i Ivo imaju bolja odijela od mene. Znas li da onaj mali iz knjigovodstva ima 3 put vecu platu od mene? Shvatas li ti tu nepravdu?

Batonus

Post by Batonus » 29/06/2006 00:26

Buduci da se u BiH po izbornom sustavu svaki poslanik-kandidat za Predstavnicki dom moze izabrati pojedinacno,a ne da se zaokruzi cijela lista, Zilic je de facto sam izborio svoj mandat,te se postavlja pitanje smije li SDA prihvatiti njegov mandat?

spongebob

Post by spongebob » 29/06/2006 00:33

Batonus wrote:Buduci da se u BiH po izbornom sustavu svaki poslanik-kandidat za Predstavnicki dom moze izabrati pojedinacno,a ne da se zaokruzi cijela lista, Zilic je de facto sam izborio svoj mandat,te se postavlja pitanje smije li SDA prihvatiti njegov mandat?

Batonus, opet cu ti odgovoriti pod ovim nickom posto je najsigurnije: Zilic je iskljucen iz partije jer ga Alija nije htio. Pazite se Zilica...to su mu bile zadnje rijeci...

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 29/06/2006 00:47

Tihicu jel bi mogo donijeti zakon o ZABRANI DJELOVANJA NACI STRANAKA u BIH. Bar jedno na milion godina. Radi nas a i radi sebe da dusu spasis.

spongebob

Post by spongebob » 29/06/2006 00:49

SiSaJuMe wrote:Tihicu jel bi mogo donijeti zakon o ZABRANI DJELOVANJA NACI STRANAKA u BIH. Bar jedno na milion godina. Radi nas a i radi sebi da dusu spasis.

Tihic: kakva zabrana? ne smijem ja to.

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 29/06/2006 00:53

spongebob wrote:
SiSaJuMe wrote:Tihicu jel bi mogo donijeti zakon o ZABRANI DJELOVANJA NACI STRANAKA u BIH. Bar jedno na milion godina. Radi nas a i radi sebi da dusu spasis.

Tihic: kakva zabrana? ne smijem ja to.

Hebi ga onda, pazari ti svoju dusu

Slavko Klisura

Post by Slavko Klisura » 29/06/2006 00:56

Gos Tihicu molim Vas da budete bar jedan dan zlatna ribica
I da mi ispunite jednu zelju :
Istjerajte prvo Para-vca
Onda Ivu
I na kraju idite i vi
More li ikako , kad vas ovako lijepo moli vas ponizni gradjanin pokorni!
P.S.
Ako ikako more , onda neka to bude sutra ...

spongebob

Post by spongebob » 29/06/2006 01:00

Slavko Klisura wrote:Gos Tihicu molim Vas da budete bar jedan dan zlatna ribica
I da mi ispunite jednu zelju :
Istjerajte prvo Para-vca
Onda Ivu
I na kraju idite i vi
More li ikako , kad vas ovako lijepo moli vas ponizni gradjanin pokorni!
P.S.
Ako ikako more , onda neka to bude sutra ...

Ne more. Oni su moji drugovi

Slavko Klisura

Post by Slavko Klisura » 29/06/2006 01:06

Ih , pa kakva si ti onda zlatna ribica...
Sto si ba , takav ?
:-)

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 29/06/2006 01:19

Tihicu oces li u sljedecem mandatu opet koristit kondome il si ovaj put odlucio bez zastite. Mi narod smo spremi na obje varijante.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 29/06/2006 01:32

Problem naseg drustva nisu politicari niti sistem, nego manjak hrabrosti inventivnih pojedinaca da djeluju parlamentarno. Politika je u svim drzavama zestoka rovovska borba, kako u Francuskoj tako i Njemackoj, te ne treba idealizirati da ce nam biti bolje ako s politicke scene ode ovaj ili onaj.

Bezobrazan je dogovor SDP-a i SDA da prvi obezbjede hrvatskog clana predsjednistva a drugi bosnjackog. Bezobrazni su clanovi ovih stranaka koji ovakvo sekundarisanje volje bosanskih Hrvata sutke gledaju. Ali to je nasa realnost i s tim se treba pomiriti sve dok se ne pojavi generacija politicara kojim su bitniji principi od odanosti strankama. Ovako kako jeste, uvijek dodje Halid poslije Halida. A narod ce svrljati po forumima i blogovima, ispracajuci jednog a docekujuci drugog.

http://jastreb.blogger.ba/

LAV_SA

Post by LAV_SA » 29/06/2006 01:51

Tihić je naš najbolji političar. Čovjek proračunat, tačno zna šta želi, kako i na koji način da to dobije. Galasaću za njega, sve dok ne prestane da se kandiduje. Jest' da mu je auto malo neskromno, ali hajd... ne moze se predsjednik vozit' u Golfu. Treba da ima :)

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 29/06/2006 02:24

Tihicu, zasto koristis nick spongebob? :D

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 29/06/2006 02:25

I sta ste juce ti i Paro radili u onoj hiphop-festi? :D

Zadig

Post by Zadig » 29/06/2006 02:40

Evo update vec procesovanih pitanja

plus
Srijeda, 28. juni/lipanj 2006
sandzaklija
Gospodine Tihicu

zbog cega niste dali sandzaklijama bosansko drzavljanstvo kada su svi drugi dobili i hrvati i srbi od hrvacke i srbije

zar to nije sramota

mozda vam vise nismo potrbni rat se zavrsio bar za sada i zbog cega se dize tolika hajka i mrznja prema nama

nadam se da ce te mi odgovoriti

hvala
plus
[email protected]
Gospodine Tihicu
objasnite nam molim vas, koja je to ideja da se ukine zastava i himna republike srpske, kada je niste vi stvarali nego srpski ocevi i sinovi od kojih je mnogo od njih i izginulo tokom rata. Narod u BIH, srpski narod ima pravo na zastavu i himnu kao i hrvatski i bosnjacki u svom dijelu Bosne i Herzegovine. I kada ce te konacno osuditi Bosnjacke nekadasnje a i sadasnje politicare koji su odgovorni za masovna ubijanja srba i hrvata na ovim podrucjima i ispricati se i onim drugim zrtvama srebrenice koji su jos prije 1995 stradali na tom podrucju?

plus
bosnjak
Selam alejkum
Zasto je SDA pristala na reforme ustava kad se dobro znalo da bi to bio kraj republike BIH?
plus
adem
Gospodine Tihicu, ja kao bosanac iz okoline Prijedora nemam dobro misljenje o vama i vasoj stranci jer ste ponosni na Prijedor i nas Bosance iz Prijedora samo onda kad treba da spomijnete mrtve, logore, silovane. Ja mislim, vi i vasa stranka mora da idete sa scene. Prijedorski Bosanci su puno dali boraca, a sta su dobili? Ja licno pznajem jedan mali zaseok gdje se vratilo oko 40 boraca, u selo Grabovac i svi su jednog prezimena, oni danas nemaju ni struje ustvari imaju toliko da ni frizider nemogu ukljuciti. Ja pozivam moje prijedorcane da ne glasju za vas i vasu stranku.
plus
[email protected]
Esellamu allejkum gospodine Tihicu.

Zasto Bosnjacka intelegencija dozvoljava onima koji ne vole BiH u ovom slucaju pojedinci iz BiH Srba i njihov politicki estabilisment da apsolutno dominira situacijom u BiH.Oni diktiraju sva politicka rijesenja imaju inicijativu s ciljem da ovladaju cijelom politickom scenom zemlje.

Zasto je kod Bosnjackih politicara bez obzira na stranacku pripadnost prisutan gubitak orijentacije i perspektive i nemaju cilja njihovi politicki angazmani sto kod mene a i vjerovatno i kod vecine Bosnjaka dovodi u pitanje njihov intelektualizam.

Zasto su ovdasnji Bosnjacki intelektualci i lideri samo sjene onih bivsih gospode rahm.Izetbegovica, g.Silajdzica, Ganica,M.Filipovica,H.Cengica i dr.Zar je teze vladati umiru nego u ratu.

Kada cete u parlamentu donijeti zakon na nivou drzave BiH da razni neprijatelji BiH koji bi da je dijele i komadaju i prave peticije i referendumcice u svojim torovima razne usi i gnjidice zavrsiti tamo gdje im je i mjesto u buhari(zatvoru)kao u svakoj normalnoj Evropskoj drzavi.

Zasto ne sjedete tajno (ako vec i niste)sa gospodom Kostunicom i Tadicem i nerijesite Bosnjacko nacionalno pitanje u BiH,naravno aludirajuci na tuzbu BiH protiv Srbije i C.Gore za agresiju i genocid protiv Bosnjaka u BiH,ja iako nisam nikad bio clan nijedne stranke(ni dan danas)a bio sam tri puta predlagavan u SFR Jugoslaviji u Komunisticku partiju Jugoslavije i odbio sam, zavrsio bih to za dva, tri sata.

Kada cete posjetiti moj grad Janju koja je bez svake sumnje ispred svih gradova po broju povratnika iz progonstva sa nekim biznismenima koji su spremni ulagati u moj grad Janju u kojoj ima fabrika samo su bez masina i bez radnika, da bi Bosnjacki povratnici mogli ostati i opstati u svom gradu posto je ocigledna inferiornost i nezainteresovanost opstine Bijeljina za probleme Janjanskih povratnika,(a da napomenem da je Janja mislim do 1963 bila Opstina Janja prije Bijeljine i da bi to trebala opet biti)a i da bi Janjanski Bosnjaci dobili poruku da zive u BiH i da imaju predsjednika svoje domovine.Mahsuz Sellam od Nehrudina.

plus
Rahim / [email protected]
Gospodine Tihicu,

Da li mozete objasniti zasto ste u zadnje vrijeme nastupali sa velikosrpskih pozicija?! Da li vam se sta desilo u cetnickim logorima; cime vas sada oni mogu ucjenjivati; ili je u pitanju dodvoravanje nekome; ili pak puko popustanje pod necijim pritiscima?! Cini mi se da ste do januara ove godine imali solidne stavove kada je u pitanju unutrasnji (politicki) ustroj BiH. Ovo isto pitanje bih rado postavio i Zlatku Lagumdziji.

Sellam
plus
Tarik
Nesto mi govori da ce SDA na sljedecim izborima dramaticno izgubiti podrsku biraca.A sve to zahvaljujuci Vama gospodine Tihicu i vasem neobjasnjivom pristajanju i stavljanju potpisa na tzv.Ustavne promjene.Mozete pricati sta hocete ali sam ubjedjen da vam ogromna vecina Bosnjackog birackog tijela takav salto mortale nece oprostiti.Koji je kod vas ocit.Pristajanje na sve diktate politicara manjeg entiteta i tolerisanje takve drskosti i bahatosti jednog Dodika,Cavica kod najobicnijih ljudi izaziva zgrazanje i nevjericu.Nisu ljudi slijepi kod ociju i maloumnici da ne razlikuju promjene od "promjena".Polako ali sigurno se mozete pripremiti za vasu karijeru kao advokat ili sudija.Tu vam zelim zaista sve najbolje ali osjetljive politicke odluke trebate prepustiti nekome ko ima veci format.Iskreno vas pozdravljam.
plus
salzburg
Gospodine Tihicu,

koliko je realna opasnost rascjepa SDA na, uslovno receno, "mladomuslimansku" i

gradjansku frakciju?Moze li se SDA uopste pozicionirati kao stranka desnog centra bez obracuna sa "begovskom" frakcijom?
plus
Emina
Gospodine Tihicu kada i zasto ste se "razisli" sa Fikretom Abdicem?
Zaso ste odustali od ukidanja entitetskog glasanja?
Zaso se bojite odlaska OHR-a iz BiH?
plus
Zlatan / [email protected]
Gospodine Tihicu, zivim u dijaspori 8 godina i svakodnevno sam svjedok poziva u pomoc ljudima i djeci iz Bosne i Hercegovine koja moraju na ljecenje u inostranstvo za koja su potrebna ogromna finansijska sredstva. Moje pitanje vama je - sta ste to ucinili i sta i dalje namjeravate uciniti da bi ovakav trend zaustavili i da bi umjesto odnosenja prijeko potrebnih sredstava koje skupe gradjani vani - razvili sistem koji ce da se unaprijeduje iz godine u godinu uz tehnologiju i napredak u znanju nasih doktora tako da gradjani Bosne i Hercegovine u dogledno vrijeme mogu ocekivati da imaju zdravstveni sistem koji ce zbrinuti i biti sposoban da barem ponudi neke tretmane ljudima koji nisu finansijski situirani te ne mogu koristiti privatne klinike ili ici van Bosne i Hercegovine na preglede, dijgnozu ili terapije.

plus
Max
Kad ce u BiH biti jedinstvena nacija npr. Bosanci i Hercegovci? Ovi malo bolje upuceni u BH historiju znaju da od 1800 i neke da u BiH doslo do stvaranje naroda prema vjerskoj odrednici. Cak mi nije jasno koja je to razlika izmedju Bosanstva i Bosnjastva kad je to te jedna te ista terminologija? Drugo pitanje: Vi kao stranka SDA kad cete javno prestati da promovisete vasu vjeru i da krenete putem sekularizma kao sto rade moderne drzave i politicari u Svijetu? Turska je odavno sekularna drzava. Mislim da je vasa vjera privatna stvar a ne javna. I zadnje pitanje: Bil ste li vaseg sina poslali u Irak da je kojim slucajem vojnik? I koja je svrha slanja vojnika u Irak pod SAD zastavom kad je onaj rat velika greska?
plus
Bosanac
Gospodine Tihicu ja sam odustao od vas kada ste potpisali one ustavne promjene koje su samo znacile legalizovanje "RS"-a a niste cak mogli cekat kraj spora BiH vs SCG. Zao mi je, ali SDA nije to sto je bila i danas je obicna utopija, osudjena na propast insh-Allah a i koncept nacionalne partije nije doveo nista dobro. Nacionalno Vijece i Sabor mozda ali ovo ne. Ovako nikad Srbi i Hrvati nece htjet da se udruze s Bosnom niti ce Bosnjaci moc da se razvijaju. Zato, gospodine Tihicu glasat cu protiv vas zeljan vaseg i Lagumdzijinog nestanka iz Vlade, Parlamenta itd. a ako Bog da novi ce Predsjednik biti gazija Sefer Halilovic!
plus
Utorak, 27. juni/lipanj 2006
Vapaj
Gospodine Tihicu, zelio bih vam predloziti jednu stvar bitnu za Bosnjake. Pozivam Vas kao Bosnjak Bosnjaka, kao Vas sunarodnik, da Vi kao clan predsjednistva BiH, dakle Bosnjak sa najvecom funkcijom, napravite sastanak svih bosnjackih lidera ili da ponovo okupite svebosnjacki sabor na kojem cete konacno usaglasiti bosnjacku politiku koja je tako razjedinjena da se vise ne zna ni ko pije ni ko placa, a placa bezbeli narod. Ako politicari u RS i oni koji se javno ponose cetnistvom i navodni demokrati poput Dodika nastupaju zajedno, ne znam sta je to vama bosnjackim liderima da se toliko glodjete?! Ovo nemojte shvatiti kao utopiju, razgovarajte, pokusavajte, savjetujte se i konacno okupite svebosnjacki sabor. Naravno, ovom ce se suprotstaviti i srpski i hrvatski politicari i nekoliko sarajevskih medija koji imaju animozitet prema Bosnjacima i koji s vremena na vrijeme izmisljaju terorizam i sl. (Slobodna Bosna, Dani i 60 minuta), ali to je nebitno. Sada je samo bitno sacuvati Bosnu, OHR odlazi, RS najavljuje referenduma, a vi se izmedju sebe "castite". Ovo je presudan trenutak za Bosnu, zaboravite na razlike i krenite zajedno!

lindjo

Post by lindjo » 29/06/2006 03:43

Suljo kad cemo povratit Boku ....Kotorsku :oops:

cekam odgovor :roll:

zemljotres

Post by zemljotres » 29/06/2006 04:05

Image

stickitout

Post by stickitout » 29/06/2006 04:09

zemljotres wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zadig

Post by Zadig » 29/06/2006 04:10

ok zezamo se, ali nadam se da ce ga neko i nesto pitati, tj postirati tamo koju pametnu. Mislim ono, imamo zaista priliku, iako ce njegov odgovor biti suplja vjerovatno..ali hajde sada./

Post Reply