Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#201 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:Dobra druga sezona, iako ne baš kao prva. Ali kao što je ultima primjetio, to je najviše zbog toga što
nema više onog elementa iznenađenja i svježine koji je imala prva sezona. Još jedna zamjerka je
pomalo lutanje u razvoju karaktera Eleven/Jane. Po meni je ona sedma epizoda bila višak iako je cool
što smo saznali da El ima sestru i da ima još djece kao što su oni. Ali one avanture u Chicagu nisu ništa posebno
donijele glavnoj priči. Ono što je valjalo u prvoj i sada je sjajno, a to su likovi, dobra hemija među njima i humor.
Horor strana je malo patila ovaj put jer ovaj shadow monster je bio pomalo nedorečen dio priče. Njegova motivacija,
porijeklo, mjesto koje zauzima u tom kompletnom upside down svijetu. Ali...ima mjesta daljnoj doradi, tako da nemam
ništa protiv potencijalne treće sezone. :D
a tacno ovo htjedoh napisati za sedmu epizodu.... moglo je komotno bez nje, ovo sto si napisao da je cool, je bilo vise, meni, kao common knowledge, da su testirali ne samo jedno dijete, nekako mi nije bilo potrebno to podvlaciti i uvlaciti El u to neku pricu, iako bih prije rekla da je ta epizoda napravljena kako bi El zapravo donijela odluku o pripadanju, sto je ono sto joj je falilo sve vrijeme. (drustvu, porodici, vremenu, prijateljima)
ja bih takodjer voljela da jemalo vise razradjen shadow monster, ali eto sto kazes, materijala za trecu sezonu.
meni je bila odlicna ova druga sezona, gledala sam jednu za drugom epizodu do nekih doba kao ono samo jos jednu, pa samo jos jednu.... i tako :)
koliko mi je drago sto izbace cijelu sezonu odjednom toliko mi je zao jer je prebrzo progutam.

sto se tice Vinone - preafektirano glumi za moj pojam, a i ona nova mala Max mi nije na bas na najvisem nivou glume.
Da, Vinona je :-) Par puta sam glasno govorio u ekran...dobro je bona smanji doživljaj. :mrgreen: Mala Max nije toliko
kriva, jer joj nisu ni dali ništa posebno sa čime bi se mogla iskristalisati kao lik. Bukvalno je bila kao stand in za El, da popuni
žensku kvotu u družbi dok se Eleven ne vrati.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#202 Re: Stranger Things

Post by hadzinicasa »

Ma kad ukljuci mimiku na turbo, tacno bi je zvajznula necim.

a brat od Max, mili Boze koja kliseizirana ikona, ne mozdda ikona ali slika briljantinskih 80tih... i mislim da mu je to jedina svrha u seriji :-?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#203 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:Ma kad ukljuci mimiku na turbo, tacno bi je zvajznula necim.

a brat od Max, mili Boze koja kliseizirana ikona, ne mozdda ikona ali slika briljantinskih 80tih... i mislim da mu je to jedina svrha u seriji :-?
Onaj glumac me podsjeća na jednog još poznatijeg glumca, samo ne mogu da dokučim kojeg. :mrgreen:

Ali sam otvoreno navijao pred ekranom za hook up Nancy i Jonathana. Konačno!!! :sretan: Sad znam kako se
velkoski osjeća kad gleda teen serije. :oops: :mrgreen: A malo mi je žao Stevea, nije loš tip. Ali ne sumnjam da će se snaći. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#204 Re: Stranger Things

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Onaj glumac me podsjeća na jednog još poznatijeg glumca, samo ne mogu da dokučim kojeg. :mrgreen:

Ali sam otvoreno navijao pred ekranom za hook up Nancy i Jonathana. Konačno!!! :sretan: Sad znam kako se
velkoski osjeća kad gleda teen serije. :oops: :mrgreen: A malo mi je žao Stevea, nije loš tip. Ali ne sumnjam da će se snaći. :D
Podsjeca na citav Briljantin :D ako se sjetis do share!
Kako nisam navijala, navijam ima godina i nesto!!! Iako kao ni ti Stivu ne nadjoh neke velike zamjerke. Hair products pa joooj :D

Ali priznajem ipak sucker sam za ove pomalo neprilagodjene likove. A hemiju si mogao nozem rezati :srce:

Tako da sam hepi :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#205 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Onaj glumac me podsjeća na jednog još poznatijeg glumca, samo ne mogu da dokučim kojeg. :mrgreen:

Ali sam otvoreno navijao pred ekranom za hook up Nancy i Jonathana. Konačno!!! :sretan: Sad znam kako se
velkoski osjeća kad gleda teen serije. :oops: :mrgreen: A malo mi je žao Stevea, nije loš tip. Ali ne sumnjam da će se snaći. :D
Podsjeca na citav Briljantin :D ako se sjetis do share!
Kako nisam navijala, navijam ima godina i nesto!!! Iako kao ni ti Stivu ne nadjoh neke velike zamjerke. Hair products pa joooj :D

Ali priznajem ipak sucker sam za ove pomalo neprilagodjene likove. A hemiju si mogao nozem rezati :srce:

Tako da sam hepi :mrgreen:
Ne znam, ima malo vibre Jared Leta iz mlađih dana, but that's not quite it. Hmmm.... :zoka:
Steve je pomogao i Dustinu da "sredi" kosu. Iako to nije baš ispalo baš najsrećnije. :mrgreen:
Da, dobra je ona scena kod onog conspiracy theory luđaka. Malo votke...malo jazza, par riječi
mudrosti od matorog nutcasea i stvari se počnu kretati u željenom pravcu. :D

I moram spomenuti Boba Newbya. Neopjevani heroj ove sezone. Najviše mi je bilo žao njega. :sad:
Ono pravo dobar i ispravan čovjek od glave do pete. I pametan. :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#207 Re: Stranger Things

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Ne znam, ima malo vibre Jared Leta iz mlađih dana, but that's not quite it. Hmmm.... :zoka:
Steve je pomogao i Dustinu da "sredi" kosu. Iako to nije baš ispalo baš najsrećnije. :mrgreen:
Da, dobra je ona scena kod onog conspiracy theory luđaka. Malo votke...malo jazza, par riječi
mudrosti od matorog nutcasea i stvari se počnu kretati u željenom pravcu. :D

I moram spomenuti Boba Newbya. Neopjevani heroj ove sezone. Najviše mi je bilo žao njega. :sad:
Ono pravo dobar i ispravan čovjek od glave do pete. I pametan. :)
1. kad se Dustin pojavio s kosom!!! Pa ja sam bila odusevljena. Koja scena :D i ono sto je Nensi uradila za njega. Oh serija je puna tih nepatvorenih ljudskih toplih momenata...sav se raznjezis. :)

2. teoreticar zavjera u veijeme hladnog rata ispija votku!!! Pa fenomenalan touch! A onda spektakl. Iz drugog puta. Smote smotane :srce:

3. Bob the brains - true hero sezone. S toliko normalnosti i ljubavi on play along i kad ne razumije i ne zna, ali je tu... i na kraju saves the day. Onaj pogled na kraju.... :cry:

A nekako utjesno i cini te sretnim da eto ima takvih ljudi.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#208 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Ne znam, ima malo vibre Jared Leta iz mlađih dana, but that's not quite it. Hmmm.... :zoka:
Steve je pomogao i Dustinu da "sredi" kosu. Iako to nije baš ispalo baš najsrećnije. :mrgreen:
Da, dobra je ona scena kod onog conspiracy theory luđaka. Malo votke...malo jazza, par riječi
mudrosti od matorog nutcasea i stvari se počnu kretati u željenom pravcu. :D

I moram spomenuti Boba Newbya. Neopjevani heroj ove sezone. Najviše mi je bilo žao njega. :sad:
Ono pravo dobar i ispravan čovjek od glave do pete. I pametan. :)
1. kad se Dustin pojavio s kosom!!! Pa ja sam bila odusevljena. Koja scena :D i ono sto je Nensi uradila za njega. Oh serija je puna tih nepatvorenih ljudskih toplih momenata...sav se raznjezis. :)

2. teoreticar zavjera u veijeme hladnog rata ispija votku!!! Pa fenomenalan touch! A onda spektakl. Iz drugog puta. Smote smotane :srce:

3. Bob the brains - true hero sezone. S toliko normalnosti i ljubavi on play along i kad ne razumije i ne zna, ali je tu... i na kraju saves the day. Onaj pogled na kraju.... :cry:

A nekako utjesno i cini te sretnim da eto ima takvih ljudi.
Sve ovo što si navela je ono što čini ovu seriju dobrom. Ti sjajni likovi do kojih ti je toliko stalo. Stalo da prežive, uspiju, zaljube
se itd. Zato je lako zanemariti neke mane koje su bile vidljive, jer Duffer Brothers tako dobro pišu i poznaju likove koje
su stvorili, da im lako možeš oprostiti neke falinke i dati kredita za ubuduće. Dobro su shvatili šta je bilo srce svih onih blockbustera
iz 80-tih uz koje je većina nas odrasla i za koje su našli način da nam ih iznova predstave i osvoje nas.
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#209 Re: Stranger Things

Post by Averus »

Samo sam došao da kažem da mi je nakon druge sezone ostao najdraži Hopper :D

Svi su mi super, stvarno. Režija odlična, priča super, djeca genijalna, atmosfera, muzika, sve super, ali Hopper je Hopper :thumbup:

Edit: Meni Winona odlično glumi. Postavite se u ulogu majke čije dijete - ne samo da se vratilo iz mrtvih - nego je još i zaposjednuto od strane interdimenzionalnog demonskog bića koje hoće sve da pobije. Pa i vi bi imali stress level 1000000 :D
Last edited by Averus on 06/11/2017 13:09, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#210 Re: Stranger Things

Post by Altsa »

Vinona je zaista lose odglumila. Posebno je bila losa u prvoj sezoni. U drugoj se malo dohavizala ali je jos uvijek to losa gluma. Druga sezona je meni cak i bolja od prve i ako su desavanja u Cikagu samo razvodnila citavu pricu i nisu donjela nista pozitivno osim saznanja da joj je otac ziv..
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#211 Re: Stranger Things

Post by Truba »

extra je glumila
nikad bolja još od 1993.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#212 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Altsa wrote:Vinona je zaista lose odglumila. Posebno je bila losa u prvoj sezoni. U drugoj se malo dohavizala ali je jos uvijek to losa gluma. Druga sezona je meni cak i bolja od prve i ako su desavanja u Cikagu samo razvodnila citavu pricu i nisu donjela nista pozitivno osim saznanja da joj je otac ziv..
Pa dobro Chicago je vise tu da ubaci urbane 80te, punks,
I najvjerojatnije pripremi tlo za 3. sezonu.
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#213 Re: Stranger Things

Post by irac300 »

10/10
Onaj osjecaj kad ti je zao sto se zavrsila sezona.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#214 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

Altsa wrote:Vinona je zaista lose odglumila. Posebno je bila losa u prvoj sezoni. U drugoj se malo dohavizala ali je jos uvijek to losa gluma. Druga sezona je meni cak i bolja od prve i ako su desavanja u Cikagu samo razvodnila citavu pricu i nisu donjela nista pozitivno osim saznanja da joj je otac ziv..
Druga je bolja i to vidljivo bolja..
Dešavanja iz Chicaga su samo tu da začine sezonu ništa više baš kao i djevojcica Max i ostali sto su dodali da bude jos bolja sezona..
Nije to top kvalitet kao sto sam vec i rekao da gledaš jednu za drugom, al' je urađena drama dobro baš kao i Riverdale..
Ovo sad vec govorim iz perspektive formirane osobe, ako si mlađi bice ti vrh..Ili ako imaš razmisljanje poput Dale Coopera gdje navijaš ko ce koga poljubit. :D

I da dodam Dejlu nije samo to Velkoskom čar teen serije nego neke usputne stvari koje svi hocemo da imamo do kraja zivota, al' nestanu do 18te.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#215 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

nema me tamo wrote:
Altsa wrote:Vinona je zaista lose odglumila. Posebno je bila losa u prvoj sezoni. U drugoj se malo dohavizala ali je jos uvijek to losa gluma. Druga sezona je meni cak i bolja od prve i ako su desavanja u Cikagu samo razvodnila citavu pricu i nisu donjela nista pozitivno osim saznanja da joj je otac ziv..
Druga je bolja i to vidljivo bolja..
Dešavanja iz Chicaga su samo tu da začine sezonu ništa više baš kao i djevojcica Max i ostali sto su dodali da bude jos bolja sezona..
Nije to top kvalitet kao sto sam vec i rekao da gledaš jednu za drugom, al' je urađena drama dobro baš kao i Riverdale..
Ovo sad vec govorim iz perspektive formirane osobe, ako si mlađi bice ti vrh..Ili ako imaš razmisljanje poput Dale Coopera gdje navijaš ko ce koga poljubit. :D

I da dodam Dejlu nije samo to Velkoskom čar teen serije nego neke usputne stvari koje svi hocemo da imamo do kraja zivota, al' nestanu do 18te.
Šta hoćeš da kažeš sa time? :twisted: :mrgreen:

Da, ali u ovim modernim teen serijama svi su tako jebeno cool, nabrijani, svi ko' modeli. Ove klince iz Stranger Things voliš
zato što su obični, pomalo nespretni kao i svi klinci u tom dobu, možeš se poistovjetiti i vidjeti sebe u njima u tim godinama.
Jednostavno podsjećaju na neka jednostavnija, nevinija i naivnija vremena. Lijep osjećaj nostalgije i iluzije koju su stvorili
braća Duffer.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#216 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

Baš su obicni i nespretni clanovi nekog vanzemaljskog kluba fizika ovo ono ne zna se ko je ljepsi od djecaka osim onog krezavog :D
Baš se mozes poistovjetiti mene u tim godinama htjela da poljubi curica ja pobjego u wc, a ovo dvoje se žvalje. :D

Ne znam sad da li si ti cool i nabrijan, al' ja i Velkoski jesmo zato i volimo teen serije. :D
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#217 Re: Stranger Things

Post by Mariella »

Gleda li iko Beyond Stranger Things? Intervju sa Duffer bracom i glavnom glumackom postavom gdje diskutuju o desavanjima u drugoj sezoni. Ja sam dvije epizode do sad odgledala, u prvoj su pokazali audicije, kako su bili mali samo :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#218 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

nema me tamo wrote:Baš su obicni i nespretni clanovi nekog vanzemaljskog kluba fizika ovo ono ne zna se ko je ljepsi od djecaka osim onog krezavog :D
Baš se mozes poistovjetiti mene u tim godinama htjela da poljubi curica ja pobjego u wc, a ovo dvoje se žvalje. :D

Ne znam sad da li si ti cool i nabrijan, al' ja i Velkoski jesmo zato i volimo teen serije. :D
Nisam ja rekao da su ružni, nego da su prikazani kao obični, everyday klinci. A kako nisu nespretni, kompletna
veza Nancy i Jonathana je definicija nespretnosti, način na koji kruže jedno oko drugog sa simpatijama koje
nisu sigurni kako iskazati pa prave gluposti. Zato i jesu tako sladak par. :srce:

Dobro, dobro, nabrijani cooleri. :P :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#219 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

dale cooper wrote:
nema me tamo wrote:Baš su obicni i nespretni clanovi nekog vanzemaljskog kluba fizika ovo ono ne zna se ko je ljepsi od djecaka osim onog krezavog :D
Baš se mozes poistovjetiti mene u tim godinama htjela da poljubi curica ja pobjego u wc, a ovo dvoje se žvalje. :D

Ne znam sad da li si ti cool i nabrijan, al' ja i Velkoski jesmo zato i volimo teen serije. :D
Nisam ja rekao da su ružni, nego da su prikazani kao obični, everyday klinci. A kako nisu nespretni, kompletna
veza Nancy i Jonathana je definicija nespretnosti, način na koji kruže jedno oko drugog sa simpatijama koje
nisu sigurni kako iskazati pa prave gluposti. Zato i jesu tako sladak par. :srce:

Dobro, dobro, nabrijani cooleri. :P :mrgreen:
Ti sad ides na njih dvoje, inace Nancy na oko izgleda starije ( što i jest ) u odnosu na to koliko bi trebala imati godina da je pravi zivot tako da jedva prolazi kad malo bolje pogledas..A što se tice Jonathana lik izgleda starije od mene ( 25 ) doduše razlika je samo 2 godine, al' ima frajer lice kao da ga je zivot pregazio. :D

Ma u suštini serija jeste dobra sto nisam nikad rekao da nije, samo serija jeste smor dosta vremena i zato govorim da je ovo iskljucivo za djecu..
Ima i starijih kojima je vrh samo sto su to male brojke..
Ja kazem opet i ako ti se ne svidi na prvu seriju treba gledati bar zbog toga kako je urađena..Zbog toga sam je uporedio s Riverdale gdje ima tih scena dosta dobrih zbog lokacija i to..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#220 Re: Stranger Things

Post by The 51st State »

rastu djeca, trebaju na ovoj sezoni zavrsiti, kako tako su zaokruzili pricu ili je pomjeriti deset godina unaprijed.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#221 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

The 51st State wrote:rastu djeca, trebaju na ovoj sezoni zavrsiti, kako tako su zaokruzili pricu ili je pomjeriti deset godina unaprijed.
Djeca su jos 2 godine ok ovo ostalo... :D

Fast forward par godina jedino.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#222 Re: Stranger Things

Post by KB9 »

pu jebem ti poso, napredovanje i vecu odgovornost, nikako nac vremena za ovu seriju

hocu da mi se vrati vrijeme kad sam po citav dan i na poslu i van posla mogo gledat serije i filmove :lol:
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#223 Re: Stranger Things

Post by 4zr4 »

Meni sasvim ok serija, nostalgična, podsjeća na to neko djetinjstvo, al sad da je masterpiece kako većina govori, i nije baš. Ova druga sezona mi je bila malo zanimljivija nego prethodna.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#224 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Mariella wrote:Gleda li iko Beyond Stranger Things? Intervju sa Duffer bracom i glavnom glumackom postavom gdje diskutuju o desavanjima u drugoj sezoni. Ja sam dvije epizode do sad odgledala, u prvoj su pokazali audicije, kako su bili mali samo :lol:
vrijedi l' gledati? računaj da iza sebe imam 17 sati gledanja u cugu :mrgreen:

živio Netflix :skoljka: :mrgreen: sreća pa sam ček'o s gledanjem

u seriji mi jedino smeta nensi, mogli su naći neku bolju djevojčicu :-? :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#225 Re: Stranger Things

Post by irac300 »

Velkoski wrote:
Mariella wrote:Gleda li iko Beyond Stranger Things? Intervju sa Duffer bracom i glavnom glumackom postavom gdje diskutuju o desavanjima u drugoj sezoni. Ja sam dvije epizode do sad odgledala, u prvoj su pokazali audicije, kako su bili mali samo :lol:
vrijedi l' gledati? računaj da iza sebe imam 17 sati gledanja u cugu :mrgreen:

živio Netflix :skoljka: :mrgreen: sreća pa sam ček'o s gledanjem

u seriji mi jedino smeta nensi, mogli su naći neku bolju djevojčicu :-? :mrgreen:
Jes' vala, zaštitno lice anoreksije.
Post Reply