SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#101

Post by alica.k »

zmogi wrote:joj alice ti si zmaj. Zamisljam te za 10 godina kao dobitnicu Nobelove nagrade.
i ja se zamisljam :D lijepa masta
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#102

Post by -LIBERO- »

Znam da je danas sve u parama,barem kod vecine :D ,pokusaj ih uhvatiti na ideale :D ,nase stavove :D ,dobrobit drustva i zajednice :D
Ako nista,nek nam daju najmanju mogucu cijenu......
Jer efekat setnje sa njima bi bilo famozan..... 8-)
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#103

Post by shuriken »

znam ih ja, kontaktiram ih sutra

jel iko napisao nesto da se zahvali damiru koji je govorio danas
nisam vidio. samo prigovarate, trazite dlaku u jajetu
pa damire, svaka ti cast
super si govorio i drzao si se ko pravi vodja gradjanskog pokreta
zivio!
:thumbup: :thumbup:
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#104

Post by zmogi »

DAMIRA ZA PREMIJERA !!!!!!!!!1
jolia
Posts: 135
Joined: 08/11/2005 19:42
Location: sarajevo

#105

Post by jolia »

shuriken wrote:znam ih ja, kontaktiram ih sutra

jel iko napisao nesto da se zahvali damiru koji je govorio danas
nisam vidio. samo prigovarate, trazite dlaku u jajetu
pa damire, svaka ti cast
super si govorio i drzao si se ko pravi vodja gradjanskog pokreta
zivio!
:thumbup: :thumbup:
Eto još bolje, ja jesam pohvalila :D , damir je bio super, svaka čast, mogao bi tako češće :D , i puno puno hvala upravitelju Escobara koji je u sekundi organizovao momke da nam pomognu oko priključivanja razglasa! :D HVALA
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#106

Post by nesvjesna »

mili ljudi, ja sam sad izgubila po sata dok sam pročitala sve što ste ispisali u zadnjih 6-7 sati... i ova zachatavanja sam pročitala :-)

ajd sad ozbiljno... imamo par problema vezano za protest sad u subotu...

moramo dobro paziti da ovo ne postane kao oni protesti koje su dostaši organizovali svake sedmice, na koje je pred kraj dolazilo 12 ljudi i 3 goluba. narod mora biti svjestan zašto se izlazi na ulice, i zašto je njima u interesu da izađu na ulice. da bi se to postiglo, trebamo mi sami sebi prvo razjasniti tačno i precizno tri stvari koje hoćemo da postignemo do prvog marta, odnosno zaključno sa prvim martom, inače ćemo ispasti ljudi koji vole da šetaju i imaju fetiš na pištaljke. kad to razjasnimo, neko ko zna s riječima bi trebao napisati neki tekst, kratak, plafon 250 riječi, koji bismo onda mogli printati na flajere koje ćemo dijeliti po gradu. i to bi trebalo sve napisati i isprintati do srijede, pa da od srijede to dijelimo, da ljudi imaju vremena da prošire to po radio milevi, da ne bude u zadnji čas "a kad? a gdje? a zar je protest?" neko je spominjao oglase u novinama, to je isto super ideja. ako uspijemo u avazu kupit prostor, to je garant da će tu informaciju vidjet milioni. što se billboarda tiče, to mLogo košta, a billboardi se, koliko sam ja upućena, a možda se varam, postavljaju prvog i šesnaestog, a nijedan nam od tih datuma ne odgovara.

i ne bi bilo loše da donesemo u subotu puno zviždaljki...

(zna li iko gdje se mogu napraviti naljepnice? pa da pravimo stotinjak WALTER WAS HERE da lijepimo? naravno, ako nismo Waltera izbacili iz upotrebe zbog aluzije na komunizam, al šteta bi bilo.)

(daj bože da ovo iko pročita koliko sam razvezala :lol: )
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#107

Post by shuriken »

sta mislite o zahtjevu da se ukine jal grad jal kanton?
koji ce nam *urac i jedni i drugi, samo se izvlace jedni na druge i uhljebljuju stranacke ulizice

jedan mocan grad ili jedan mocan kanton nam treba
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#108

Post by zmogi »

shuriken wrote:sta mislite o zahtjevu da se ukine jal grad jal kanton?
koji ce nam *urac i jedni i drugi, samo se izvlace i uhljebljuju stranacke ulizice
e meni se cini da je to vec problematika ustava i Daytona. (ispravite me ako grijesim )

ja mislim da je maksimum na ovom nivEu traziti da se razjasni sta je grad, sta mu pripada i sta je nadleznost grada.
osim da Semy prima platu :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#109

Post by atko »

deteficirani wrote:Čak ni papirić iza nas nije ostao.
E da, o ovome sam pomislio prilikom trajanja protesta sta ce ostati iza nas ... i izrazito mi je drago sto je to tako :thumbup:

Sto kaze Balasevic, za mene sistem pocinje od macijeg oka i diname na biciklu
:)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#110

Post by alica.k »

zmogi wrote:
shuriken wrote:sta mislite o zahtjevu da se ukine jal grad jal kanton?
koji ce nam *urac i jedni i drugi, samo se izvlace i uhljebljuju stranacke ulizice
e meni se cini da je to vec problematika ustava i Daytona. (ispravite me ako grijesim )

ja mislim da je maksimum na ovom nivEu traziti da se razjasni sta je grad, sta mu pripada i sta je nadleznost grada.
osim da Semy prima platu :D
i taj dayton vise....
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#111

Post by klixober »

TAJO GLADAN SAM!
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#112

Post by alica.k »

joj da, i da i ovdje kazem, ko hoce u grupu meni na pp mail cibnite. ili vjestici na metli, svejedno.

odoh spavat, pa ujutro.......
Last edited by alica.k on 17/02/2008 00:51, edited 1 time in total.
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#113

Post by nesvjesna »

PS nikako da napišem, a palo mi je na pamet dok sam još gledala Pošteno...

Branković me sa svojim stavom "izabrali ste me, trpite me četiri godine" podsjeća na Balaševićeve stihove iz pjesme Sloboda-ne

"kad 'malo morgen' reče Boban,
doktor nauka i čoban,
'vi ste samo mali glasački listići'"
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#114

Post by fixer »

jedna od vrhunskih ideja sto se moze traziti je osnivanje antikorupcijskog tima koji ce biti nezavisan pa nek malo procacka.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#115

Post by -LIBERO- »

Ova nasa administracija i drzavni aparat :-) ,je tako isprepleten i ocajno sinhronizovan da je jedina moguca varijanta udariti u glavu tog sra.nja :x ,u nasem slucaju vrh federacije.

Ali se onda gubi pocetni cilj,kanton i ostavke.

Ovo je i vise nego zamrseno sve,bilo je lako srcem i emocijama krenuti u ovo,a sada..... :shock: :-) :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#116

Post by fixer »

a nije mi jasno od ovliko ljudi na forumu da nema nitko tko se ono bash razumije u pravo i da ima mogucnost i zelju da istrazuje. pravnici gdje ste?
Last edited by fixer on 17/02/2008 00:57, edited 1 time in total.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#117

Post by atko »

zmogi wrote:
shuriken wrote:sta mislite o zahtjevu da se ukine jal grad jal kanton?
koji ce nam *urac i jedni i drugi, samo se izvlace i uhljebljuju stranacke ulizice
e meni se cini da je to vec problematika ustava i Daytona. (ispravite me ako grijesim )

ja mislim da je maksimum na ovom nivEu traziti da se razjasni sta je grad, sta mu pripada i sta je nadleznost grada.
osim da Semy prima platu :D
Da po dayton-u bi to bio problem... ali da iskoristimo priliku da to ukinemo dok je izgubljen original dayton-skog ugovora :D :D :D

Ne mora se nista ukidati ali se moze:
-prvo i osnovno generalno smanjiti boroj ljudi u administraciji
-podjeliti nadleznosti po logci stvari, i bez dupliranja institucija

Po meni je nelogicno npr. da je registracija firme u nadleznosti opstina... tako se moja firma npr preselila 2 km dalje i morali smo napraviti preregistraciju firme jer smo presli opstinsku granicu i dosli u drugu opstinu :-) samo jedan mali primjer nelogicnosti sistema...
Drugi primjer... jakooo me nervira kad dodjes u neku instituciju, tamo sve napucano kompjuteri LCD monitori kad smo ih mi mogli i sanjati... i onda teta ustane i otvori neke neke debele knjizurine i nesto trazi ... sto ce im kompjuteri??? pa jeftinije je neka im podjele po spil karata pa neka rucno igraju pasijans :D :x
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#118

Post by Big Boy »

Sta mislite da simbol protesta jednostavno budu dva prsta u zraku ?

Image

Victory - Valter


Za pocetak, rukavice u nekoj boji... crna je vjerovatno najbolja za pocetak. Iako bi ideja da svi imamo rukavice u istoj boji bila idealna.
Last edited by Big Boy on 17/02/2008 01:06, edited 1 time in total.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#119

Post by -LIBERO- »

Ima li ovdje kakvih pravnika :D
Bezveza lutamo,a bitno je.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#120

Post by atko »

fixer wrote:a nije mi jasno od ovliko ljudi na forumu da nema nitko tko se ono bash razumije u pravo i da ima mogucnost i zelju da istrazuje. pravnici gdje ste?
Oni cekaju da se zavrsi revolucija i da pojede svoju djecu pa ce omni onda uletiti :D

Da i ja se to pitam , gdje su ti profesori i studenti sa tih drustvenih fakuleta da nam pomognu u formiranju zahtjeva????

Da se recimo radi o masinskoj ili IT industriji ja bih se odmah kao expert ponudio da dam svoj doprinos.... a ovako sve mi moramo :-?

P.S. Ali zato ce biti na desetine diplomskih, magistarskih i doktroskih radova na temu: "Socioloski aspekti i nalaiza drustvenih kretanja i demokratskih principa suprostavljanja metodama gradjanske neposlusnosti kantonalnih demonstracija" ili tako neki jednostavan naslovcic :D
Last edited by atko on 17/02/2008 01:08, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#121

Post by fixer »

-LIBERO- wrote:Ima li ovdje kakvih pravnika :D
Bezveza lutamo,a bitno je.
ma ima ba al ne zele da se jave. jadovi :-)
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#122

Post by Martian_Kyo »

Ljudi imate i moju podrsku (i po koju kritiku), ali veceras vise nemam snage da citam sve ovo.

Ove subote treba odrzavat, ali nek sve naglasavju prvi mart, kao veliki protest.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#123

Post by Zox »

Nista od dva prsta u zraku, kao ni bilo koliko prstiju, konotacije :roll:
(mozda jedino srednji prst :D )
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#124

Post by madner »

atko wrote: Da se recimo radi o masinskoj ili IT industriji ja bih se odmah kao expert ponudio da dam svoj doprinos.... a ovako sve mi moramo :-?

P.S. Ali zato ce biti na desetine diplomskih, magistarskih i doktroskih radova na temu: "Socioloski aspekti i nalaiza drustvenih kretanja i demokratskih principa suprostavljanja metodama gradjanske neposlusnosti kantonalnih demonstracija" ili tako neki jednostavan naslovcic :D
Zlaja i Bicakcic su ing. el.

Pođi njihovima stopama, nemoj tumačit zakone nego ih kroji. :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#125

Post by -LIBERO- »

Mislim da smo previse "zguzvali"sve pod jednu temu.
Jer mozda treba razdvojiti same pripreme sa slijedecu subotu i recimo pricu oko neke "rasprave" o samim zahtjevima i slicno...kao recimo profilisanje zahtjva.
Mozda lupam,ali mi je ovako sve nekako pretrpano sve za jednu temu. :D
Locked