Stranice za online kupovinu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#126 Re: Stranice za online kupovinu

Post by channel10 »

user071 wrote:
channel10 wrote:Da li je neko kupovao na ekupi.ba pa da prenese iskustvo kupovine? Vidim da se treba registrovati, ali me zanima kako se vrsi placanje? Da li se placa odmah karticom (da li je uopste sigurno) ili se moze platiti prilikom dostave?
Moze se platiti prilikom dostave..

Dostava je uglavnom bila brza.
Moze li karticom jer su sad neki popusti placanjem RB karticom?
User avatar
user071
Posts: 9
Joined: 14/10/2012 23:49
Location: Marvin the Paranoid Android: I could calculate your chances of survival, but you won't like it.

#127 Re: Stranice za online kupovinu

Post by user071 »

channel10 wrote:
user071 wrote:
channel10 wrote:Da li je neko kupovao na ekupi.ba pa da prenese iskustvo kupovine? Vidim da se treba registrovati, ali me zanima kako se vrsi placanje? Da li se placa odmah karticom (da li je uopste sigurno) ili se moze platiti prilikom dostave?
Moze se platiti prilikom dostave..

Dostava je uglavnom bila brza.
Moze li karticom jer su sad neki popusti placanjem RB karticom?
Moze, naravno. Bez problema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#128 Re: Stranice za online kupovinu

Post by channel10 »

Hvala :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#129 Re: Stranice za online kupovinu

Post by channel10 »

Pokusao i na kraju odustao. Kad idem na placanje, obracunava mi vise cijene, a ne one koje su navedene za placanje RB karticom. Kod odabira nacina placanja ima Unikredit visa kartica i ostale visa kartice. Nema konkretno RB kartica pa da se onda dobije pravi iznos kompletnog racuna. Zvao korisnicku sluzbu i ne rade vikendom :-) . Nasa posla :run:
User avatar
gentoo
Posts: 3274
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#130 Re: Stranice za online kupovinu

Post by gentoo »

user071 wrote:
Moze se platiti prilikom dostave..

Dostava je uglavnom bila brza.
Moze li karticom jer su sad neki popusti placanjem RB karticom?[/quote]

Moze, naravno. Bez problema.[/quote]


Zaboga ne moze se karticom platiti prilikom dostave.. dostavi ti obicni Intime,Euroexpress,Xpress..

Ne kontam sta ce vam kartice ako se bojite placati online.. Pa trenutno aktuelna enkripcija je sigurnija jedno 3000x nego bankomat ili pos terminal u Bingu :roll:
User avatar
user071
Posts: 9
Joined: 14/10/2012 23:49
Location: Marvin the Paranoid Android: I could calculate your chances of survival, but you won't like it.

#131 Re: Stranice za online kupovinu

Post by user071 »

gentoo wrote:
user071 wrote:
Moze se platiti prilikom dostave..

Dostava je uglavnom bila brza.
Moze li karticom jer su sad neki popusti placanjem RB karticom?
Moze, naravno. Bez problema.[/quote]


Zaboga ne moze se karticom platiti prilikom dostave.. dostavi ti obicni Intime,Euroexpress,Xpress..

Ne kontam sta ce vam kartice ako se bojite placati online.. Pa trenutno aktuelna enkripcija je sigurnija jedno 3000x nego bankomat ili pos terminal u Bingu :roll:[/quote]

Ko je spominjao placanje karticom prilikom dostave.. :roll:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#132 Re: Stranice za online kupovinu

Post by MaksprotivMarksa »

Zanima me do kokeg iznisa se ne placa carina, planiram naruciti neke cipele koje kostaju 211 eura, da li ce biti carine na to ? Pozfrav !
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#133 Re: Stranice za online kupovinu

Post by maliq53 »

MaksprotivMarksa wrote:Zanima me do kokeg iznisa se ne placa carina, planiram naruciti neke cipele koje kostaju 211 eura, da li ce biti carine na to ? Pozfrav !
Do 300KM si oslobodjen carine... Mozes ici na lutriju da narucis pa mozda i ne otvore ali nesto sumnjam u zadnje vrijeme sve kontrolisu...Ja sam pocetkom ljeta narucio mobitel cija je cijena bila oko 290KM, uglavnom mobitel nije ni otvaran ni od strane carine tako da je mobitel kostao i 1000KM prosao bi bez carine, ali opet govorim to je cista lutrija i sada vjerovatno vise pregledaju... Uglavnom ako i odlucis naruciti racunaj na tu cijenu od 211 eura plus nekih 25-30% carine i ostalih dazbina... :-)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#134 Re: Stranice za online kupovinu

Post by MaksprotivMarksa »

maliq53 wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Zanima me do kokeg iznisa se ne placa carina, planiram naruciti neke cipele koje kostaju 211 eura, da li ce biti carine na to ? Pozfrav !
Do 300KM si oslobodjen carine... Mozes ici na lutriju da narucis pa mozda i ne otvore ali nesto sumnjam u zadnje vrijeme sve kontrolisu...Ja sam pocetkom ljeta narucio mobitel cija je cijena bila oko 290KM, uglavnom mobitel nije ni otvaran ni od strane carine tako da je mobitel kostao i 1000KM prosao bi bez carine, ali opet govorim to je cista lutrija i sada vjerovatno vise pregledaju... Uglavnom ako i odlucis naruciti racunaj na tu cijenu od 211 eura plus nekih 25-30% carine i ostalih dazbina... :-)
Hvala na odgovoru, puci cu pa sta bude.
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#135 Re: Stranice za online kupovinu

Post by hali gali halid »

Ebay ili aliexpress? Sta je bolje, pouzdanije itd?
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#136 Re: Stranice za online kupovinu

Post by teuta06 »

da li je netko narucivao sa stranice gamora (https://gamora.online/)....kakva je odjeca...treba mi jedna haljina, koju sam nasla na njihovoj stranici...ali nezz kakva su isksutva
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#137 Re: Stranice za online kupovinu

Post by Hakiz »

maliq53 wrote: 12/09/2018 13:06
MaksprotivMarksa wrote:Zanima me do kokeg iznisa se ne placa carina, planiram naruciti neke cipele koje kostaju 211 eura, da li ce biti carine na to ? Pozfrav !
Do 300KM si oslobodjen carine... Mozes ici na lutriju da narucis pa mozda i ne otvore ali nesto sumnjam u zadnje vrijeme sve kontrolisu...Ja sam pocetkom ljeta narucio mobitel cija je cijena bila oko 290KM, uglavnom mobitel nije ni otvaran ni od strane carine tako da je mobitel kostao i 1000KM prosao bi bez carine, ali opet govorim to je cista lutrija i sada vjerovatno vise pregledaju... Uglavnom ako i odlucis naruciti racunaj na tu cijenu od 211 eura plus nekih 25-30% carine i ostalih dazbina... :-)
Ne, nego tih 211 eura+cijena transporta, pa na to ukupno onda oko 30% carine, PDV-a i ostalih dadžbina.
Post Reply