Studiranje arhitekture vanredno ?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#26 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by seoBIH »

Cuj ti njega, za tri mjeseca. Pa ne mozes statiku savladati za tri mjeseca :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#27 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Boemica »

seoBIH wrote:Cuj ti njega, za tri mjeseca. Pa ne mozes statiku savladati za tri mjeseca :D

Haj statika i nekako, al' elastostatika :twisted:
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#28 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by John Cleese »

liaar wrote:Ma pusti trolla ba
:thumbup:

Samo ignorisat - za drugo nije :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#29 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by breuer »

niko od začetnika moderne arhitekture nije studirao arhitekturu, niti su studirali išta, niko, ni Mies ni Sullivan, Corbusier...ima lista svih, pozamašna...

al su zato prostrudirali Arhitekturu...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#30 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Hadzi Lojo »

Pa eto ako smatras sebe genijem onda se prihvati projektovanja i napravi neso kvalitetno.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#31 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by breuer »

Hadzi Lojo wrote:Pa eto ako smatras sebe genijem onda se prihvati projektovanja i napravi neso kvalitetno.
nisam ja bitan, al znam ih par po Sarajvu što jesu, istina enterijeri su u pitanju i dizajn namještaja...ali toliko kvaliteta i estetike nisam vidio kod "profesionalaca"
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#32 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by CotSuljakovic »

Arhitektura je kurs, pa godinama se u razvijenim zemljama vodi polemika da li da se ukine zvanje inzinjera "inzinjerima" arhitekture. Kakva bolan ne bio statika na arhitekturi, to samo nosi ime statika. To vidjelo statike koja se uci na tehnickim fakultetima nije. Ubacen predmet da ih ne zovu crtacima.
Pogledajte prosjecne plate po zanimanjima recimo u Njemackoj i sve ce vam biti jasno.
Najpoznatiji arhitekta u BiH je Bakir Izetbegovic, dovoljno receno :run:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#33 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by breuer »

slažem se, termin inžinjer arhitekture je pogrdan istovremeno i za arhitekte i inžinjere

Arhitektura bi trebala biti nezavisna oblast i da ne pripada ni umjetničkoj ni tehničkoj grupaciji nauka, kao što je vijekovima uostalom i bila.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#34 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Boemica »

breuer wrote:slažem se, termin inžinjer arhitekture je pogrdan istovremeno i za arhitekte i inžinjere

Arhitektura bi trebala biti nezavisna oblast i da ne pripada ni umjetničkoj ni tehničkoj grupaciji nauka, kao što je vijekovima uostalom i bila.
Dobro, pretjerano je reći da je "pogrdan" termin.

Ali imati 22 predmeta na prvoj godini, ne bih nikako nazvala kursem.
Ja sam ih imala 10 pa sam se jedva izborila.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#35 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by breuer »

upravo jer ih imaš toliko ni jedan ne savladaš kako treba
User avatar
coyotdevil
Posts: 79
Joined: 21/12/2009 15:22

#36 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by coyotdevil »

P.Starck wrote:Voliš 3d pa bi da modeliraš sa diplomom?! Izvini ali ono wtf.
Najblaze receno :lol:

Postavljacu teme je moj prijedlog:

https://teamcad.rs/index.php/srb/

Pa ako nisi ozenjen,nemas neki kamen svezan oko noge,proguglas poslove na netu i proberes destinaciju.

Moze li se znati u kojim programima radis i mozemo li vidjeti neke od radova?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#37 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Boemica »

breuer wrote:upravo jer ih imaš toliko ni jedan ne savladaš kako treba

To stvarno ne bih znala, ja nekad mislim da bi možda bilo bolje kada bi i kod nas malo razložili te predmete :)


Ja samo znam da se i moje kolege i profesori zezaju da arhitekti nisu inžinjeri :run:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#38 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by zijancer »

Boemica wrote:Ja samo znam da se i moje kolege i profesori zezaju da arhitekti nisu inžinjeri :run:
ccc, a profe na arhitekturi su se zezale 'kome je teško, neka pređe tamo' - pa rukom kroz prozor na medicinu
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#39 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by John Cleese »

zijancer wrote:
Boemica wrote:Ja samo znam da se i moje kolege i profesori zezaju da arhitekti nisu inžinjeri :run:
ccc, a profe na arhitekturi su se zezale 'kome je teško, neka pređe tamo' - pa rukom kroz prozor na medicinu
Na tim tehnickim fakultetima, sta rade - zezaju se... :| :D :lol:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#40 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Hadzi Lojo »

breuer wrote:
Hadzi Lojo wrote:Pa eto ako smatras sebe genijem onda se prihvati projektovanja i napravi neso kvalitetno.
nisam ja bitan, al znam ih par po Sarajvu što jesu, istina enterijeri su u pitanju i dizajn namještaja...ali toliko kvaliteta i estetike nisam vidio kod "profesionalaca"
Interijeri su sasvim druga prica, dobar stolar takodje zna napraviti cuda da mu mnogi arhitekti mogu pozavidjeti ali projekat napraviti za neku zgradu je sasvim druga prica i to jos da zadovoljava sve propise i norme.
User avatar
P.Starck
Posts: 1151
Joined: 14/07/2010 22:46

#41 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by P.Starck »

CotSuljakovic wrote:Cuj betonski proracun, to nesto oko mjesalice ili? Arhitektura i staticki proracun skupa idu kao kurva i postenje.
Napisati arhitektura i staticki proracun u istoj recenici :-)
Na Sulju su roditelji ponosni jer je izgleda bakalar građevine, inžinjer pardon a ide i na magistarski. A gdje ide statički proračun Suljo de nam objasni? Suljo je glavni u krugu porodice zna u Toweru izvući neoptimiziranu i predimenzioniranu statiku a nezamjenjiv je u komšiliku kad treba mastan beton izvući iz mješalice. Inžinjer jbg. i još nikog nije ispravio kad ga nazovu arhitektom. Jede Suljo. Hajd sad bježi i izbjegavaj ove teme sa arhitekturom u naslovu. :)
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#42 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by CotSuljakovic »

P.Starck wrote:
CotSuljakovic wrote:Cuj betonski proracun, to nesto oko mjesalice ili? Arhitektura i staticki proracun skupa idu kao kurva i postenje.
Napisati arhitektura i staticki proracun u istoj recenici :-)
Na Sulju su roditelji ponosni jer je izgleda bakalar građevine, inžinjer pardon a ide i na magistarski. A gdje ide statički proračun Suljo de nam objasni? Suljo je glavni u krugu porodice zna u Toweru izvući neoptimiziranu i predimenzioniranu statiku a nezamjenjiv je u komšiliku kad treba mastan beton izvući iz mješalice. Inžinjer jbg. i još nikog nije ispravio kad ga nazovu arhitektom. Jede Suljo. Hajd sad bježi i izbjegavaj ove teme sa arhitekturom u naslovu. :)
:-) Ti si decko, kako ono kazu, fulao cijeli fudbal. Uz to si izgleda teski kompleksas. Nemoj me vise citirati, ziv bio i nadam se da ces se izlijeciti od kompleksa. Ziv i zdrav bio. Hvala
User avatar
P.Starck
Posts: 1151
Joined: 14/07/2010 22:46

#43 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by P.Starck »

CotSuljakovic wrote:Cuj betonski proracun, to nesto oko mjesalice ili? Arhitektura i staticki proracun skupa idu kao kurva i postenje.
Napisati arhitektura i staticki proracun u istoj recenici :-)
CotSuljakovic wrote: :-) Ti si decko, kako ono kazu, fulao cijeli fudbal. Uz to si izgleda teski kompleksas. Nemoj me vise citirati, ziv bio i nadam se da ces se izlijeciti od kompleksa. Ziv i zdrav bio. Hvala
da šta sam :mrgreen:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#44 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Hadzi Lojo »

Ovaj ti je ko oni priuceni majstori po Dalmaciji, mjesali beton i bili pomocni radnici po gradilistu a predstavljaju se ko vrhunski majstori.
Tako i bi i on uz 3d kurs da bude arhitekta.

Ko kad bi cistacica iz bolnice htjela da bude medicinska sestra.
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#45 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by CotSuljakovic »

Nije moja krivica sto su stvari takve kakve jesu. Sad sto se ne mozete nositi s tim, ne mogu vam pomoci.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#46 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Hadzi Lojo »

CotSuljakovic wrote:Nije moja krivica sto su stvari takve kakve jesu. Sad sto se ne mozete nositi s tim, ne mogu vam pomoci.
Da li si vec poceo sta projektovati, daj zalijepi koju osnovu ili perspektivu ?
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#47 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by John Cleese »

Hadzi Lojo wrote:Da li si vec poceo sta projektovati, daj zalijepi koju osnovu ili perspektivu ?
:|

https://i.pinimg.com/originals/d2/e8/7e ... 933715.jpg

:D :lol: :run:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#48 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by breuer »

ovo je mogao nacrtati samo loš student arhitekture :D

odnosno, Gaudi je bio osrednji student...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#49 Re: Studiranje arhitekture vanredno ?

Post by Hadzi Lojo »

Kao sto danas ima kiceraja tako je i prije bilo.

Ukusi su razliciti.
Post Reply