Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post Reply
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#51 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

metrotimes wrote:ajde leba ti, ne prdi vise. kamo srece pa da ulica zdenka markulja nosi tvoje ime.
Nebi to sebi dozvolio ni pod koju cijenu. I ako okolnosti nadivanja odnosno preimovanja dijela Dobrisnjske u njegovo imea je vise iz politickih i ekonomskih razloga (pojedinaca) nego bilo sta drugo - to svi tako vide - rodjeni brat tog mladica, kojeg sam poznavo, nije bio inciator toga te isto nema misljene. Ako je istina da je on prvi bio koji je pogino onda to znaci da na Stupu II niko nije poginu od 5.10.1992

A istina je i zna se koj je mazno 80.000DM ili KM da uspje izboriti izmjenu imena ulice odnosno jednog dijela Dobrinjske. Pa znas li da je zbog tog se citav red brojeva morao mjenjati u Dobrinji, jer od jednom nisi vise od broja 40 do cca. 70 nisi vise imao.

Jos malo pa ce se pocetri pricati da su i jedna i druga strana skupa pecali ribe u dobrinji i mijenjali slicije Europskog prvenstva '92 i Svjetskog '94.

Nama je krajem '92 (pocetkom novembra) dosao telefax poruka preko stranaca, da nam je jedna od kuca devastirana. Otkucana poruka 12.10.1992 godine na Supu II - potpisao tada Stefko Bilic-Markulj.

Kasnje i opis od cega i kako. VRS tenk sa ulice Dobrinja pucao u kuce jer su iza kuca bile rovovi snaga Armije BiH. Ali nebitno ja mislim da je laz ali eto, mozda i nije, najbolje znaju oni koji su dole bili i borili se. No, ispada takod a je neka zona jedne i druge strane se dijelila po sred Dobrinjske ulice a ne da je rijeka Dobrinja bila ko eto neka "granica".

Ali se pokusaje nesto zataskati sta i zasto pojma nemam. Jer cinjenica je da je preko Stupa i Stupa II se moglo izaci van Sarajeva izgleda kad se je hjtjeo uz dogovor, ono po prinicpu koliko para toliko muzike. E da li je to tako da je poslje pada Otesa neko napravio ko neki dogovor ono ko pucamo ali kad je poslovno partnestvo u pitanju onda se suradjuje izmedju tih glavnih riba - pojma nema. Ali ocigledno tu su pojednine ribe se oparile i sa jedne i druga pa cak i trece strane u samom pocetku ko nigdje u SA.
Del_Boy_Trotter
Posts: 64
Joined: 24/12/2012 19:09

#52 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Del_Boy_Trotter »

Treb'o si ti majstore ostati i braniti svoju kuću pa bi imao uvid u situaciju a ne sad nakon 20 godina tražiti ko ti je devastirao i opljačkao kuću.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#53 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by TheMule »

Nema tu nikakvih zavjera i gluposti. Ljudi su morali "krasti" da prehrane djecu i sebe. Sto granata nije unistala, neko je uzo. Price o trgovini i slicno su ono tipicno nase, ne vjeruj u te gluposti.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

jebote zivot, frajer na 50 metara od linije fronta i cudi se kako mu je kuca devastirana.
otprilike vidim sta si zoominovo mada ne znam zasto su relevantne pozicije tipa "kuca nekog srbina", "bila samoposluga" i nekih drugih licnih imena vlasnika kuca. de malo zoom outuj ovu google mapu s gornjeg posta.
kad zoom outujes stavi i markiraj te stvari tipa casnih sestara, te zizine kuce i drugih bitnijih tacaka u ratu. i liniju razdvajanja ako znas, mada sumnjam ako nisi bio tu.
evo na primjer ova mapa dole, jasno se vidi glavna cesta lijevo, onda kompleks interex/merkur desno sa onim rasadnikom preko puta, onda na dnu je kasindolska, na vrhu petlja i tibra.... pa oznaci gdje su bile linije i bitne tacke ili napredovanja necija za vrijeme rata. oni su nesto zauzeli od nas koliko znam, nismo mi od njih. ko ovdje negdje rece da su oni dosli do danasnje tibre i gazproma. pa to je fakticki petlja, ne mogu vjerovat da su toliko usli, nisam znao ni da su i presli rijeku.
intesuju me linije i prema kasindolskoj a i prema nedjaricima i stupskom brdu.. dje ovdje neko vidi brdo majke ti.
Image
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#55 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by hrle1976 »

Zviz wrote:Image

Tu gde ocrta liniju Bilic-Markulji, na desnoj strani bila suma, a preko Dobrinje ulica danas Adolfa, a prije Nike se zvala. Mi smo imali kucu predposljedna bila do vode. Ta suma je sluzila kao nocni pa cak i tajni koridor za dobro placene koji su bjezali iz Sarajeva. Suradnja bila izmedju Zorana Popovica i Ismeta sa H se prezivo. O tim suradnjama i svercu zna svaki vrabac u kraju. Na toj liniji je bilo vise trgovine nego rata. A ko nije im'o para je trck'o preko piste i puzo kroz tunel.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#56 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by hrle1976 »

karanana wrote:jebote zivot, frajer na 50 metara od linije fronta i cudi se kako mu je kuca devastirana.
otprilike vidim sta si zoominovo mada ne znam zasto su relevantne pozicije tipa "kuca nekog srbina", "bila samoposluga" i nekih drugih licnih imena vlasnika kuca. de malo zoom outuj ovu google mapu s gornjeg posta.
kad zoom outujes stavi i markiraj te stvari tipa casnih sestara, te zizine kuce i drugih bitnijih tacaka u ratu. i liniju razdvajanja ako znas, mada sumnjam ako nisi bio tu.
evo na primjer ova mapa dole, jasno se vidi glavna cesta lijevo, onda kompleks interex/merkur desno sa onim rasadnikom preko puta, onda na dnu je kasindolska, na vrhu petlja i tibra.... pa oznaci gdje su bile linije i bitne tacke ili napredovanja necija za vrijeme rata. oni su nesto zauzeli od nas koliko znam, nismo mi od njih. ko ovdje negdje rece da su oni dosli do danasnje tibre i gazproma. pa to je fakticki petlja, ne mogu vjerovat da su toliko usli, nisam znao ni da su i presli rijeku.
intesuju me linije i prema kasindolskoj a i prema nedjaricima i stupskom brdu.. dje ovdje neko vidi brdo majke ti.
Image
Pokraj Tibri je ulica Laticka a iza tih kuca prelazis glavnu cestu i taj trokut sto imas ispred sebe je Stupsko brdo. Zasto Brdo to pitaj Hrvate. Cete nisu nikada dosli do Laticke ulice, jer da su palo bi Sarajevo. Linija je bila Dobrinja rijeka. Polozaji ceta su bili kod ulice Nikole Kolumbica Sake a nasih uz Dobrinjsku cestu. Bilica-Markulja dvoriste [imas u slici sa bojama] i sumica pokraj je bila neutralna zona. Tu nije imao niko nista da trazi ako nije bilo dogovora o svercu. Rovovi nasih su bili iza kuca koje su opisane kao Karaga, Markulj i Meho. A drugi red rovova je bio kod samosatana casnih sestara. Udaljenost od rovova ceta i nasih je varirala od 150 do 300 metara duz citave Dobrinje. Ja sam cuo pricu kako su cete presli na Dobrinjsku sa BOV ali da je ubrzo isti unisten. O teknku sam isto cuo pricu i nekom Rinku. Navodno ukro tenk od ceta u danas zvanoj Kasindolskih zrtava ulici.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#57 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

aha. dakle na ovom rejonu od glavne ceste pa na desno do merkura, rijeka dobrinja je manje vise bila linija s tim da su oni bili na ovoj strani dobrinje u predjelu danasnjeg interexa.
i meni je bilo cudno da je neko rekoa da su bili dosli do danasnjeg gazproma. puno je to otvorenog ravnog prostora
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#58 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by PM72 »

Navodno ukro tenk od ceta u danas zvanoj Kasindolskih zrtava ulici.
Nisam znao da je i Dejvid Koperfild bio dole na liniji.Ukr'o četama tenk da to još nisu skontali a i za našu stranu je to nepoznanica. što ti je magija...
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#59 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

a zviz se zali sto su mu krali po kucama, a lola otiso na cetnicku stranu i tenk ukro.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#60 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by hrle1976 »

PM72 wrote:
Navodno ukro tenk od ceta u danas zvanoj Kasindolskih zrtava ulici.
Nisam znao da je i Dejvid Koperfild bio dole na liniji.Ukr'o četama tenk da to još nisu skontali a i za našu stranu je to nepoznanica. što ti je magija...
Mit i legenda o tom tenku. Cito sam pricu pa cak i na nekom blogu sam jedne prilike prociti o nekom tenku.

Ne ovdje ga je kupio :D

"M A R K U LJ I i NJIHOV LJILJAN
Eto , tu odmah iza Nidžine kuce , nalazi se kuća i imanje obitelji Drage Markulja . Svi ti Markulji su bili u prošlom ratu na pravoj strani , tačnije na strani armije BH ! Jedan od Markulja je , u grupi heroja Latićke ulice i okolnih ulica , predvodio obranu , čak i tenkom koga je sam kupio – ne samo ovog dijela fronta , nego i važnog dijela puta prema Aerodromu i opkoljenom Sarajevu . Mladić se zvao RINKO MARKULJ , i nosilac je ZLATNOG LJILJANA . Bio je to borac bez mane i staha . Ništa manji orden ne zaslužuje i cijela porodica Markulj , zatim svi borci ovog dijela Stupa , kao i svi stanovnici ulice Latićke !" Blog pise neki Ante Granic.

https://kojekosrp.wordpress.com/2012/12 ... cke-ulice/
Last edited by hrle1976 on 25/02/2015 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#61 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by hrle1976 »

karanana wrote:aha. dakle na ovom rejonu od glavne ceste pa na desno do merkura, rijeka dobrinja je manje vise bila linija s tim da su oni bili na ovoj strani dobrinje u predjelu danasnjeg interexa.
i meni je bilo cudno da je neko rekoa da su bili dosli do danasnjeg gazproma. puno je to otvorenog ravnog prostora
Tu gdje danas imas interex, tus i merkur je nekad prije rata bila gola ledina te pokoji stub. Bio neki plan jos za vrijeme tite da se tu napravi neka robna kuca ali nista nebi od tog projekta. Inace su tu ponekad u prolazu romi znali razapeti sator... na dojnjoj strani Dobrinje ako gledas iz pravca petlje su bili oni, a sa ove strane nasi. Rijeka je ko bila neka granica a linije su bile iza kuca i sa jedne i druge strane. Steta sto nema nekih fotogradija iz doba rata, ili danas a i prije rata da se to ljepse docara.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#62 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by PM72 »

Čuj kupio tenk. :lol:

E svašta se ovdje može pročitati.Ljudi su kupovali puške,municiju,pištolje...pa i zolje ali tenk???? Hajd' neka smo rastumačili da je laž kako ga je ukr'o četnicima.Značio,kupio ga.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by SmokingMan »

@Zviz,pa mi smo komšije izgleda.... :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#64 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

Imao sam vise komsija sad da nagadjam koji bi mogao biti... Haj daj neku zagonetku :D
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#65 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by shalla »

karanana wrote:Image
Eno mi kuće i bašte sviju mi :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#66 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

ja sa imanja od ovih tokara markulja jagode kupujem. ako su to i dalje ti isti vlasnici.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#67 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

hrle1976 wrote:
PM72 wrote:
Navodno ukro tenk od ceta u danas zvanoj Kasindolskih zrtava ulici.
Nisam znao da je i Dejvid Koperfild bio dole na liniji.Ukr'o četama tenk da to još nisu skontali a i za našu stranu je to nepoznanica. što ti je magija...
Mit i legenda o tom tenku. Cito sam pricu pa cak i na nekom blogu sam jedne prilike prociti o nekom tenku.

Ne ovdje ga je kupio :D

"M A R K U LJ I i NJIHOV LJILJAN
Eto , tu odmah iza Nidžine kuce , nalazi se kuća i imanje obitelji Drage Markulja . Svi ti Markulji su bili u prošlom ratu na pravoj strani , tačnije na strani armije BH ! Jedan od Markulja je , u grupi heroja Latićke ulice i okolnih ulica , predvodio obranu , čak i tenkom koga je sam kupio – ne samo ovog dijela fronta , nego i važnog dijela puta prema Aerodromu i opkoljenom Sarajevu . Mladić se zvao RINKO MARKULJ , i nosilac je ZLATNOG LJILJANA . Bio je to borac bez mane i staha . Ništa manji orden ne zaslužuje i cijela porodica Markulj , zatim svi borci ovog dijela Stupa , kao i svi stanovnici ulice Latićke !" Blog pise neki Ante Granic.

https://kojekosrp.wordpress.com/2012/12 ... cke-ulice/

Reko vam ja da tu ima prica se o tenku, ja kupio ili ukro. Ali posto tako nesto kostalo za vrijeme rata?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#68 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by hrle1976 »

PM72 wrote:Čuj kupio tenk. :lol:

E svašta se ovdje može pročitati.Ljudi su kupovali puške,municiju,pištolje...pa i zolje ali tenk???? Hajd' neka smo rastumačili da je laž kako ga je ukr'o četnicima.Značio,kupio ga.

Taj Rinko je enigma rata. :lol:
Last edited by hrle1976 on 25/02/2015 16:05, edited 1 time in total.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#69 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

karanana wrote:ja sa imanja od ovih tokara markulja jagode kupujem. ako su to i dalje ti isti vlasnici.
Pa to je ko jedna kuca a pokraj nje ima prazno dvoriste a preko puta ruzna kuca zapusteno dvoriste i jos jedna velika napustena kuca - izresetana. A na samom cosku kad ides do tokara je jedna zuta kuca. Od tih tokara je brat pogino pod cijim iimenom je ulica. Cuj zar i jagode prodaju pa gdje nece imaju bastu duzine piste. Pa zasto Davor ima dvi kuce na moru.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#70 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

moze se i na earthu vidjeti da su posadjene. u kuci iznad livade markulja je servis auspuha a na vrhu te ulicice kad se ulazi sa stupske ulice je i dalje jedna devastiran kuca.
mislim da su vlasnici negdje u skandinaviji, mozda norveskoj. cige prije koristile kucu ali nema sada nikog.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#71 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

karanana wrote:moze se i na earthu vidjeti da su posadjene. u kuci iznad livade markulja je servis auspuha a na vrhu te ulicice kad se ulazi sa stupske ulice je i dalje jedna devastiran kuca.
mislim da su vlasnici negdje u skandinaviji, mozda norveskoj. cige prije koristile kucu ali nema sada nikog.
Ako dolazis iz pravca tamvajske stanice i dobrinjske ulice raspalis dok ne naletis ma cestu na desnu ruku tu na samom cosku je jedna zuta kuca pribijena uz put, pa ide zapusteno dvoriste pa tokar Davor Markulj. Za auspuh radnju nesto nisam zapazio, mislis da je i to od Davora od kojeg kupujes jagode? Sumljam da se bas toliko razumije u auspuhe. Ali ja sam cuo da je linija bila odnosno rov bih vojske iza njegove kuce i tako duz citave te line ondnosno kucaa.

Gore na cosku sa stupa i sad ulice zdenka markulja pojma nemam ko bi mogao biti ili cija kuca.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#72 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by karanana »

za auspuhe se ulazi sa stupske. kad sa dobrinjske skrenes na stupsku desno onda prva desno. mislim da auspuhe drzi neko drugi ali znam da je to imanje pored ovih markulja koji imaju znatno vecu povrsinu i siju jagode.
ali nije toliko bitno. sad mi je jasnije gdje su linije bile. ja sam konto da su oni jos dublje usli na "nasu" obalu rijeke.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#73 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by PM72 »

Zviz,

Meš'čini,ti imaš neki privatni problem sa tom porodicom Markulj.U svakom postu ih pomeneš.Ja sam ti već naveo,nemoj vjerovati svakoj pisanoj budalaštini.Pogotovo oko ratnih dešavanja,sve uzimaj sa rezervom.To da je neko ukrao ili kupio tenk je laž svoje vrste.Uključi malo mozak i logiku,vidim da je posjeduješ.Čim su rat proveo u dijaspori-imaš vijuga.Za razliku od nas koji naprđujemo po ovom sajtu.Ulice u gradu dobijane su i zaslugom ali i protekcijom.Dokaz za to ti je ulica Azize Šaćirbegović čija je jedina zasluga ta što je žena Mladog Muslimana i što je dotični bio optužen sa Alijom.I rodila lopova Muhameda koji je stigao biti i ministar i ambasador BiH.Znam još dva imena ulica koja su "prošla" radi činjenice da im je babo ili sestra bili u kojekavim štabovima a strefio ih metak slučajno,daleko od linije.Ni Zlatni ljiljan (kojeg neizmjerno poštujem) nije mjerilo srčanosti ni hrabrosti.Dobio ga je i Meho Runda,taksista koji je imao pekaru a bio je na liniji koliko i ti.Omer Stambolić je nosilac policijske značke a opalio je metak možda na svadbi.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#74 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by Zviz »

PM72 wrote:Zviz,

Meš'čini,ti imaš neki privatni problem sa tom porodicom Markulj.U svakom postu ih pomeneš.Ja sam ti već naveo,nemoj vjerovati svakoj pisanoj budalaštini.Pogotovo oko ratnih dešavanja,sve uzimaj sa rezervom.To da je neko ukrao ili kupio tenk je laž svoje vrste.Uključi malo mozak i logiku,vidim da je posjeduješ.Čim su rat proveo u dijaspori-imaš vijuga.Za razliku od nas koji naprđujemo po ovom sajtu.Ulice u gradu dobijane su i zaslugom ali i protekcijom.Dokaz za to ti je ulica Azize Šaćirbegović čija je jedina zasluga ta što je žena Mladog Muslimana i što je dotični bio optužen sa Alijom.I rodila lopova Muhameda koji je stigao biti i ministar i ambasador BiH.Znam još dva imena ulica koja su "prošla" radi činjenice da im je babo ili sestra bili u kojekavim štabovima a strefio ih metak slučajno,daleko od linije.Ni Zlatni ljiljan (kojeg neizmjerno poštujem) nije mjerilo srčanosti ni hrabrosti.Dobio ga je i Meho Runda,taksista koji je imao pekaru a bio je na liniji koliko i ti.Omer Stambolić je nosilac policijske značke a opalio je metak možda na svadbi.

Nije tako vezano za Markulje, vecinu i ne poznajem, ali poznajem Zdenka Markulja, njegovog brata Davora pa i oca Ljubu, bili su pravi ljudi odlicni primjeri, kao i Martinovici. I zaomi je Zdenka sto poginu kao djete, 18 godina mu bila ako se ne varam, ali nije jedini koji je tu poginu. Kenan je pogino kad je ljuljnula granata na onom rosirenju gdje je nagla okuka u ulici Dobrinjska. Mislim da je bilo pred dvoristem Preljevica. Pa poginu Rifet taksista. Izginulo je tu pododta ljudi. Prica se da je prva zrtva pala 5.10.1992 i da je to bio Zdenko, pokosijo ga mitraljez sa tenka. Donjeo ga jedan Zoran na rukama do kuce gdje je danas tokarska radnja njegovog brata. Tako prica Adnan jedan lik u 50 godinama sa Dobrinjske gore gdje je prije 4-5 godina onaj postanar u kuci Slobodana koji zivi u njemackoj, usmrtio troje Srba. Sta mene ide naneku stvar jeste, da je po svim pricama UDBAS i znana faca afere iz 1986god. "ilidzanci" Stefko bilic-Markulj a od te godine se samo poceo pisati Bilic kad je zasjeo u mjesnoj zajednici kao glavni. Uzeo 80.000DM u svoj dzep bore i se za pravu da dio Stupske i dio Dobrinjske preimenuje umjesto da je to ucinio od srca ili sta vec, ne nego za 80.000dm. BAr je mogao ako nista podici spomenik ostalima za te pare nego nista a bio tu ko neki glavni be njegovog potpisa nisi mogao ni supu posaviti igao uvijek na taj fol Udba.

To sto je nama neko opljacko kuce, najmanji problem, halal bilo. Vojska kidala drvo letve daske da se grimu nek su, i trebalo im je. Nosio neko zamrzivace teske 50kg na ledjima nije, nego je na nesto utovaro, kome je prodavao za vrojeme rata kasnje je to sve, ali neka halal bilo. Neko napisa, mozda ti, o pomoci za izgradnju devastiranih kuca, jarane moji nisu dobili ni koliko je 1 gram cementa. Nema veze halal i to bilo ko je god uzeo sebi. Bilo i proslo, ali ako poslje 20 od kako je rat presto se i dalje ljudi sluze lazima da dokazu nesto - nema smisla. I sam vidis kupio se tenk, ma daj to ni u Holivudu nebi mogli smisliti taj scenario. Zelio bi da sanznam sto vise o prvoj liniji na Stupu II i kec. Sto se Markulja tice nemam ista protiv, imam protiv Stefka, lopov bio i osto. Ko je krao hala bilo - ne zamjerim.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#75 Re: Stup II / Stup I - ratna 1992 do 1996

Post by PM72 »

Da ti kažem nešto vezano za to "udbaš".Biti udbaš ili pripadnik Službe državne bezbjednosti nije mogao biti svako.Morao si biti školovan,dobro pametan,namazan i imati besprijekoran CV.To besprijekoran podrazumjeva da ti niko od roditelja,nana i deda ni bio domaći izdajnik,pripadnik ili saradnik fašističkih formacija.

Problem nastaje kod doušnika te službe.To su sitni ili krupni kriminalci koji su za pare ili usluge odrađivali prljave poslove za službu.Svaka firma je imala doušnika koji je prijavljivao službi stvari interesantne za službu.To su bili jadovi a ne inspektori SDB.To u svakoj normalnoj zemlji u svijetu postoji sem kod nas.Mi ionako nismo normalna zemlja.Mi nemamo takvu službu.
Post Reply