SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#1 SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE

Post by vedderedi »

Spontano okupljanje gradjana -
Protest zbog ubistva Denisa Mrnjavca i ugrozene sigurnosti gradjana Sarajeva!
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#2

Post by klixober »

Denis Mrnjavac nije više sa nama, otišao je pred našim očima ,a da uradili nismo ništa, nismo pokušali spasiti ga... u tramvaju je napadnut i tri monstruma su mu oduzela život, ubili su ga bez jasnog razloga, bez povoda, nisu se poznavali, nikad prije toga nisu ni sreli se , a bio im je potreban samo bilo kakav povod da dokažu svoju muškost... svoju snagu... ili šta već. Učinili su to u sred prepunog tramvaja, hladnokrvno i okrutno.

Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.
Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.
„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.
U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.
Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.
Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Ktedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.

Image
Hahaha
Posts: 67
Joined: 18/09/2004 11:23

#3

Post by Hahaha »

Dolazim. Treba li iskopirati slike i imena ubica?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#4

Post by ladyblue18 »

Hahaha wrote:Dolazim. Treba li iskopirati slike i imena ubica?
Mislim da obuci treba pomoc sad je govorila
obuca wrote:printam. ima li jos neko ko je sutra s nama da printa
v.
Posts: 73
Joined: 20/09/2005 18:48

#5

Post by v. »

Dolazim.

zna li neko okvirno gdje zivi ovaj Nermin?
Cini mi se da sam ga maltretirao po mahali
Blue room
Posts: 66
Joined: 28/11/2007 22:52
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by Blue room »

Dolazim. Ove monstrume treba nositi kroz grad da se bruka nikad ne sapere. Nadam se da ce ih u zatvoru cike "lijepo paziti". A prije svega se nadam da ce uopste biti osudjeni. Prije par godina trojica maloljetnika su silovala dusevno bolesnu djevojcicu u Derventi. Dobili su po nekoliko mjeseci zatvora.
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#7

Post by admin-x »

dobili smo pozive od raznih medija koji bi podrzali ovo okupljanje, prvenstveno radio kameleon koji su nas zamolili da im se neko od pokretaca/organizatora javi...

Radio Kameleon Sarajevo
033 252 325 i 061 812 996
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#8

Post by valterbranisarajevo »

:thumbup:

Predlažem da se ipak o ovom skupu obavijesti MUP, da neko ne bi pravio kakve gluposti, kao što je to bilo pred KŠC.

Čisto radi prevencije...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#9

Post by valterbranisarajevo »

A slike ove trojice svako ko može treba isprintati i lijepiti po čitavom gradu...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#10

Post by karanana »

Acips zove u 12 ispred vjecne vatre, vi u 13 ispred katedrale.....ima li sta da je jedan zajednicki okup ili ce svaki forumcic i organizacijica organizovati svoje okupljanje od po 20 ljudi
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#11

Post by Faust »

valterbranisarajevo wrote::thumbup:

Predlažem da se ipak o ovom skupu obavijesti MUP, da neko ne bi pravio kakve gluposti, kao što je to bilo pred KŠC.

Čisto radi prevencije...
Da, treba im najaviti. Maloprije su zaustavljali saobraćaj gdje je povorka učenika KŠC-a i Bošnjačke gimnazije morala preći ulicu. Možda i sutra zatrebaju.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#12

Post by valterbranisarajevo »

Trebalo bi javno pozvati kantonalnog premijera Silajdžića, članove kantonalne vlade i skupštine, kao i kantonalnog tužioca Šljivara da se pridruže skupu, pred sudom obrate građanima i iznesu im konkretne mjere i rokove za njihovo izvršenje - da se ovo ili neko slično zlo više ne nikada ponovi...
b.boja
Posts: 2225
Joined: 04/06/2007 20:14

#13

Post by b.boja »

doci, nego sta!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#14

Post by valterbranisarajevo »

karanana wrote:Acips zove u 12 ispred vjecne vatre, vi u 13 ispred katedrale.....ima li sta da je jedan zajednicki okup ili ce svaki forumcic i organizacijica organizovati svoje okupljanje od po 20 ljudi
raja stupite u kontakt jedni sa drugima i napravite zajednički protest. Ima još vremena...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#15

Post by klixober »

karanana wrote:Acips zove u 12 ispred vjecne vatre, vi u 13 ispred katedrale.....ima li sta da je jedan zajednicki okup ili ce svaki forumcic i organizacijica organizovati svoje okupljanje od po 20 ljudi
Ako su se vec dogovorili da dodu u 12 ispred vjecne vatre,javi im da dodu do katedrale u 13h.
AANNAA
Posts: 24
Joined: 28/01/2008 00:00

#16

Post by AANNAA »

pa zar nije finalni dogovr u 13.00 ispred katedrale? ja sam vec svima javila, vise od 50 ljudi...
monsisi
Posts: 10
Joined: 18/10/2007 20:51

#17

Post by monsisi »

molim vas da se dogovorite fino, jer mi, iz kiseljaka, njegovi prijatelji bi rado dosli samo da to bude organizirano, da znamo gdje, kada i kako, a ne da nam se kazu dvije razlicite destinacije, molim vas da sto prije javite, mi cemo kopirati primjerke i podijelit po gradu, samo i vi organizujte policajce, jer se iskreno i bojimo...

hvala!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#18

Post by valterbranisarajevo »

Ima na ACIPS web sajtu njihova mail adresa, hoćete li da im ja pošaljem mail da se neko prijavi na ovu temu.

Ili može li neko od forumaša obavijestiti ACIPS-ovce da dođu ovdje..

Ovu priliku ne smijemo propustiti, očigledno je da će na proteste doći puno ljudi, građani su ogorčeni i preplašeni...Ne smije se razvodnjavati..
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#19

Post by karanana »

Evo kaze Ivan Barbaric koji je tamo neki lider da se ovo vremenski poklapa. Prvo ce zapaliti svijece ispred vjecne vatre pa doci do katedrale.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#20

Post by obuca »

sto vise to bolje. printajte i dolazite. ljepite imena i slike ubica
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#21

Post by anakadabra »

karanana wrote:Evo kaze Ivan Barbaric koji je tamo neki lider da se ovo vremenski poklapa. Prvo ce zapaliti svijece ispred vjecne vatre pa doci do katedrale.
Odlično!!!
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#22

Post by rimac »

Radio Stari Grad upravo sad emitira poziv sutra u 13 ispred Katedrale. Drzimo se tog mjesta i vremena.
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#23

Post by EliasVeskot »

Up!
znaci sutra u 13.
da napravimo kako obavijestenje da moguslati dalje?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#24

Post by valterbranisarajevo »

Da li je post koji je postavio komeba zvanični poziv za skup, ili će se raditi još neki drugi..

Potvrdite mi to da ga ja mogu postaviti na forume na kojima sam registrovan...
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#25

Post by Faust »

valterbranisarajevo wrote:Da li je post koji je postavio komeba zvanični poziv za skup, ili će se raditi još neki drugi..

Potvrdite mi to da ga ja mogu postaviti na forume na kojima sam registrovan...
Pa čini se da je to zvanični poziv...
Locked