Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#26 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by славянин »

Bodkin wrote:
славянин wrote:@Bodkin

Odlicno :thumbup: rade svaki dan samo uz najavu za termin.Hvala mnogo.
Lik koji je bude tamo je top profesionalan. Mislim da je bio u specijalnoj prije.
Sve pohvale - odlicno streliste i susretljivi domacini :thumbup: -natkriveno,postolje za upucavanje,jastuci za polaganje oruzija,durbin... :thumbup:
Image
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 402
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#27 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by rahmetli dedo »

opaspno izgleda :thumbup:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#28 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by horkesh »

славянин wrote: Sve pohvale - odlicno streliste i susretljivi domacini :thumbup: -natkriveno,postolje za upucavanje,jastuci za polaganje oruzija,durbin... :thumbup:
Image
Kakve su cijene, ako zna neko? Koliko je ako nemaš svoje oružje, koliko je po metku, koliko je osnovna obuka?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#29 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by славянин »

Na ovom strelistu mislim da nema oruzije koje mozes "iznajmiti" imas samo vazdusne puske unutra tu placas dijabole (ne znam koliko naplacuju) , sto se tice metaka to zavisi od kluba gdje se uclanis ako oces da vjezbas, ako oces ti da kupujes moras dozvolu imati (za puscane kalibre pored normalne i dozvolu za lovacko oruzije) i cijene metaka variraju ali eto 7.9x57 streljacki metak je 1,70 km prvi partizan uzice.Ovdje je termin (ja sam bio nekih 4 sata - mada mozes koliko oces :D ) bio 30 km za 2 strijelca.



Na Pasinom brdu mislim da se moze "iznajmiti" oruzije uz nadzor instruktora nakon sto odradis osnove rukovanja itd, tu mozes i izvrsiti IPSC treninge itd.
https://www.facebook.com/pscpoint/

+387 61 215 813
Last edited by славянин on 30/04/2019 23:29, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by insomnia78 »

Pašabunar na aparatima
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#31 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by Bodkin »

horkesh wrote:
славянин wrote: Sve pohvale - odlicno streliste i susretljivi domacini :thumbup: -natkriveno,postolje za upucavanje,jastuci za polaganje oruzija,durbin... :thumbup:
Image
Kakve su cijene, ako zna neko? Koliko je ako nemaš svoje oružje, koliko je po metku, koliko je osnovna obuka?
Osnovna obuka ne postoji bas. Uvod u rukovanje ce trajati 10ak min i to je besplatno. Sve zavisi sta zelis da naucis/napravis tamo. Municija je cca 1km metak ali nisam bas siguran. Zaboravim kad ispucam sve to. Mislim da mozes iz oruzje dobiti ali ne znam moras li im biti poznat pa da se usude
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#32 Re: Streljana / Streliste u Sarajevu ?

Post by liyf »

славянин wrote: 28/04/2019 21:39 Isto tako u tim streljanama ne mozes pucati iz puske - razumijes ? Pasino brdo i suhodol strelista je gdje moze - Za prvo ne znam kada je otvoreno tj. radno vrijeme a za drugo se ide sa oruzarom jer je MUPovo streliste itd itd. Ako ima jos neka neko spomene.
Streljana u Suhodolu nije MUPova nego je privatna, samo se iznajmljuje organima (ne samo MUPu, i FUP je koristi)
Post Reply