Stranka za BiH

User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#51 Re: Stranka za BiH

Post by forum_selektor »

kiligonzales wrote: 26/04/2021 16:55 VRACALI SE HARE ? :bih:
Image
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#52 Re: Stranka za BiH

Post by swanfilter »

Haris kao clan Predsjednistva, neslaba opcija kada pogledas sta se sve nudi. Mozda je onaj iz Progresa pozeljniji.

Stranka za BiH? Bolje da se samoukinu. Kao i DF, SBB, mali milijon SDP i SDA otpadnika ...
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#53 Re: Stranka za BiH

Post by mzungu »

likujte trojke i sestorke, docekali smo i mi nas dan :bih:
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#54 Re: Stranka za BiH

Post by BHDragons »

Kad vidim SaDrineSelam i one ostale botove po klix komentarima kako hvale SBIH i Semu jasno mi je koja je ovo šema, nadam se da će Trojka odigrati pametno sa njima pošto je narod svakako milion puta bio izvaran na isti fazon.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#55 Re: Stranka za BiH

Post by putokaz1 »

BHDragons wrote: 27/04/2021 00:46 narod svakako milion puta bio izvaran na isti fazon
Bit će i ovaj put :sad:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#56 Re: Stranka za BiH

Post by kiligonzales »

BHDragons wrote: 27/04/2021 00:46 Kad vidim SaDrineSelam i one ostale botove po klix komentarima kako hvale SBIH i Semu jasno mi je koja je ovo šema, nadam se da će Trojka odigrati pametno sa njima pošto je narod svakako milion puta bio izvaran na isti fazon.


Semir sam nece napraviti dobar rezultat. U KS moze osvojiti glasove u NG ali nedovoljno ce mu to biti za bilo sto. Hare i Semir to bi vec bila interesantna kombinacija.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#57 Re: Stranka za BiH

Post by kiligonzales »

swanfilter wrote: 26/04/2021 21:01 Haris kao clan Predsjednistva, neslaba opcija kada pogledas sta se sve nudi. Mozda je onaj iz Progresa pozeljniji.

Stranka za BiH? Bolje da se samoukinu. Kao i DF, SBB, mali milijon SDP i SDA otpadnika ...
Hare je stari vuk. Diplomata prije svega, a i politicar cijenjen daleko vise van BiH nego u njoj. Miniran itekako od strane SDA, SDP i tada Avaza, pogotovo nakon aprilca preko njihovih medija. Ono sto je on govorio o politici dok je bio aktivan, danas se sve obistinilo, pogotovo o politici SDP-a prema Hrvatima i koliko ce nas to politicki kostati. Istini za volju nisam ga ozbiljno shvatio i glasao sam za Komsica i mogu ti reci zeznuo se.

Bakir, Niksic, Fahro, Konakovic nisu nazalost njegovog ranga politicari i ma koliko ih cijenili oni nemaju reputaciju, ni izbliza nisu imali diplomatskih misija ni susreta koliko je imao on sto od rata sto poslje rata dok je bio na politickoj sceni i to s kakvim sve politicarima i kojeg ranga.

Sto se tice stranke za BIH, nisu mogli biti gori od SDP ovog drugog mandata od 2010-2014 i SDA mandata od 2014 do 2021.

Ako se Hare vrati i na kraju ostvari dobar rezultat na izborima i aktivira se opet kroz SBIH, kardinalna bi mu greska bila da ode u koaliciju sa SDA.
User avatar
jazzer
Posts: 7151
Joined: 20/12/2004 14:44

#58 Re: Stranka za BiH

Post by jazzer »

"Ja bih volio da rezultat bude takav da barem na nekim mjestima ne trebamo nikakve koalicije. Želja mi je da na izbore izađemo samostalno, bez ranije formirane koalicije. Ako bi koalicija bila neophodna poslije izbora, onda bi se o njoj razgovaralo, ali je bolje da za njom nema potrebe", kazao je Efendić.
Cuj rumenog, kao da je preuzeo savez komunista pa radije ne bi u koalicije a ne mrtvu Stranku za BiH :) .
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#59 Re: Stranka za BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Umjesto BOSSa i BPSa ide S BiH. Ovaj će da boosta SDA na kantonu dogodine iz dva razloga:
- SDA baza ostaje ista na svim općinama (uključujući i NG)
- SBiH idu dodatni efendićevi glasovi iz NG. Također, uz DF-SBB razočarane i nepostojeće u okolnim jedinicama je dovoljno za barem 4-5 mandata u SKS

Pratićemo kampanju i situaciju... Ovaj je opasniji od Konakovića ;) i ne bi me iznenadilo da će povući i NiPovih glasova. Ima godinu da napravi kostur.

Pluralizam nacionalnih stranki je na maksimumu u ovoj krokodilskoj bari. Posljedica, donja je ljevica i građanski dio. Kerovođe (NS) i trenerkaši (SDP) po -1 mandat.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 28/04/2021 12:19, edited 1 time in total.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#60 Re: Stranka za BiH

Post by carobnjak_N »

Hare je samo za neke ekstremne ratne situacije ili za vanjske poslove da sarmira tecnim engleskim ili da se kurci u nase ime npr pred Vucicem i Hrvatima.
Inace za unutrasnju politiku je antitalenat, previse tvrd previse kapriciozan. Slican je donekle i Lagumdzija.
Ako nemamo boljih onda ih turiti tamo umjesto ove kenjkave Bisere.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#61 Re: Stranka za BiH

Post by don vito »

Ne mogu vjerovati da još ima ljudi koji vjeruju u nekakvo "vizionarstvo" Silajdžića nakon što je, zbog svoje sujete i talova, srušio Aprilski paket nakon čega je počelo 15 godina beznađa u BiH...

Kao što ne mogu vjerovati da neko rumenog novogradskog seljačića može smatrati borcem protiv korupcije u SDA, "poštenjačinu" kojem su Asim i stranka "smjestili", a nakon što je istim tim "asimovskim" metodama rumenko kupio četvero općinskih vijećnika za većinu u OV Novi Grad. Doduše, nije bilo kamera...

Nekad mi dođe da stvarno zaokružim SDA i nekog od njihovih satelita (meni ni u džep ni iz džepa, finansijski sam nezavisan), jer ovaj narod ne zaslužuje ništa bolje od Bakira, Rumenka, Asima, novog comebacka Silajdžića, Komšića...
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#62 Re: Stranka za BiH

Post by El_comadante »

neznam odkud u ovo stranci. nevjerum da može šta napraviti, eventualno koji mandat u KS i u 1-2 u federaciji max.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#63 Re: Stranka za BiH

Post by video »

Pa ćasa je iz SBiH zaglavio u zatvoru.
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#64 Re: Stranka za BiH

Post by Bancho »

don vito wrote: 28/04/2021 12:41 Ne mogu vjerovati da još ima ljudi koji vjeruju u nekakvo "vizionarstvo" Silajdžića nakon što je, zbog svoje sujete i talova, srušio Aprilski paket nakon čega je počelo 15 godina beznađa u BiH...

Kao što ne mogu vjerovati da neko rumenog novogradskog seljačića može smatrati borcem protiv korupcije u SDA, "poštenjačinu" kojem su Asim i stranka "smjestili", a nakon što je istim tim "asimovskim" metodama rumenko kupio četvero općinskih vijećnika za većinu u OV Novi Grad. Doduše, nije bilo kamera...

Nekad mi dođe da stvarno zaokružim SDA i nekog od njihovih satelita (meni ni u džep ni iz džepa, finansijski sam nezavisan), jer ovaj narod ne zaslužuje ništa bolje od Bakira, Rumenka, Asima, novog comebacka Silajdžića, Komšića...
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65 Re: Stranka za BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Odusustvo zestoke reakcije iz SDA na gubitak frajera koji im je nosio na ledjima 2 izborna ciklusa govori da se radi o trojanskom konju.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#66 Re: Stranka za BiH

Post by don vito »

_BataZiv_0809 wrote: 28/04/2021 12:50 Odusustvo zestoke reakcije iz SDA na gubitak frajera koji im je nosio na ledjima 2 izborna ciklusa govori da se radi o trojanskom konju.
https://thebosniatimes.ba/59347/sto-pos ... m-odijelu/
Izetbegović računa da će Efendić odvući sa sobom buntovnike koji se svakodnevno roje u SDA, pa bolje da glasaju za Stranku za BiH nego za Elmedina Konakovića koji je za sva vremena raskrstio sa SDA. Izetbegoviću teško pada da se opozicija ukrupnjava a da on, faktički, ostaje sam sa Željkom Komšićem. Reaktiviranjem Stranke za BiH Izetbegović bi mogao oformiti svoju „trojku“ koji bi sačinjavale stranke SDA, DF i S za BiH.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#67 Re: Stranka za BiH

Post by izvrsni direktor »

Zamisli koliki su beskicmenjaci u sbih, pristali davno da glade desno mudo bakirovo, ali opet imali kao svoju stranku, borili se za pozicije u svojoj stranci, nadali se progurat u hijerarhiji, i hop bakir im dovede dvog predsjednika bez da ih je iko pitao za rijec. :-)
Stararaja
Posts: 38
Joined: 08/04/2021 10:26

#68 Re: Stranka za BiH

Post by Stararaja »

:D
sta kazu ostali nezavisni mediji
Raport, pressmedia, Inforadar?
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#69 Re: Stranka za BiH

Post by izvrsni direktor »

Ocekujem navalu sda botova na ovoj temu, valja ozivit stranku.
A haris ce nekad u novembru decembru odluciti da zeli ponovo se angazovati u obrani sda...pardon, u borbi za bolju bih.
Jos ce i reci da bosni prijeti rat, mora se vratiti da je brani
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#70 Re: Stranka za BiH

Post by don vito »

Stararaja wrote: 28/04/2021 13:01 :D
sta kazu ostali nezavisni mediji
Raport, pressmedia, Inforadar?
Ma koga briga za nezavisne kad su čak dva teksta o Rumenku na vrhu zvaničnog stranačkog portala SDA...

A u tekstovima nijedne ružne riječi, ni najmanje žaoke na račun Rumenka.

pa se sjetimo kako su drugim SDA disidentima u roku od nekoliko sati pronalazili aferime i retroaktivno montirali afere, a evo 7 dana Rumenku ništa da prikače, a nije da nema aferima...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#71 Re: Stranka za BiH

Post by Bosanski_kralj »

Ma jasno da je trojanski konj.

Ipak ne vjerujem da može osvojiti neki ozbiljniji broj glasova.
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#72 Re: Stranka za BiH

Post by elk »

Hoce li Menkoru aktivirati sakiba bahtica, safeta halilovica, melihu alic, onu sizofrenicnu oftamologinju..? Ipak se radi o ljudima koji su svojim postenim i predanim radom zaduzili nasu zemlju za sva vremena.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#73 Re: Stranka za BiH

Post by Idemedosumom »

Pratim.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#74 Re: Stranka za BiH

Post by detroit-mercy »

izvrsni direktor wrote: 28/04/2021 13:01 Ocekujem navalu sda botova na ovoj temu, valja ozivit stranku.
A haris ce nekad u novembru decembru odluciti da zeli ponovo se angazovati u obrani sda...pardon, u borbi za bolju bih.
Jos ce i reci da bosni prijeti rat, mora se vratiti da je brani
A Selma, gdje ce Selma :mrgreen:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#75 Re: Stranka za BiH

Post by Industrialyzer »

Semir je propustio trenutak svoje popularnosti da napravi neki iskorak, i sada ne vidim nacin na koji on moze organizivati stranku koja gotovo da ne postoji.

On stvarno nema podrsku van Novog Grada, a i tu je sve slabiji i slabiji.

Zakljucak, koalicija sa SDA i to taman onaj jezicak na vagi da bude umjesto SBB i DF.
Post Reply