Stranke/Partije u Bosni i Hercegovini

Dali ste za to da ostanu samo ove dole navedena Stranke/Partije a da se sve ostale ukinu u Bosni i Hercegovini

DA
1
11%
NE
8
89%
 
Total votes: 9

BOSNIAN-BOSANAC
Posts: 17
Joined: 18/01/2007 15:11

#1 Stranke/Partije u Bosni i Hercegovini

Post by BOSNIAN-BOSANAC »

Dali ste za to da ostanu samo ove dole navedena Stranke/Partije a da se sve ostale ukinu u Bosni i Hercegovini

1. Stranka za Bosnu i Hercegovinu - SBiH
2. Republikanska stranka Bosne i Hercegovine – RS BiH
3. Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine – SDP BiH
4. Pokret za promjene Bosne i Hercegovine – PZP-BiH
5.Politički pokret mladih BiH – Pokret mladih
6.Nova hrvatska inicijativa – NHI
7.Građanska demokratska stranka Bosne i Hercegovine – GDS BiH
8.Demokratska stranka invalida BiH – DSI BiH
9.Bosanska stranka - BOSS
10.Socijalistička partija –SP
11.Hrvatska seljačka stranka BIH – HSS BiH
12.Narodna stranka radom za boljitak – Za boljitak
13.Hrvatski blok BiH – HB BiH
14.BH Slobodni demokrati – BH SD
16.Demokrati Bosne i Hercegovine – Demokrati BiH
17.Liberalno demokratska stranka BiH LDS BiH
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#2

Post by Suicidal Siberian »

e onda dabar zavije cokoladu... :-)

dobar ti je taj prvi izbor :lol: :lol:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by _BosanaC »

Kakva je sad ovo prica? :?

Zasto? :?

Ko i po kom kriteriju je birao stranke koje ce ostati? :?

Sta je onda falilo onom sistemu ako cemo sada ponovo ukidati i braniti rad stranaka?
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#4

Post by Maksim »

Da vidim tko ce stisnut pa ukinut Radnicko-komunisticku partiju BiH
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#5

Post by Suicidal Siberian »

_BosanaC wrote:Kakva je sad ovo prica? :?

Zasto? :?

Ko i po kom kriteriju je birao stranke koje ce ostati? :?

Sta je onda falilo onom sistemu ako cemo sada ponovo ukidati i braniti rad stranaka?
tacno tako :)
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#6

Post by bc_chupo »

da cemu u opste ova tema???
BOSNIAN-BOSANAC
Posts: 17
Joined: 18/01/2007 15:11

#7

Post by BOSNIAN-BOSANAC »

Pa ljudi treba nam što manje stranaka/partija u BiH

Po mom lićnom bi ostale samo ove stranke/Partije u BiH

1. Stranka za Bosnu i Hercegovinu - SBiH
2. Republikanska stranka Bosne i Hercegovine – RS BiH
3. Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine – SDP BiH
4. Pokret za promjene Bosne i Hercegovine – PZP-BiH
5.Građanska demokratska stranka Bosne i Hercegovine – GDS BiH
6.Demokratska stranka invalida BiH – DSI BiH
7.Bosanska stranka - BOSS
8.Socijalistička partija –SP
9.Narodna stranka radom za boljitak – Za boljitak
10.BH Slobodni demokrati – BH SD
11.Demokrati Bosne i Hercegovine – Demokrati BiH
12.Liberalno demokratska stranka BiH LDS BiH
BOSNIAN-BOSANAC
Posts: 17
Joined: 18/01/2007 15:11

#8

Post by BOSNIAN-BOSANAC »

45 Stranaka je u BiH previše treba da se smanji bajem na najmanje 10 Stranaka da bude u BiH

Za drzati stranke/partije:1234
Ukinuti stranke/partije:1234

Spisak političkih stranki u BiH:

BH Slobodni demokrati – BH SD
Bosanska stranka - BOSS
Bosansko podrinjska narodna stranka - BPNS
Bosanskohercegovačka patriotska stranka Sefer Halilović – BPS SH
Bosanskohercegovačka stranka prava – BSP
Demokrati Bosne i Hercegovine – Demokrati BiH
Demokratska narodna zajednica BiH – DNZ BiH
Demokratska stranka invalida BiH – DSI BiH
Demokratska stranka srpske - DSS
Demokratski narodni savez – DNS
Demokratski omladinski pokret – DOP
Demokratski pokret Srpske - Depos
Evropska ekološka stranka E5 – E5
Građanska demokratska stranka Bosne i Hercegovine – GDS BiH
Hrvatska demokratska unija BiH – HDU BIH
Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine – HDZ BiH
Hrvatska kršćanska demokratska unija BiH – HKDU BiH
Hrvatska narodna zajednica – HNZ
Hrvatska seljačka stranka BIH – HSS BiH
Hrvatska stranka prava BiH
Hrvatski blok BiH – HB BiH
Hrvatski demokršćani – Demokršćani
Liberalno demokratska stranka BiH - LDS
Kongresna narodna stranka zaštite prava boraca, građana – pravde i morala – KNSBiH
Narodna bošnjačka stranka - NBS
Narodna demokratska stranka - NDS
Narodna stranka radom za boljitak – Za boljitak
Nezavisna demokratska stranka – NDS
Nova hrvatska inicijativa – NHI
Partija demokratskog progresa Republike Srpske - PDP RS
Penzinerska stranka Republike Srpske – PS RS
Pokret za promjene Bosne i Hercegovine – PZP-BiH
Politički pokret mladih BiH – Pokret mladih
Republikanska stranka Bosne i Hercegovine – RS BiH
Savez nezavisnih socijaldemokrata – SNSD Milorad Dodik
Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine – SDP BiH
Socijaldemokratska unija Bosne i Hercegovine – SDU BIH
Socijalistička partija – SP
Srpska demokratska stranka - SDS
Srpska radikalna stranka Republike Srpske - SRS RS
Stranka demokratske akcije - SDA
Stranka penzionera umirovljenika Bosne i Hercegovine – SP/U BIH
Stranka za Bosnu i Hercegovinu - SBiH
Zavičajni socijaldemokrati – ZSD
Zeleni Bosne i Hercegovine - Zeleni BIH
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by _BosanaC »

Opet ne kontam...

Zadrzati Bosansko podrinjska narodna stranka - BPNS dok istovremeno ukidas SDS, SDA i HDZ? :-)

Koliko god ja potonje tri ne volio zasto je BPNS bitnija i po cemu od njih?
celija001
Posts: 51
Joined: 31/01/2007 20:07

#10

Post by celija001 »

Ako ćemo već ukidat, mislim da bi najbolje rješenje bilo ukinuti sve stranke. Neka se biraju pojedinci za pojedine pozicije bez ikakvog uplitanja stranačkih politika. Kandidati za opštinsko vijeće, kanton, parlament, pojedina ministarstva, predsjedništvo itd.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#11

Post by MuaDib »

Ja bi da se pitam ostavio samo pet stranaka:

Demokratska stranka Bosne i Hercegovine DS
Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine SDP
Liberalono-demokratska stranka Bosne i Hercegovine LDS
Stranka zelenih Bosne i Hercegovine ZELENI
Narodna stranka Bosne i Hercegovine NS


I to uspostavio bi društveni ugovor, po kome bi navedene stranke činile političku scenu i međusobno se borile za vlast.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

celija001 wrote:Ako ćemo već ukidat, mislim da bi najbolje rješenje bilo ukinuti sve stranke. Neka se biraju pojedinci za pojedine pozicije bez ikakvog uplitanja stranačkih politika. Kandidati za opštinsko vijeće, kanton, parlament, pojedina ministarstva, predsjedništvo itd.
:thumbup:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#13

Post by mostarac »

Ja bi da se donese adekvatan i normalan Zakon o politickom organizovanju i na osnovu tog zakona da se politicki subjekti registruju i djeluju. Postavis prag broja clanova i smanjio si broj stranaka.
Kad bi se stavio prag na 30.000 sto je jedna razumna cifra vise ne bi gledali stranke koje kongres mogu napraviti u autobusu, a koje doju u poziciju da odlucuju o bitnim pitanjima i da im se njihove ruke placaju skupo jer su tas na vagi. Sa donjom granicom clanstva u izbornu utrku bi ulazile politicke partije koje su stvarno u stanju nesto da naprave, dobro ili lose nije bitno, ali imaju infrastrukturu i organizaciju, a ne bi ulazili ljudi kojima je samo cilj da se uhljebe, budu vjecita opozicija, koja laje bez dokaza, i bez imalo osjecaja odgovornosti.
Naravno isto tako ljudsko pravo je da covjek bira i bude biran, ali to su onda nezavisni kandidati, a nezavisni kandidat koji udje u parlament je i zasluzio to mjesto, mozda cak i vise.
Eh da i izborni prag bi postavio na 5%.
Nakon toga u BiH bi ostalo manje od 10 stranaka sto je prihvatljivo.
Mislim da bi ostale sljedece stranke:
HDZ - samo ako se ujedini
SDA
SDP
SDS
SBiH
SNSD

Mozda Lijanovic potkupi 30.000 ljudi, ali sumnjam. Dakle ovih 6 partija bi vodile bitku za vlast. nezgodno je sto ih je 5 desno orjentisanih, a samo jedna lijeva, ali za pocetak je OK.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#14

Post by mostarac »

celija001 wrote:Ako ćemo već ukidat, mislim da bi najbolje rješenje bilo ukinuti sve stranke. Neka se biraju pojedinci za pojedine pozicije bez ikakvog uplitanja stranačkih politika. Kandidati za opštinsko vijeće, kanton, parlament, pojedina ministarstva, predsjedništvo itd.
ovo je jos gore rjesene jer bi dosli u situaciju da imamo 10.000 kandidata za drzavni parlament sto je nenormalno skupo, a uz to bi se moglo desiti da u drzavni parlament udje covjek sa 500 glasova u izbornoj jedinici gdje mu sada treba minimalno 10.000. Mozes misliti sa koliko bi se glasova onda ulazilo u drzavni parlament u manjim izbornim jedinicama. Skupis selo, dadnes im po 50 KM i udjes u drzavni parlament. Ova opcija nije realna, neefikasna je i veoma skupa.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#15

Post by SiSaJuMe »

Pa jesil ti normalan , Cuj ukinut SDA-HDZ-SDS-SNSD-SDP , pa da nam krene nabolje. Koliko se ja kuzim (a nekuzim se) u BIH politiku (pun mi je k...c ) i same drzave BIH (i nje mi je pun k...c) vaznije je zbit TOROVE u cilju (ma nema cilja) nego pravit normalnu buducnost djeci.
Last edited by SiSaJuMe on 02/02/2007 11:53, edited 1 time in total.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#16

Post by senada »

_BosanaC wrote:
celija001 wrote:Ako ćemo već ukidat, mislim da bi najbolje rješenje bilo ukinuti sve stranke. Neka se biraju pojedinci za pojedine pozicije bez ikakvog uplitanja stranačkih politika. Kandidati za opštinsko vijeće, kanton, parlament, pojedina ministarstva, predsjedništvo itd.
:thumbup:
Jedini lijek je ukinut sve, samo je pitanje hoce li OHR prihvatiti to jedino najbolje rjesenje posebno za Federaciju, i naravno za drzavu BiH jer OHR se uvijek vadi da nece podrzati ukidanje/smjenu "demokratskim" putem izabrane vlasti, a samim tim dovodi pod lupu naroda svoje Bonske i druge ovlasti, i uopste opravdanost svoga postojanja.
Kada su Pediju bile upucene kritike na njegovu podrsku nacionalistickih stranaka, i na OHR-ovo davanje legitimiteta istima kao BH egzekutorima, sve kritike, prituzbe i prijedloge iz naroda upucene na adresu ureda, Pedi je lukavo odbio koristeci se "demokratskom voljom" naroda izrazenom na "izborima". Takvim odnosom OHR je doveo pod sumnju svoju i umijesanost MZ u regularnost, odnosno u legitimitet samih izbora, odnosno njihovu odgovornost za krizu na Balkanu, posebno u BiH.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#17

Post by MuaDib »

Ja bi da se pitam ostavio samo pet stranaka:

Demokratska stranka Bosne i Hercegovine DS
Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine SDP
Liberalno-demokratska stranka Bosne i Hercegovine LDS
Stranka zelenih Bosne i Hercegovine ZELENI
Narodna stranka Bosne i Hercegovine NS

Napravio bi društveni ugovor, po kome bi navedene stranke činile političku scenu i međusobno se borile za vlast.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#18

Post by mostarac »

SiSaJuMe wrote:Pa jesil ti normalan , Cuj ukinut SDA-HDZ-SDS-SNSD-SDP , pa da na krene nabolje. Koliko se ja kuzim (a nekuzim se) u BIH politiku (pun mi je k...c ) i same drzave BIH (i nje mi je pun k...c) vaznije je zbit TOROVE u cilju (ma nema cilja) nego pravit normalnu buducnost djeci.
to su politicke opcije koje u ovom trenutku predstavljaju organizovan politicki faktor. Ja bi najvise volio da se ukine politicka desnica, ali jebiga sta ja tu mogu, kad je izbor politicke desnice izbor preko 60% stanovnistva BiH.

@senada. odlicno je to sto govoris, samo de nam reci sta je alternativa. Alternativa tome sto ti govoris je anarhija, a iako je i ovo danas gdje zivimo anarhija, bar je kontrolisana koliko toliko, a to sto ti govoris vodi u nekontrolisanu anarhiju i bezvlasce svake vrste.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#19

Post by senada »

Ja sam za to da za pocetak OHR KONACNO JEDNOM u potpunosti iskoristi svoje ovlasti i ukine sve prije svega one stranke koje su bile na vlasti '92., sa kompletnim clanstvom.
Potom OHR treba preuzeti kompletnu vlast, sa pravim i punim protektoratom na cijeloj teritoriji BiH, uz eventualnu participaciju LDS-a, BPS-a i EKO-loske stranke. To i gotovo.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20

Post by mostarac »

senada wrote:Ja sam za to da za pocetak OHR KONACNO JEDNOM u potpunosti iskoristi svoje ovlasti i ukine sve prije svega one stranke koje su bile na vlasti '92., sa kompletnim clanstvom.
Potom OHR treba preuzeti kompletnu vlast, sa pravim i punim protektoratom na cijeloj teritoriji BiH, uz eventualnu participaciju LDS-a, BPS-a i EKO-loske stranke. To i gotovo.
po cemu je liberalna opcija uopste u svijetu pozitivna?
To je opcija koja simbolizuje izreku da je politika kurva i opcija sa kojom ljudi ne znaju nikada na cemu su. Bolje postena desnica nego liberali, jer oni su isto Alija Izetbegovic birvaktile, do podne misli jedno, a poslijepodne drugo
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#21

Post by senada »

mostarac wrote:
senada wrote:Ja sam za to da za pocetak OHR KONACNO JEDNOM u potpunosti iskoristi svoje ovlasti i ukine sve prije svega one stranke koje su bile na vlasti '92., sa kompletnim clanstvom.
Potom OHR treba preuzeti kompletnu vlast, sa pravim i punim protektoratom na cijeloj teritoriji BiH, uz eventualnu participaciju LDS-a, BPS-a i EKO-loske stranke. To i gotovo.
po cemu je liberalna opcija uopste u svijetu pozitivna?
To je opcija koja simbolizuje izreku da je politika kurva i opcija sa kojom ljudi ne znaju nikada na cemu su. Bolje postena desnica nego liberali, jer oni su isto Alija Izetbegovic birvaktile, do podne misli jedno, a poslijepodne drugo
Moraju li uopste biti stari dokazani politicari? Imamo li mi pravo ZAHTIJEVATI promjenu vlasti? Zasto ne dati legitimitet odlucivanja Grozdu i mladim Dostasima?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#22

Post by mostarac »

senada wrote:
mostarac wrote:
senada wrote:Ja sam za to da za pocetak OHR KONACNO JEDNOM u potpunosti iskoristi svoje ovlasti i ukine sve prije svega one stranke koje su bile na vlasti '92., sa kompletnim clanstvom.
Potom OHR treba preuzeti kompletnu vlast, sa pravim i punim protektoratom na cijeloj teritoriji BiH, uz eventualnu participaciju LDS-a, BPS-a i EKO-loske stranke. To i gotovo.
po cemu je liberalna opcija uopste u svijetu pozitivna?
To je opcija koja simbolizuje izreku da je politika kurva i opcija sa kojom ljudi ne znaju nikada na cemu su. Bolje postena desnica nego liberali, jer oni su isto Alija Izetbegovic birvaktile, do podne misli jedno, a poslijepodne drugo
Moraju li uopste biti stari dokazani politicari? Imamo li mi pravo ZAHTIJEVATI promjenu vlasti? Zasto ne dati legitimitet odlucivanja Grozdu i mladim Dostasima?
zato sto dostasi nisu ponudili kakoa bi oni to. O pokretu DOSTA sam vec rekao svoje misljenje, a to je da je to skupina ljudi bez ikakve vizije koja se skupila da laje na vlast a da nisu nista ponudili kao alternativu. Od ovakve vlasti je samo gora nikakva vlast, a to upravo trazi pokret DOSTA.

GROZD je vec nesto drugo.
Legitimitet odlucivanja imaju samo ustavom propisane kateogrije, a to nikako ne mogu biti nevladine organizacije koje ne biraju gradjani. Dakle vlast da bi odlucivala mora imati legitimitet, a ne postoji drzava na svijetu gdje NVO sektor obavlja posao Vlade. Vlada i parlament imaju svoje razloge postojanja i bez njih je nezamisliva moderna drzava. Ne moze se skupit nas 10 osnovat nekakvu NVO izbacit par fora i reci eh od danas smo mi ti i mi smo vlast. Vlast bira narod, da zastupa narod, a svaki narod ima onakvu vlast kakvu zasluzuje i kakvu si je sam izabrao.
Nije svrha price, lajati na vlast, svrha je ponuditi program izlaska iz belaja. Da smo u belaju to smo svi konstatovali, a svrha je ponuditi program izlaska iz belaja, sto podrazumjeva i ljudske resurse, a tu se vec onda povlaci pitanje preuzimanja od odgovornosti od strane idejnih tvoraca projekta a onda tu ti projekti i NVO organizacije umiru, jer ako hoces organizovano da lajes na vlast i rusis istu, onda moras biti spreman i da podneses odgovornost za svoje poteze, a to u ovom slucaju podrzaumjeva sjedanje u fotelje, ali putem izbora, a ne da neko kaze evo tebi vlast. Dakle nek GROZD i DOSTA naprave koaliciju i osnuju politicku partiju i izadju na izbore. To je jedini put. A srusiti vlast, a ne ponuditi alternativu je jedino sto je gore od ove vlasti. Bolji je Terzic ma kakav, nego da ga nema nikako ili vi dostasi sebi u glavi jos niste predstavili sta znaci totalno bezvlasce.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#23

Post by senada »

mostarac wrote:
senada wrote:
mostarac wrote: po cemu je liberalna opcija uopste u svijetu pozitivna?
To je opcija koja simbolizuje izreku da je politika kurva i opcija sa kojom ljudi ne znaju nikada na cemu su. Bolje postena desnica nego liberali, jer oni su isto Alija Izetbegovic birvaktile, do podne misli jedno, a poslijepodne drugo
Moraju li uopste biti stari dokazani politicari? Imamo li mi pravo ZAHTIJEVATI promjenu vlasti? Zasto ne dati legitimitet odlucivanja Grozdu i mladim Dostasima?
zato sto dostasi nisu ponudili kakoa bi oni to. O pokretu DOSTA sam vec rekao svoje misljenje, a to je da je to skupina ljudi bez ikakve vizije koja se skupila da laje na vlast a da nisu nista ponudili kao alternativu. Od ovakve vlasti je samo gora nikakva vlast, a to upravo trazi pokret DOSTA.

GROZD je vec nesto drugo.
Legitimitet odlucivanja imaju samo ustavom propisane kateogrije, a to nikako ne mogu biti nevladine organizacije koje ne biraju gradjani. Dakle vlast da bi odlucivala mora imati legitimitet, a ne postoji drzava na svijetu gdje NVO sektor obavlja posao Vlade. Vlada i parlament imaju svoje razloge postojanja i bez njih je nezamisliva moderna drzava. Ne moze se skupit nas 10 osnovat nekakvu NVO izbacit par fora i reci eh od danas smo mi ti i mi smo vlast. Vlast bira narod, da zastupa narod, a svaki narod ima onakvu vlast kakvu zasluzuje i kakvu si je sam izabrao.
Nije svrha price, lajati na vlast, svrha je ponuditi program izlaska iz belaja. Da smo u belaju to smo svi konstatovali, a svrha je ponuditi program izlaska iz belaja, sto podrazumjeva i ljudske resurse, a tu se vec onda povlaci pitanje preuzimanja od odgovornosti od strane idejnih tvoraca projekta a onda tu ti projekti i NVO organizacije umiru, jer ako hoces organizovano da lajes na vlast i rusis istu, onda moras biti spreman i da podneses odgovornost za svoje poteze, a to u ovom slucaju podrzaumjeva sjedanje u fotelje, ali putem izbora, a ne da neko kaze evo tebi vlast. Dakle nek GROZD i DOSTA naprave koaliciju i osnuju politicku partiju i izadju na izbore. To je jedini put. A srusiti vlast, a ne ponuditi alternativu je jedino sto je gore od ove vlasti. Bolji je Terzic ma kakav, nego da ga nema nikako ili vi dostasi sebi u glavi jos niste predstavili sta znaci totalno bezvlasce.
Ako nece staviti van snage prije svega nacionalisticke stranke sa kompletnim clanstvom, odnosno sa svima koji su po bilo kojoj osnovi participirali u vlasti od '92. narod mora od OHR-a zahtijevati da pod razno napuste BiH.

Federacija se mora spasiti od daljnjeg propadanja, sto svakako moze sprijeciti jedino OHR, koji mora raditi a ne kao sve ove godine sa "politicarima" zajednicki "misliti" i samo govoriti sta je dobro za narod u Federaciji.Valjda je OHR ovdje radi drzave BiH, odnosno radi naroda a ne radi "politicara", i u tom smislu OHR mora raditi za narod, pa ako je a je nuzno potrebno ispraviti greske naroda a ne vrsiti jalove "pritiske" na politicare.Vlast je ta koju treba smijeniti a zlocin Amerike, MZ i OHR-a je cekati da se "narod osvijesti", taj isti narod na cijem onesvjescivanju bez predaha rade kriminogeno nacionalisticke retrogradne oligarhije.
Obzirom da u Grozdu ima politicki izuzetno sposobnih mladih i starih ljudi, ali i clanstvo neformalnog pokreta Dostasa intelektualno, obrazovno i moralno daleko prednjaci ispred svakoga "politickog" faktora (da ih ne poredim sa turbo, folk i zabavnjackom estradnom novokomponovanom "politickom elitom"), sigurna sam da bi mogli uraditi dosta na korekciji elementarnih sistemskih "gresaka", radeci zajednicki sa OHR-om i svim relevantnim NVO.Medjutim niko nece moci nista korisno uciniti ako se bilo ko od dokazanih nadje u blizini, "pri ruci" da bude od bilo kakve " pomoci".
Last edited by senada on 02/02/2007 13:40, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#24

Post by mostarac »

kad je tako onda super. Nek GORZD i DOSTA oforme politicku partiju i izadju pred narod da provjere koliko su popularni.
Ne moze se samo s mindera govorit to i to ne valja. Treba nesto i uradit da se to sto ne valja popravi, a jedini nacin je kroz institucije ili da mozda izvrsite drzavni udar
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#25

Post by senada »

mostarac wrote:kad je tako onda super. Nek GORZD i DOSTA oforme politicku partiju i izadju pred narod da provjere koliko su popularni.
Ne moze se samo s mindera govorit to i to ne valja. Treba nesto i uradit da se to sto ne valja popravi, a jedini nacin je kroz institucije ili da mozda izvrsite drzavni udar
Oni sami, kao niko drugi bez podrske prije svega OHR-a, ali i bez naroda ne mogu bas nista uciniti.
Isto tako irealno je sa eventualnim njihovim preuzimanjem vlasti, nemoguce je ocekivati odmah bilo kakve promjene.
Medjutim, obzirom da znamo kako od ovih nikada niko nikakav napredak ne moze i ne smije ocekivati, onda je bolje prvo sacekati da se formira nova vlada na svim nivoima, pa ako treba i godinu damna cekati prve prave rezultate, jer kada se "dokazani politicari" nisu uspjeli nauciti za 16 godina, idiotski je ocekivati ODMAH rezultate od nove vlade.
Ostaje jedino da se povuku prvi potezi u smislu poziva Grozdu i Dosta za njihov zajednicki angazman.
Pitanje popularnosti je najmanji "problem" jer znamo svi koliki rejting stare "politicke elite" uzivaju u narodu.
Post Reply