SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#301

Post by poplava »

Shingen wrote:
Legolas wrote:
Ibrahimovski wrote:Ne pišem skoro pa nikako na forumu i član sam možda tek mjesec dana, ali sam uglavnom čitao zanimljive teme. No, bez obzira na to, i ja sam jedan od vas. I tu i na protestima.
Skroz je pozitivno što se građanski protesti "organiziraju" ovako, skoro pa spontano, tek iz volje da se stvari mijenjaju, iz građanskog i političkog morala.
Ako smijem reći... Trebalo bi paziti da protesti ne postanu pro forme ili da se ne zna zbog čega se protestuje ili protiv koga...
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.
U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašćete samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.
Podrzavam te djelimicno. Ali nasilja se za sad treba kloniti. Nasilje moramo razumjeti kao sredstvo pritiska na ove sto vladaju. Trenutno smo preslabi za nasilje. Policija je u srijedu reagovala u najmanju ruku blago. Ako bi sada nastavili sa nasiljem pokret bi se potrosio za dvije sedmice, jer bi svi ili dobili batina ili zavrsili u zatvoru. Nas glavni cilj mora biti da sto vise ljudi izvedemo na ulice. Kad izvedes masu od 100 000 ljudi, sama misao da bi oni mogli nasilno reagovati je dovoljna da ovi podnesu ostavku. Tako da ni u tom slucaju nasilje nije potrebno...
Da bi izveli sto vise ljudi na ulicu moramo biti sto glasniji i zastupljeniji u medijima. Moramo se povezati sa ostalim NVO i obespravljenim kao sto su penzioneri, devizne stedise itd...
Nemojte opet o nasilju, ni sad ni kasnije... Ne treba njih biti strah kamenja, nego broja ljudi koji su dosli da izraze nezadovoljstvo, pa bilo to i zvizdanjem. I budite sigurni da nece mirno sjediti kad vide pedeset ili sto hiljada ljudi koji su protiv njih, a misle svojom glavom i dolaze svojom voljom...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#302

Post by johnnykola »

gospodine pecaninu, apel!!! :-D :-D :-D
moze li ovaj izletjeti:

Image

pojasnjenje: gosopdin silajdzic
je u emisiji koji je vodio naprosto 'maestralni'
novinar zvonko maric, na kantonalnoj televiziji,
5 puta minimum za decertificirane policajce
kazao da su oni detreficirani.

u doba milicije bilo je:
nisi mog'o svasta rec', ali si mogo svugdje lec'!
sad je:
mozes svasta reci, a nigdje ne mozes leci!

+

ovi sadasnji policajci nasi ni sami ne znaju
ko im ote pendreke. :D

pametnom dosta.

kao alternativa:

ko zna sta ucenici nose u torbama.
da li noz, da li dzoint ili, mozda, knjigu?

(- zvonko maric, u okvirima iste emisije.)
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#303

Post by Area_51 »

Shingen wrote:
Uh, al' ga ti pretjera sa tih 70%! Tacni rezultati su:
RS 56,06%
Brcko 45,76%
FBiH 51,13%
Cijela BiH 52,74%
Eto samo radi ispravnih podataka...
Tacno sve sto kazes, isao sam samo na Kanton, nekako cijelu drzavu sam namjerno htio ovaj put ne pominjat, jer je tamo onaj odnio sve sto se moze odnijeti, a kako trazimo ostavke kantonalnog premijera mislio sam samo na nase mjesto »ugodnog zivljenja.« O njima govorimo. Sad pregledavam podatke sa izborne komisije, ipak je rekord bio 2000. kad je SDP sa Alijansom dosao na vlast. Nevertheless, point has been already reached.

Senadu Pecaninu hvala za korektnost, na to sam mislio. Posebno hvala ako Dani sta pripomognu ovoj gradjanskoj inicijativi, a za politickih skupova i bitaka, bice sigurno prilike na drugom mjestu. Stavite vi nama tih kartona unutra, ocekujemo i one tri zvjezdice u barometru :-D zasluzeno, a ako provucete koji tekst o novoj stranci, za sve nas koji cemo kupiti Dane radi crvenih kartona i to kao fol usput procitamo, bice da ste nam majstorski zavukli. :)
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#304

Post by anakadabra »

draga moja ruljo....

ja imam jedan prijedlog pa bih vas molila da se izjasnite svi vi koji ste na mail-ing listi, dali ste za to da sastanak održimo ranije tj. možda već sutra naveče ili najkasnije u utorak? Mislim da je bolje da se nađemo što prije i podijelimo zadatke između sebe tako da se zna ko šta radi i ko je za što zadužen. Zadataka je puno a nas malo te zato smatram da je bolje da se nađemo što prije, jer vrijeme kako i sami znamo "leti" subota će vrlo brzo doći i nemojmo se dovesti u situaciju da nam je "ostalo malo vremena"...

Ajde da čujem šta mislite!?
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#305

Post by nesvjesna »

johnnykola wrote:gospodine pecaninu, apel!!! :-D :-D :-D
moze li ovaj izletjeti:

Image

pojasnjenje: gosopdin silajdzic
je u emisiji koji je vodio naprosto 'maestralni'
novinar zvonko maric, na kantonalnoj televiziji,
5 puta minimum za decertificirane policajce
kazao da su oni detreficirani.

u doba milicije bilo je:
nisi mog'o svasta rec', ali si mogo svugdje lec'!
sad je:
mozes svasta reci, a nigdje ne mozes leci!

+

ovi sadasnji policajci nasi ni sami ne znaju
ko im ote pendreke. :D

pametnom dosta.

kao alternativa:

ko zna sta ucenici nose u torbama.
da li noz, da li dzoint ili, mozda, knjigu?

(- zvonko maric, u okvirima iste emisije.)
ma bježi, te sa samo tekstom možemo i mi sami napraviti. gospodina pećanina treba zamoliti da one plakate daysleeperove printa. odnosno daysleepera treba zamoliti da smisli još nešto, ne mora biti strogo vezano uz sigurnosnu situaciju. pa onda to poslati danima da nam isprintaju.
Shingen
Posts: 54
Joined: 14/02/2008 10:51

#306

Post by Shingen »

Eh, ja moram ici... Sutra kad dodjem bice opet 15 stranica za citanje, al' Boze moj... :-D Pozdrav svima!
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#307

Post by mala-i »

Da, ono što se konstantno provlači kroz sve njihove govorancije jeste:

1. Nismo nadležni, oni ne znaju da mi nismo nadležni, mi smo već puno toga uradili,ali oni to ne znaju (iako nismo nadležni), nije ih briga i jedva su čekali da se ovakvo nešto desi, pa da traže našu smjenu, oni ne prate medije, a zaboga u medijima je objavljeno i da je ona postala savjetnica, i da je ona druga popločala ulice i da je onaj...blah, blah
2. Oni su produžena ruka neke političke partije, nekog pokreta, finansira ih neko iz Uzbekistana i Ugande, ubačeni plaćeni elementi koji se preddtavlaju kao forumaši...
3. Oni su rulja, vandali, ruše, divljaju, a u torbama odvajkada nose kamenje i samo su čekali da se ovako nešto desi, pa da ga počnu bacati na nas.

Ja mislim da smo mirnim demonstracijama demantovali treći navod, korektnim izvještavanjem većine medija na putu smo demantovati i drugi i ostaje nam samo da masovnošću i jasno sročenim i glasno rečenim zahtjevima demantujemo i prvi. Kad to uradimo, pola posla je za nama...
deteficirani
Posts: 22
Joined: 15/02/2008 00:02

#308

Post by deteficirani »

anakadabra wrote:draga moja ruljo....

ja imam jedan prijedlog pa bih vas molila da se izjasnite svi vi koji ste na mail-ing listi, dali ste za to da sastanak održimo ranije tj. možda već sutra naveče ili najkasnije u utorak? Mislim da je bolje da se nađemo što prije i podijelimo zadatke između sebe tako da se zna ko šta radi i ko je za što zadužen. Zadataka je puno a nas malo te zato smatram da je bolje da se nađemo što prije, jer vrijeme kako i sami znamo "leti" subota će vrlo brzo doći i nemojmo se dovesti u situaciju da nam je "ostalo malo vremena"...

Ajde da čujem šta mislite!?
Naravno, za i vještica predlaže pon ili utorak iza 19.00 tačno vrjeme i mjesto utvrditi na mailing listi?
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#309

Post by mala-i »

Ah da, ja ću si isprintat onaj post od lady midnight i fino ga natenane, riječ po riječ iščitati, jer smatram da nam itekako može pomoći kada je u pitanju onaj prvi navod iz prethodnog mi posta.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#310

Post by Bea_Trix »

mala-i wrote:Ah da, ja ću si isprintat onaj post od lady midnight i fino ga natenane, riječ po riječ iščitati, jer smatram da nam itekako može pomoći kada je u pitanju onaj prvi navod iz prethodnog mi posta.
bravo, mala-i, posla sam to bas da napomenem :)
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#311

Post by anakadabra »

anakadabra wrote:draga moja ruljo....

ja imam jedan prijedlog pa bih vas molila da se izjasnite svi vi koji ste na mail-ing listi, dali ste za to da sastanak održimo ranije tj. možda već sutra naveče ili najkasnije u utorak? Mislim da je bolje da se nađemo što prije i podijelimo zadatke između sebe tako da se zna ko šta radi i ko je za što zadužen. Zadataka je puno a nas malo te zato smatram da je bolje da se nađemo što prije, jer vrijeme kako i sami znamo "leti" subota će vrlo brzo doći i nemojmo se dovesti u situaciju da nam je "ostalo malo vremena"...

Ajde da čujem šta mislite!?
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#312 Inpiracija.

Post by J.B.Tito »

Javite cim prije sta treba.
Za kraj, na um mi pade jedan od transparenata:
SEMIHA - DON'T WORRY, BE IN "HAPPY"
Ispravite gramaticki.
Laku noc.
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#313

Post by samo gost »

Dragi forumaši,

Ja već odavno pratim razne diskusije na forumu (koliko stižem), a da se registrujem motivisao me pokret koji se na ovom forumu rodio, a koji smatram jedinstvenim pokušajem stvaranja civilnog društva kod nas (to što postoji preko hiljadu NVO-a ne znači da postoji i civilno društvo). Ja sam pravnica, ali to za aktivnosti koje vodite, koje podržavam i na kojima i sama učestvujem s ogromnim entuzijazmom nije najvažnije. A evo i zašto: vi ste pokrenuli nešto što spada u veliku aktivnost civilnog društva, a to je zagovaranje (advocacy). Naime, protesti su samo jedan oblik različitih zagovaračkih aktivnosti koje za cilj uvijek imaju promjenu određenih politika, pozivanje vlasti na odgovornost, postavljanje određenih zahtjeva vlastima i sl.

Ono u čemu je velika većina saglasna je da ne žele nikakvu političku 'obojenost' ovih aktivnosti i to je jako važno. Zagovarački cilj koji postavljaju građani, u ovom slučaju kao neformalna interesna grupa, moraju ostati otvoreni za sve koji ih žele ili bi ih mogli podržati bez obzira na političko opredjeljenje. Ovo ipak ne znači da se zagovaranje ne bavi politikom, jer je usmjereno prema vlastima, ali ne predstavlja određenu političku opciju. Kako je nekoliko forumaša ispravno zapazilo, neophodno je pažljivo formulisati zagovaračke ciljeve, što kod nas nije jednostavno, jer ovdje je sve trulo. S druge strane, ciljevi se ne mogu formulisati u ovako širokoj disusiji, pa evo konkretnog prijedloga:

Ovaj forum mi se čini kao nekakva 'forumska skupština'. Međutim, kako bi diskusija o konkretnim ciljevima protesta, ali eventualno i drugih aktivnosti koje bi za izvršenje postavljenih ciljeva mogle biti osmišljene, potrebno je imati jednu manju i dinamičniju grupu koja bi to sve formulisala i onda stavila na forum radi odobravanja i davanja saglasnosti (ovo bi bio nekakav 'forumski izvršni odbor' - tražili ste pravnika :) ). Vidjela sam negdje da ste oformili i neku mailing listu, ali to sad ne mogu naći, pa bi to pretpostavljam bilo pravo mjesto za fokusiraniju diskusiju o ovome. Ja sam spremna pomoći koliko znam i mogu, pa ako hoćete neka mi neko javi koja je to grupa ili kome da se javim na pp.

I na kraju (mada je trebalo na početku) - svaka vam čast. Ja ću i ovako kako je sada opet doći i 'pištati'.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#314 Re: Inpiracija.

Post by Bea_Trix »

J.B.Tito wrote:Javite cim prije sta treba.
Za kraj, na um mi pade jedan od transparenata:
SEMIHA - DON'T WORRY, BE IN "HAPPY"
Ispravite gramaticki.
Laku noc.
me likes it :D
Marko99
Posts: 94
Joined: 06/11/2006 19:13

#315

Post by Marko99 »

Ljudi molim vas da ostanemo gradjani i da vise ne spominjemo nikakve politicare ili buduce politicare. Ovo je test za drustvo mogu li gradjani napokon natjerati politicare da se ponasaju odgovorno i da rade svoj posao. Ponavljam ako neko ima ambicije da se bavi politikom neka zaobidje ovaj pokret!!!!!
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#316

Post by Tesssa »

Bea_Trix wrote:
mala-i wrote:Ah da, ja ću si isprintat onaj post od lady midnight i fino ga natenane, riječ po riječ iščitati, jer smatram da nam itekako može pomoći kada je u pitanju onaj prvi navod iz prethodnog mi posta.
bravo, mala-i, posla sam to bas da napomenem :)
Upravo to!

Kanite se slogana, logotipa i sl. Dajte da te zahtjeve konacno sumiramo i da svako zna sta hocemo tacno, jasno i glasno!

Treba zadrzati fokus, da ne bi za 10 dana bilo "Pusti ih, protestvuju samo zato da bi protestvovali"
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#317

Post by Asana »

Legolas wrote: U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašćete samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.
Legolas, u svemu imas pravo. Na zalost, politicari su mladima toliko ogadili politiku, da oni smatraju pitanjem casti i osobnog integriteta ograditi se od svakih politickih ambicija.

Cinjenica je da bi konacan cilj morao biti smjena vlasti, ali alternativa nije jos izgradjena. Kao sto neko rece, ovdje se radi o razvoju gradjanske svijesti, i zato se ovo mora podrzati.
jos jedan Bosnjo
Posts: 49
Joined: 28/04/2006 13:39

#318

Post by jos jedan Bosnjo »

Prvo da se tuspasim i da pozdravim sve ovdje. Citam vas vec neko vrijeme, nisam se dosada javljao ali sam bio na sva tri okupljanja dosada. Na zadnjem doduse samo pred Katedralom, nisam 'marsirao', nisam znao da je to u planu a otisao sam prije vremena ocito. Ne bi bilo lose da se "plan i program" iducih subotnjih protesta negdje nakaci ovdje kao odvojena tema da se ne mora listati kroz citav ovaj topik za taj info.

Veoma mi je drago da se nesto ovakvo konacno kod nas desava i cestitam svima sa ovog foruma koji su pomogli oko organizacije kao i svim sugradjanima koji su bili na nekom od protesta!

Ne znam dokle su stigle ideje sa plakatima, bilbordima itd, ali bih svejedno zelio ponuditi svoju pomoc (finansijsku). Ima li neko ovdje ko prima "donacije"?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#319

Post by johnnykola »

nesvjesna wrote:
johnnykola wrote:gospodine pecaninu, apel!!! :-D :-D :-D
moze li ovaj izletjeti:

Image

pojasnjenje: gosopdin silajdzic
je u emisiji koji je vodio naprosto 'maestralni'
novinar zvonko maric, na kantonalnoj televiziji,
5 puta minimum za decertificirane policajce
kazao da su oni detreficirani.

u doba milicije bilo je:
nisi mog'o svasta rec', ali si mogo svugdje lec'!
sad je:
mozes svasta reci, a nigdje ne mozes leci!

+

ovi sadasnji policajci nasi ni sami ne znaju
ko im ote pendreke. :D

pametnom dosta.

kao alternativa:

ko zna sta ucenici nose u torbama.
da li noz, da li dzoint ili, mozda, knjigu?

(- zvonko maric, u okvirima iste emisije.)
ma bježi, te sa samo tekstom možemo i mi sami napraviti. gospodina pećanina treba zamoliti da one plakate daysleeperove printa. odnosno daysleepera treba zamoliti da smisli još nešto, ne mora biti strogo vezano uz sigurnosnu situaciju. pa onda to poslati danima da nam isprintaju.
pa od sigurnosne situacije je sve krenulo.
ili je u medjuvremenu stalo otimanje mobitela, novcanika, ranjavanje i
ubijanje po sarajevskim ulicama? ne znam, mozda neki
transparent kojim se velica "rulja"? :D
Lady_In_Red
Posts: 11
Joined: 07/02/2008 16:00
Location: Sarajevo

#320

Post by Lady_In_Red »

Godinama su ovi neradnici na vlasti, ali je tuga, jad i bijeda sto ih mi toliko godine biramo...
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#321

Post by nesvjesna »

anakadabra wrote:
anakadabra wrote:draga moja ruljo....

ja imam jedan prijedlog pa bih vas molila da se izjasnite svi vi koji ste na mail-ing listi, dali ste za to da sastanak održimo ranije tj. možda već sutra naveče ili najkasnije u utorak? Mislim da je bolje da se nađemo što prije i podijelimo zadatke između sebe tako da se zna ko šta radi i ko je za što zadužen. Zadataka je puno a nas malo te zato smatram da je bolje da se nađemo što prije, jer vrijeme kako i sami znamo "leti" subota će vrlo brzo doći i nemojmo se dovesti u situaciju da nam je "ostalo malo vremena"...

Ajde da čujem šta mislite!?
ZA! ZA! ZA! (mislim, PODRŽAVAM, da me se ne dovodi u vezu s onima s kojima se ne želim dovesti u vezu :D )

preko mailova se nešto pomalo dogovara, ali to bi sve bilo puno konkretnije da imamo ljude, fizički prisutne.

ja sam čak za opciju da se nađemo sutra, najkasnije prekosutra, i izdogovaramo, a onda u četvrtak opet, da damo grupi koja će dijeliti letke sve što smo svi isprintali, i izvršimo sve završne pripreme. ako ćemo bit ozbiljni, da budemo BAŠ ozbiljni.
agent_47
Posts: 23
Joined: 15/02/2008 19:07

#322

Post by agent_47 »

Ja sam za da dodju Danis i Zalica i nek drze govor. Nema veze sto su osnovali tu neku stranku, svi mi znamo da su oni dosli zato sto su nezadovoljni gradjani Sarajeva a ne zato sto su pripadnici neke stranke. Kad im je vec stalo do BiH a i Sarajeva, mislim da vise mogu pomoci kao protestanti a ne kao osnivaci neke stranke, zato bi volio vala da odustanu od te stranke ako mogu. Nek Danis, Pjer, Pecanin pozovu sto vise poznatih licnosti, ionako je to marketinski trik da bi se vise gradjana pridruzilo ovom protestu, priznali vi to ili ne. A ionako u ovom slucaju nam trebaju sto vise gradjana da nam se pridruze, to nam je za sada najjace oruzje.

Ako neko od vas licno zna te razne NVO, udruzenja, organizacije, stranke, itd., pozovite ih ali nemoj da dodju sa obijezljima. Pretpostavljam da ce me neko "napasti" sto sam spomenio stranke, nek dodju, sta ima veze, svi mi znamo da iza ovih protesta stoje gradjani Sarajeva ili "Duh Waltera". A ionako su sva ta udruzenja gradjani Sarajeva.

Sto se tice tog koncerta, nek to stoji za sjedece proteste a ne za ovu subotu. A Frenkie ako hoce da repa nek repa za megafonom :D

Moramo imati par nekih "vodja" kojih ce nas svijuh predstaviti u slucaju da Semiha, Silajdjic i Zvizdic zatraze sastanak sa protestantima. Mislim da su Demir i predstavnici GROZD-a zasrali sto nisu odazvali na onaj sastanak u srijedu u 11h. Ipak na neki nacin sa njima trebamo pregovarati.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#323

Post by shuriken »

agent_47 wrote:Ja sam za da dodju Danis i Zalica i nek drze govor. Nema veze sto su osnovali tu neku stranku, svi mi znamo da su oni dosli zato sto su nezadovoljni gradjani Sarajeva a ne zato sto su pripadnici neke stranke. Kad im je vec stalo do BiH a i Sarajeva, mislim da vise mogu pomoci kao protestanti a ne kao osnivaci neke stranke, zato bi volio vala da odustanu od te stranke ako mogu. Nek Danis, Pjer, Pecanin pozovu sto vise poznatih licnosti, ionako je to marketinski trik da bi se vise gradjana pridruzilo ovom protestu, priznali vi to ili ne. A ionako u ovom slucaju nam trebaju sto vise gradjana da nam se pridruze, to nam je za sada najjace oruzje.

Ako neko od vas licno zna te razne NVO, udruzenja, organizacije, stranke, itd., pozovite ih ali nemoj da dodju sa obijezljima. Pretpostavljam da ce me neko "napasti" sto sam spomenio stranke, nek dodju, sta ima veze, svi mi znamo da iza ovih protesta stoje gradjani Sarajeva ili "Duh Waltera". A ionako su sva ta udruzenja gradjani Sarajeva.

Sto se tice tog koncerta, nek to stoji za sjedece proteste a ne za ovu subotu. A Frenkie ako hoce da repa nek repa za megafonom :D

Moramo imati par nekih "vodja" kojih ce nas svijuh predstaviti u slucaju da Semiha, Silajdjic i Zvizdic zatraze sastanak sa protestantima. Mislim da su Demir i predstavnici GROZD-a zasrali sto nisu odazvali na onaj sastanak u srijedu u 11h. Ipak na neki nacin sa njima trebamo pregovarati.
nisi u toku ili miniras
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#324

Post by stochar »

agent_47 wrote:Mislim da su Demir i predstavnici GROZD-a zasrali sto nisu odazvali na onaj sastanak u srijedu u 11h. Ipak na neki nacin sa njima trebamo pregovarati.
kakvi ba pregovori? da ih se ide moliti da rade svoj posao?

kaze Tajo: 'trebali ste zatraziti sastanak sa mnom'. i sta da mu se kaze: gospodine Tajo, molimo vas da radite posao za koji vas mi placamo!

oni kao neko koga mi placamo nas nazivaju ruljom, i na dan protersta se Tajo ispali u Mostar, iako je obecao javno da ce se pojaviti pred Katedralom. mislim, nidje veze...

DAS IST WALTER!

p.s. treba podnijeti prijavu za odrzavanje skupa i potpisati se kao WALTER... :)
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#325

Post by anakadabra »

agent_47 wrote:Ja sam za da dodju Danis i Zalica i nek drze govor. Nema veze sto su osnovali tu neku stranku, svi mi znamo da su oni dosli zato sto su nezadovoljni gradjani Sarajeva a ne zato sto su pripadnici neke stranke. Kad im je vec stalo do BiH a i Sarajeva, mislim da vise mogu pomoci kao protestanti a ne kao osnivaci neke stranke, zato bi volio vala da odustanu od te stranke ako mogu. Nek Danis, Pjer, Pecanin pozovu sto vise poznatih licnosti, ionako je to marketinski trik da bi se vise gradjana pridruzilo ovom protestu, priznali vi to ili ne. A ionako u ovom slucaju nam trebaju sto vise gradjana da nam se pridruze, to nam je za sada najjace oruzje.

Ako neko od vas licno zna te razne NVO, udruzenja, organizacije, stranke, itd., pozovite ih ali nemoj da dodju sa obijezljima. Pretpostavljam da ce me neko "napasti" sto sam spomenio stranke, nek dodju, sta ima veze, svi mi znamo da iza ovih protesta stoje gradjani Sarajeva ili "Duh Waltera". A ionako su sva ta udruzenja gradjani Sarajeva.

Sto se tice tog koncerta, nek to stoji za sjedece proteste a ne za ovu subotu. A Frenkie ako hoce da repa nek repa za megafonom :D

Moramo imati par nekih "vodja" kojih ce nas svijuh predstaviti u slucaju da Semiha, Silajdjic i Zvizdic zatraze sastanak sa protestantima. Mislim da su Demir i predstavnici GROZD-a zasrali sto nisu odazvali na onaj sastanak u srijedu u 11h. Ipak na neki nacin sa njima trebamo pregovarati.
SIKTER!!!
Last edited by anakadabra on 17/02/2008 21:27, edited 1 time in total.
Locked