Studiranje van BiH.........

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#1 Studiranje van BiH.........

Post by graue_maus »

kcerka od brata hoce da studira u njemackoj .......ima li ko iskustva , gdje da pocnem sa pitanjem i trazim infos ........
bila je tema ovdje na forumu , nemogu je sad naci ....
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2 Re: Studiranje van BiH.........

Post by Zviz »

Od prvog dana ili vec studira u BiH pa zeli da nastavi vani?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#3 Re: Studiranje van BiH.........

Post by graue_maus »

prva godina masinstva u bih , ali joj se ne svidja .......
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#4 Re: Studiranje van BiH.........

Post by dnaxy »

mora da dokaze da je primljena na fakultet u bosni. ovdje mozes da vidis koji fakulteti iz bosne su priznati http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/i ... ionen.html
onda mora da dokaze da zna njemacki. najmanje c1 ili 800 sati. onda mora jos da pravi DSH test..ako njega prodje onda moze da studira tu,naravno ako dobije mjesto na fakultetu.. to bi trebalo bit to
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#5 Re: Studiranje van BiH.........

Post by dnaxy »

zaboravio sam i da treba novac da dokaze da moze da studira tu..to se uplati prije pocetka semestra..ako me sjecanje dobro sluzi
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#6 Re: Studiranje van BiH.........

Post by graue_maus »

dnaxy wrote:mora da dokaze da je primljena na fakultet u bosni. ovdje mozes da vidis koji fakulteti iz bosne su priznati http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/i ... ionen.html
onda mora da dokaze da zna njemacki. najmanje c1 ili 800 sati. onda mora jos da pravi DSH test..ako njega prodje onda moze da studira tu,naravno ako dobije mjesto na fakultetu.. to bi trebalo bit to
:thumbup: pocetak.....
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#7 Re: Studiranje van BiH.........

Post by Zviz »

dnaxy wrote:mora da dokaze da je primljena na fakultet u bosni. ovdje mozes da vidis koji fakulteti iz bosne su priznati http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/i ... ionen.html
onda mora da dokaze da zna njemacki. najmanje c1 ili 800 sati. onda mora jos da pravi DSH test..ako njega prodje onda moze da studira tu,naravno ako dobije mjesto na fakultetu.. to bi trebalo bit to

Moze engleski studij, mislim linija gdje predavanje je na engleskom. I moze kao dokaz da ima dovoljno za zivot rodbina, kao sponzor.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#8 Re: Studiranje van BiH.........

Post by graue_maus »

Zviz wrote:
Moze engleski studij, mislim linija gdje predavanje je na engleskom. I moze kao dokaz da ima dovoljno za zivot rodbina, kao sponzor.
uh nego ko ce drugi , nego ovi dijasporci .........
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#9 Re: Studiranje van BiH.........

Post by dnaxy »

Zviz wrote:
dnaxy wrote:mora da dokaze da je primljena na fakultet u bosni. ovdje mozes da vidis koji fakulteti iz bosne su priznati http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/i ... ionen.html
onda mora da dokaze da zna njemacki. najmanje c1 ili 800 sati. onda mora jos da pravi DSH test..ako njega prodje onda moze da studira tu,naravno ako dobije mjesto na fakultetu.. to bi trebalo bit to

Moze engleski studij, mislim linija gdje predavanje je na engleskom. I moze kao dokaz da ima dovoljno za zivot rodbina, kao sponzor.
to ne nude svi fakulteti a mislim da je bolje na njemackom studirat..tu ces kasnije i radit.. veliki plus..engleski jos nije toliko rasprostranjen u njemackoj kao u nekim drugim zemljama.

najbolji je bio moj kolega..zove tip iz engleske i trazi nekog od nas na engleskom..a on tutkun ce njemu na pravom bavarskom dialektu: heloo, just a little bit.. izgubio se ko hanka u kupusu :) :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#10 Re: Studiranje van BiH.........

Post by hrle1976 »

graue_maus wrote:
Zviz wrote:
Moze engleski studij, mislim linija gdje predavanje je na engleskom. I moze kao dokaz da ima dovoljno za zivot rodbina, kao sponzor.
uh nego ko ce drugi , nego ovi dijasporci .........
Pa sta je covjek lose napisao. Imas studije na engleskom ako vec nisi u stanju komunicirati odnosno pratiti nastavu na njemackom jeziku.

Cuj dijasporci, koja je to vulgarnost. Pa zar se jos dijele ljudi na "oni dole" i "dijasporci" :-) Sta je reci, zavist, netrpeljivost po pitanju modnog ukusa?

Vi u Bosni i Hercegovini bi bili najsretniji kad bi sve nase prihode samo vama slali, a mi tkz. dijaspora, bili bi najsretniji kad bi vi platili nas dolazak u posjetu. :skoljka:
Post Reply