ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
TIPKARIPKA
Posts: 55
Joined: 25/04/2011 21:36

#1 ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by TIPKARIPKA »

Nakon što se pojavio na youtube.com sa novim obradama a i sa postavljanjem starijih svojih pjesama, Branimir Johnny Štulić je opet otišao. Sada je taj kanal obrisan, a pjesama koje nažalost (koliko sam mogao primjetiti) niko nije skinuo i postavljao na svojim kanalima više NEMA. Naravno da ce sada biti opet polemike zbog cega je to urađeno, ali to mene a vjerujem i vas u ovom trenutku najmanje zanima, dok sa druge strane - ljubitelji lika i djela Štulića, ovim potezom su sigurno razočarani.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5349
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#2 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Slo Burner »

ma koga jebe vise, da ti kazem otvoreno
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by karanana »

ja reko preselio
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Velkoski »

ronim suze
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by dezurni_ucenik »

Vidi stvarno ga nema vise.Nema vise ni ona 3 spota od Azre (Usne vrele visnje,voljela me nije.., uzas je ... ).Sve pobrisao.Samo coveri stoje.
Rudi33
Posts: 134
Joined: 12/11/2013 12:59
Location: veliko trgovišće

#6 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Rudi33 »

Tom čovjeku se nešto gadno okrenulo u tikvanji.
:skoljka:
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#7 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by madFlava »

A gdje je to on bio?

Na youtubeu? waoooo

koga boli briga vise. Lik je zombi.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#8 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by It_is_a_Leclerc »

Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#9 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Pismonosa »

It_is_a_Leclerc wrote:Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
Malo preoštro i prilično netačno opisan Džonijev radni vijek. Nađe se tu i kvalitetne muzike i kvalitetne poezije i poruka i ideja i svašta nešto. Prebogat je njegov opus da bi gi ti ili ja opisali i ocjenili tako kratko u jednoj ili dvije rečenice.

Ono što mu se može zamjeriti je ta njegova arogancija i poređenje sebe sa Bogom. I ponekad malo iritantan taj neki njegov nihilistički stil. A ovo kvalifikacije tipa hašišarski, pseudo, osrednji su totalni promašaj.
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#10 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by moke_31 »

It_is_a_Leclerc wrote:Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
E nek si hin reko Leclerc...veliki poznavaoče djela i lika Štulića...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#11 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by It_is_a_Leclerc »

Ja imam pravo na svoje mišljenje o dotičnom koje je takvo kakvo je, isto kao što vi imate pravo da od Štulića pravite Lorku. :) Deal with it.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by JThomas »

svega na ovom svijetu, ne samo štulića.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#13 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Pismonosa »

It_is_a_Leclerc wrote:Ja imam pravo na svoje mišljenje o dotičnom koje je takvo kakvo je, isto kao što vi imate pravo da od Štulića pravite Lorku. :) Deal with it.
Nema potreba sad za karikiranjem, niti ima potrebe od Štulića praviti Lorku. Ko što nema potrebe ni sve što je uradio za svog života nazvati hašišrskim sranjem. I jedno i drugo su podjednako daleko od istine.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#14 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by ultima_palabra »

Nikakva šteta... nekakve mlake i neinspirativne obrade sevdah standarda.

Objektivno je Džoni uvijek bio malo "pomjeren", i to mu je donijelo originalnost i slavu dok je bio "jugoslovenski Dylan". Sa ratom i raspadom Juge, otišao je u helać... sad da se pojavi ovdje, pokuša održati koncert vidjelo bi se da se radi o najblaže rečeno neuračunljivom čovjeku
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#15 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Altsa »

Stulic je obicna budaletina koja je izgubila pojam o vremenu u kojem zivi i koji sve sto radi , radi na svoju stetu...jednom rijecju ko ga hebe
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#16 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Pismonosa »

Meni sigurno neće nedostajati.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Edin H. »

ultima_palabra wrote:Nikakva šteta... nekakve mlake i neinspirativne obrade sevdah standarda.

Objektivno je Džoni uvijek bio malo "pomjeren", i to mu je donijelo originalnost i slavu dok je bio "jugoslovenski Dylan". Sa ratom i raspadom Juge, otišao je u helać... sad da se pojavi ovdje, pokuša održati koncert vidjelo bi se da se radi o najblaže rečeno neuračunljivom čovjeku
Ja bih volio vala otici na njegov koncert, pa neka samo brljavi dva sata ako hoce.
Najbolji koncerti kojima sam ikada prisustvovao.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#18 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by kingofsnake »

It_is_a_Leclerc wrote:Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
Dečko ne provaljuj se ;) Štulić je puno više od Balkana, A šta da radim itd... To što si ti poslušao jedan best of, i nisi ni to skonto, je samo tvoj problem. Drži se Dine Merlina.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#19 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Pismonosa »

Edin H. wrote:
ultima_palabra wrote:Nikakva šteta... nekakve mlake i neinspirativne obrade sevdah standarda.

Objektivno je Džoni uvijek bio malo "pomjeren", i to mu je donijelo originalnost i slavu dok je bio "jugoslovenski Dylan". Sa ratom i raspadom Juge, otišao je u helać... sad da se pojavi ovdje, pokuša održati koncert vidjelo bi se da se radi o najblaže rečeno neuračunljivom čovjeku
Ja bih volio vala otici na njegov koncert, pa neka samo brljavi dva sata ako hoce.
Najbolji koncerti kojima sam ikada prisustvovao.
Kad sam vidio naziv teme prođoše mi kroz glavu stvari kao što su Ako znaš bilo što, Naizgled lijepa, Gospodar samoće.. I onda kad skontaš da čovjek ima tone takvih kvalitetnih pjesama. Ne ide da ga pljujem, barem ne s te strane, autorske.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by uglavnomja »

stulic je legenda, udaren i caknut, cudak, kao svaki prvai umjetnik, a ne kao brega, merlin ... biznismeni sa nesto talenta za muziku.

azra je neprevazidjena u svom zanru.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#21 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by Hodidid »

Covjek zivi u nekom svom mikro svijetu. Ocito da je bio zeljan paznje. Dobio je paznju i sad zeli da se govori o njegovom ponovnom odlasku. Ono da se nagadja, i naglaba i mistificira nanovo. Zasto je dosao pa otisao. Pokazao je u biti da je covjek od krvi i mesa. Zeljan publiciteta.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#22 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by kingofsnake »

Hodidid wrote:Covjek zivi u nekom svom mikro svijetu. Ocito da je bio zeljan paznje. Dobio je paznju i sad zeli da se govori o njegovom ponovnom odlasku. Ono da se nagadja, i naglaba i mistificira nanovo. Zasto je dosao pa otisao. Pokazao je u biti da je covjek od krvi i mesa. Zeljan publiciteta.
Nije on bio željan pažnje, nego ga je svaka šuša ovde htjela intervjuista, svi su ga pozivali da dođe svirat. Godinama se tome opirao, i na kraju popustio. On samo želi da živi u holandiji, puši travu, igra fudbal i vozi taksi.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#23 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by dale cooper »

It_is_a_Leclerc wrote:Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
Nisam neki zagriženi fan Azre, iako mislim da imaju zaista odličnih radova.

Ali ove optužbe da on od sebe pravi nekog Boga je poprilično sranje. To se može
pripisati njegovoj fan bazi koja u njemu vidi i od njega očekuje stvari koje možda i nisu tu.
Štulić je jednostavno tip kojeg boli kurac za bilo šta, takav je bio prije rata, takav je i sada.
Slijedi neki svoj, samo njemu znan put.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#24 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by DaffyDuck »

Tanka je linija izmedju genijalnosti i ludila, a neki ljudi setaju pomalo s obje strane :-)
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#25 Re: ŠTULIĆ OPET OTIŠAO!

Post by TheWatcher »

It_is_a_Leclerc wrote:Pseudointelektualac i osrednji muzičar koji kao takav ima odličnu "prođu" kod dijela omladine koji misli da u njegovim pjesama, osim hašišarskih mantri, ima išta ozbiljno i vrijedno pomena.
I još izigrava nekog Dalaj Lamu koji se, zbog specifičnosti situacije, ne može pojaviti među svojim sljedbenicima...

Cirkus, pa to ti je.
nemoj vise ziv bio :lol: :lol:
Post Reply