SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#376

Post by damirm »

Senad Pecanin wrote:Postovani forumasi,

zahvaljujem na porukama dobrodoslice u vase drustvo. Procitao sam nekoliko konkretnih prijedloga za pomoc u organizaciji narednog protesta. Vec sada i u moje i u ime "Dana" mogu da obecam sljedece:
- upravo sam zvao nasu stampariju i dogovorio da uz sljedeci broj budu odstampani crveni kartoni i prilozeni uz naredni broj "Dana" koji izlazi u cetvrtak;
-pokusacemo da uz isti broj budu prilozene i pistaljke; ukoliko to ne bude moguce ( tehnicki) ostaje mogucnost da mi nabavimo jednu kolicinu pistaljki i urucimo ih nekom od organizatora medju forumasima ko ce ih podijeliti gradjanima na protestu;
-vidio sam na postovima nekoliko jako dobrih dizajnerskih rjesenja poruka protesta; pozivam sve zaintersirane forumase da nam salju svoje prijedloge na [email protected] sa naznakom "Za protest", a mi bi preuzeli obavezu da sto vise njih stampamo u formatu pogodnom za transparente.

Jedan od prijedloga za moju pomoc vama bio je da zamolim Pjera Zalicu
( vidio sam ga ispred Katedrale) i Danisa Tanovica da govore na narednom
protestu. Ja cu zamoliti Pjera, mislim da je prijedlog dobar. No, necu zamoliti Danisa i to iz razloga koji je naveden u jednom postu: ja sam prvi potpisnik peticije podrske Danisovoj odluci da sa prijateljima osnuje politicku stranku. U potpunosti postujem sumnju autora posta da bi to moglo voditi politizaciji skupa, sto bi svakako trebalo izbjeci. On je moj prijatelj, ali ga ja svim srcem ne podrzavam zbog toga. Vjerovali ili ne: i Samir Silajdzic je moj prijatelj, ali mislim da iz moralnih razloga, a pogotovo nakon reakcija nakon protesta ispred Vlade, treba i mora podnijeti ostavku ( zajedno sa gosp. Semihom Borovac, naravno). Dakle, ja Danisa necu zvati i moliti ga da govori na protestu. No, umjesto toga, nudim sljedecu ideju: da ja ili vi zamolimo/pozovemo Frenkija da sa svojim bandom nastupi u subotu. Mislim da vama ne treba objasnjavati zasto bas Frenkie. Ukoliko ste "za", javite.

Srdacan pozdrav!
Postovani gosp. Pecanin,

Vasa podrska nam je vise nego dobro dosla. Iako smo svjesni njihove snage, Vama je poznato da do sada nismo favorizirali nijedan od medija. Stoga, smatram da bi za nas mali forum bilo dobro, da uz Vasu pomoc, ostane umjeren i nepristrasan.

Kada je rijec o odnosu izmedju pozicije i opozicije, licnog sam uvjerenja da se radi o istom profilu ljudi i da nas prvi cilj treba biti da ovaj profil mijenjamo. Bez obzira da li se radi o ovoj ili onoj stranci, vjerskoj zajednici itd.

Vasa podrska ne smije biti preocita. Vjerujem da bi u suprotnom bili odredjeni kao ljevicarski pokret. Ovakav razvoj situacije bi imao za ishod mnogo manje ljudi na protestima, nego sto bi to bio slucaj, ukoliko ostanemo neopredjeljen, gradjanski pokret. Nama Pjer, za razliku od Sarajevo Drum Orchestra, ne treba na protestima. Pjer nam treba da za nas lobira kod svih utjecajnijih ljudi koje poznaje.

Ukoliko je jedna formasica, zatrazila nesto od Vas, ili od bilo koga, to ne znaci smo svi ostali nuzno saglasni. Dopustite nam da se sastanemo i da donesemo svoju prve odluke. Nakon toga, bi Vam neko od nas trebao saopstiti koji je najbolji nacin da nastavimo saradnju.


Jos jednom...hvala Vam,

damirm
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#377

Post by DaysleepeR »

Senad Pecanin wrote:Postovani forumasi,

zahvaljujem na porukama dobrodoslice u vase drustvo. Procitao sam nekoliko konkretnih prijedloga za pomoc u organizaciji narednog protesta. Vec sada i u moje i u ime "Dana" mogu da obecam sljedece:
- upravo sam zvao nasu stampariju i dogovorio da uz sljedeci broj budu odstampani crveni kartoni i prilozeni uz naredni broj "Dana" koji izlazi u cetvrtak;
-pokusacemo da uz isti broj budu prilozene i pistaljke; ukoliko to ne bude moguce ( tehnicki) ostaje mogucnost da mi nabavimo jednu kolicinu pistaljki i urucimo ih nekom od organizatora medju forumasima ko ce ih podijeliti gradjanima na protestu;
-vidio sam na postovima nekoliko jako dobrih dizajnerskih rjesenja poruka protesta; pozivam sve zaintersirane forumase da nam salju svoje prijedloge na [email protected] sa naznakom "Za protest", a mi bi preuzeli obavezu da sto vise njih stampamo u formatu pogodnom za transparente.

Jedan od prijedloga za moju pomoc vama bio je da zamolim Pjera Zalicu
( vidio sam ga ispred Katedrale) i Danisa Tanovica da govore na narednom
protestu. Ja cu zamoliti Pjera, mislim da je prijedlog dobar. No, necu zamoliti Danisa i to iz razloga koji je naveden u jednom postu: ja sam prvi potpisnik peticije podrske Danisovoj odluci da sa prijateljima osnuje politicku stranku. U potpunosti postujem sumnju autora posta da bi to moglo voditi politizaciji skupa, sto bi svakako trebalo izbjeci. On je moj prijatelj, ali ga ja svim srcem ne podrzavam zbog toga. Vjerovali ili ne: i Samir Silajdzic je moj prijatelj, ali mislim da iz moralnih razloga, a pogotovo nakon reakcija nakon protesta ispred Vlade, treba i mora podnijeti ostavku ( zajedno sa gosp. Semihom Borovac, naravno). Dakle, ja Danisa necu zvati i moliti ga da govori na protestu. No, umjesto toga, nudim sljedecu ideju: da ja ili vi zamolimo/pozovemo Frenkija da sa svojim bandom nastupi u subotu. Mislim da vama ne treba objasnjavati zasto bas Frenkie. Ukoliko ste "za", javite.

Srdacan pozdrav!
Oduševljen sam sa ovim.

Pozivam radnu grupu forumaša da nakon sastanka u srijedu sa zaključcima posjete redakciju Dana i podijele sa Senadom iste.

Najjači politički magazin u državi nam je dao podršku i sa njima treba usko sarađivati i koordinirati aktivnosti.

Treba shvatiti da ovo što će Dani uraditi (crveni kartoni i pištaljke) košta novaca i u svakom slučaju treba radna grupa forumaša da posjeti Dane i da se zahvali.

Ostale razgovore prepuštam vama.

Slažem se sa Senadom da je Danis malo uprskao sa potezom osnivanja stranke jer bi sad bio perfektno lice za ovu građansku inicijativu koja se stvara.

Ali šta je tu je.

Ovim putem molim radnu grupu da na sastanku u srijedu ne izgubi fokus i da se isti ne širi prema Vladi Federacije i sl.
Jedno po jedno.

Ja sam radnoj grupi na raspolaganju šta god mogu da pomognem, ali moj je izbor da ne budem dio iste i radi posla (tj. nedostatka vremena) i radi ličnih razloga.

Pozdrav i hvala.

P.S. imate moju dozvolu da u Dane pošaljete one stvari koje sam ja pravio ako je to ono na šta je Senad mislio
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#378

Post by Dasi »

damirm wrote:
Senad Pecanin wrote:Postovani forumasi,

zahvaljujem na porukama dobrodoslice u vase drustvo. Procitao sam nekoliko konkretnih prijedloga za pomoc u organizaciji narednog protesta. Vec sada i u moje i u ime "Dana" mogu da obecam sljedece:
- upravo sam zvao nasu stampariju i dogovorio da uz sljedeci broj budu odstampani crveni kartoni i prilozeni uz naredni broj "Dana" koji izlazi u cetvrtak;
-pokusacemo da uz isti broj budu prilozene i pistaljke; ukoliko to ne bude moguce ( tehnicki) ostaje mogucnost da mi nabavimo jednu kolicinu pistaljki i urucimo ih nekom od organizatora medju forumasima ko ce ih podijeliti gradjanima na protestu;
-vidio sam na postovima nekoliko jako dobrih dizajnerskih rjesenja poruka protesta; pozivam sve zaintersirane forumase da nam salju svoje prijedloge na [email protected] sa naznakom "Za protest", a mi bi preuzeli obavezu da sto vise njih stampamo u formatu pogodnom za transparente.

Jedan od prijedloga za moju pomoc vama bio je da zamolim Pjera Zalicu
( vidio sam ga ispred Katedrale) i Danisa Tanovica da govore na narednom
protestu. Ja cu zamoliti Pjera, mislim da je prijedlog dobar. No, necu zamoliti Danisa i to iz razloga koji je naveden u jednom postu: ja sam prvi potpisnik peticije podrske Danisovoj odluci da sa prijateljima osnuje politicku stranku. U potpunosti postujem sumnju autora posta da bi to moglo voditi politizaciji skupa, sto bi svakako trebalo izbjeci. On je moj prijatelj, ali ga ja svim srcem ne podrzavam zbog toga. Vjerovali ili ne: i Samir Silajdzic je moj prijatelj, ali mislim da iz moralnih razloga, a pogotovo nakon reakcija nakon protesta ispred Vlade, treba i mora podnijeti ostavku ( zajedno sa gosp. Semihom Borovac, naravno). Dakle, ja Danisa necu zvati i moliti ga da govori na protestu. No, umjesto toga, nudim sljedecu ideju: da ja ili vi zamolimo/pozovemo Frenkija da sa svojim bandom nastupi u subotu. Mislim da vama ne treba objasnjavati zasto bas Frenkie. Ukoliko ste "za", javite.

Srdacan pozdrav!
Postovani gosp. Pecanin,

Vasa podrska nam je vise nego dobro dosla. Iako smo svjesni njihove snage, Vama je poznato da do sada nismo favorizirali nijedan od medija. Stoga, smatram da bi za nas mali forum bilo dobro, da uz Vasu pomoc, ostane umjeren i nepristrasan.

Kada je rijec o odnosu izmedju pozicije i opozicije, licnog sam uvjerenja da se radi o istom profilu ljudi i da nas prvi cilj treba biti da ovaj profil mijenjamo. Bez obzira da li se radi o ovoj ili onoj stranci, vjerskoj zajednici itd.

Vasa podrska ne smije biti preocita. Vjerujem da bi u suprotnom bili odredjeni kao ljevicarski pokret. Ovakav razvoj situacije bi imao za ishod mnogo manje ljudi na protestima, nego sto bi to bio slucaj, ukoliko ostanemo neopredjeljen, gradjanski pokret. Nama Pjer, za razliku od Sarajevo Drum Orchestra, ne treba na protestima. Pjer nam treba da za nas lobira kod svih utjecajnijih ljudi koje poznaje.

Ukoliko je jedna formasica, zatrazila nesto od Vas, ili od bilo koga, to ne znaci smo svi ostali nuzno saglasni. Dopustite nam da se sastanemo i da donesemo svoju prve odluke. Nakon toga, bi Vam neko od nas trebao saopstiti koji je najbolji nacin da nastavimo saradnju.


Jos jednom...hvala Vam,

damirm

NE TREBA ODBIJATI POMOC SAMI CEMO PREGORITI.
mediji su nas vec dovoljno ocrnili pa neka bar jedan medij bude na nasoj strani.
pa jeste li primjetili da su zadni protest propratili samo pet minuta svi mediji ali su zato srijedu jedva docekali da nas ocrne. treba prihavtiti pomoc senada pecanina!
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#379

Post by nesvjesna »

slatka_mala wrote:Na skup su dobrodosli svi oni koji zele promijeniti postojece stanje u drzavi na bolje, ali samo da dodju kao gradjani, a bili nacionalisti, politicari, muzicari trenutno je nebitno, bezveze se gubi vrijeme.
to sam i ja mislila. eto, samo to.

a shuriken, da, nacionalista u smislu da ne ljubi pretjerano pripadnike drugih naroda i narodnosti. i ne, ne volim ih ni ja. ali ako dođu da se bore protiv neradnika u foteljama, i ako žele da ovaj grad bude bolje i sigurnije mjesto za sve nas, ako dođu da podrže protest nevezano za to za koju su stranku i gdje stoje na skali lijevo-desno, što se mene tiče dobrodošli su. jer nam za borbu s foteljašima trebaju što veći brojevi. ali to je, opet, samo moje mišljenje.

(naravno, pod uslovom da ne pokušavaju ni na koji način svoje opredjeljenje na sva zvona razglašavati i davati protestu političku notu)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#380

Post by alica.k »

Dasi wrote: NE TREBA ODBIJATI POMOC SAMI CEMO PREGORITI.
mediji su nas vec dovoljno ocrnili pa neka bar jedan medij bude na nasoj strani.
pa jeste li primjetili da su zadni protest propratili samo pet minuta svi mediji ali su zato srijedu jedva docekali da nas ocrne. treba prihavtiti pomoc senada pecanina!
treba prihvatiti medijsku, znaci vezano za BHdane.
Last edited by alica.k on 17/02/2008 22:40, edited 1 time in total.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#381

Post by Area_51 »

Kao sto neko rece, Damira za premijera :-D , jos samo reci da si iz GROZDA pa da te razbijemo ovdje. Nadam se nisi. Treba malo artikulirati pricu i zahtjeve prema bilo kome. Moram jos i ovo, ne mogu izdrzat, cuj ako nas Senad Pecanin naglaseno podrzi bicemo ljevicarski pokret, :-D nevjerovatno, apsurdno, nemoguce, promaseno, ludo.

Senad voli biti sa ovim drugim, majstore, a najvise sa onim koji dobro plati.

A oko onih logoa, zapoce prica nakon prikaza nase zemlje u kojoj vise ne zive odredjeni pojmovi, naljutise se raja jer nisi mezare stavio sefe, moras sad to popraviti. :-) Jel hoces.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#382

Post by mala-i »

308 korisnika online

375 članova u grupi Sarajevski protesti na Facebooku
jos jedan Bosnjo
Posts: 49
Joined: 28/04/2006 13:39

#383

Post by jos jedan Bosnjo »

Moze li jedno pitanje za forumase? Grupa "Sarajevski protesti" na Facebook-u, jel' osnivac neko od vas i u kontaktu sa vama?
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#384

Post by atko »

Izrazavam zahvalnost gospodinu Pecaninu i na podrsci i na ponudjenoj pomoci :thumbup:

Mislim da je Gospodin Pecanin svim jasno i transparentno iznio svoj stav i da nece biti problema da tu pomoc kanalisemo na najgradjanskiji moguci nacin bez ikakvih konotacija ;)

Svakako i ja predlazem da napravimo sastanak sa ljudima iz redakcije DANI.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#385

Post by alica.k »

mala-i wrote:308 korisnika online

375 članova u grupi Sarajevski protesti na Facebooku
bas to, treba se usmjeriti na pozitivno :D
jos jedan Bosnjo
Posts: 49
Joined: 28/04/2006 13:39

#386

Post by jos jedan Bosnjo »

mala-i wrote:308 korisnika online

375 članova u grupi Sarajevski protesti na Facebooku

Hahaha. Ne mogu da vjerujem, dobih odgovor dok sam pisao pitanje. :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#387

Post by suncica24 »

Halo forumasi, halo! :D
Mogu misliti na sto ce liciti nasi sastanci, kad ovoliko postova skrojimo za ovako kratko vrijeme :-)

Ovako, da budem jasnih stavova: NEMA POLITICKIH STRANAKA RADI POLITICKIH ISKORISTAVANJA!
Senade (mislim da se mozemo poceti oslovljavati kao raja forumasi :D ), HVALA NA POMOCI!
Iskreno, ja ne bih voljela da na skupovima govori iko od javnih licnosti. Jer, to se uvijek da zloupotrjebiti. Kako? Npr. da pozovemo Halida Beslica i sedam mjeseci kasnije Halid pjeva na skupu SBiH?! Ili cak bude na listi neke druge stranke, sto je kod nas vrlo moguce :D Po tome bi sami sebi "upali u rijec" i onemogucili pokretanje neceg slicnog ikad kasnije, za neke druge generacije.
Zasto ovo naglasavam... zato sto ja, npr. nemam pojma da li ce Pjer sutra biti dio BiH politike :-)
A ja stvarno ne dam da iko ovim navodi vodu na svoj mlin. Samo zato sto mislim da je OVO vece od sviju koji postoje i koji bi mogli postojati. I sto moramo omoguciti pa cak i onima koji su glasali za sadasnje vlasti, da se pridruze i kazu im da rade svoj posao, ili da ih oni sami smjene ako ne rade.
LJUDI, NIJE SAD VRIJEME DA SE DIJELIMO I MEDJUSOBNO RAZVLACIMO!!!

A sad konkretno: Ne pjevaci! SDO je dovoljan, oni se ne bi trebali izdvajati, vec ici na celu sa masom i davati takt. Tako se to radi vani i to podize atmosferu i "usmjerava" ljude.
Pjevaci su nesto drugo, i to je nesto sto dijeli ljude, jer... necemo valjda reci nekom ko slusa narodnjake da je nepozeljan?!
Oko cvrstih stavova se moramo dogovoriti i to je ono sto sada moramo raditi. Mislim da imamo nacin, sad jos trebamo usaglasiti stavove!

Znaci, usmjeravam temu na pricu o zahtjevima, nadleznostima, odgovornima! Bujrum :D
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#388

Post by Dasi »

Area_51 wrote:Kao sto neko rece, Damira za premijera :-D , jos samo reci da si iz GROZDA pa da te razbijemo ovdje. Nadam se nisi. Treba malo artikulirati pricu i zahtjeve prema bilo kome. Moram jos i ovo, ne mogu izdrzat, cuj ako nas Senad Pecanin naglaseno podrzi bicemo ljevicarski pokret, :-D nevjerovatno, apsurdno, nemoguce, promaseno, ludo.

Senad voli biti sa ovim drugim, majstore, a najvise sa onim koji dobro plati.

A oko onih logoa, zapoce prica nakon prikaza nase zemlje u kojoj vise ne zive odredjeni pojmovi, naljutise se raja jer nisi mezare stavio sefe, moras sad to popraviti. :-) Jel hoces.
evo idu mezari i po jedna dzamija na svaki centimetar :)
XMaLLenaX
Posts: 24
Joined: 09/02/2008 15:54

#389

Post by XMaLLenaX »

''RULJOO'' :D nema me jedan dan kolikkoo ispisaste :D
nisam sve mogla citati..sslike mi se svidjaju super suu =)
sta cete kad smo ''RULJA'' hah :D imam ja nes za transparent poznata od leonara da vincija
ali samo da mijenjamo

o "Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!"
ovo da ubacimo ali samo kao ''VI ŽIVITE OD SMRTI DRUGIH,VI STE HODAJUĆE GROBNICE ! :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#390

Post by alica.k »

ne znam ko usmjeri negdje temu gdje ne treba, al ovo je bas ono sto bi tzv "ubaceni elemnt" uradio.

FOKUSIRAJTE SE LJUDI.

PROTEST. SUBOTA.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#391

Post by mala-i »

Znaci, usmjeravam temu na pricu o zahtjevima, nadleznostima, odgovornima! Bujrum

Nekoliko stranica nazad je pravnica ponudila svoju pomoć. Glede nadležnosti.
Još ne odoh spavat
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#392

Post by damirm »

Dasi wrote:
damirm wrote:
Senad Pecanin wrote:Postovani forumasi,

zahvaljujem na porukama dobrodoslice u vase drustvo. Procitao sam nekoliko konkretnih prijedloga za pomoc u organizaciji narednog protesta. Vec sada i u moje i u ime "Dana" mogu da obecam sljedece:
- upravo sam zvao nasu stampariju i dogovorio da uz sljedeci broj budu odstampani crveni kartoni i prilozeni uz naredni broj "Dana" koji izlazi u cetvrtak;
-pokusacemo da uz isti broj budu prilozene i pistaljke; ukoliko to ne bude moguce ( tehnicki) ostaje mogucnost da mi nabavimo jednu kolicinu pistaljki i urucimo ih nekom od organizatora medju forumasima ko ce ih podijeliti gradjanima na protestu;
-vidio sam na postovima nekoliko jako dobrih dizajnerskih rjesenja poruka protesta; pozivam sve zaintersirane forumase da nam salju svoje prijedloge na [email protected] sa naznakom "Za protest", a mi bi preuzeli obavezu da sto vise njih stampamo u formatu pogodnom za transparente.

Jedan od prijedloga za moju pomoc vama bio je da zamolim Pjera Zalicu
( vidio sam ga ispred Katedrale) i Danisa Tanovica da govore na narednom
protestu. Ja cu zamoliti Pjera, mislim da je prijedlog dobar. No, necu zamoliti Danisa i to iz razloga koji je naveden u jednom postu: ja sam prvi potpisnik peticije podrske Danisovoj odluci da sa prijateljima osnuje politicku stranku. U potpunosti postujem sumnju autora posta da bi to moglo voditi politizaciji skupa, sto bi svakako trebalo izbjeci. On je moj prijatelj, ali ga ja svim srcem ne podrzavam zbog toga. Vjerovali ili ne: i Samir Silajdzic je moj prijatelj, ali mislim da iz moralnih razloga, a pogotovo nakon reakcija nakon protesta ispred Vlade, treba i mora podnijeti ostavku ( zajedno sa gosp. Semihom Borovac, naravno). Dakle, ja Danisa necu zvati i moliti ga da govori na protestu. No, umjesto toga, nudim sljedecu ideju: da ja ili vi zamolimo/pozovemo Frenkija da sa svojim bandom nastupi u subotu. Mislim da vama ne treba objasnjavati zasto bas Frenkie. Ukoliko ste "za", javite.

Srdacan pozdrav!
Postovani gosp. Pecanin,

Vasa podrska nam je vise nego dobro dosla. Iako smo svjesni njihove snage, Vama je poznato da do sada nismo favorizirali nijedan od medija. Stoga, smatram da bi za nas mali forum bilo dobro, da uz Vasu pomoc, ostane umjeren i nepristrasan.

Kada je rijec o odnosu izmedju pozicije i opozicije, licnog sam uvjerenja da se radi o istom profilu ljudi i da nas prvi cilj treba biti da ovaj profil mijenjamo. Bez obzira da li se radi o ovoj ili onoj stranci, vjerskoj zajednici itd.

Vasa podrska ne smije biti preocita. Vjerujem da bi u suprotnom bili odredjeni kao ljevicarski pokret. Ovakav razvoj situacije bi imao za ishod mnogo manje ljudi na protestima, nego sto bi to bio slucaj, ukoliko ostanemo neopredjeljen, gradjanski pokret. Nama Pjer, za razliku od Sarajevo Drum Orchestra, ne treba na protestima. Pjer nam treba da za nas lobira kod svih utjecajnijih ljudi koje poznaje.

Ukoliko je jedna formasica, zatrazila nesto od Vas, ili od bilo koga, to ne znaci smo svi ostali nuzno saglasni. Dopustite nam da se sastanemo i da donesemo svoju prve odluke. Nakon toga, bi Vam neko od nas trebao saopstiti koji je najbolji nacin da nastavimo saradnju.


Jos jednom...hvala Vam,

damirm

NE TREBA ODBIJATI POMOC SAMI CEMO PREGORITI.
mediji su nas vec dovoljno ocrnili pa neka bar jedan medij bude na nasoj strani.
pa jeste li primjetili da su zadni protest propratili samo pet minuta svi mediji ali su zato srijedu jedva docekali da nas ocrne. treba prihavtiti pomoc senada pecanina!
Niko pomoc ne odbija, nego je samo treba dobro kanalisati. Mediji nas nisu ocrnili. Nasuprot...Sto se tice pet minuta pracenja na medijima, to je odlicno s obzirom da imamo Kosovo i da je to bio nas prvi protest.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#393

Post by Tesssa »

XMaLLenaX wrote: o "Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!"
ovo da ubacimo ali samo kao ''VI ŽIVITE OD SMRTI DRUGIH,VI STE HODAJUĆE GROBNICE ! :D
to je da Vincijev citat o vegetarijanstvu :D

:kiss: suncice, vjeciti glasu razuma :D

Trebamo raditi na zahtjevima, mislim da je trenutno to prioritet.

Dasi, plakati su odlicni, ali ne vidim kako bi se mogli primijeniti na konkretno ovu sitauciju :)
XMaLLenaX
Posts: 24
Joined: 09/02/2008 15:54

#394

Post by XMaLLenaX »

:-? hah
meni se svidjeloo :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#395

Post by suncica24 »

mala-i wrote:Znaci, usmjeravam temu na pricu o zahtjevima, nadleznostima, odgovornima! Bujrum

Nekoliko stranica nazad je pravnica ponudila svoju pomoć. Glede nadležnosti.
Još ne odoh spavat
Pravnica je pozvana :-D
Last edited by suncica24 on 17/02/2008 22:53, edited 1 time in total.
slatka_mala
Posts: 38
Joined: 22/01/2008 21:15

#396

Post by slatka_mala »

Neko je ponudio i novcanu pomoc, donaciju! Bilo bi lijepo fokusirati se na pomoc koja se nudi i iskoristiti je!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#397

Post by vjesticanametli »

ovako
:-)
sastanak je dogovoren za sutra i imamo pomoc pravnice
Gosp. Pecaninu hvala ali kartoni ne smiju biti crveni jer je dusmani da vide samo SDP a ne forumase tj. gradane koji nisu ispolitizovani.

na kartonima treba pisati GRAD ili KANTON ali nikako samo crvene kartone. mislim da razumijete. ljudi nemojte ovoliko pisati nemoguce je pohvatati i bice preskoceni neki bitni detalji. znaci imamo mailing listu i u cetvrtak se mozda i javimo danima glede daljih koraka.

damir m javi se na pp radi adrese za msn i kisobrana

to za pomoc je upitno i neka salje na pp pa cemo vidjeti
Last edited by vjesticanametli on 17/02/2008 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#398

Post by suncica24 »

slatka_mala wrote:Neko je ponudio i novcanu pomoc, donaciju! Bilo bi lijepo fokusirati se na pomoc koja se nudi i iskoristiti je!
Ne ulaciti novac u ovo, sad! Moglo bi tu biti...svega.
ZNACI, AKO NEKO HOCE POMOC: BUJRUM, PISTE, RAZGLAS, KARTONCICI... :-D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#399

Post by DaysleepeR »

slatka_mala wrote:Neko je ponudio i novcanu pomoc, donaciju! Bilo bi lijepo fokusirati se na pomoc koja se nudi i iskoristiti je!
donacija samo na nacin da taj neko (u slucaju prihvatanja te vrste pomoci) placa dostavljene racune za eventualnu izradu letaka i sl.

to bi znacilo da npr. rade se letci, stamparija ispostavi predracun, taj sponzor uplati taj iznos na racun stamparije, letci se urade i cao

dakle bez kontakta sa bilo cijim novcem

ko god se usudi da primi novac u ruke od bilo koga treba biti automatski odstranjen iz svega ovoga
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#400

Post by shuriken »

mislim da se slazemo da ne moze niko pa ni mi pojedinci o necem odlucivat, ni prihvatit ni odbit

zato je jedino pravilno ovo sto je damirm rekao, hvala svima, super, moramo se dogovorit, pa cemo se javit
Locked