Stripovi

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#651 Re: Stripovi

Post by Truba »

ništa elektronska
samo papir

i pirati ako treba
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#652 Re: Stripovi

Post by julisiz es grant »

User avatar
Point.
Posts: 27558
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#653 Re: Stripovi

Post by Point. »

Čita li iko stripove sunce vam vaše... Gledam sad VČ izdao 13 različitih naslovnica za Nasilje u Darkvudu, mlate ljudi lovu naivnim kolekcionarima.

Lično, čekam isporuku 10 Mister No stripova stare dobre LMS serije. :)
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#654 Re: Stripovi

Post by turbofolk »

Point. wrote:Čita li iko stripove sunce vam vaše... Gledam sad VČ izdao 13 različitih naslovnica za Nasilje u Darkvudu, mlate ljudi lovu naivnim kolekcionarima.

Lično, čekam isporuku 10 Mister No stripova stare dobre LMS serije. :)
Samo Ludensova kiosk izdanja TEXA - redovni i maxi i naravno Zagora - redovni, extra i klasik. Nemam više gdje sa policama.
Osim ovoga imam popriličnu kolekciju kvalitetnog skena u PDF i JPG-u Mister No-a: prvih 30-tak brojeva libellusovog kolekcionarskog izdanja, takođe i dosta brojeva libellusovog TEXA. Imam Mister No-a kompletnu afričku odiseju u LMS (takođe u skenu) i jednu od meni najdražih epizoda: Leteći Tigrovi.
V.Č. Z.S. i LMS ne nabavljam.

P.S. koliko sam upratio ti si u Italiji. Nabavljaš li originalna izdanja Bonellijevih junaka.
User avatar
Point.
Posts: 27558
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#655 Re: Stripovi

Post by Point. »

turbofolk wrote:
Point. wrote:Čita li iko stripove sunce vam vaše... Gledam sad VČ izdao 13 različitih naslovnica za Nasilje u Darkvudu, mlate ljudi lovu naivnim kolekcionarima.

Lično, čekam isporuku 10 Mister No stripova stare dobre LMS serije. :)
Samo Ludensova kiosk izdanja TEXA - redovni i maxi i naravno Zagora - redovni, extra i klasik. Nemam više gdje sa policama.
Osim ovoga imam popriličnu kolekciju kvalitetnog skena u PDF i JPG-u Mister No-a: prvih 30-tak brojeva libellusovog kolekcionarskog izdanja, takođe i dosta brojeva libellusovog TEXA. Imam Mister No-a kompletnu afričku odiseju u LMS (takođe u skenu) i jednu od meni najdražih epizoda: Leteći Tigrovi.
V.Č. Z.S. i LMS ne nabavljam.

P.S. koliko sam upratio ti si u Italiji. Nabavljaš li originalna izdanja Bonellijevih junaka.
Nisam kolega u Italiji, u Skandinaviji živim. Imam komplet na skenu Texa, Mister Noa, Zagora i Marti Misterije. Imam i priličan broj kupljenih stripova, sve od Slobodne Dalmacije, Libelusa, VČ, Ludensa. Pokupujem kad odem na odmor. Naručujem preko neta. Prahnulo mi sad imati primjerake LMS Mister Noa pa tražim, nađe se na fb raje što prodaje.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#656 Re: Stripovi

Post by turbofolk »

Point. wrote: Nisam kolega u Italiji, u Skandinaviji živim. Imam komplet na skenu Texa, Mister Noa, Zagora i Marti Misterije. Imam i priličan broj kupljenih stripova, sve od Slobodne Dalmacije, Libelusa, VČ, Ludensa. Pokupujem kad odem na odmor. Naručujem preko neta. Prahnulo mi sad imati primjerake LMS Mister Noa pa tražim, nađe se na fb raje što prodaje.
:thumbup: :thumbup:

Bitno da su Bonellijevi, a ne Marvelovi junaci :D
User avatar
Point.
Posts: 27558
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#657 Re: Stripovi

Post by Point. »

turbofolk wrote:
Point. wrote: Nisam kolega u Italiji, u Skandinaviji živim. Imam komplet na skenu Texa, Mister Noa, Zagora i Marti Misterije. Imam i priličan broj kupljenih stripova, sve od Slobodne Dalmacije, Libelusa, VČ, Ludensa. Pokupujem kad odem na odmor. Naručujem preko neta. Prahnulo mi sad imati primjerake LMS Mister Noa pa tražim, nađe se na fb raje što prodaje.
:thumbup: :thumbup:

Bitno da su Bonellijevi, a ne Marvelovi junaci :D
Marvela ne bih ni mašicama za drva dirnuo. Bonelli je pet stepenica iznad. :thumbup:
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#658 Re: Stripovi

Post by BISTRIK100 »

KNJIGE 3 (Stripovi: Dilan Dog, Marti Misterija, Maxmagnus, Evoksi, Johnny Logan, ...)
Kod:
https://mega.nz/#F!o0BkWD4b!zuYOPN5zU_bQw4OTEm9U4Q
KNJIGE 4 (Stripovi: Alan Ford)
Kod:
https://mega.nz/#F!IQkRyZ4a!Q73MzJIw16wnUPcukXIe-w
KNJIGE 5 (Serijali - Pisani romani: Dok Holidej, Vajat Erp, Vestern bestseler, ...)
Kod:
https://mega.nz/#F!1wRRxYSI!QqGGz1_40lUyfZcHqqwlGw

KNJIGE 3 (Stripovi: Dilan Dog, Marti Misterija, Maxmagnus, Evoksi, Johnny Logan, ...)
Kod:
https://mega.nz/F!o0BkWD4b!zuYOPN5zU_bQw4OTEm9U4Q
KNJIGE 4 (Stripovi: Alan Ford)
Kod:
https://mega.nz/F!IQkRyZ4a!Q73MzJIw16wnUPcukXIe-w
KNJIGE 5 (Serijali - Pisani romani: Dok Holidej, Vajat Erp, Vestern bestseler, ...)
Kod:
https://mega.nz/#F!1wRRxYSI!QqGGz1_40lUyfZcHqqwlGw

https://mega.nz/fm/H75HxYrJ
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#660 Re: Stripovi

Post by baglama »

Fala ti do neba moj bistrik

Ali ti to ne mozes da razumijes onaj osjecaj da ga razlistas preko prstiju,
Skoro ko kad sa 13 godina stavis ruku u gace prvoj trebi.
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#661 Re: Stripovi

Post by Haris033 »

Čitanje stripova u cbr formatu (ComicFlow) na iPad-u 12.9" - :thumbup:

Btw, imaju li se gdje skinuti stripovi (Fibra izdanje) Živi mrtvaci - Omnibus vol. 1, 2 i 3? :-D
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#662 Re: Stripovi

Post by r_faruk »

pozdrav ljudi, da li bi neko prodao desetak Zagora?
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#663 Re: Stripovi

Post by Zox »

Juan Gimenez, crtac kojeg vjerovatno poznaje svako ko je ikad otvorio ovu temu, je umro od corona virusa. Imao je 76 godina.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#664 Re: Stripovi

Post by zilog »

R.I.P. Gimenez

Sjeca li se ko Najamnika?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#665 Re: Stripovi

Post by Qler »

Ima li Zagora, Blek Stena, Alan Forda i to za kindle?
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#666 Re: Stripovi

Post by Zox »

zilog wrote: 03/04/2020 11:16 R.I.P. Gimenez

Sjeca li se ko Najamnika?
Ja da, s tim da je to crtao Segrelles.
User avatar
Filter
Posts: 7964
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#667 Re: Stripovi

Post by Filter »

zilog wrote: 03/04/2020 11:16
Sjeca li se ko Najamnika?
odlican najamnik, poceo ga citati u stripoteci.
kasnije po forumima sakupio 17 epizoda
User avatar
Point.
Posts: 27558
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#668 Re: Stripovi

Post by Point. »

Čitaju li se i dalje stripovi u ova tegobna vremena?
User avatar
Nowicki
Posts: 266
Joined: 07/05/2020 15:20

#669 Re: Stripovi

Post by Nowicki »

Point. wrote: 31/10/2020 13:44 Čitaju li se i dalje stripovi u ova tegobna vremena?
Čitaju itekako, samo više u CBR formatu, bar ja.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#670 Re: Stripovi

Post by stubrijez »

Filter wrote: 03/04/2020 14:14
zilog wrote: 03/04/2020 11:16
Sjeca li se ko Najamnika?
odlican najamnik, poceo ga citati u stripoteci.
kasnije po forumima sakupio 17 epizoda
Imam dosta Stripoteka i Strip Artova iz tog perioda sredina osamdesetih - prvi vlasnik. Sergelles "Najamnik" je isao na cetiri straznje kolor strane. Ova dva magazina su krem de la kreme tog vremena, vrhinski autori i naravno Lucky Luke i Asterix one odvojene edicije stripoteke a imam negdje i tornjevi Boa Morija od Hermana to je bilo zara i Sarajevo tango imam tvrdi uvez. Spunk isto je jak bio a ovo ostalo slijedi Alan Ford, potom Dilan Dog i Martin Misterija oni mogu proc a ovo dole Blek, Zagor i ostala low end talijanska produkcija to mi je bio sund nije mi se svidjao ni scenarijem ni crtezom... Bilo je kasnije Comixer, Komicon ili kako vec, dobri ali kratkog daha kad je vec opao interes za to stivo... Od stranih mi je Heavy Metal vrh.
User avatar
Filter
Posts: 7964
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#671 Re: Stripovi

Post by Filter »

stubrijez wrote: 29/12/2020 12:33
Imam dosta Stripoteka i Strip Artova iz tog perioda sredina osamdesetih - prvi vlasnik. Sergelles "Najamnik" je isao na cetiri straznje kolor strane. Ova dva magazina su krem de la kreme tog vremena, vrhinski autori i naravno Lucky Luke i Asterix one odvojene edicije stripoteke a imam negdje i tornjevi Boa Morija od Hermana to je bilo zara i Sarajevo tango imam tvrdi uvez. Spunk isto je jak bio a ovo ostalo slijedi Alan Ford, potom Dilan Dog i Martin Misterija oni mogu proc a ovo dole Blek, Zagor i ostala low end talijanska produkcija to mi je bio sund nije mi se svidjao ni scenarijem ni crtezom... Bilo je kasnije Comixer, Komicon ili kako vec, dobri ali kratkog daha kad je vec opao interes za to stivo... Od stranih mi je Heavy Metal vrh.
eh stripoteka, sta sam losih ocjena zbog nje fasovao :mrgreen:
elem, komsija sakupljao stripoteke, imao zbirku od 3xx nekog broja do haman 1000.
kad smo stari i ja to skontali, tad je nastala otimacina i utvrdjivanje redosljeda citanja :lol:
mjeseci su potroseni dok se to sve procitalo, tezak rad

davno je to bilo jbte, ima preko 30 godina :roll:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#672 Re: Stripovi

Post by stubrijez »

...preko 30. Taj najamnik je isao ne znam tacno sredina 80ih, pred rat je pao kvalitet i dosta su ponavljali stare serijale cak je i 90ih bilo stripoteke ali tad vise nisam kupovao. Cesto se pitam gdje je taj Ervin Rustemagic sto je pokreno sarajevski Strip Art dobro je kotiro u tim krugovima i sa Bilalom i Hermanom na ti.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#673 Re: Stripovi

Post by Mali_Vuk »

Preporuka za Magični Vjetar. Autor stripa je Đanfranko Manfredi. On je također radio na scenariju za Dylan Doga.

Riječ je o vestern stripu sa primjesama magije i nadnaravnog. Ima zanimljive likove i dijaloge. Makar je meni tada izgledalo da su zanimljivi :D

Može se izguglati na internetu, da ne ostavljam ovdje linkove :bih:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#674 Re: Stripovi

Post by pici »

https://www.megablog.rs/vilenjaci-elfes ... asy-strip/

Image

Ovo su mali citati sa sajta Wikipedia a poslužiće mi kao uvod u predstavljanje francuskog heroic fantasy stripa pod tim nazivom: Vilenjaci (Elfes). Serijal je zamišljen kao petodelni one shot strip i izdat je početkom 2013 godine. Zašto One Shot? Zato što je za svaki od 5 albuma angažovano 5 različitih crtača i 5 različitih scenarista a ideja vodilja za svaki od 5 albuma je da se opišu avanture 5 rasa Vilenjaka koji žive u jednom svetu.


:thumbup: odlican strip, 25 brojeva trenutno izaslo na engleskoj verziji svi a sa prevodom nekih 17 brojeva... fantazijski svijet pun prevrata, izdaja, tragedija itd za sladokusce Tolkinovog zanra, obavezno .
User avatar
Filter
Posts: 7964
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#675 Re: Stripovi

Post by Filter »

stubrijez wrote: 29/12/2020 13:52 ...preko 30. Taj najamnik je isao ne znam tacno sredina 80ih, pred rat je pao kvalitet i dosta su ponavljali stare serijale cak je i 90ih bilo stripoteke ali tad vise nisam kupovao. Cesto se pitam gdje je taj Ervin Rustemagic sto je pokreno sarajevski Strip Art dobro je kotiro u tim krugovima i sa Bilalom i Hermanom na ti.
sad naletih na interesantan tekst, https://slobodnadalmacija.hr/kultura/os ... fSPyzIgczg
Post Reply