Streljali dvogodisnje dijete

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#101 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by It_is_a_Leclerc »

CungaLunga wrote:Sta gradjani Prijedora misle o masovnoj grobnici svojih zaklanih sugradjana:

http://www.hercegovina.info/mediji/sour ... asici-7804

Sve je "prenaduvano", ne znam nista, nisam upoznata, kome vjerovati, ne vjerujem da je istina, itd... klasicna srpska demagogija.



Odvratno.
Pogledajte im face. Rekli biste - normalni ljudi, zabavili se o svom jadu, rade svoj posao. Poneki luckasti Bošnjak bi čak i rekao - "Nisu oni krivi". Ali, iza tih fraza, iza tih faca nečijih roditelja, majki sa djecom, penzionera, kriju se ubice, kriju se, što je još gore, ljudi koji su znali za kosti ovog dvogodišnjaka u hladnoj prijedroskoj zemlji i ćutali o tome.

I da. Generalizujem. Imam pravo na to. Imam pravo da optužim prijedorske Srbe za genocid jer su znali i ćutali. I to punih 20 godina.
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#102 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by CungaLunga »

I na kraju ispade dobro sto je Jelena sutjela. Da je imala sta reci, mozda bi joj misljenje bilo slicno ovima sa snimka.
Ne zna i nije joj briga.

Da makar dijete nije uzaludno stradalo, sudbina ubijenih treba biti pouka.
Zaboraviti jeste zlocin.
User avatar
ravno
Posts: 436
Joined: 06/01/2008 20:10

#103 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by ravno »

Molim Allaha, Svemogućeg, Samilosnog da tim nevinim dušama pokloni lijepi rahmet. Da ta beba osjeti barem Njegovu milost, ako je već nije mogla osjetiti na ovom svijetu. Ako mi neko zamjeri na ovakvim riječima, neka mi oprosti, jer ja nemam kome drugom da se obratim i zadržim mrvu razuma pored ovolikog zla i mržnje koje me okružuju.
Dana jednog nije bilo da nekog nisu otkopavali, ovde 8 onde 34, tamo 22......nižu se samo obične brojke, kao da nisu bili ljudska bića, kao da nisu ni postojali, kao da sve to sa nama nema nikakve veze. Važno je šta kaže Dodik. Čović. Kako ga je Lagumdžija viknuo Tihiću ili Radončić Bakiru.
Jebe se njih za ovu stoku. I živu i mrtvu. Daaaaj paaarrraaaaaaaa......dabogda im bilo dosta, i njima i onima koji u njima vide išta ljudsko.
U ovoj i ovakvoj vlasti, svaki je učesnik – saučesnik. S kim si – taki si. Ne znam šta je rješenje i kako, ali ni ovo nije nikakvo rješenje. A znam kako moje riječi krvoloku rastežu sadistički osmijeh na gubici.

Kako da moje dijete pored ovoga uči „Krvavu bajku“ Desanke Maksimović? Zašto da je uči i šta iz nje da nauči? Je li napokon krmak Ivo Andrić sa ovim upokojen, je li dovoljno osvete „Turcima“ za izmišljene bebe uzidane u most na Drini? Je li Njegoš završio istragu?
Gdje ste, bošnjački akademici? Jeste li hadumi ili imate barem jedno mudo? Ko je vama djecu pravio? Progovorite, dabogda vam legla i plata i topli obrok i regres i onaj „honorar“ od strane ambasade! Progovorite, dabogda se ne bojali ni Bakira, ni Tihića, ni Lagumdžije, ni Radončića...........ni Božidara Matića, majke vam se on naj...o!
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#104 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by _mufljuz_ »

zato ja odlucio da ne prosipam spermu tek tako i pravim buduce topovsko meso alijicama ganicima reisovicima silajdzicima brankovicima za njihove fildzan planove, kamen nek samnom zavrsi i alahimanet.

previse smo mi retardiran narod za strateska razmisljanja samo a kamo li strateske radove i operacije.... nije ni cudo sto smo teletina za klanje i jeftina moneta za potkusurivanje....

polupismene dzamijske miseve biramo vec 25 godina jebote.... eso radeljas je jedan od politickih prvaka, ocekivao bi covjek da se malo narod osvijestio, obrazovao, nacitao pa da izabere sebi bolje ljude na vlast - pa prema tome nista bolje od mladicevog plotuna i sesketove kame nismo zasluzili....
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#105 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by smijesni_ste »

Ne znam što su 'intervjuisali' po Prijedoru....mislim, ništa neočekivano i ohrabrujuće nismo čuli i vidjeli, a na kraju se samo mi nerviramo, 'ispitanici' sigurno ne...samo im se daje na važnosti :( :(
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#106 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by luckylaka »

_mufljuz_ wrote:zato ja odlucio da ne prosipam spermu tek tako i pravim buduce topovsko meso alijicama ganicima reisovicima silajdzicima brankovicima za njihove fildzan planove, kamen nek samnom zavrsi i alahimanet.

previse smo mi retardiran narod za strateska razmisljanja samo a kamo li strateske radove i operacije.... nije ni cudo sto smo teletina za klanje i jeftina moneta za potkusurivanje....

polupismene dzamijske miseve biramo vec 25 godina jebote.... eso radeljas je jedan od politickih prvaka, ocekivao bi covjek da se malo narod osvijestio, obrazovao, nacitao pa da izabere sebi bolje ljude na vlast - pa prema tome nista bolje od mladicevog plotuna i sesketove kame nismo zasluzili....
Nemoj ovdje prosipati svoju pamet onima koji su djecu izgubili od srbadije tj.cetnika ,nemoj svoju bolest da lijecis ovdje prosipajuci glupe fazone koji kod nas Krajisnika vise ne pale tipa a la ,,topovsko meso aliijica,ganica...,,Mi znamo cije smo topovsko meso bili meso krvozdernih cetnika kojima je cilj bio jasan.Preispitaj se i govori u svoje ime ne diraj nem u Krajiske rane.Svoje frustracije lijeci na nekoj drugoj temi a sa ove ODJEBI i ti i slicni tebi koji pokusavaju u isti kos staviti tzv,,,Dzamijske miseve,, i cetnike koljace .P.S,Kada pokusavas neki narod nazvati retardiranim onda kreni od sebe .Bolje da prestanem jer oticices u...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#107 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Gojeni H »

Srbi Prijedora nisu usamljeni u "kultu sutnje". Nimalo nisam iznenadjen takvim ponasanjem. Mozda mi u kratkom periodu bude nejasno kakav covjek trebas biti da bi zivio pored masovne grobnice i ne osjecati nista i ne protiviti se nicemu, osim mozda vonju koji dolazi od raspadnutih "balijskih" tijela.

Zaboravimo na trenutak Srebrenicu i Prijedor. Pogledajmo situaciju u drugim gradovima na privremeno okupiranoj teritoriji koju zovu PC. Zar je situacija imalo bolja u Zvorniku, Bijeljini, Bratuncu, VIsegradu, Foci, Rogatici, Cajnicu i mnogim drugim gradovima i selima sirom teritorije nastale genocidom?

Kult sutnje i lazi je ukorijenjen u kulturu i civilizaciju ogromne vecine srpskog naroda. Zar mislite da ljudi koji su pomagali Bosnjacima i Hrvatima tokom rata smiju slobodno govoriti o tome bez posljedica i prozivanja izdajicama srpskog naroda? Ovo je kurs koji je srpski narod i rukovodstvo zauzelo. Ovo je cinjenica.

Kakogod, ne smije se potonuti u mracne vode slavenskog fatalizma i defetizma zrtve koji nam ne mogu nikako pomoci. Pozitivizam i odlucnost da se pokaze snaga i volja da se pomjeramo naprijed moraju biti jaci od ovoga.
Nasi neprijatelji likuju nad nasim pokazivanjem slabosti i ocaja.
Nema mjesta za malodusnost. Moramo se radjati, raditi, istrazivati, tjerati nase vodje da rade svoj posao ... i stalno podsjecati krvnike da nikad necemo zaboraviti i dozvoliti da nam se ponovi klanje, nikad.

Ovaj narod moze bolje, puno bolje ... samo treba poceti iskreno vjerovati u to.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#108 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by fantom slobode »

Pogledajte "gradjane" Prijedora i komentare...

http://--- NO LINKS ---/clanak/74577661685 ... ajcitaniji
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#109 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Gojeni H »

fantom slobode wrote:Pogledajte "gradjane" Prijedora i komentare...

http://--- NO LINKS ---/clanak/74577661685 ... ajcitaniji
Sve zlocinac i podrzavaoc zlocina, relativizacija, sve strane iste ...
NIsta novo. Svi intervjuisani itekako pamte rat. Pamte i propagandu radio Prijedora i price o hrvatskim i bosnjackim doktorima koji sterilisu srpske zene, rezu chune srpskoj djeci, truju srpske kolege doktore ...
Svi znaju sve ali, ...
Svaki zlocinac nalazi opravdanje; pedofil kaze da je bio zlostavljan kao mali, ubica ce reci da cuje glasove u glavi koji ga tjeraju da ubije ... Prijedorcani kazu da je sve "naduvano" i odu spavati snom pravednika ... pored masovne grobnice.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#110 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Gojeni H »

Image

Prije Jelene i njene sutnje koja je propracena u medijima, a i na ovom forumu joj data zapazena paznja, performans je 2012 god. odrzao i mladi Emir Hodzic.
Njegova sutnja i bijela traka nisu bile dovoljno "trendy".

Srbi na okupiranoj teritoriji su se davno survali u ponor zlocina.
Sta je s nama i koliko smo mi moralno jaki?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#111 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Gojeni H »

Intervju s prijedorskim aktivistom Goranom Zoricem
KONTRA: Kakve su reakcije u Prijedoru na otkriće masovne grobnice Tomašica?

Zorić: U Prijedoru praktično nema reakcija na otkopavanje posmrtnih ostataka nesrpskih civilnih žrtava u Tomašici. Lokalni mediji su uglavnom sa po jednim šturim člankom popratili otkopavanje najveće primarne masovne grobnice u BiH, dok je od izjava predstavnika/ca lokalnih vlasti poznata samo izjava gradonačelnika Prijedora prilikom gostovanja na BN televiziji u emisiji Puls u kojoj su za njega to „poginuli i sahranjeni ljudi“, gdje kaže da ne želi da se vraća u prošlost. Ne čini se ni da će otkopavanje tolikog broja kostiju u neposrednoj blizini Prijedora pokrenuti bilo kakav javni dijalog o tome šta sa tom činjenicom i šta nam je činiti u budućnosti povodom toga.

KONTRA: Kako komentarišete činjenicu da u RS nema skoro nikakve reakcije na jdnu od najvećih masovnih grobnica iz rata devedesetih?

Zorić: Mene to svakako navodi na tumačenje da društvo u manjem BiH entitetu nije spremno na pokretanje bilo kakvog dijaloga o temama vezanim za suočavanje sa prošlošću. Takođe mi se čini da to jeste i ogledalo sveukupne medijske slike u kojoj nema mjesta istraživačkom novinarstvu, nezavisnim medijima, objektivnom pristupu temama, a o nekoj ulozi i doprinosu društvenoj transformaciji osim kroz ironiju je nesuvislo i počinjati pričati. Valjda je za medije bitniji i interesantniji performans Jelene Topić ( iako lično nemam ništa protiv ni performansa ni navedene osobe ) od skoro hiljadu trupla mučki ubijenih civila.

KONTRA: U Prijedoru postoje grafiti protiv vas, često ste izloženi napadima zbog aktivizma.

Zorić: Da, u zadnjih nekoliko mjeseci smo izloženi ne samo prozivanjima I prijetnjama na društvenim mrežama, već i prijetnjama u četiri oka, grafiti porukama sa našim imenima i pežorativnim izrazima ( uglavnom napisane pomiješanom ćirilicom i latinicom i sa svastikom u potpisu ) u javnom prostoru. Grupa mladića jako agresivnog izgleda i sa vidno istaknutim fašističkim simbolima je nedavno presrela naše prijatelje i prijateljice u kafiću, prijetila im i uznemiravala ih. O svemu tome je naravno upoznata policija, OSCE i još neke međunarodne organizacije. Za sada je saradnja sa policijom zaista dobra, i osobe prepoznate kao vinovnici svega navedenog su privođene na informativne razgovore, u čestoj smo komunikaciji i zaista, iz mog ličnog ugla bih mogao reći da to mnogo znači. Jasan je uzrok i mehanizam koji stoji iza svega što se dešava. Zaista ne mislim da je slučajnost da samo par mjeseci nakon što je gradonačelnik targetirao osobe uključene u organizaciju obilježavanja Dana bijelih traka kao “gay organizatore”,mi se susrećemo sa ovakvim prijetnjama i prozivanjima. Naravno, sada su na djelu “vojnici” oličeni u pripadnicima ekstremnih desničarskih I neofašističkih organizacija I grupa. Valjda vođa ukaže na nedopustivo ponašanje a onda ga izmanipulisani mladi sankcionišu.
Kompletan intervju
http://www.kontrapress.com/clanak.php?r ... ima-smisla
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#112 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Pitar s Kariba »

Ama ne znam otkud vam to da Srbi šute?! Pričaju oni vrlo jasno, samo se mi pravimo da ne čujemo ... :?
http://www.radiosarajevo.ba/novost/1317 ... ti-genocid
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#113 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Gojeni H »

Presuda Medjunarodnog suda u slucaju Dusko Tadic:
"Sudska komora je utvrdila da je SRJ, pošto je bila u izravnom oružanom sukobu sa BiH kroz JNA, uspostavila Vojsku Republike Srpske, te ju vježbala, opremila i održavala. To je uspostavljeno 19. svibnja 1992. ostavljanjem u BiH dio JNA kako bi funkcionirao kao VRS, i to samo nekoliko dana nakon što je Vijeće sigurnosti pozvalo SRJ da se povuče iz BiH. Viši vojni časnici iz SRJ su bili članovi VRS-a. SRJ je plaćala plaće (i penzije nakon umirovljenja) časnicima VRS-a koji su se prebacili iz JNA. Sjedište VRS-a je imalo vezu sa sjedištem JNA ili VJ, kako se sada zove taj ogranak vojske. VRS je ostvarivala plan SRJ o etničkom čišćenju i komadanja teritorija BiH koji se trebao pripojiti SRJ kako bi se ostvario plan o Velikoj Srbiji...Optuženi je sudjelovao u oružanom sukobu koji je trajao od svibnja do prosinca 1992. u općini Prijedor. Jedno stanovište ovog sukoba bila je politika izvršavanja nečovječnih činova protiv nesrpskog stanovništva tog područja u pokušaju da se stvori Velika Srbija."
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#114 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by BHCluster »

User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#115 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Joe McCarthy »

Ko nas zavadi bre?

I sa ovim stvarima koji su počinili ovo zlodjelo očekivati neki normalan ljudski odnos samo može se budala nadati ili izdajica propogirati.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#116 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by Joe McCarthy »

moa wrote:
z1xter wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Već viđeno i ništa novo. U zabludi je onaj ko misli da su ovo uradili pojedinci, pogotovo ako se uzme da se na ovom masovnom stratištu nalaze i nekompletna tijela; tj. teška mehanizacija je pokidala tijela prilikom premještanja tijela kako bi se sakrili i umanjili tragovi pokolja. Ovo je uradila dobro osmišljena, planirana i organizovana politika, ovo ne može uraditi 5, 10, 20 ljudi. Na žalost efekte ovakve jedne politike imamo danas na terenu, legalizovanu i legitimiziranu kroz entitete, Ustav ove zemlje, zakone i sve ostalo. Oprostiti da, zaboraviti nikad.
Od mene nema ni oprosta ni zaborava,većina učesnika ovakvih zločina (direktnih i inderktnih) danas se slobodno šeta po BIH,a neki od njih i rade u državnim službama,strašno.Zadaća za gospodina Fahru.

U ratu u BiH su generalno zakazale velike "demokratske" sile, koje su trebale na samom pocetku zaustaviti krvoprolice, ukinuti nacionalisticke stranke, nesto kao sto je u Njemackoj uradjeno, zabraniti djelovnje bilo kakvih UG koje podrzavaju fasizam. Treba biti konstantan i pisati stalno knjige, objaviljivati filmove o svim desavanjima. Nesto kao sto rade jevreji, stalno podsjecati na zlocine koji su se desili... Ima preko 800 leseva to je 800 filmova, ima ih 8000 u Srebrenici to je preko 8000 knjiga.Ovo se ne smije zaboraviti i ovo se mora kazniti jer to je i po ovo dunjaluckom a bogami i po bozijem. Bosnjaci su pokazali svoju velicinu ali ako ikada bude bilo ponovo rata, treba uzvratiti istom mjerom. Oko za oko zub za zub...Treba poceti organizovano djelovati i biti kao jedno bice kada su ovakve stvari u pitanju, pocevsi od prava djece u Konjevic polju i na istrajavanju da se svi zlocinci kazne od onih koji su naredili, onih koji su znali i do samih izvrsilaca ovakvog djela. Treba ljudima dici spomenik i svake godine organizovano posjecivati ove spomenike. ljut sam i mozda ovaj post jest nabacan ali sam zaista ljut i unajmanju ruku razocaran ovim nasim odnosom prema svemu.
Ili je pametnije uraditi ono što su Jevreji u stvarnosti uradili, militarizirali svaki aspekt svog života?
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#117 Re: Streljali dvogodišnje dijete

Post by Toffee karamela »

I mene sad živo zanima kome će biti prikačena optužnica za Tomašicu (zločin je tolikih razmjera da se preko njega ne može preći makar Hag uveliko najavljuje zatvaranje vrata naredne godine). Izgleda Radovanu i Ratku, pošto su oni već tamo a nove optužnice im se ne pišu i novi osumnjičeni ne jure po BiH. Prebacit će se na njih dvojicu a svih onih 100-injak aktivnih egzekutora, počevši vjerovatno od komandira policije, viđenih SDS-ovaca i onih koji su pucali i kasnije vozili bagere ostat će na slobodi.

U Raletovom dnevniku (za oni koji su to propustili na TV) postoji bilješka o tome da su mu pokušali utrpati 5 000 tijela iz Tomašice i još nekih rudnika u okolini da ih sahranjuje vojska i da je on dotičnom rekao da odj.... i sam to riješi (nisam upamtila ime i čin, vjerovatno neko iz prijedorske policije ili kriznog štaba). Cijela mala vojska srpskih SS-ovaca ostat će netaknuta, povratnici se s njima vjerovatno susreću svako jutro kad krenu u prodavnicu po mlijeko i cigare. Niko me neće ubijediti da lokalna zajednica ne zna ko su bili egzekutori, sumnjam da sad mogu prevaliti to na arkanovce ili šešeljevce. Lokalni je to bio rad. Ja sam od početka rata imala dojam da je najviše ljudi poubijala ne VRS nego upravo policija i ti domaći krizni štabovi u kojima je svaki pošteni Srbin mogao da zaduži oružje i krene u osvetnički pohod. Jednom riječju - civili.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#118 Re: Streljali dvogodišnje dijete

Post by Walther »

Toffee karamela wrote:I mene sad živo zanima kome će biti prikačena optužnica za Tomašicu (zločin je tolikih razmjera da se preko njega ne može preći makar Hag uveliko najavljuje zatvaranje vrata naredne godine). Izgleda Radovanu i Ratku, pošto su oni već tamo a nove optužnice im se ne pišu i novi osumnjičeni ne jure po BiH. Prebacit će se na njih dvojicu a svih onih 100-injak aktivnih egzekutora, počevši vjerovatno od komandira policije, viđenih SDS-ovaca i onih koji su pucali i kasnije vozili bagere ostat će na slobodi.

U Raletovom dnevniku (za oni koji su to propustili na TV) postoji bilješka o tome da su mu pokušali utrpati 5 000 tijela iz Tomašice i još nekih rudnika u okolini da ih sahranjuje vojska i da je on dotičnom rekao da odj.... i sam to riješi (nisam upamtila ime i čin, vjerovatno neko iz prijedorske policije ili kriznog štaba). Cijela mala vojska srpskih SS-ovaca ostat će netaknuta, povratnici se s njima vjerovatno susreću svako jutro kad krenu u prodavnicu po mlijeko i cigare. Niko me neće ubijediti da lokalna zajednica ne zna ko su bili egzekutori, sumnjam da sad mogu prevaliti to na arkanovce ili šešeljevce. Lokalni je to bio rad. Ja sam od početka rata imala dojam da je najviše ljudi poubijala ne VRS nego upravo policija i ti domaći krizni štabovi u kojima je svaki pošteni Srbin mogao da zaduži oružje i krene u osvetnički pohod. Jednom riječju - civili.
To je bio Simo Drljaca koji je zelio Mladicu da uvali leseve.... Nacelnik policije u Prijedoru. Vecinu zlocina po Krajini so pocinili "civili" tj. bivse komsije. Neke cudi da su zivjeli 50m od grobnica... Mi smo leseve nasih pronasli u jarku pored sto znaci da su 4 godine prolazili pored leseva i to nikome nije smetalo. A hodalu su redovno pored leseva jer svaki dan isli u pljacku.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#119 Re: Streljali dvogodisnje dijete

Post by dede merdzane »

Koje je to stanje svijesti dovoljno govori činjenica da sad po Prijedoru pokušavaju da nađu ko je prijavio Tomašicu komisiji. I niko da kaže da ga je stid zbog ovog što su njegovi roditelji, prijatelji, komšije, Srbi, uradili?

Kako reaguju kada gledaju slike grobnice? Kako pravdaju sebi ovo? Da li se nečije dijete, koje sada ima 20 godina zapita da li je moj otac učestvovao u ovome? Ako mi je otac zvijer da li sam i ja?
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#120 Re: Streljali dvogodišnje dijete

Post by Toffee karamela »

Walther wrote: To je bio Simo Drljaca koji je zelio Mladicu da uvali leseve.... Nacelnik policije u Prijedoru. Vecinu zlocina po Krajini so pocinili "civili" tj. bivse komsije. Neke cudi da su zivjeli 50m od grobnica... Mi smo leseve nasih pronasli u jarku pored sto znaci da su 4 godine prolazili pored leseva i to nikome nije smetalo. A hodalu su redovno pored leseva jer svaki dan isli u pljacku.
A Simo Drljača je bio i izašao iz Haga ili je i umro već...Bilo kako bilo opet jedno ime, a gdje su ostali ? :cry:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#121 Re: Streljali dvogodišnje dijete

Post by julisiz es grant »

Toffee karamela wrote:
Walther wrote: To je bio Simo Drljaca koji je zelio Mladicu da uvali leseve.... Nacelnik policije u Prijedoru. Vecinu zlocina po Krajini so pocinili "civili" tj. bivse komsije. Neke cudi da su zivjeli 50m od grobnica... Mi smo leseve nasih pronasli u jarku pored sto znaci da su 4 godine prolazili pored leseva i to nikome nije smetalo. A hodalu su redovno pored leseva jer svaki dan isli u pljacku.
A Simo Drljača je bio i izašao iz Haga ili je i umro već...Bilo kako bilo opet jedno ime, a gdje su ostali ? :cry:
Simo Drljača je ubijen pri pokušaju hapšenja od strane snaga IFOR-a u ljeto 1997, što je, koliko se sjećam, bila prva akcija hapšenja optuženih za ratne zločine. Istog dana uhapšen je i doktor iz Prijedora, čini mi se Kovačević, koji je kasnije umro u zatvoru.
Post Reply