Suha koza lica

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1 Suha koza lica

Post by Kikibombona »

Imam problem sa kozom lica neposredno nakon kupanja i taj problem potraje jos neko vrijeme dok se koza 'ne nahrani'... Odmah nakon kupanja lice izgleda kako treba, svjeze i odmorno. Cim se osusi, zategne prilicno, sto mi ostavlja malo neprijatan osjecaj. Lice dodje na svoje tek dan nakon kupanja. U ljetnom periodu posebno smeta radi svakodnevnog kupanja. :D

Dakle,

ima li neka kvalitetna hidratantna krema za lice?
ima li neko izrazito blago sredstvo za ciscenje lica, da ne perem samponom?

Neki preparat i nacin da regenerisem kozu...?

Jbg, nikad ne koristim kremu i bice da sam malo zafrkao kozu.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: Suha koza lica

Post by walter kurtz »

Zar nisi nasao neki kurdski melem :P :mrgreen:
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#3 Re: Suha koza lica

Post by razonoda »

Kikibombona wrote:Imam problem sa kozom lica neposredno nakon kupanja i taj problem potraje jos neko vrijeme dok se koza 'ne nahrani'... Odmah nakon kupanja lice izgleda kako treba, svjeze i odmorno. Cim se osusi, zategne prilicno, sto mi ostavlja malo neprijatan osjecaj. Lice dodje na svoje tek dan nakon kupanja. U ljetnom periodu posebno smeta radi svakodnevnog kupanja. :D

Dakle,

ima li neka kvalitetna hidratantna krema za lice?
ima li neko izrazito blago sredstvo za ciscenje lica, da ne perem samponom?

Neki preparat i nacin da regenerisem kozu...?

Jbg, nikad ne koristim kremu i bice da sam malo zafrkao kozu.
iz mog iskustva, sto je skuplje to je i kvalitetnije. Koliko mozes podnijeti ,odluci.
Morat ces ih probati --vise , zavisi kako koza odgovara na istu.
[img]http://cdn2.bigcommerce.com/n-biq0 ... .jpg[/img]
ovaj je blag i dobar i nije skup.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

razonoda wrote:
iz mog iskustva, sto je skuplje to je i kvalitetnije. Koliko mozes podnijeti ,odluci.
Morat ces ih probati --vise , zavisi kako koza odgovara na istu.
Nije problem platiti koliko god samo da pomogne. Sluzim se onom 'nismo dovoljno bogati da kupujemo jeftino'. :D

Imas li jos nesto preporuciti?
Sta je tebi pomoglo?
Da li se koza trajno opravi ili bude dobro samo dok koristis preparate?

Walter

Ne zajebavaj. Vidis da imam problem. :D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#5 Re: Suha koza lica

Post by walter kurtz »

zena te ostavila koza ti se susi svemir ti porucuje da si na pogresnoj strani :P :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

walter kurtz wrote:zena te ostavila koza ti se susi svemir ti porucuje da si na pogresnoj strani :P :mrgreen:
Bjez', ne trolaj! :D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#7 Re: Suha koza lica

Post by walter kurtz »

sad ozbiljno dr hauschka ima finih prirodnih hidratantnih kremica :wink:
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#8 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

Udji u apoteku i traži neku od Galasovih krema, one su odlične. Ili nadji neko od ulja za lice koje vlaže kožu, ja preporučujem macadamia, ali ne znam gdje se to ima kupiti, osim online. Meni je ovo ispod odlično, ali na iHerbu ima jeftinijih. Treća opcija - kokosovo ulje. Ali pravo, ono za kuhanje. To je fantazija za kosu, tijelo, lice ... i usput se može koristiti za zube - ima dobro anti-bakterijsko djelovanje kad mućkaš, i bijeli zube čak. Provjererno.

http://www.amcal.com.au/thursday-planta ... oC7Cnw_wcB
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9 Re: Suha koza lica

Post by walter kurtz »

piupiu wrote:Udji u apoteku i traži neku od Galasovih krema, one su odlične. Ili nadji neko od ulja za lice koje vlaže kožu, ja preporučujem macadamia, ali ne znam gdje se to ima kupiti, osim online. Meni je ovo ispod odlično, ali na iHerbu ima jeftinijih. Treća opcija - kokosovo ulje. Ali pravo, ono za kuhanje. To je fantazija za kosu, tijelo, lice ... i usput se može koristiti za zube - ima dobro anti-bakterijsko djelovanje kad mućkaš, i bijeli zube čak. Provjererno.

http://www.amcal.com.au/thursday-planta ... oC7Cnw_wcB
ja kad cu guziti (anal) kokosovo ulje organic mi je najbolji lubrikant
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#10 Re: Suha koza lica

Post by razonoda »

Kikibombona wrote:
razonoda wrote:
iz mog iskustva, sto je skuplje to je i kvalitetnije. Koliko mozes podnijeti ,odluci.
Morat ces ih probati --vise , zavisi kako koza odgovara na istu.
Nije problem platiti koliko god samo da pomogne. Sluzim se onom 'nismo dovoljno bogati da kupujemo jeftino'. :D

Imas li jos nesto preporuciti?
Sta je tebi pomoglo?
Da li se koza trajno opravi ili bude dobro samo dok koristis preparate?

Walter

Ne zajebavaj. Vidis da imam problem. :D
ja sam zensko -i koristim stosta ali moj muz koristi ovaj , ili iz te kolekcije
[img]http://www.sephora.com/productimag ... .jpg[/img]
dr hauschka mi ne odgovara--tesko se raznosi na lice.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#11 Re: Suha koza lica

Post by razonoda »

piupiu wrote:Udji u apoteku i traži neku od Galasovih krema, one su odlične. Ili nadji neko od ulja za lice koje vlaže kožu, ja preporučujem macadamia, ali ne znam gdje se to ima kupiti, osim online. Meni je ovo ispod odlično, ali na iHerbu ima jeftinijih. Treća opcija - kokosovo ulje. Ali pravo, ono za kuhanje. To je fantazija za kosu, tijelo, lice ... i usput se može koristiti za zube - ima dobro anti-bakterijsko djelovanje kad mućkaš, i bijeli zube čak. Provjererno.

http://www.amcal.com.au/thursday-planta ... oC7Cnw_wcB
vremenom ti bude muka od kokosovog mirisa
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

piupiu wrote:Udji u apoteku i traži neku od Galasovih krema, one su odlične. Ili nadji neko od ulja za lice koje vlaže kožu, ja preporučujem macadamia, ali ne znam gdje se to ima kupiti, osim online. Meni je ovo ispod odlično, ali na iHerbu ima jeftinijih. Treća opcija - kokosovo ulje. Ali pravo, ono za kuhanje. To je fantazija za kosu, tijelo, lice ... i usput se može koristiti za zube - ima dobro anti-bakterijsko djelovanje kad mućkaš, i bijeli zube čak. Provjererno.

http://www.amcal.com.au/thursday-planta ... oC7Cnw_wcB
Hvala!

Probat cu...

A ciscenje lica?
Da li ima neki blag gel za ciscenje lica?

Nekad davno sam uzeo Nivein sa granulama, cini mi se rozo pakovanje, ali nisam primjetio ikakvu razliku u odnosu na sampon... :zoka:

Razonoda

Hvala, probat cu. Valjda ne moze biti gore od sampona.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#13 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

Kikibombona wrote:
Hvala!

Probat cu...

A ciscenje lica?
Da li ima neki blag gel za ciscenje lica?

Nekad davno sam uzeo Nivein sa granulama, cini mi se rozo pakovanje, ali nisam primjetio ikakvu razliku u odnosu na sampon... :zoka:

Razonoda

Hvala, probat cu. Valjda ne moze biti gore od sampona.
Ako ti je koža suha, možes je čistiti uljem za bebinu guzu. Bilo šta na bazi kamilice ili krastavca. Ja sam inače pristalica svega što je prirodno, ne plaćam brendove, jer im pola para daš za marketing, a puni su hemije. Opet predlažem da pitaš u apoteci.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#14 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

BTW, ja nikad u životu nisam oprala lice šamponom. Možda ti se i od toga suši.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#15 Re: Suha koza lica

Post by razonoda »

Kikibombona wrote:
piupiu wrote:Udji u apoteku i traži neku od Galasovih krema, one su odlične. Ili nadji neko od ulja za lice koje vlaže kožu, ja preporučujem macadamia, ali ne znam gdje se to ima kupiti, osim online. Meni je ovo ispod odlično, ali na iHerbu ima jeftinijih. Treća opcija - kokosovo ulje. Ali pravo, ono za kuhanje. To je fantazija za kosu, tijelo, lice ... i usput se može koristiti za zube - ima dobro anti-bakterijsko djelovanje kad mućkaš, i bijeli zube čak. Provjererno.

http://www.amcal.com.au/thursday-planta ... oC7Cnw_wcB
Hvala!

Probat cu...

A ciscenje lica?
Da li ima neki blag gel za ciscenje lica?

Nekad davno sam uzeo Nivein sa granulama, cini mi se rozo pakovanje, ali nisam primjetio ikakvu razliku u odnosu na sampon... :zoka:

Razonoda

Hvala, probat cu. Valjda ne moze biti gore od sampona.
cetaphil --je blag ima ga i u gelu, a ja ga jednom sedmicno pmjesam sa b. sodom i istrljam lice. koza bude jako meHkana ,onda naneses kremu---LIJEPE SE CURE KO LUDE :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

piupiu wrote:
Kikibombona wrote:
Hvala!

Probat cu...

A ciscenje lica?
Da li ima neki blag gel za ciscenje lica?

Nekad davno sam uzeo Nivein sa granulama, cini mi se rozo pakovanje, ali nisam primjetio ikakvu razliku u odnosu na sampon... :zoka:

Razonoda

Hvala, probat cu. Valjda ne moze biti gore od sampona.
Ako ti je koža suha, možes je čistiti uljem za bebinu guzu. Bilo šta na bazi kamilice ili krastavca. Ja sam inače pristalica svega što je prirodno, ne plaćam brendove, jer im pola para daš za marketing, a puni su hemije. Opet predlažem da pitaš u apoteci.
:lol: :thumbup:

Jooj, Piupiu, sve se krijem da ne vidi prijatelj koji je tu pored mene. :D

Imam bademovo ulje, al koza bude izrazito masna poslije, sto mi je odvratno. Nisam navikunut na preparate, pa me nervoza hvata kada imam bilo sta na kozi.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#17 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

Što? Pokaži i njemu, možda mu treba savjet, a ne smije da pita. :lol:

Bademova krema je meni premasna, nije to za svaki dan.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

razonoda wrote: cetaphil --je blag ima ga i u gelu, a ja ga jednom sedmicno pmjesam sa b. sodom i istrljam lice. koza bude jako meHkana ,onda naneses kremu---LIJEPE SE CURE KO LUDE :lol:
Pa ja kad ocistim ovim bademovim uljem, pa nanesem kremo... dobijem pravu katastrofu. Lice bude masno, pa me i crvenilo nekakvo napadne... :D

Ovo je istina, majke mi. 90% komplimenata stize kada sam musav... :lol: ... Sto se rjedje kupam - to je lice ljepse, cistije, svjezije. :D Na kraju, kada lice izgleda 'umorno', znale su da sam frisko okupan. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

piupiu wrote:Što? Pokaži i njemu, možda mu treba savjet, a ne smije da pita. :lol:

Bademova krema je meni premasna, nije to za svaki dan.
Kada sam u mladjim danima imao duzu kosu, pa pred izlazak, dok jarani cekaju, pokusavao nesto napraviti od cupe na glavi... i kada bih nakon 20 min. vidio da ne ide, nabacio bih kacket na glavu... a jarani poludili sto odmah nisam uzeo kacket... i na kraju dobili materijal za zafrkanciju u narednim danima. :D

Ovo sa kremom za djeciju guzu bi me potopilo! :lol:

Da, ovo bademovo ulje vise necu koristiti, posebno ne u ljetnom periodu. Premasno, uzas.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20 Re: Suha koza lica

Post by Niemand »

Ne peri lice samponom, isusuje sve i da ti je masna koza, kamoli suha. Probaj se umivati par dana zaredom samo vodom, trebace malo da se koza navikne. Ako ne pomogne, mozes uzeti i obicnu niveu soft, namazi, malo sacekas da se upije, nakon pola sata-sat mozes se umiti samo vodom, nece se koza toliko isusiti a otici ce onaj "osjecaj kreme" na licu, a i miris, ako ti smeta.

Ako si u bosni, u apoteci ce ti samo bezveze i nepotrebno uvaljivati vichy i tako te brendove.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#21 Re: Suha koza lica

Post by razonoda »

Kikibombona wrote:
razonoda wrote: cetaphil --je blag ima ga i u gelu, a ja ga jednom sedmicno pmjesam sa b. sodom i istrljam lice. koza bude jako meHkana ,onda naneses kremu---LIJEPE SE CURE KO LUDE :lol:
Pa ja kad ocistim ovim bademovim uljem, pa nanesem kremo... dobijem pravu katastrofu. Lice bude masno, pa me i crvenilo nekakvo napadne... :D

Ovo je istina, majke mi. 90% komplimenata stize kada sam musav... :lol: ... Sto se rjedje kupam - to je lice ljepse, cistije, svjezije. :D Na kraju, kada lice izgleda 'umorno', znale su da sam frisko okupan. :lol:
JOK BADEMOVO

[img]http://www.sephora.com/productimag ... .jpg[/img]
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#22 Re: Suha koza lica

Post by Niemand »

Ne slusaj ti ovu razonodu, bankrotiraces, a i, otece ti zena sve proizvode, clinique, clarins i to, i plus, lice ce ti postati ovisno o ovim vragovima :o :mrgreen:
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#23 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

razonoda - i meni je smetalo kokosovo u početku, sad ništa.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#24 Re: Suha koza lica

Post by Kikibombona »

Niemand wrote:Ne peri lice samponom, isusuje sve i da ti je masna koza, kamoli suha. Probaj se umivati par dana zaredom samo vodom, trebace malo da se koza navikne. Ako ne pomogne, mozes uzeti i obicnu niveu soft, namazi, malo sacekas da se upije, nakon pola sata-sat mozes se umiti samo vodom, nece se koza toliko isusiti a otici ce onaj "osjecaj kreme" na licu, a i miris, ako ti smeta.

Ako si u bosni, u apoteci ce ti samo bezveze i nepotrebno uvaljivati vichy i tako te brendove.
Kada se tek umijem koza bude super. Valjda prija vlaga. Vec nakon pola sata osjetim negativan efekat umivanja. Koza se malo zategne i nekako lice izgleda umorno. :-?

Ne znam kakva koza se tretira kao suha. Kod mene bude suha nakon pranja samponom, umivanja... Kako vrijeme odmice, koza postaje sasvim normalna, kakva je bila nekada. Izgleda lijepo, elasticno. Ako se ne bih okupao 2-3 dana, moglo bi se reci da je koza masna, a ne suha. Kako vrijeme odmice, masti se. E sad, ne znam da li su to uobicajeni simptomi 'suhe koze' ili je kod mene stvar u necemu drugom.

Mada, kao sto kazes, da je najzdravija, visegodisnja upotreba hemije, bez koristenja ikakve zastite mora dati negativne rezultate.
Ne slusaj ti ovu razonodu, bankrotiraces, a i, otece ti zena sve proizvode, clinique, clarins i to, i plus, lice ce ti postati ovisno o ovim vragovima :o :mrgreen:
Ne beri brigu. Sa djevojkom raskinuo nakon 8 godina (vidis da me i Walter zajebava :mrgreen: ), tako da sada mogu ulagati u sebi koliko mi volja. :lol: :lol: A moram se dovesti u red ako zelim upecati nesto 10 godina mladje! :lol: :lol:

Razonoda

Koji je to proizvod, ne mogu procitati?
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#25 Re: Suha koza lica

Post by piupiu »

Pa, možda ti i nije suha koža, nego je samo isušuješ šamponom. Šampon nije za lice. Moguće je da ti je koža i mješovita, ko zna. Ako si baš zabrinut i imaš para za potrošiti, otidji dermatologu, oni to rade savršeno.

Ali, kao što ti rekosmo, osnovni principi su: mani se puno hemije, ne isušuj lice šamponom, prirodno je dobro, za brandirano plaćaš marketing i ambalažu, obična prirodna krema - čak i Afroditina kamilica, na primjer, je sasvim dosta. Nivea je isto dobra, kao što ti je Niemand rekla. Ako hoćeš malo da skineš mrtve ćelije s lica, ono što ti je razonoda napisala za sodu bikarbonu je isto dobro - možes pomiješati sa malo limuna i meda. I ne trljaj k'o da pereš auto - koža je to. Eto, imaš da biraš! Sretno! :P
Post Reply