Sulejman Bugari

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1051 Re: Sulejman Bugari

Post by Bosanac sa dna kace »

ArrisModem wrote:Dajte ba ljudi ne raspravljajte se sa ovim bradonjama vehbosima. Nikad oni nece prihvatiti vase misljenje. Mosaonska su to posla. Opcepoznata cinjenica je ta da vehabije finansira Izrael i da ih u Becu licno obezbjedjuje i cuva MOSSAD. Oni imaju jedan jedini cij a to je UNISTITI ISLAM IZNUTRA tj preko apokrifnih hadisa, laznih prijevoda Kur'ana i kvazi alima zatrovati vjernike mrznjom. Pogledajte na YT sta kvazi alim "Sejk Zlaja" koji je vehabija govori o muslimanima, ARBIH i islamskoj zajednici. Ljudi moji, vehabije nikad nece stati iza Sulejmana Bugarija jer im pod br 1 konkurencija. Oni parama (koje daju onome ko pusti bradu ko konjsku grivu i kasnije lici na majmuna) ne mogu privuci omladine koliko moze hafiz Sulejman Bugari svojim iskrenim pristupom i svojim ahlakom. On je njihov neprijatelj br 1. Fino ima hadis u Buharijinoj zbirci sto sam nasao (ne znam tacno kako ide pa cu parafrazirati) koji kaze "Cuvajte se ljudi koji ce doci pred Sudnji dan i u ime Kur'ana i Sunneta ce unositi smutnju medju vjernike" a kad su ga ashabi upitali "Boziji poslanice kako da prepoznamo te ljude?" on im odgovara "Imace veoma velike brade i bice celavi". Ovo je tipicni opis danasnjeg vehabije. Pametnom dosta a vi iskreni vjernici nemojte ulaziti u resprave sa ovim bradatim placenicina jer je Poslanik s.a.w.s u hadisu lijepo kazao: "Ko napusti respravu onda kad je u pravu, Allah dz.s ce mu sagraditi dvorac u samom vrhu Dzenneta, a ko napusti raspravu kad nije u pravu Allah dz.s. ce mu sagraditi dvorac u samom dnu Dzenneta"--- dakle i u jednom i u drugom slucaju u Dzennetu ce biti.
Eto toliko od mene

Selam alejkum
sta ti vidis u špiglu kad pogledaš u njega, sebe il masone? :shock:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1052 Re: Sulejman Bugari

Post by UnscarD »

Juce sam imao tu srecu da sa covjekom popijem kafu...mogu samo reci whaaaaaaoooo!!! I sada sam pod utiskom a nisam neko koga je lako facinirati. Ne samo pod utiskom nego napunjen nekom pozitivnom energijom...nevjerovatno, covjeku je dato da shvati sustinu na pravi nacin i da onda tu sustinu tako lako objasnjava i priblizi ljudima da i oni mogu osjetiti kako to izgleda ...jednostavno je divno biti u prisustvu takvog covijeka a kako mi on sinoc rece, to je u svima nama i svi imamo mogucnost da se priblizimo Bogu. Prava sustina Islama. Prosvjetljen covijek. Takva cistoca duse, koja oplemenjuje...nevjerovatno.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1053 Re: Sulejman Bugari

Post by oridjidji »

UnscarD wrote:Juce sam imao tu srecu da sa covjekom popijem kafu...mogu samo reci whaaaaaaoooo!!! I sada sam pod utiskom a nisam neko koga je lako facinirati. Ne samo pod utiskom nego napunjen nekom pozitivnom energijom...nevjerovatno, covjeku je dato da shvati sustinu na pravi nacin i da onda tu sustinu tako lako objasnjava i priblizi ljudima da i oni mogu osjetiti kako to izgleda ...jednostavno je divno biti u prisustvu takvog covijeka a kako mi on sinoc rece, to je u svima nama i svi imamo mogucnost da se priblizimo Bogu. Prava sustina Islama. Prosvjetljen covijek. Takva cistoca duse, koja oplemenjuje...nevjerovatno.
Ne znam Sulejmana Bugarija lično, nikada nisam bio na njegovim predavanjima, ali kad god sam ga sreo u gradu uljudno bi se nasmijali i poselamiji jedan drugog. Valjda i sami znajući da je osmijeh drugome i selam sadaka svakoga muslimana. Obično selamim muslimane koje ne znam, s bradom ili bez brade i dijelom lijepog ahlaka.

Nisam imao prilike da pođem na njegova predavanja. Slušao sam ga na tv-u i mašallah oduševljava. Slušao sam dosta predavača od Šefika Kurdića, Samira Avdića, Muatesima, Harmina Suljića, Mustafe Spahića i još par drugih, ali abd nadam se da ću uskoro poći na neko od njegovih predavanja...

Mašallah, ali za mene on je vrlo pozitivan lik...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1054 Re: Sulejman Bugari

Post by UnscarD »

Kada prica na TV-u ili drzi predavanje, ipak mi se cini (sto je i normalno) da prilagodi temu sirem auditorijumu sto naravno ne znaci da ga nije ljepota slusati ali kada pricas jedan na jedan sa njim, onda bas mozes pitati sve sto te zanima a odgovore dobijas od nekoga ko je, cini mi se a Bog zna najbolje, u praksi realizovao na pravi nacin sve upute koje smo kao ljudi dobili. Ja znam da nisam upoznao nikada nikoga slicnog. On je sa mnom popricao a ja osjetim da me covijek voli bezuslovno kako me jedino mozda majka voli. Ali ono, kada osjetis to iz srca. Sto se mene tice, ono je Islam shvacen umom i srcem na pravi nacin. Mene raja 5 dana kasnije pitala " sta je ba sa tobom, sta se desava, jesi ti na nekoj terapiji ?" ... toliko me to dotaklo.
A dostupan je covjek, cini mi se za svakoga ...meni nije dao ni da platim kafu.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1055 Re: Sulejman Bugari

Post by Diwan »

Sulejman Bugari - Srce moje sta se zbiva

http://www.youtube.com/watch?v=9GTZKk2lFE0
User avatar
Ergun
Posts: 77
Joined: 11/01/2012 13:10
Location: Sarajevo

#1056 Re:

Post by Ergun »

legionarka wrote:ah imam kao i svaki drugi sto se tice religiskog kova, ali covjek dobar psiholog, igra s rajom, zna sta raja hoce da cuje i kako ih pridobiti jednom rjecju mangup..imala sam priliku razgovarati s njim vezano za jedno istrazivanje bas na ovu temu (kako religija pridobija mlade na pravi nacin hehe mene nije nikako uspjela) i mogu ti reci da covjek vrlo argumentovano prica o datim temama ne ide iz supjleg u prazno..sta te zanima pitas ga..a cesto ima razna predavanja..nedavno je bio gost u crkvi svetog ante. ne znam sta drugi kazu, ali meni je bio zanimljiv sugovornik, iako jos se ne nadjoh na pravom putu :)
Pa ne može ni on, ni bilo ko drugi upititi tebe na nešto, ako ti to sama ne želiš.
Tvoje srce mora to htjeti.
Ne znam šta si očekivala, da poštovani Bugari ima čarobni štapić i pretvori te za čas posla u bulu. :shock:
User avatar
Ergun
Posts: 77
Joined: 11/01/2012 13:10
Location: Sarajevo

#1057 Re:

Post by Ergun »

kub lajkan wrote:Jednom je gostovao na Hayatovom CD-u. Pristojno se prosuo.

Tu priču mogu da puše tinejdžeri željni idola i priča o smislu života.

Doduše, pošto smo seljačka država puno je i starih kojima se mogu prodavati muda pod bubrege...
Pa šta ti očekuješ od jednog imama da govori ??
Da savjetuje omladinu da se drogira, da po svu noć derneče u kafanama, da bludniče.. ??
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#1058 Re: Sulejman Bugari

Post by zakonpera »

Veceras je uvazeni Hafiz odrzao odlicno predavanje pred punom salom jednog hotela na Ilidzi. Mnogo omladine je bilo. Da ga dragi Allah nagradi na onako lijepom dersu a i nas sto smo ucestvovali. Njegova karizma i privlacnost su meni dovoljan dokaz njegove iskrenosti i znanja. Neke vehabije koje prave smutnju i lazno predstavljaju i lazu na ovog covjeka mogu da odu u svoj "Islam" u arabiju gdje im cionisti kroje kapu.
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#1059 Re: Sulejman Bugari

Post by zakonpera »

Povodom dana rođenja poslanika Muhammeda, s.a.v.s., odrzano je druzenje i lijepo predavanje a ponajvise na temu narušenih međuljudskih odnosa. O mnogo ćemju je rečeno. Ne mogu selekciju napraviti jer bojim se da bi šta izostavio. Sažetak onoga što sam ja percipiro sam našao u jednom drugom dersu na sličnu temu od Hafiza pa ću text nalijepit.

- Mislim da su naši ljudi veliki potencijal. Oni mogu cijelom svijetu ponuditi modus življenja. Zašto? Zato što kod njih nema pretjerivanja - niti pretjeruju u vjeri, niti pretjeruju u materijalizmu. E, takvi mogu balansirati stanje u svijetu u kojem mnogi žive neizbalansiranim životom.

Budite što više ljubomorni na vjeru i integrirajte se gdje god da živite sa vjerom, bez stida. Što god više budete otvoreni prema okolini, sve će vas više poštovati, jer naša vjera nas uči da budemo primjer gdje god da živimo.

Ako smo u teškoj situaciji, trebamo osaburiti, a kada nam ide dobro, ne smijemo se uzoholiti i zaboraviti našeg Gospodara. Najvažnije je da mi budemo zadovoljni u kojem god da se stanju nađemo. Allah, dž.š., zna šta radi sa svojim robovima. Mi se samo trebamo uklopiti u taj sistem, napravljen davnih dana.

Trebate biti sretni kada se nađete u situaciji da vas neko zamoli za pomoć, jer se ljudi obraćaju za pomoć samo onima od kojih ne očekuju neugodnosti. Cijenite to povjerenje koje Vam je ukazano i ne bježite od te počasti. Budite podrška jedni drugima, kao što kaže narod: “Drvo se oslanja na drvo, a insan na insana.“

Ništa nije vrijedno da bi se zaboravio susret sa Gospodarom. Nemojmo izgubiti svoju vjeru, kulturu, identitet, jer nećemo se čime imati ponositi ako to izgubimo.

Nije poenta u tome da samo radite i djelujete, a da se ugasi ljepota koja ide sa vama, nego je poenta u tome da iza sebe ostavite plod, tragove koji će ostati do Sudnjega dana.

Nemojte hrliti materijalizmu, pa da u toj potrazi izgubite duše.

Morate se predstaviti svojim ponašanjem i djelovanjem, jer ponašanjem prezentirate svoju vjeru i osvajate srca ljudi.

Izbalansirajte svoj život na način što ćete napraviti spoj između dunjaluka i ahireta.

Vi ste ambasadori svoje zemlje!
User avatar
Ma'lesh
Posts: 19
Joined: 10/02/2012 00:59

#1060 Re: Sulejman Bugari

Post by Ma'lesh »

Ko mi izbrisa i sto mi izbrisa postove? :S
hana_99
Posts: 38
Joined: 16/03/2010 22:00

#1061 Re: Sulejman Bugari

Post by hana_99 »

Sulejman Bugari je covjek koji je otisao u zabludu a dokaz za to je tekst njegovih ilahija kao ovo ;

U Allaha cvrsto vjeruj
A u dedu ne sumnjaj

Govor njegov neka niko ne presjeca
Pa da time svoj iman sasijeca

Allahova snaga kod njega je
To ti sura iza dzae kazuje


Kakve veze ima ali dedo sa surom iza´dzae ? Nikakve i ovo je zaista jedna velika laz .

Drugi dokaz njegove zablude je ilahija gdje priznaje kako doziva mrtva covjeka dovom tj ali dedu da ga lijeci ;

http://www.youtube.com/watch?v=uEyZ69170VU

Dova je ibadet a ibadet se smije samo uputiti Uzvisenome Allahu . Dozivati mrtvace dovom da ti pomognu je nevjerstvo

Jeste li ikad culi ovaj hadis ; kad im jezici budu sladji od meda a srca , srca vukova neka vam kuca vasa bude dovoljna

Sad je to vrijeme doslo
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1062 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

Pravac Bijela dzamija, znas gdje je, pa sa covjeku to fino u facu kazes. Ovako blatis covjeka da je u zabludi a ti grijeh cinis gibeteci ga. :roll: Necije mahane nisu nase vrline!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1063 Re: Sulejman Bugari

Post by ljubav_aha »

Da li Sulejman B. suradjuje i pomaze svoj narod sa Kosova,jer on je takodjer porijeklom albanac;da li pozdrava i pomaze mjesto svog proijekla :?:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1064 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

Ne'am pojma, pitaj ga, covjek kad ga sretne ima precih pitanja od tih regionalnih. :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1065 Re: Sulejman Bugari

Post by ljubav_aha »

BHF_Manijak wrote:Ne'am pojma, pitaj ga, covjek kad ga sretne ima precih pitanja od tih regionalnih. :mrgreen:
kako mislis "regionalnih" :?:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1066 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

Pa to, ide li na Kosovo, pomaze li tamo svoje itd... :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1067 Re: Sulejman Bugari

Post by ljubav_aha »

da li bi trebao/mogao podrzavati regiju iz koje dolazi,svoj narod,svoju rodbinu :)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1068 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

Joj Ljubav draga, sto je kod tebe sve u zivotu tako komplikovano?! :mrgreen:

Kazem ti bona ne znam, pitaj co'ek, ja ga nisam pito niti imam namjeru, zna valjda covjek svoje. Pa imas ljudi kuca do kuce, dva brata rodjena, pa ne pricaju a ja sad daistrazujem pomaze li Sulejman Bugari neke tamo insane sa Kosova. :mrgreen: Ako ima rodbine, ili koga vec, trebao bi naravno, a sad da li to cini ili ne, to je njegova stvar jel...Za covjekovo ovdasnje polje djelovanaj znam, a sad u privatne stvari ulaziti, provjeravati i ispitivati ga da li jos tamo negdje nekog pomaze, to mi vala nije na pameti. Znas gdje se nalazi, pa ti bujrum. :mrgreen:
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#1069 Re: Sulejman Bugari

Post by benjamin1992 »

ljubav_aha wrote:da li bi trebao/mogao podrzavati regiju iz koje dolazi,svoj narod,svoju rodbinu :)
A poenta tvog pitanja je? :roll:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1070 Re: Sulejman Bugari

Post by plain vanilla »

ljubav_aha wrote:Da li Sulejman B. suradjuje i pomaze svoj narod sa Kosova,jer on je takodjer porijeklom albanac;da li pozdrava i pomaze mjesto svog proijekla :?:
onda bi pola Bosne gradilo Hercegovinu
mani ba
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#1071 Re: Sulejman Bugari

Post by bijela »

joj, ljubavi :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1072 Re: Sulejman Bugari

Post by ljubav_aha »

BHF_Manijak,ma nisam iskljucivo asocirala na piravtni zivot,vec svojim radm moze pomoci meni,tebi,bilo kome upznati sredinu iz koje dolazi ,a mozda i pomoci svojim radom :)

Plain_Vanila,a tek sto bi mogli reci za SLOveniju :D :lol:

bijela,ne sekiraj me :lol:

benjamin1992,pa sto kolutas ocima :lol: :skoljka:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1073 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

Siguran sam da cini, mozda malo rjedje, jer tesko bi bilo i tamo i vamo djelovati. Tesko je pored stalnog zaposlenja i obaveza ici od mjesta do mjesta i djelovati na taj nacin na koji on to radi, ali eto siguran sam da i tamo nekad ode. :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1074 Re: Sulejman Bugari

Post by plain vanilla »

ljubav_aha wrote:BHF_Manijak,ma nisam iskljucivo asocirala na piravtni zivot,vec svojim radm moze pomoci meni,tebi,bilo kome upznati sredinu iz koje dolazi ,a mozda i pomoci svojim radom :)
pomazes li ti svoju regiju? :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1075 Re: Sulejman Bugari

Post by ljubav_aha »

plain vanilla wrote:
ljubav_aha wrote:BHF_Manijak,ma nisam iskljucivo asocirala na piravtni zivot,vec svojim radm moze pomoci meni,tebi,bilo kome upznati sredinu iz koje dolazi ,a mozda i pomoci svojim radom :)
pomazes li ti svoju regiju? :D
kad budem bila poznata u medijima kao Bugari,naravno :D
Post Reply