studentska viza za usa

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
kaostvorena
Posts: 68
Joined: 12/07/2009 01:09
Location: tamo

#1 studentska viza za usa

Post by kaostvorena »

Zanima me zna li ovdje neko koliko se ceka studentska viza? Na stranici ambasade pise nakon 24h da se dobije odgovor,
al nekako mi to zvuci brzo...
Ima li neko iskustvo sa vadjenjem studentske vize za usa?
I kako ide to sa onim pinom sto dobijes? jel trebas dugo cekati za interview?

hvala unaprijed :)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2 Re: studentska viza za usa

Post by jefferson »

kaostvorena wrote:Zanima me zna li ovdje neko koliko se ceka studentska viza? Na stranici ambasade pise nakon 24h da se dobije odgovor,
al nekako mi to zvuci brzo...
Ima li neko iskustvo sa vadjenjem studentske vize za usa?
I kako ide to sa onim pinom sto dobijes? jel trebas dugo cekati za interview?

hvala unaprijed :)
Odgovor dobijes ODMAH!!!
Vizu preuzmes sljedeci dan, iako je prije bilo istog dana popodne!
naravno, ako imas sve papire.
For all additional information's slobodno pitaj :D
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#3 Re: studentska viza za usa

Post by miki27A »

jefferson wrote:
kaostvorena wrote:Zanima me zna li ovdje neko koliko se ceka studentska viza? Na stranici ambasade pise nakon 24h da se dobije odgovor,
al nekako mi to zvuci brzo...
Ima li neko iskustvo sa vadjenjem studentske vize za usa?
I kako ide to sa onim pinom sto dobijes? jel trebas dugo cekati za interview?

hvala unaprijed :)
Odgovor dobijes ODMAH!!!
Vizu preuzmes sljedeci dan, iako je prije bilo istog dana popodne!
naravno, ako imas sve papire.
For all additional information's slobodno pitaj :D

Potpisujem, mada mislim da sam ja dobila odmah vizu: razgovor je ujutro bio, a poslijepodne dodjes po pasos.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4 Re: studentska viza za usa

Post by jefferson »

miki27A wrote:
jefferson wrote:
kaostvorena wrote:Zanima me zna li ovdje neko koliko se ceka studentska viza? Na stranici ambasade pise nakon 24h da se dobije odgovor,
al nekako mi to zvuci brzo...
Ima li neko iskustvo sa vadjenjem studentske vize za usa?
I kako ide to sa onim pinom sto dobijes? jel trebas dugo cekati za interview?

hvala unaprijed :)
Odgovor dobijes ODMAH!!!
Vizu preuzmes sljedeci dan, iako je prije bilo istog dana popodne!
naravno, ako imas sve papire.
For all additional information's slobodno pitaj :D

Potpisujem, mada mislim da sam ja dobila odmah vizu: razgovor je ujutro bio, a poslijepodne dodjes po pasos.
hmm, i ja sam svoju prvu 2001 godine. Medjutim, zadnjih par puta sam morao dolaziti dan poslije, iako me vise nista ni ne pitaju nego samo uzmu papire i to je to, malo procaskamo i caos...
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#5 Re: studentska viza za usa

Post by melb26sa »

Ja mislim da je miki27A svoju dobila u julu/avgustu 2008 - gdje si sestro :D . Mozda se sta i promijenilo od tada ali znam da je ambasada veoma brza za izdavanje viza ako ispunjavas uslove. Odmah kazu dobivas li vizu ili ne.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6 Re: studentska viza za usa

Post by jefferson »

melb26sa wrote:Ja mislim da je miki27A svoju dobila u julu/avgustu 2008 - gdje si sestro :D . Mozda se sta i promijenilo od tada ali znam da je ambasada veoma brza za izdavanje viza ako ispunjavas uslove. Odmah kazu dobivas li vizu ili ne.
Ma amerikanci su gospoda. Ja sam vadio skoro sve evropske vize i mogu samo reci da su najobicniji seljaci naspram amerikanaca! Moji roitelji su dolazili vamo, buraz nekoliko puta, i uvijek sve zavrse za par minuta, sutra odu po vizu i cao djaci.
Milank
Posts: 1
Joined: 20/06/2013 13:14

#7 Re: studentska viza za usa

Post by Milank »

Pozdrav! Treba da podnesem zahtjev za studentsku vizu u USA! Radi se o kursu, tj usavrsavanju engleskog jezika koji traje oko godinu dana, nakon sto zavrsim svu proceduru oko upisa i dobijem taj tu potvrdu iz USA, i podnesem zahtjev u ambasadu, interesuje me koji su jos papiri dodatni pozeljni da se ponesu za razgovor, i ako se radi o studentskoj vizi, da li treba neki dokaz o predhodnom skolovanju, i nekretnone i sl? Hvala!
granita
Posts: 207
Joined: 31/08/2012 21:30

#8 Re: studentska viza za usa

Post by granita »

Milank wrote:Pozdrav! Treba da podnesem zahtjev za studentsku vizu u USA! Radi se o kursu, tj usavrsavanju engleskog jezika koji traje oko godinu dana, nakon sto zavrsim svu proceduru oko upisa i dobijem taj tu potvrdu iz USA, i podnesem zahtjev u ambasadu, interesuje me koji su jos papiri dodatni pozeljni da se ponesu za razgovor, i ako se radi o studentskoj vizi, da li treba neki dokaz o predhodnom skolovanju, i nekretnone i sl? Hvala!
Treba ti formular I-20 koji ce ti poslati ta organizacija. Tu je specificirano ko ce snositi troskove smjestaja, hrane, karte, boravka i sl. Ako ces ti snositi bilo koji od ovih troskova trebas za to imati izvode iz banke ili tvoji roditelji ili ko vec placa za bilo sta. Ako ti Ameri sve pokrivaju, onda ne beri brigu. Sigurno ti nece skoditi da poneses predhodne diplome i sl., jer im se zna zalomiti da pitaju zasto ides, zasto mislis da moras usavrsiti engleski, kakva je to organizacija i tako. Ako ovdje ostavljas roditelje, izvadi kucnu listu u opstini, donesi papir da ti roditelji imaju nekretnine i posao, sve to pomogne. Sretno!
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#9 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

pozdrav Ako mi neko moze odgovoriti da li je potreban Sistematski pregled za Studentsku vizu Ucenje Engleskog Jezika
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#10 Re: studentska viza za usa

Post by Men_of_Numenor »

Amberh234 wrote:pozdrav Ako mi neko moze odgovoriti da li je potreban Sistematski pregled za Studentsku vizu Ucenje Engleskog Jezika
Koliko imaš godina?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#11 Re: studentska viza za usa

Post by vjesticanametli »

Eh fina tema....ako moze info....ako osoba ima zavrsenu srednju skolu i zeli studirati u usa sta 1 radi....jel trazi fax pa 1 s njima sve odrad......imamo rodbinu u dalasu i arlingtonu....garancije i pare nisu problem.....recimo da zeli poceti proces u sarajevu...eng ko maternji....hvala unaprijed
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#12 Re: studentska viza za usa

Post by miki27A »

vjesticanametli wrote:Eh fina tema....ako moze info....ako osoba ima zavrsenu srednju skolu i zeli studirati u usa sta 1 radi....jel trazi fax pa 1 s njima sve odrad......imamo rodbinu u dalasu i arlingtonu....garancije i pare nisu problem.....recimo da zeli poceti proces u sarajevu...eng ko maternji....hvala unaprijed
Javi se American Councils (na Vrbanji su negdje) pa ce ti oni sve objasniti sta i kako: https://www.americancouncils.org/locati ... erzegovina

Uglavnom kostat ce puno para (bez stipendije). Sretno.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: studentska viza za usa

Post by vjesticanametli »

Hvala najljepsa :thumbup: od tebe sam se i nadala odg. :-D
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#14 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

Men_of_Numenor wrote:
Amberh234 wrote:pozdrav Ako mi neko moze odgovoriti da li je potreban Sistematski pregled za Studentsku vizu Ucenje Engleskog Jezika
Koliko imaš godina
Last edited by Amberh234 on 15/11/2018 13:02, edited 1 time in total.
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#15 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

Pozdrav imam 19 godina i da li treba sa toliko godina obaviti sistematski pregled hvala lijep pozdrav i da li je ko isao u skorije vrijeme za Anmeriku Sta sada traze od dokumenata jel ko isao u skorije vrijeme u Ambasadu ? liijep pozdrav
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#16 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

Men_of_Numenor wrote:
Amberh234 wrote:pozdrav Ako mi neko moze odgovoriti da li je potreban Sistematski pregled za Studentsku vizu Ucenje Engleskog Jezika
Koliko imaš godina?
19 godina imam jel potreban sistematski pregled ?
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#17 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

Ljudi treba mi pomoc i odgovor Imam 19 godina treba da predam za studentsku vizu za Ameriku Kurs Engleskog jezika jel potreban sistematski meni da li moram raditi sistematski s toliko godina lijep pozdrav !
Amberh234
Posts: 13
Joined: 05/11/2018 18:39

#18 Re: studentska viza za usa

Post by Amberh234 »

Men_of_Numenor wrote:
Amberh234 wrote:pozdrav Ako mi neko moze odgovoriti da li je potreban Sistematski pregled za Studentsku vizu Ucenje Engleskog Jezika
Koliko imaš godina?
19 godina ? jel potrebno radit sistematski ?
Post Reply