Submisivna priroda Žena

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1 Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

tema nije o seksulanoj sabmisivnosti, vec , generlano o misljenju msukaraca ( moze i zena) o zenama kao slabim i nizim bicima :)

Zasto muskarci misle da su zene sabimisvnog duha i prirode ?
Last edited by Connaisseur Karlin on 30/12/2017 00:55, edited 3 times in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Bloo »

Znam da nije tema, ali jesi li kucala na mobitelu ili si ljuta? :D Typos woman typos u nazivu!

Samo da Smrle ne dođe i napiše nešto :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#3 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:Znam da nije tema, ali jesi li kucala na mobitelu ili si ljuta? :D Typos woman typos u nazivu!

Samo da Smrle ne dođe i napiše nešto :lol:
Ma necu, eto vas tamo brate pa tarlahajte sa pricama do besvijesti.

A sto se tice zena ja ih volim takve kakve su bez njih se nemoze :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Znam da nije tema, ali jesi li kucala na mobitelu ili si ljuta? :D Typos woman typos u nazivu!

Samo da Smrle ne dođe i napiše nešto :lol:
Ma necu, eto vas tamo brate pa tarlahajte sa pricama do besvijesti.

A sto se tice zena ja ih volim takve kakve su bez njih se nemoze :mrgreen:
hvala Bloo :thumbup:

Smrcak, ti si vjenirk, tebi tvojra rleigija "kaze" da su zine niza bica od muskaraca, a to znaci,da zene ne dozivljavas ravnopravnim bicima :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Znam da nije tema, ali jesi li kucala na mobitelu ili si ljuta? :D Typos woman typos u nazivu!

Samo da Smrle ne dođe i napiše nešto :lol:
Ma necu, eto vas tamo brate pa tarlahajte sa pricama do besvijesti.

A sto se tice zena ja ih volim takve kakve su bez njih se nemoze :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Znala sam!
Nek si ti nama došao. :D
Zapravo ideja je da se razvije diskusija, a ne "tarlahanje". I to je moguće, čak i ako ima više žena na jednom mjestu. :D

Ako pali ovo prizivanje, da probam sa Michael Fassbenderom :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#6 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Kod zena je većinski prisutan pasivni, primateljski i odgajateljski, "zenski" princip, čiji je simbol Zemlja, pa se možda stoga i smatraju submisivnim. Postoje, naravno, i žene kod kojih je dominantan aktivni, "muski" princip (vazi i vice versa), ali su takvi primerci u manjini.

Jin i jang krug dobro simbolizira ovaj prirodni balans psiholoških principa.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#7 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Znam da nije tema, ali jesi li kucala na mobitelu ili si ljuta? :D Typos woman typos u nazivu!

Samo da Smrle ne dođe i napiše nešto :lol:
Ma necu, eto vas tamo brate pa tarlahajte sa pricama do besvijesti.

A sto se tice zena ja ih volim takve kakve su bez njih se nemoze :mrgreen:
hvala Bloo :thumbup:

Smrcak, ti si vjenirk, tebi tvojra rleigija "kaze" da su zine niza bica od muskaraca, a to znaci,da zene ne dozivljavas ravnopravnim bicima :)

U kakvoj ste vi zabludi boze sacuvaj, za nas vjernike su zene poput dijamanata,zato se i pokrivaju, kad si vidjela dijamte od miliona otkrivene pred ocima javnosti...ne nego se cuvaju sakriveni jer su od vrijednosti,tako i zene vjernice.

De mi reci na sta muhe lete prije na otkrivene bombone ili na neotkrivene???
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#8 Re: Sabmisivna prioroda zene

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak, ti si vjenirk, tebi tvojra rleigija "kaze" da su zine niza bica od muskaraca, a to znaci,da zene ne dozivljavas ravnopravnim bicima :)

U kakvoj ste vi zabludi boze sacuvaj, za nas vjernike su zene poput dijamanata,zato se i pokrivaju, kad si vidjela dijamte od miliona otkrivene pred ocima javnosti...ne nego se cuvaju sakriveni jer su od vrijednosti,tako i zene vjernice.

De mi reci na sta muhe lete prije na otkrivene bombone ili na neotkrivene???
ti bi trebao pisati poeziju :lol: tvoje pisanje nema veze sa stvarnosti :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#9 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:Kod zena je većinski prisutan pasivni, primateljski i odgajateljski, "zenski" princip, čiji je simbol Zemlja, pa se možda stoga i smatraju submisivnim. Postoje, naravno, i žene kod kojih je dominantan aktivni, "muski" princip (vazi i vice versa), ali su takvi primerci u manjini.

Jin i jang krug dobro simbolizira ovaj prirodni balans psiholoških principa.
pasivno, primateljsko :-) sto konkretno?

nije tocno tvrditi da su dominatnije zene u manjini, one jednosstavno ne psotoje u povijesti jer su doticni izvori unisteni ili su negdje sakriveni u ladicama proslosti :) :-D

mogu ti reci iz RL, jako puno muskaraca su pasivci , a ako su u vezama ili braku sa aktivnimijim zenama, njihova pasivnost je manje ocigledna :)
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#10 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Kod zena je većinski prisutan pasivni, primateljski i odgajateljski, "zenski" princip, čiji je simbol Zemlja, pa se možda stoga i smatraju submisivnim. Postoje, naravno, i žene kod kojih je dominantan aktivni, "muski" princip (vazi i vice versa), ali su takvi primerci u manjini.

Jin i jang krug dobro simbolizira ovaj prirodni balans psiholoških principa.
pasivno, primateljsko :-) sto konkretno?

nije tocno tvrditi da su dominatnije zene u manjini, one jednosstavno ne psotoje u povijesti jer su doticni izvori unisteni ili su negdje sakriveni u ladicama proslosti :) :-D

mogu ti reci iz RL, jako puno muskaraca su pasivci , a ako su u vezama ili braku sa aktivnimijim zenama, njihova pasivnost je manje ocigledna :)
Pa upravo zato sto su muškarci uspeli sakriti i kontrolisati uticajne zene kroz istoriju, a ne obratno, pokazuje ko je tu pasivan, a ko aktivan. :-D

Pasivno, primateljsko je životni princip kod vecine zena, ja bih kazao oko 80% možda. U rl postoje i pasivni muškarci, kako i sama kazes, i oni u vezama funkcionišu dobro sa dominantnim zenama. U vezama je bitno da postoje oba principa, jin i jang, pa ko god da je nositelj kojeg psihološkog principa.

Nije pasivno nista lose, Zemlja je simbol pasivnosti u odnosu na aktivno Nebo, pa opet imamo ogromnu korist od Zemlje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#11 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Kod zena je većinski prisutan pasivni, primateljski i odgajateljski, "zenski" princip, čiji je simbol Zemlja, pa se možda stoga i smatraju submisivnim. Postoje, naravno, i žene kod kojih je dominantan aktivni, "muski" princip (vazi i vice versa), ali su takvi primerci u manjini.

Jin i jang krug dobro simbolizira ovaj prirodni balans psiholoških principa.
pasivno, primateljsko :-) sto konkretno?

nije tocno tvrditi da su dominatnije zene u manjini, one jednosstavno ne psotoje u povijesti jer su doticni izvori unisteni ili su negdje sakriveni u ladicama proslosti :) :-D

mogu ti reci iz RL, jako puno muskaraca su pasivci , a ako su u vezama ili braku sa aktivnimijim zenama, njihova pasivnost je manje ocigledna :)

Pa upravo zato sto su muškarci uspeli sakriti i kontrolisati uticajne zene kroz istoriju, a ne obratno, pokazuje ko je tu pasivan, a ko aktivan. :-D

Pasivno, primateljsko je životni princip kod vecine zena, ja bih kazao oko 80% možda. U rl postoje i pasivni muškarci, kako i sama kazes, i oni u vezama funkcionišu dobro sa dominantnim zenama. U vezama je bitno da postoje oba principa, jin i jang, pa ko god da je nositelj kojeg psihološkog principa.

Nije pasivno nista lose, Zemlja je simbol pasivnosti u odnosu na aktivno Nebo, pa opet imamo ogromnu korist od Zemlje.

Uspjeli su sakriti u proslosti, ali je nesto sacuvano, a danas takve cinjenice izalze na povrsinu povijesti polozaja zena :-D

pasivnost je negativna Towelie, o cemu ti pricas :-) najbolje opstaju parovi koji su upravo najslicnijih osobina :-D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#12 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Nije negativna, Karlinka, govorim o pasivnosti kao psihološkom principu, ne bukvalnom necinjenju bilo cega.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Bloo »

Ah dosli smo na Frojdov teren
Ako mozemo da se odmaknemo od takvog principa pasivnosti...vagine i falusa, neba i zemlje, primanja odozdo i davanja odozgo...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#14 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:Nije negativna, Karlinka, govorim o pasivnosti kao psihološkom principu, ne bukvalnom necinjenju bilo cega.
pa upravo zato sam otovrila temu :)

hajde malo bolje obrazlozi tu psiholosku pasivnost :) kako je primjetis :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#15 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Nije negativna, Karlinka, govorim o pasivnosti kao psihološkom principu, ne bukvalnom necinjenju bilo cega.
pa upravo zato sam otovrila temu :)

hajde malo bolje obrazlozi tu psiholosku pasivnost :) kako je primjetis :D
Zene, većinski, vise vole da budu vodjene nego da vode. They go with the flow, ali ga retko same kreiraju. Radije ce pristati da muškarci odaberu restoran u koji ce izaci (banalan primer), nego da one donesu tu odluku. Kod upoznavanja uglavnom su muškarci inicijatori, dok je zensko "plen" koji vredi osvojiti. Ovo sve ima i evolutovnu podlogu posto aktivni princip podrazumijeva poduzimanje aktivnosti, rizikovanje..a zene imaju nizu toleranciju prema riziku zbog primarne biološke funkcije očuvanja sebe i potomstva, u odnosu na muškarce.

Da te jos pitam, a odgovor na ovo pitanje ti je indikativan, jesi li ti vise prilazila muškarcima ili su oni vise puta tebi prilazili?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#16 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by arzuhal »

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#17 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Nije negativna, Karlinka, govorim o pasivnosti kao psihološkom principu, ne bukvalnom necinjenju bilo cega.
pa upravo zato sam otovrila temu :)

hajde malo bolje obrazlozi tu psiholosku pasivnost :) kako je primjetis :D
Zene, većinski, vise vole da budu vodjene nego da vode. They go with the flow, ali ga retko same kreiraju. Radije ce pristati da muškarci odaberu restoran u koji ce izaci (banalan primer), nego da one donesu tu odluku. Kod upoznavanja uglavnom su muškarci inicijatori, dok je zensko "plen" koji vredi osvojiti. Ovo sve ima i evolutovnu podlogu posto aktivni princip podrazumijeva poduzimanje aktivnosti, rizikovanje..a zene imaju nizu toleranciju prema riziku zbog primarne biološke funkcije očuvanja sebe i potomstva, u odnosu na muškarce.

Da te jos pitam, a odgovor na ovo pitanje ti je indikativan, jesi li ti vise prilazila muškarcima ili su oni vise puta tebi prilazili?
pa ti nemas isukstva sa zenama, ili ih jendostavno ne poznajes dovoljno a :shock:

postoji DOGOVARANJE izmejdu vdije osobe tokom donosenja odluka :)

evolutivna podloga je puka teorija, lakse malo :D

odgovor na tvoje pitanje oboje :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#18 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Bloo »

Joj arzi :lol:
Slijedece je neka naslovnica heavy metal magazina
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#19 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:Image
vidi nas, puzemo k'o zmije otrovnice :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Bloo »

Towelie
Ako pogledas kod ptica, ko je neugledniji izgledom i ko bira?
:mrgreen:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#21 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Ja bas iz iskustva sa zenama to i pricam. Naravno, plus knjige dobrih psihologa. Razmisli malo zasto svaka žena zeli "jakog muškarca" i sta to onda znači.

P.S. Ostala si mi duzna odgovor na pitanje.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#22 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Bloo wrote:Towelie
Ako pogledas kod ptica, ko je neugledniji izgledom i ko bira?
:mrgreen:
Mi smo sisari, za poređenje koje zelis napraviti, pogledaj simpanze.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#23 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:Ja bas iz iskustva sa zenama to i pricam. Naravno, plus knjige dobrih psihologa. Razmisli malo zasto svaka žena zeli "jakog muškarca" i sta to onda znači.

P.S. Ostala si mi duzna odgovor na pitanje.
nisma ti ostala duzna, pff duzna :-) :lol: odgovrila sam , imam isksutvo iz obje kombinacije :)

ti imas iskustva sa zenama iz jedne sredine, a pitaj muskarc ekoji su izasli sa zenama iz razlicitih sredina :-D

ja volim jake muksarce jer to su sposbni muskraci, kao sto trba svaka zdrava osoba biti sposbna da bude samostalna , zato , ne razummije, sto podrazumijevas pod "jaim muskracem" a da to nema zena ( ne pisemo o penisu, vec o psiholoskim osobinama) :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#24 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Bloo »

Towelie wrote:Ja bas iz iskustva sa zenama to i pricam. Naravno, plus knjige dobrih psihologa. Razmisli malo zasto svaka žena zeli "jakog muškarca" i sta to onda znači.

P.S. Ostala si mi duzna odgovor na pitanje.
Sta znaci jak muskarac?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#25 Re: Sabmisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:
Bloo wrote:Towelie
Ako pogledas kod ptica, ko je neugledniji izgledom i ko bira?
:mrgreen:
Mi smo sisari, za poređenje koje zelis napraviti, pogledaj simpanze.
a kakve veze imaju simpanze sa nama :-) pa nisu ljudi postali od majmuna :)
Post Reply