Subota (20. januar 2007) u Iraku

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
vazda problemi

Subota (20. januar 2007) u Iraku

Post by vazda problemi » 21/01/2007 00:10

Jutros - sjever Bagdada - 3 americka vojnika ubijena: http://www.thetimesonline.com/articles/ ... p0vi80.txt

Popodne - sjevero-zapad Bagdada - Srusen helikopter, svih 13 amerikanaca poginuli: http://news.yahoo.com/s/ap/20070120/ap_on_re_mi_ea/iraq

Veceras - Kerbela - 5 americkih vojnika ubijeno: http://news.yahoo.com/s/ap/20070120/ap_ ... ers_killed

Pocela osveta za jucasnji napad Amerikanaca na Muktada Sadrovu siitsku vojsku Mahdi armiju...

Siije nece mirovati...

Sad su Amerikanci protiv sebe okrenuli mnoge siite...

DUREX

Post by DUREX » 21/01/2007 00:35

Neka ih ubijaju, picka im materina smrdljiva... Unistili su jedan citav narod i unazadili ga za 200 godina, a zemlju im do temelja sravnili svojom kolonijalnom politikom i prljavim igrama. Nije mi zao niti jednog jedinog Amera koji tamo zaglavi, bez obzira sto se radi o regrutima koji sa visokom politikom nemaju nista. Kad je prosle godine poginulo 30 000 Iracana, Amerikanci su to nazvali kolateralnom stetom i nisu se ni okrenuli. E pa kad mogu oni, mogu i ja svaki ovakav slucaj nazvati tako. Ko im jebe mater.

Neko, ko se sa takvom bezobraznom lakocom poigra sa sudbinom jednog citavog naroda (i ne samo njihovom, nego sudbinama mnogih sirom ove jebene planete, a to svih ovih zadnjih 50 godina traje non stop) i ko sa takvom monstrumskom dozom hipokrizije uci citav svijet o "slobodi i demokratiji", i ceri mu se u lice, a iza sebe ostavi samo krv i pustos, takav i ne zasluzije nista drugo nego da ga tamani ko god moze i ko god ima muda za to.
Last edited by DUREX on 21/01/2007 06:20, edited 4 times in total.

forUMASH

Post by forUMASH » 21/01/2007 05:13

....evo, upiskio sam se u gace od dragosti.....cim zavrse sa Amerima, eto ih da rijese sve nase probleme...... :roll:

Prpa.ba
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Post by Prpa.ba » 21/01/2007 08:44

A valjala je Amerika kad je rat zaustavljala.... :roll:

krkanko

Post by krkanko » 21/01/2007 12:16

Prpa.ba wrote:A valjala je Amerika kad je rat zaustavljala.... :roll:

E jes nasla trenutak da ga zaustavi u pm :x

in33sa

Post by in33sa » 21/01/2007 12:38

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jh ... irq121.xml

Shias order Palestinians to leave Iraq or 'prepare to die'

Palestinians living in Iraq have been warned that they will be killed by Shia militias unless they leave the country immediately.

Iraqi police say the immigrants, who are mostly Sunni Muslims, are the target of a backlash by hardline Shias, including members of the Mehdi Army led by the Shia preacher Moqtada al-Sadr.

More than 600 Palestinians are believed to have died at the hands of Shia militias since the war began in 2003, including at least 300 from the Baladiat area of Baghdad. Many were tortured with electric drills before they died.

Da parafraziram genijalca durexa, neka picka im materina palestinska, smrdljiva.

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/01/2007 14:13

in33sa wrote:http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/01/21/wirq121.xml

Da parafraziram genijalca durexa, neka picka im materina palestinska, smrdljiva.

:-)

Vjerujem da je u pitanju lapsus... :?

Prpa.ba
Been thanked: 12 times

Post by Prpa.ba » 21/01/2007 15:04

krkanko wrote:E jes nasla trenutak da ga zaustavi u pm :x

Tako si mislio i 95' ili si pak tada Boga molio da se konacno rat zavrsi? :-)

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Post by Bobi » 21/01/2007 15:16

21 poginuli amerikanac...sta je to za US...sića...:D.

brdo

Post by brdo » 21/01/2007 17:46

DUREX wrote:Neka ih ubijaju, picka im materina smrdljiva... Unistili su jedan citav narod i unazadili ga za 200 godina, a zemlju im do temelja sravnili svojom kolonijalnom politikom i prljavim igrama. Nije mi zao niti jednog jedinog Amera koji tamo zaglavi, bez obzira sto se radi o regrutima koji sa visokom politikom nemaju nista. Kad je prosle godine poginulo 30 000 Iracana, Amerikanci su to nazvali kolateralnom stetom i nisu se ni okrenuli. E pa kad mogu oni, mogu i ja svaki ovakav slucaj nazvati tako. Ko im jebe mater.

Neko, ko se sa takvom bezobraznom lakocom poigra sa sudbinom jednog citavog naroda (i ne samo njihovom, nego sudbinama mnogih sirom ove jebene planete, a to svih ovih zadnjih 50 godina traje non stop) i ko sa takvom monstrumskom dozom hipokrizije uci citav svijet o "slobodi i demokratiji", i ceri mu se u lice, a iza sebe ostavi samo krv i pustos, takav i ne zasluzije nista drugo nego da ga tamani ko god moze i ko god ima muda za to.
potpuno podrzavam i ja im jebem mater :x :x

erised traeh

Post by erised traeh » 21/01/2007 18:00

brdo wrote:
DUREX wrote:Neka ih ubijaju, picka im materina smrdljiva... Unistili su jedan citav narod i unazadili ga za 200 godina, a zemlju im do temelja sravnili svojom kolonijalnom politikom i prljavim igrama. Nije mi zao niti jednog jedinog Amera koji tamo zaglavi, bez obzira sto se radi o regrutima koji sa visokom politikom nemaju nista. Kad je prosle godine poginulo 30 000 Iracana, Amerikanci su to nazvali kolateralnom stetom i nisu se ni okrenuli. E pa kad mogu oni, mogu i ja svaki ovakav slucaj nazvati tako. Ko im jebe mater.

potpuno podrzavam i ja im jebem mater :x :x

I ja se pridružujem orgijama :lol:

DUREX

Post by DUREX » 21/01/2007 22:29

in33sa wrote:http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/01/21/wirq121.xml

Shias order Palestinians to leave Iraq or 'prepare to die'

Palestinians living in Iraq have been warned that they will be killed by Shia militias unless they leave the country immediately.

Iraqi police say the immigrants, who are mostly Sunni Muslims, are the target of a backlash by hardline Shias, including members of the Mehdi Army led by the Shia preacher Moqtada al-Sadr.

More than 600 Palestinians are believed to have died at the hands of Shia militias since the war began in 2003, including at least 300 from the Baladiat area of Baghdad. Many were tortured with electric drills before they died.

Alo ba, haveru... Sto mi stavljas rijeci, koje nisam napisao, niti pomislio, u usta i moj post okreces kako ti je kurcu cejf??!!

Ako ne razumijes moj post i ako ne razumijes na koga se on odnosi, ne kenjaj, nego citaj vise puta... Ja nisam ni u jednoj jedinoj rijeci bio dvosmislen, niti ima ikakvog prostora da se moj post preokrene naopako. Bio sam jasan i nema potrebe forsirati neku ironiju ili, ne daj Boze, sarkazam, nakon sto procitas moj tekst. Opet kazem, bio sam jasan i jasno naznacio ko, kako i ZASTO. Neko se, izgleda, odmah hvata Mehdi Armije, nesretnih Palestinaca (koji sluze za igru Anglosaxonaca, evo vec citav jedan vijek) i slicnih gluposti, a sustinu zaboravi. Sustinsko pitanje je "STA I KOJI KURAC USA TRAZE I RADE U IRAKU?" i postoji li i jedno jedino moralno opravdanje, gledano sa strane demokratije i slobode u koju se kunu, za svu ovu krv i uzas koji su donjeli toj zemlji nakon sto su je "oslobodili".

Kakvi Palestinci, Sije, Suniti, kakvi kurci, palci... Dobro ti znas o kome ja govorim kad napisem "NEKA IH UBIJAJU" i zasto to govorim.

erised traeh

Post by erised traeh » 21/01/2007 23:32

Sad moraju ostat da izvuku Irak iz govana, kad su ga sami uvalili u govna do grla, al ako vako nastave ih vaditi, Irak će bit septička jama do Sudnjeg dana. Ja podržavam Montgomerijevo riješenje (ja mislim da je njegovo, nisam siguran): podijeli Irak na tri entiteta (nešto ko nas) Šitski, Sunitski i Kurdski, a od bagrada napravit distrikt.

Ni nama ne cvjetaju ruže, al se bar više ne koljemo (odnosno, ne kolju nas)

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 21/01/2007 23:48

Joj vidi ovih pametnjakovica sto se raduju poginulim amerikancima koji probavaju da bar malo reda uvedu medju onim divljacima kojima ni djeca ni dzamije nisu svete iako su svi "muslimani". Ma fuj, trebalo bi ih i ostaviti nek se primitivna gamad poubija izmedju sebe, to je jedini razlog zbog kojeg hocu amerikance van. Sad se vidi kakav je to narod kad ih je jedino Sadam mogao drzati ujedinjene, nesto kao nas Tito. Fuj nekad stvarno mislim da smo mi muslimani prokleti, ne samo da se tucemo protiv neprijatelja nego se uvijek i pobijemo izmedju sebe Irak, Bosna, Palestina.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 21/01/2007 23:56

Stanje se toliko pogorsalo ne zbog koalicionih snaga nego zbog medjumuslimanske borbe za prevlast i dominaciju.
Jedni druge ubijaju, raznose se u autobusima, džamijama, univerzitetima.
Amerikanci su bili dobri kada su Bliski Istok oslobodili od jednog tiranina i opasnog drzavnika po svjetski mir i bezbjednost, a sada ne valjaju...
Ja ne vidim koje je tamo rjesenje sukoba...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/01/2007 10:58

Zadnja opomena za rijecnik!

DUREX

Post by DUREX » 23/01/2007 15:21

"...amerikancima koji probavaju da bar malo reda uvedu medju onim divljacima..."

"Amerikanci su bili dobri kada su Bliski Istok oslobodili od jednog tiranina i opasnog drzavnika po svjetski mir i bezbjednost, a sada ne valjaju..."

Ja ljude fakat ne kontam... ali definitivno...

Ja ne znam dokle moze ici ljudska glupost i neznanje (ili ravnodusnost)... ili je, pak, taj Zeleni karton toliko mocna stvar...

Ovo govorim kao ucesnik prosloga rata, u kojem su nas "divljake" smirivali bjelosvjetski dusebriznici, isto kao sto sada i Iracane "smiruju i uveode red" Amerikanci... Mnogo je paralela, a sustinska je to da su i u jednom i u drugom ratu oni koji "smiruju", upravo i zapoceli (ili kumovali) ratu.

Medjunarodne sile (USA i UN) su kumovale unistavanju ex Yu i Milosevicevom dolasku na vlast, dale mu zeleno svijetlo za sve sto je kasnije uradio, dopustila mu da 4-5 godina mrcvari pola Balkana i sistematski unistava narode, a onda kad su vidjele da nije u stanju da ispuni ono sto je naumio i da ce na kraju jos i da popusi foru, e onda su se kao sjetile da "nas smire", a do tog momenta su likovali i smijali nam se u lice, slali nam razne kurceve lordove i igrali se sa nasim sudbinama.

U Iraku ista stvar, samo drugaciji motivi i drugacije uloge... Nafte, hvala Bogu, k'o drva, pa dok "pokusavaju da malo uvedu reda medju divljake" i da ih "nauce demokratiji"opustosise im zemlju, otese naftu i jebe ih se za to sto se ovi medjusobno ubijaju i jebe ih se sto ce za 5 godina Irak da izgleda kao povrsin mjeseca... Toliko godina su ih drzali pod sankcijama i onako, kako samo oi to znaju, hinjski i podlo smijali dok su u Iraku djeca bez lijekova umirala u bolnicama (zbog embarga, a ne zbog mog dede rahmetli), sad se oni iznenada brinu o Iracanima???????
Mozda onako kao sto su se o nama brinuli...

Ko to ne moze da skonta, a bio je u ratu ovdje i prezivio ga, taj je definitivno glup ili lud.

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 23/01/2007 15:28

DUREX wrote:"...amerikancima koji probavaju da bar malo reda uvedu medju onim divljacima..."

"Amerikanci su bili dobri kada su Bliski Istok oslobodili od jednog tiranina i opasnog drzavnika po svjetski mir i bezbjednost, a sada ne valjaju..."

Ja ljude fakat ne kontam... ali definitivno...

Ja ne znam dokle moze ici ljudska glupost i neznanje (ili ravnodusnost)... ili je, pak, taj Zeleni karton toliko mocna stvar...

Ovo govorim kao ucesnik prosloga rata, u kojem su nas "divljake" smirivali bjelosvjetski dusebriznici, isto kao sto sada i Iracane "smiruju i uveode red" Amerikanci... Mnogo je paralela, a sustinska je to da su i u jednom i u drugom ratu oni koji "smiruju", upravo i zapoceli (ili kumovali) ratu.

Medjunarodne sile (USA i UN) su kumovale unistavanju ex Yu i Milosevicevom dolasku na vlast, dale mu zeleno svijetlo za sve sto je kasnije uradio, dopustila mu da 4-5 godina mrcvari pola Balkana i sistematski unistava narode, a onda kad su vidjele da nije u stanju da ispuni ono sto je naumio i da ce na kraju jos i da popusi foru, e onda su se kao sjetile da "nas smire", a do tog momenta su likovali i smijali nam se u lice, slali nam razne kurceve lordove i igrali se sa nasim sudbinama.

U Iraku ista stvar, samo drugaciji motivi i drugacije uloge... Nafte, hvala Bogu, k'o drva, pa dok "pokusavaju da malo uvedu reda medju divljake" i da ih "nauce demokratiji"opustosise im zemlju, otese naftu i jebe ih se za to sto se ovi medjusobno ubijaju i jebe ih se sto ce za 5 godina Irak da izgleda kao povrsin mjeseca... Toliko godina su ih drzali pod sankcijama i onako, kako samo oi to znaju, hinjski i podlo smijali dok su u Iraku djeca bez lijekova umirala u bolnicama (zbog embarga, a ne zbog mog dede rahmetli), sad se oni iznenada brinu o Iracanima???????
Mozda onako kao sto su se o nama brinuli...

Ko to ne moze da skonta, a bio je u ratu ovdje i prezivio ga, taj je definitivno glup ili lud.

A ti kao ucesnik ovoga naseg rata bi trebao da znas ko je s kim kumovao i kako su se Milosevicevi i Karadzicevi tenkovi kotrljali Bosnom. Nisu isli na drva nego na naftu koje je fala bogu taj isti Sadam imao dovoljno i da je pokloni svom "nesvrstanom" prijatelju Slobodanu. Znas li covjece da Irak nikad nije priznao nezavisinu BiH i da je Sadamu bio drazi chvarak koji ispadne iz Milosevicevih usta nego svi Bosnjaci - "Braca Muslimani". Zato mi nemoj usporedjivati konflikt u Bosni sa konfliktom u Iraku jer nema veze s vezom, kako su to oni isti?

DUREX

Post by DUREX » 23/01/2007 15:48

Alo ba... Ja o jednom, a ti o desetom.

Ja ne govorim o Islamu, niti o muslimanima, niti o Sadamu, niti o Mahdy armiji (NISAM VJERNIK, NITI ME VJERA INTERESUJE), nego o jednom te istom principu prljave medjunarodne politike koja se lomi na sirotinji, a koju u zadnjih 50 godina diktira, bez ikakve dvojbe- AMERIKA. ZNA SE ZASTO SU USA USLE U IRAK... I onaj ko ima IQ kao sobna temperatura moza da poveze stvari, ili, kao sto rekoh-ne moze, jer je Zeleni karton mocan...

Govorim o kolonijalizmu 21. vijeka i o hipokriziji ostatka svijeta, koji pravu prljavstinu, koja mu stoji pred nosom, ne primjecuje jer nece da se zamjera Americi i onom mongoloidu Busu, ali zato zna da upre prstom "divljake koji se kolju medjusobno" i na kojekakve izmisljene teroriste i budalastine.

Pa niko nikada nije dokazo ni gram od one tone papircina zvanih "slucaj oruzja za masovno unistenje" i ne razumijem uopste kako iko ima pravo da sere o necemu sto je od svoje nule, od svog saog pocetka jedna odvratna prevara koja je kostala ovoliko zivota

I mojne mi o proslom ratu, matere ti.

Post Reply