Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#76 Re: Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Post by foxlife »

Ko zna i ima granicu moze kredit fino doci
Bilo preko soping kartica bilo klasicni kredit
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#77 Re: Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Post by ScoobyDooby »

zrakomlat wrote: 19/07/2021 21:56
ScoobyDooby wrote: 19/07/2021 09:52
Kada kupis kesom znas da je tvoje i kad je novo. Ovako bude tek tvoje kad ga otplatis. Tehnicki je tvoje al nije dok ne odplatis. Besane noci i tako to :izet:
Radije bih vozao krs od milju nego auto na kredit uzeo.
:lol:

Jel ti stvarno misliš da ljudi koji uzmu kredit ne spavaju dok ga ne otplate :D
Znam ljude koji su osjedili dok nisu odplatili kredit. Al to su vecinom koji uzmu kredit van svojih mogucnosti. Tipa ajmo na Zlacu ili neko auto da crkne komsija na kredit pa posle 30 dana trazi od mene 2 joje da kupi djetu pelene i tako to.
Ne kazem da nema ljudi koji pametno uzimaju na kredit al realnost je da je dosta ljudi finansijski nepismeno.
Edit, stara mi je radila citav zivot u banKi, naslusao sam se prica milion. Prijatelji su ti dok ne stavis svoj potpis na papir posle toga ko koga zajebe. Al bukvalno.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#78 Re: Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Post by seoBIH »

Frizider, klima, pumpa...bila cijena za keš ista i za plaćanje karticom. Platim karticom, keš ostavim sa strane ako bude potreban za nešto drugo. Nikada ne kupujem bez pokrića, barem onoliko koliko je potrebno dok ne prodam ono što je plaćeno na rate.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#79 Re: Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Post by el_bake007 »

Kreditom se kupuju jedino stvari kojim ce porasti vrijednost tokom vlasnistva ili ce zaraditi dovoljno da u roku otplate zarada/konacna vrijednost nadjaca cijenu kredita (glavnica+kamata+misc troskovi) ili u drugom scenariju a to je da je kamatna stopa toliko niska da je isplativije ulagati gotovinu na drugim mjestima jer je dobit od ulaganja veca od troska kredita, a sto se tice uzimanja na rate, porazavajuce je kod nas sto se stvari ispod 1000KM kupuju na rate , registracija mi je jedino OK placati je na rate jer nema kamate a i nekako se uklapa u potrebni trosak vlasnistva automobila.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#80 Re: Stvari na rate/kredit kupiti/uzeti.

Post by Truba »

Pokusao sam stvar od 50 kupiti na rate
Sorc majicu i 3 kese da nabijem 50
I zenska provuce...skide 50 kesa

Jednokratno :lol:
Tegoba
Post Reply