Sudjene Turkovic i saradnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#26 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by plejka2 »

semlaca wrote:E brate dragi onda se mani teme, ne pratiš slučaj, osjećaš nelagodu kad se približiš ''ustanovama''/sudnici broj 6 u ovom slučaju, zanimaju te lakši vidovi kriminala (lake krađe, lakše tjelesne povrede, eventulano teže tjelesne povrede, ponekad i ubistva), mislim da je sasvim dovoljno razloga da pišeš na kakvim drugim temama. Ostali kojima je slučaj Turković i ostali zanimljiv nastavit će pisati ovdje i svi sretni. :sax:
Mano bi se ja teme da nisam slucajno procito kako neko ide nako bezveze na sudjenje :D

Uzivajte u nastavku sudjenja necu ja vise pisat nista ovde majke mi :razz:
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#27 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

semlaca wrote:Ah šta ćeš, nemoj se ti sikirati. Valjda ti što bezveze idu na suđenja skontaju da bezveze idu pa počnu šta pametnije raditi.


Mislim da je ovo svima bio najzanimljiviji insert koji je prikazan na tv.u kada Dumanjić priča kako je ''...Lakija jednostavno prenijelo da ubije...''
za ovog bih platio da cujem sve sto je rekao ( ovo mislim ozbiljno). Glavna scena kad se prepire sa turkovicem ko je koga ubio :lol:
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#28 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

semlaca wrote:Vjeruj mi uživo je bilo još zanimljivije, ovo je cenzurisana verzija.
Ja u četvrtak opet odoh, a vi kako hoćete. :)
aaa nemoj zezat da si bila kad je bio dumanjic :(
zbog njega sam ovo i poceo gledati :D

a znas li mozda kako je uopste doslo do ovog da ga optuze ? Ja pojma nemam kako je pocelo, samo znam da sam u novinama nekad procitao da je turkovic uhapsen
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#29 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by BHF_Manijak »

fatality wrote:
Ono sto mi se dojmilo su advokati i njihova pitanja, nekako mi se cini da nisu uopste da nivou zadatka, moze biti i da je moj licni dojam jer se ne razumijem pretjerano u pravo, ali mi se ne cini da iko od njih pretjerano dobar u ovom sto radi(ovdje pricam o tuzilastvu i turkovicevom metuzalemu jer od ostalih nisam cuo mnogo). samo kad se sjetim onaj jedan detalj kad je tuziteljstvo "zaboravilo" neki dokaz, pa salju nekog saradnika da to na brzinu donese :lol:
Al najvise mi se svidja kad turkovic pokusava da ispituje nekog, ono bas vidis da bi ga najradije ubio, al ne moze. Il kad je govorio da ga SIPA prepada i da ga je strah i kako bi se volio pobit sa specijalcem sto ga cuva jer ga maltretira :lol:
Elem sve u svemu, bolje od bilo kojeg filma, a jos istina :)
Mozda si previse filmova gledo ko i ja pa ti ovo sega izgleda, no mislim da nije to to ko kad filmove gledamo! :mrgreen: I ja sam na to odmah pomislio kad sam pgoledo par sudjenja, reko ma daaaj ba, ovo nidje veze, ovo mi bezze izgleda, nije to ko u tom i tom filmu, ali jebi ga, drugacije je to. Ti bi malo malo pa "Objection", jel?! :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#30 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Optimist »

fatality wrote:
GandalfSivi wrote:Imas u Danima sedmicni izvjestaj. Dosta tih detalja o kojima pises je objasnjeno tamo...
hvala za info, problem je samo sto nisam u bosni trenutno, nadam se da mogu ovdje negdje dane naci
Ti bi da ides da gledas a nisi u Bosni? :-)
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#31 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by SundanceKid »

Ja sam intenzivno pratio ovo sudjenje, pregledao sate snimaka sa sudjenja, i do nedavno kompletni snimci su bili dostupni za javnost, a prenosili su ih portal Avaza i ** No links ** portal. Tu sam redovno nalazio sve snimke, obicno po sat vremena. Svjedoci, vjestaci, ispitivanje, bez ikakve cenzure, i vrlo interesantan slucaj, posebno za ljude iz struke.

Eh, onda se desava to da sudija Izo Tankic koji vodi predmet biva kritikovan u clanku koji je za Nezavisne novine napisao Branko Peric (takodje sudija Suda BiH), i nakon toga, Tankic odlucuje da u javnost pusta samo 10 minuta sa svakog rocista. Ovu nebulozu sudija Tankic opravdava time da mediji iz kompletnog snimka objavljuju i montiraju nebitne dijelove, i uticu na stav javnosti o slucaju. Pa je onda on odlucio davati samo 10 minuta, i to obicno tih 10 minuta prodje u pozivanju svjedoka, i procesnim stvarima, dakle bez icega interesantnog i bitnog za meritum.

Neko je na stranici prije pisao da je radio u tehnickom odjeljenju Suda, i da ovo ima veze sa troskovima, to naravno nije istina u ovom slucaju. Ovo sudjenje je otvoreno za javnost, i ovdje se radi o jednoj samovolji sudije Tankica, koju ostali pocinju kopirati, i nista vise od toga. Donekle treba uvaziti pravo optuzenog Turkovica da ga Sud zastiti od negativnog uticaja koji mediji zaista imaju na sudjenje u smislu da ga vec proglasavaju krivim iako je sudjenje u toku. To je uredu, on je upravu sto to trazi, ali takva neka zastita se ne ostvaruje na nacin da se od sudjenja izuzme javnost... Dakle, nije to stvar troskova, cijelo sudjenje se i dalje snima, dakle trosak je isti, takodje dostava videograma medijima nije nista jeftinija ako se dostavlja 10 minuta zapisa u odnosu na jedan sat, jer sve skupa stane na jedan DVD ili kasetu, bez obzira bilo 10 minuta ili 2 sata, trosak je isti!

Koga slucaj zanima, ja mu preporucujem da pretrazi stranicu Avaza i ** No links ** portal, materijala je jako puno, i svjedoka i vjestacenja, a meni je posebno interesantno je bilo svjedocenje Seada Dumanjica. Federalna televizija je takodje napravila specijal o ovom sudjenju u svojoj emisiji 60 minuta, takodje dostupan online i interesantan za pregledati. Naravno, svaki od medija je bio pristrasan u ovom slucaju, pogotovo Federalna televizija i Avaz, pa je najbolje pregledat snimke i stvarati svoju sliku. Za pravnike, vrlo interesantan slucaj, moze se dosta nauciti iz snimaka o procesnim stvarima na sudu, a nazalost gledajuci snimak usput se razocarate u nase advokate, njihovu kulturu i sposobnosti.
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#32 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

Optimist wrote:
fatality wrote:
GandalfSivi wrote:Imas u Danima sedmicni izvjestaj. Dosta tih detalja o kojima pises je objasnjeno tamo...
hvala za info, problem je samo sto nisam u bosni trenutno, nadam se da mogu ovdje negdje dane naci
Ti bi da ides da gledas a nisi u Bosni? :-)
dodjem gotovo svaki mjesec na par dana, tako da to nije prepreka :)
Last edited by fatality on 09/05/2012 08:15, edited 1 time in total.
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#33 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

SundanceKid wrote:Ja sam intenzivno pratio ovo sudjenje, pregledao sate snimaka sa sudjenja, i do nedavno kompletni snimci su bili dostupni za javnost, a prenosili su ih portal Avaza i ** No links ** portal. Tu sam redovno nalazio sve snimke, obicno po sat vremena. Svjedoci, vjestaci, ispitivanje, bez ikakve cenzure, i vrlo interesantan slucaj, posebno za ljude iz struke.

Eh, onda se desava to da sudija Izo Tankic koji vodi predmet biva kritikovan u clanku koji je za Nezavisne novine napisao Branko Peric (takodje sudija Suda BiH), i nakon toga, Tankic odlucuje da u javnost pusta samo 10 minuta sa svakog rocista. Ovu nebulozu sudija Tankic opravdava time da mediji iz kompletnog snimka objavljuju i montiraju nebitne dijelove, i uticu na stav javnosti o slucaju. Pa je onda on odlucio davati samo 10 minuta, i to obicno tih 10 minuta prodje u pozivanju svjedoka, i procesnim stvarima, dakle bez icega interesantnog i bitnog za meritum.

Neko je na stranici prije pisao da je radio u tehnickom odjeljenju Suda, i da ovo ima veze sa troskovima, to naravno nije istina u ovom slucaju. Ovo sudjenje je otvoreno za javnost, i ovdje se radi o jednoj samovolji sudije Tankica, koju ostali pocinju kopirati, i nista vise od toga. Donekle treba uvaziti pravo optuzenog Turkovica da ga Sud zastiti od negativnog uticaja koji mediji zaista imaju na sudjenje u smislu da ga vec proglasavaju krivim iako je sudjenje u toku. To je uredu, on je upravu sto to trazi, ali takva neka zastita se ne ostvaruje na nacin da se od sudjenja izuzme javnost... Dakle, nije to stvar troskova, cijelo sudjenje se i dalje snima, dakle trosak je isti, takodje dostava videograma medijima nije nista jeftinija ako se dostavlja 10 minuta zapisa u odnosu na jedan sat, jer sve skupa stane na jedan DVD ili kasetu, bez obzira bilo 10 minuta ili 2 sata, trosak je isti!

Koga slucaj zanima, ja mu preporucujem da pretrazi stranicu Avaza i ** No links ** portal, materijala je jako puno, i svjedoka i vjestacenja, a meni je posebno interesantno je bilo svjedocenje Seada Dumanjica. Federalna televizija je takodje napravila specijal o ovom sudjenju u svojoj emisiji 60 minuta, takodje dostupan online i interesantan za pregledati. Naravno, svaki od medija je bio pristrasan u ovom slucaju, pogotovo Federalna televizija i Avaz, pa je najbolje pregledat snimke i stvarati svoju sliku. Za pravnike, vrlo interesantan slucaj, moze se dosta nauciti iz snimaka o procesnim stvarima na sudu, a nazalost gledajuci snimak usput se razocarate u nase advokate, njihovu kulturu i sposobnosti.
ako nadjem ovo po sat vremena imas mustuluk :D
A jel im i svjedocenje dumanjica tu gdje su ti snimci od sat vremena ?
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#34 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

BHF_Manijak wrote:
fatality wrote:
Ono sto mi se dojmilo su advokati i njihova pitanja, nekako mi se cini da nisu uopste da nivou zadatka, moze biti i da je moj licni dojam jer se ne razumijem pretjerano u pravo, ali mi se ne cini da iko od njih pretjerano dobar u ovom sto radi(ovdje pricam o tuzilastvu i turkovicevom metuzalemu jer od ostalih nisam cuo mnogo). samo kad se sjetim onaj jedan detalj kad je tuziteljstvo "zaboravilo" neki dokaz, pa salju nekog saradnika da to na brzinu donese :lol:
Al najvise mi se svidja kad turkovic pokusava da ispituje nekog, ono bas vidis da bi ga najradije ubio, al ne moze. Il kad je govorio da ga SIPA prepada i da ga je strah i kako bi se volio pobit sa specijalcem sto ga cuva jer ga maltretira :lol:
Elem sve u svemu, bolje od bilo kojeg filma, a jos istina :)
Mozda si previse filmova gledo ko i ja pa ti ovo sega izgleda, no mislim da nije to to ko kad filmove gledamo! :mrgreen: I ja sam na to odmah pomislio kad sam pgoledo par sudjenja, reko ma daaaj ba, ovo nidje veze, ovo mi bezze izgleda, nije to ko u tom i tom filmu, ali jebi ga, drugacije je to. Ti bi malo malo pa "Objection", jel?! :mrgreen:
Pa "objection" bude tu i tamo, samo sto nema zara u svemu tome. Al si upravu ovo sa filmovima, to sam razmisljao gore i da napisem u zagradi, ono kao mozda sam previse filmova gledao, no reko ispast cu neozbiljan :D
Al i kad zanemarim sve to nekako mi se cine izgubljeni. Mislim zaboravit iskaz i reci jos sudiji eto mi zaboravili sad cemo nekog poslat, kao da idu po cevape a ne nest drugo ...
Last edited by fatality on 09/05/2012 12:26, edited 1 time in total.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#35 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Entropio »

Ovdje se može naći puno materijala sa ovog suđenja: http://www.youtube.com/user/WebAvaz
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#36 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by SundanceKid »

fatality wrote:
SundanceKid wrote:Ja sam intenzivno pratio ovo sudjenje, pregledao sate snimaka sa sudjenja, i do nedavno kompletni snimci su bili dostupni za javnost, a prenosili su ih portal Avaza i ** No links ** portal. Tu sam redovno nalazio sve snimke, obicno po sat vremena. Svjedoci, vjestaci, ispitivanje, bez ikakve cenzure, i vrlo interesantan slucaj, posebno za ljude iz struke.

Eh, onda se desava to da sudija Izo Tankic koji vodi predmet biva kritikovan u clanku koji je za Nezavisne novine napisao Branko Peric (takodje sudija Suda BiH), i nakon toga, Tankic odlucuje da u javnost pusta samo 10 minuta sa svakog rocista. Ovu nebulozu sudija Tankic opravdava time da mediji iz kompletnog snimka objavljuju i montiraju nebitne dijelove, i uticu na stav javnosti o slucaju. Pa je onda on odlucio davati samo 10 minuta, i to obicno tih 10 minuta prodje u pozivanju svjedoka, i procesnim stvarima, dakle bez icega interesantnog i bitnog za meritum.

Neko je na stranici prije pisao da je radio u tehnickom odjeljenju Suda, i da ovo ima veze sa troskovima, to naravno nije istina u ovom slucaju. Ovo sudjenje je otvoreno za javnost, i ovdje se radi o jednoj samovolji sudije Tankica, koju ostali pocinju kopirati, i nista vise od toga. Donekle treba uvaziti pravo optuzenog Turkovica da ga Sud zastiti od negativnog uticaja koji mediji zaista imaju na sudjenje u smislu da ga vec proglasavaju krivim iako je sudjenje u toku. To je uredu, on je upravu sto to trazi, ali takva neka zastita se ne ostvaruje na nacin da se od sudjenja izuzme javnost... Dakle, nije to stvar troskova, cijelo sudjenje se i dalje snima, dakle trosak je isti, takodje dostava videograma medijima nije nista jeftinija ako se dostavlja 10 minuta zapisa u odnosu na jedan sat, jer sve skupa stane na jedan DVD ili kasetu, bez obzira bilo 10 minuta ili 2 sata, trosak je isti!

Koga slucaj zanima, ja mu preporucujem da pretrazi stranicu Avaza i ** No links ** portal, materijala je jako puno, i svjedoka i vjestacenja, a meni je posebno interesantno je bilo svjedocenje Seada Dumanjica. Federalna televizija je takodje napravila specijal o ovom sudjenju u svojoj emisiji 60 minuta, takodje dostupan online i interesantan za pregledati. Naravno, svaki od medija je bio pristrasan u ovom slucaju, pogotovo Federalna televizija i Avaz, pa je najbolje pregledat snimke i stvarati svoju sliku. Za pravnike, vrlo interesantan slucaj, moze se dosta nauciti iz snimaka o procesnim stvarima na sudu, a nazalost gledajuci snimak usput se razocarate u nase advokate, njihovu kulturu i sposobnosti.
ako nadjem ovo po sat vremena imas mustuluk :D
A jel im i svjedocenje dumanjica tu gdje su ti snimci od sat vremena ?
Hehe, evo drug mozes ovdje pogledati dosta o svjedocenju Dumanjica:

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... ovica.html
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#37 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

SundanceKid wrote:
fatality wrote:
SundanceKid wrote:Ja sam intenzivno pratio ovo sudjenje, pregledao sate snimaka sa sudjenja, i do nedavno kompletni snimci su bili dostupni za javnost, a prenosili su ih portal Avaza i ** No links ** portal. Tu sam redovno nalazio sve snimke, obicno po sat vremena. Svjedoci, vjestaci, ispitivanje, bez ikakve cenzure, i vrlo interesantan slucaj, posebno za ljude iz struke.

Eh, onda se desava to da sudija Izo Tankic koji vodi predmet biva kritikovan u clanku koji je za Nezavisne novine napisao Branko Peric (takodje sudija Suda BiH), i nakon toga, Tankic odlucuje da u javnost pusta samo 10 minuta sa svakog rocista. Ovu nebulozu sudija Tankic opravdava time da mediji iz kompletnog snimka objavljuju i montiraju nebitne dijelove, i uticu na stav javnosti o slucaju. Pa je onda on odlucio davati samo 10 minuta, i to obicno tih 10 minuta prodje u pozivanju svjedoka, i procesnim stvarima, dakle bez icega interesantnog i bitnog za meritum.

Neko je na stranici prije pisao da je radio u tehnickom odjeljenju Suda, i da ovo ima veze sa troskovima, to naravno nije istina u ovom slucaju. Ovo sudjenje je otvoreno za javnost, i ovdje se radi o jednoj samovolji sudije Tankica, koju ostali pocinju kopirati, i nista vise od toga. Donekle treba uvaziti pravo optuzenog Turkovica da ga Sud zastiti od negativnog uticaja koji mediji zaista imaju na sudjenje u smislu da ga vec proglasavaju krivim iako je sudjenje u toku. To je uredu, on je upravu sto to trazi, ali takva neka zastita se ne ostvaruje na nacin da se od sudjenja izuzme javnost... Dakle, nije to stvar troskova, cijelo sudjenje se i dalje snima, dakle trosak je isti, takodje dostava videograma medijima nije nista jeftinija ako se dostavlja 10 minuta zapisa u odnosu na jedan sat, jer sve skupa stane na jedan DVD ili kasetu, bez obzira bilo 10 minuta ili 2 sata, trosak je isti!

Koga slucaj zanima, ja mu preporucujem da pretrazi stranicu Avaza i ** No links ** portal, materijala je jako puno, i svjedoka i vjestacenja, a meni je posebno interesantno je bilo svjedocenje Seada Dumanjica. Federalna televizija je takodje napravila specijal o ovom sudjenju u svojoj emisiji 60 minuta, takodje dostupan online i interesantan za pregledati. Naravno, svaki od medija je bio pristrasan u ovom slucaju, pogotovo Federalna televizija i Avaz, pa je najbolje pregledat snimke i stvarati svoju sliku. Za pravnike, vrlo interesantan slucaj, moze se dosta nauciti iz snimaka o procesnim stvarima na sudu, a nazalost gledajuci snimak usput se razocarate u nase advokate, njihovu kulturu i sposobnosti.
ako nadjem ovo po sat vremena imas mustuluk :D
A jel im i svjedocenje dumanjica tu gdje su ti snimci od sat vremena ?
Hehe, evo drug mozes ovdje pogledati dosta o svjedocenju Dumanjica:

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... ovica.html
drug hvala ti velika na ovome :)
samo ja ne kontam ovaj pretrazivac na avazu, evo npr. pokusavam preko pretrazivaca naci ovaj clanak sto si mi poslao, al sta god da ukucam ne dobijem ovo :)
a vidim da preko youtube ovaj materijal nije dostupan, samo ako imas link mozes ovo gledat, ali ih ne mozes tamo naci.
da nemas mozda jos ovih clanaka sa avaza (il uputstvo kako da ih nadjem :) )

a gledao sam jedan isjecak sa dnevnika, i ne mogu da vjerujem kako ovi advokati brane ove kriminalce. Mislim ne mogu da shvatim da su za pare spremni da ove ljude ostave na slobodi, sta ce da mu sutra njegovog nekog ubije bas neko od ovih ovdje, al izgleda da ne misle tako daleko ( znam da svako mora imat branioca, al ruku na srce, svak za da 90% onih u sudnici treba dozivotno u zatvor)
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#38 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by SundanceKid »

Vecina snimaka koji su postavljani na youtube izuzeta je iz searcha, ne moze se pronaci. Isto tako i ta trazilica na Avazovoj stranici nista ne pokazuje. Ja sam gledao sve redom kako je izlazilo, pratio portale, i tako i gledao, ali uz malo truda, snimke mozes pronaci googlajuci razne stvari. Npr. "avaz turkovic sudjenje" i slicno, pa onda malo pretrazivat i nadje se to. A jos laksi nacin je da odes na ** No links ** Portal koji je takodje prenosio sve snimke, dosta ih je i posudjivao od redakcije Avaza, i tu potrazis.

EDIT:

nazalost ne mogu postavljati linkove, cenzurise ih forum, pa otidji na ** No links ** portal, imas gore u vrhu "pretraga", pa ukucaj Turkovic i dobices cijeli niz rezultata...
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#39 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

SundanceKid wrote:Vecina snimaka koji su postavljani na youtube izuzeta je iz searcha, ne moze se pronaci. Isto tako i ta trazilica na Avazovoj stranici nista ne pokazuje. Ja sam gledao sve redom kako je izlazilo, pratio portale, i tako i gledao, ali uz malo truda, snimke mozes pronaci googlajuci razne stvari. Npr. "avaz turkovic sudjenje" i slicno, pa onda malo pretrazivat i nadje se to. A jos laksi nacin je da odes na ** No links ** Portal koji je takodje prenosio sve snimke, dosta ih je i posudjivao od redakcije Avaza, i tu potrazis.

EDIT:

nazalost ne mogu postavljati linkove, cenzurise ih forum, pa otidji na ** No links ** portal, imas gore u vrhu "pretraga", pa ukucaj Turkovic i dobices cijeli niz rezultata...
ubaci po jedan znak razmaka izmedju slova kod ovog portala sto hoces da napises, da ne skonta da je link :)
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#40 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by SundanceKid »

fatality wrote:
SundanceKid wrote:Vecina snimaka koji su postavljani na youtube izuzeta je iz searcha, ne moze se pronaci. Isto tako i ta trazilica na Avazovoj stranici nista ne pokazuje. Ja sam gledao sve redom kako je izlazilo, pratio portale, i tako i gledao, ali uz malo truda, snimke mozes pronaci googlajuci razne stvari. Npr. "avaz turkovic sudjenje" i slicno, pa onda malo pretrazivat i nadje se to. A jos laksi nacin je da odes na ** No links ** Portal koji je takodje prenosio sve snimke, dosta ih je i posudjivao od redakcije Avaza, i tu potrazis.

EDIT:

nazalost ne mogu postavljati linkove, cenzurise ih forum, pa otidji na ** No links ** portal, imas gore u vrhu "pretraga", pa ukucaj Turkovic i dobices cijeli niz rezultata...
ubaci po jedan znak razmaka izmedju slova kod ovog portala sto hoces da napises, da ne skonta da je link :)
Dakle radi se o D E P O portalu :D hehehe valjda ce se sada vidjeti... :D
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#41 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Dead Man Walking »

Googlaj clanke u Avazu vezane za ovaj slucaj, uz sve ranije su bili i klipovi sa manje-vise cijelog rocista. Nakon toga je sve po 10 min, kao sto je neko vec napisao, zbog odluke sudije Tankica.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#42 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Edin H. »

Dead Man Walking wrote:Googlaj clanke u Avazu vezane za ovaj slucaj, uz sve ranije su bili i klipovi sa manje-vise cijelog rocista. Nakon toga je sve po 10 min, kao sto je neko vec napisao, zbog odluke sudije Tankica.
Odluka Tankica :x taman pocnes gledati, zainteresujes se i onda prekine snimak.

Zapade mi za oko koliko su nekulturni nasi pravnici - tuzilastvo ispituje svjedoka i kada spominju ime Turkovica koriste nadimak Zika :-) , umjesto da se obracaju sa optuzeni ili gospodin Turkovic.
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#43 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Edinho2011 »

Evo na linku svjedocenje Dumanjica !
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... ovica.html
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#44 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

Edin H. wrote:
Dead Man Walking wrote:Googlaj clanke u Avazu vezane za ovaj slucaj, uz sve ranije su bili i klipovi sa manje-vise cijelog rocista. Nakon toga je sve po 10 min, kao sto je neko vec napisao, zbog odluke sudije Tankica.
Odluka Tankica :x taman pocnes gledati, zainteresujes se i onda prekine snimak.

Zapade mi za oko koliko su nekulturni nasi pravnici - tuzilastvo ispituje svjedoka i kada spominju ime Turkovica koriste nadimak Zika :-) , umjesto da se obracaju sa optuzeni ili gospodin Turkovic.
pa to i ja govorim. Isto kao da se u kafani dogovaraju, a ne na sudu, i to jos sa ovakvim slucajem.
Ne znam je li ovako i u drugim drzavama, ili jednostavno nisu nasli bolje adkvokate ( iako bi u interesu tuziteljstva trebalo bit da na ovom slucaju rade najbolji )
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#45 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Dead Man Walking »

Najjaca scena je meni kad je svjedocio onaj taksista i Zika mu se obraca "dje si Dino, barabo stara" :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#46 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Edin H. »

Dead Man Walking wrote:Najjaca scena je meni kad je svjedocio onaj taksista i Zika mu se obraca "dje si Dino, barabo stara" :lol:

:lol: :lol: :lol: kaze nisam ga dugo vidio :lol: :lol: :lol:
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#47 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Salah ad-Din »

Jel ko bio jucer na sudjenje?
Jel` bilo sta zanimljivo?
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#48 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by hypko_nurko »

svjedocenje onog jucer sa snimka, onaj jaran od zikinog brata. teatralno. frajer sve zaboravio od kako je davao izjavu 2010 godine. dozivio amneziju. nista se ne sjeca a tamo do detalja opisao kad je i s kim vidio ziku. valjda ga u medjuvremenu posjetio neko od zikine raje :roll:
Last edited by hypko_nurko on 11/05/2012 15:25, edited 1 time in total.
Vodja uvale
Posts: 596
Joined: 08/04/2012 02:49

#49 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by Vodja uvale »

Al' bas dozivio amneziju... :-D
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#50 Re: Sudjene Turkovic i saradnici

Post by fatality »

:lol: aj tahira, isto zlatna ribica, ja sam ocekivao da pita "ko sam, sta ja radim ovdje" :D
Post Reply