Stranice za online kupovinu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Fishermen
Posts: 2
Joined: 11/04/2015 22:49

#76 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Fishermen »

stranica napravljena za kupovinu sa sportsdirect.coma u pitanju je zbirna narudzba cime su troskovi dostave presmjesni www.facebook.com/sportsdirectbih
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#77 Re: Stranice za online kupovinu

Post by sencobih »

Je li se carina plati odmah ili dođe neki račun poslije? Robu je donio poštar kući.
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#78 Re: Stranice za online kupovinu

Post by holowey »

sencobih wrote:Je li se carina plati odmah ili dođe neki račun poslije? Robu je donio poštar kući.
ako ti je postar urucio robu bez da si morao nesto platiti, onda nema carine... da je bilo carine, morao bi prvo postaru platiti pa bi ti tek onda on predao robu... smatraj se sretnim :D
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#79 Re: Stranice za online kupovinu

Post by sencobih »

holowey wrote:
sencobih wrote:Je li se carina plati odmah ili dođe neki račun poslije? Robu je donio poštar kući.
ako ti je postar urucio robu bez da si morao nesto platiti, onda nema carine... da je bilo carine, morao bi prvo postaru platiti pa bi ti tek onda on predao robu... smatraj se sretnim :D
hvala. već sam sretan :) :) :)
hali gali halid
Posts: 2375
Joined: 08/10/2007 22:45

#80 Re: Stranice za online kupovinu

Post by hali gali halid »

sedma_7 wrote:Planiram narucit nesto sto ce ispasti oko 30-35 dolara, dakle oko 55-60 KM sa jedne UK stranice, do sad sam uvijek narucivala do 50 KM, jer sam se bojala carine, sta mislite ocel me opajdarit? kakva su vasa iskustva? Nisam valjda toliki baksuz.... Ili bas striktno oporezuju sve iznad 50 KM ?
Kako prođe ovo?
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#81 Re: Stranice za online kupovinu

Post by sedma_7 »

hali gali halid wrote:
sedma_7 wrote:Planiram narucit nesto sto ce ispasti oko 30-35 dolara, dakle oko 55-60 KM sa jedne UK stranice, do sad sam uvijek narucivala do 50 KM, jer sam se bojala carine, sta mislite ocel me opajdarit? kakva su vasa iskustva? Nisam valjda toliki baksuz.... Ili bas striktno oporezuju sve iznad 50 KM ?
Kako prođe ovo?
Bez ikakvih problema. Narucivala Sam vise puta iznose od 50-60KM. Istina, paketi su bili manji, nista glomazno. To je moje iskustvo, Ali nema garancije.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#82 Re: Stranice za online kupovinu

Post by sedma_7 »

holowey wrote:
sencobih wrote:Je li se carina plati odmah ili dođe neki račun poslije? Robu je donio poštar kući.
ako ti je postar urucio robu bez da si morao nesto platiti, onda nema carine... da je bilo carine, morao bi prvo postaru platiti pa bi ti tek onda on predao robu... smatraj se sretnim :D
Jel to 100%? Ja Sam nedavno narucila nesto, mama je preuzela paket I postar joj je rekao da moram platit carinu. Medjutim, ona mu nista nije platila, a urucio joj je paket, niti je ostavio nekakvu obavijest, papiric ili Sta. Kad Sam je pitala da mi detaljnije objasni, rekla je da ne zna. Majka mi je inace antitalenat za takve stvari :D Sta da radim, bil mogla imat nekakv problem? Postoji mogucnost I da me majka zeza jer je veliki zajebator Al hajd znaj :D nece da prizna, a ne vjerujem joj ni ovako ni onako :D haha
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#83 Re: Stranice za online kupovinu

Post by holowey »

sedma_7 wrote:
holowey wrote:
sencobih wrote:Je li se carina plati odmah ili dođe neki račun poslije? Robu je donio poštar kući.
ako ti je postar urucio robu bez da si morao nesto platiti, onda nema carine... da je bilo carine, morao bi prvo postaru platiti pa bi ti tek onda on predao robu... smatraj se sretnim :D
Jel to 100%? Ja Sam nedavno narucila nesto, mama je preuzela paket I postar joj je rekao da moram platit carinu. Medjutim, ona mu nista nije platila, a urucio joj je paket, niti je ostavio nekakvu obavijest, papiric ili Sta. Kad Sam je pitala da mi detaljnije objasni, rekla je da ne zna. Majka mi je inace antitalenat za takve stvari :D Sta da radim, bil mogla imat nekakv problem? Postoji mogucnost I da me majka zeza jer je veliki zajebator Al hajd znaj :D nece da prizna, a ne vjerujem joj ni ovako ni onako :D haha
ma 100% :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#84 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Pandakonda »

Ima li kakvih linkova za jeftine stvari ? :D
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#85 Re: Stranice za online kupovinu

Post by holowey »

Pandakonda wrote:Ima li kakvih linkova za jeftine stvari ? :D
http://www.buyincoins.com/
imaju neku akciju sada, "up to 80% off"
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#86 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Pandakonda »

holowey wrote:
Pandakonda wrote:Ima li kakvih linkova za jeftine stvari ? :D
http://www.buyincoins.com/
imaju neku akciju sada, "up to 80% off"
Zar nisu za ovu spominjali da je scam stranica ? :-)
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#87 Re: Stranice za online kupovinu

Post by holowey »

Pandakonda wrote:
holowey wrote:
Pandakonda wrote:Ima li kakvih linkova za jeftine stvari ? :D
http://www.buyincoins.com/
imaju neku akciju sada, "up to 80% off"
Zar nisu za ovu spominjali da je scam stranica ? :-)
ne znam...ja sam kod njih napravio nekoliko narudzbi, sve uredno stiglo... kvalitet u skladu sa cijenom... doduse nisam radio narudzbe vece od 20-25 dolara i uvijek sam placao preko paypala
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#88 Re: Stranice za online kupovinu

Post by un1ted »

Fishermen wrote:stranica napravljena za kupovinu sa sportsdirect.coma u pitanju je zbirna narudzba cime su troskovi dostave presmjesni http://www.facebook.com/sportsdirectbih
Kako ćeš se udružiti kada će biti carine?
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#89 Re: Stranice za online kupovinu

Post by sedma_7 »

Zna li iko ista o tome zasto mi ne prihvata Visu electron na netu?

Imam sparkassovu, nedavno obnovljenu (prethodna je savrseno radila), i ako pokusam kupiti nesto preko neke stranice, konstantno mi javlja: The credit card number is not valid.

Problem je u tome sto je broj tacan.

Kontaktirala sam banku, kazu da bi sve trebalo raditi pa mi nije jasno.

Vec sam na rubu zivaca.

Ima li neko slican problem sa Sparkasse Visa Electron debitnom karticom?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#90 Re: Stranice za online kupovinu

Post by un1ted »

Ne mogu odgovoriti na tvoj upit, ali ti mogu savjetovati da ne koristis direktno karticu. Registruj se na PayPal i placaj ISKLJUCIVO s njim.

Pored toga sto je siguran, ne dajes nikome podatke kartice vise, osim samom paypalu, ukoliko artikal koji naricis ne dodje, ili ne dodje tacno ono sto si narucila, paypal te stiti. Bez paypala, placanjem direktno karticom nista ti ne garantuje da ces proizvod dobiti, a novac ne mozes povratiti.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#91 Re: Stranice za online kupovinu

Post by julisiz es grant »

Na osnovu čega Amazon izračunava datum isporuke kad nešto naručiš? I koliko je taj datum "otprilike" a koliko je siguran, jer kako oni napišu, ispada ko da 100% na taj dan dolazi? Može li se desiti da dođe i prije navedenog datuma (jasno mi je da može zakasniti, ili ne doći nikako, zato to i ne pitam)?
PCDoktor
Posts: 169
Joined: 31/03/2015 12:41

#92 Re: Stranice za online kupovinu

Post by PCDoktor »

Naletih na temu pa da pitam jel imao neko iskustva sa poricuvanjem tehnicke robe, tipa lemna stanica sa duvaljkom i gdje bi to mogao potrazit ako neko ima stranicu neku kinesku osim ebaya. Zahvalan unaprijed.

P.S. Precesljao sam stranice na temi i nasao neke lemne stanice na http://www.uobd2.net/, pa ako neko ima jos neku stranicu neka javi.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#93 Re: Stranice za online kupovinu - factcool.ba

Post by Oxygenn »

Jel ko narucivao s ove stranice https://www.factcool.ba/ - china ili nesto sasvim trece ???
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#94 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Sanjarko »

:novine:
User avatar
Juventino
Posts: 37
Joined: 13/03/2007 16:41
Location: Tuzla

#95 Re: Stranice za online kupovinu - factcool.ba

Post by Juventino »

Oxygenn wrote:Jel ko narucivao s ove stranice https://www.factcool.ba/ - china ili nesto sasvim trece ???
i mene interesuje na oko ima finih stvari za male pare plus dostava je besplatna
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#96 Re: Stranice za online kupovinu

Post by KB9 »

kopije majka
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#97 Re: Stranice za online kupovinu - factcool.ba

Post by Oxygenn »

Juventino wrote:
Oxygenn wrote:Jel ko narucivao s ove stranice https://www.factcool.ba/ - china ili nesto sasvim trece ???
i mene interesuje na oko ima finih stvari za male pare plus dostava je besplatna
Roba se izgleda narucuje s ove stranice http://www.sportsdirect.com/
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#98 Re: Stranice za online kupovinu

Post by The BEN10 »

Šta je reći za factcool - ima li kakvih novih iskustava?
User avatar
Juventino
Posts: 37
Joined: 13/03/2007 16:41
Location: Tuzla

#99 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Juventino »

Danas sam dobio posiljku koju sam narucio preko factcoola , prezadovoljan sam kvalitetom posiljka stigla za 8 dana
User avatar
stachu
Posts: 4036
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#100 Re: Stranice za online kupovinu

Post by stachu »

Danas stigla jakna (parka) narucena preko factcool-a, pre pre prezadovoljan sa svim.
Dostavu sam cekao okruglo 2 sedmice.
Post Reply