Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#176 Re: Stranger Things

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li veceras nova sezona?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#177 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li veceras nova sezona?
Jeste. Evo vidim već se počela pojavljivati na torrentima. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#178 Re: Stranger Things

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li veceras nova sezona?
Jeste. Evo vidim već se počela pojavljivati na torrentima. :D
:thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#179 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Hebote, ne mogu skinuti koliko su leecheri navalili. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#180 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:Hebote, ne mogu skinuti koliko su leecheri navalili. :D
Ja skino'. :P :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#181 Re: Stranger Things

Post by ultima_palabra »

7/9 pogledao :mrgreen: Ne znam, osjecaj je dosta slabiji... valjda nema one svjezine prve sezone, pa se vide rupe u prici.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#182 Re: Stranger Things

Post by karanana »

uopste nesto nisam uzbudjen niti zurim da gledam.
serija je i u prvoj sezoni prehipeovana, prodala se na nostalgiju 80ih i filmove iz tog doba.
a sve ostalo srednja zalost. nadam se da ce se spustit na zemlju.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#183 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

karanana wrote:uopste nesto nisam uzbudjen niti zurim da gledam.
serija je i u prvoj sezoni prehipeovana, prodala se na nostalgiju 80ih i filmove iz tog doba.
a sve ostalo srednja zalost. nadam se da ce se spustit na zemlju.

Serija je baš urađena top kao sto sam vec napisao prije godinu , al' hajp prevelik doduše djeca najviše i hajpuju..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#184 Re: Stranger Things

Post by kakavdanakneiskustvu »

je l ovo objavljena citava sezona?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#185 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

netflix odma sve izbaci
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#186 Re: Stranger Things

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema me tamo wrote:netflix odma sve izbaci
:thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#187 Re: Stranger Things

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
nema me tamo wrote:netflix odma sve izbaci
:thumbup:
I titlovi skoro svi izbačeni. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#188 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Do sada dvije pogledao, nema se puno vremena pa jednu na dan gledam. Sve sto ocekujem od ove sezone da Sean nesto kaze u vezi Gunija. Na kraju druge smo jos u Oktobru 84, ali nadam se da ce dogurati do ljeta 85. Ne mora ni on reci, ali djeca pred njim moraju kazati u fazonu goonies never say die.

Winona u prve dvije epizode pravo ide na zvice, da nju hoce spakovati u drugu dimenziju bilo bi super.
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#189 Re: Stranger Things

Post by Truba »

imo ne imo
zanimljivo ili dosadno
gledam jednu dnevno

osim kad je neka komična serija od 20 minuta
tad znam po 2 :D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#190 Re: Stranger Things

Post by Kaligrafija »

Pregledao sve epizode druge sezone, odlicna...u Kingovskom maniru, od rezije, scenarija, mjesta radnje, djece glumaca, bas sve...Zavrsena kao i prva, da mislis da je kraj, pa i ako ne snime dalje, ima kraj...ali ostavljeno je dovoljno prostora za sezonu 3...Super serija...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#191 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Kaligrafija wrote:Pregledao sve epizode druge sezone, odlicna...u Kingovskom maniru, od rezije, scenarija, mjesta radnje, djece glumaca, bas sve...Zavrsena kao i prva, da mislis da je kraj, pa i ako ne snime dalje, ima kraj...ali ostavljeno je dovoljno prostora za sezonu 3...Super serija...
Nisam dosao do kraja ali su vec dobili pare za treci i cetvrti dio.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#192 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Yeah? What's the X? Pirate treasure? :mrgreen:

A u slijedecim scenama Winona pravi svoje poznate face

Image

Scenaristi se pravo zajebavaju na racun pop kulture.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#193 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

Mnogo loša glumica, mnogo.
1Dante1
Posts: 1198
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#194 Re: Stranger Things

Post by 1Dante1 »

Sesta, osma i deveta epizoda druge sezone nesto najbolje sto sam gledao u zadnje vrijeme, ono kad te tjera u kasne sate da gledas i dalje. :D
clio_dci120
Posts: 3106
Joined: 17/07/2012 09:25

#195 Re: Stranger Things

Post by clio_dci120 »

Inace pisem samo na jednom odredjenom podforumu, ali evo da se ovdje ukljucim.
Meni je serija vrh, naravno da uvijek ima nedostataka, ali nesto najbolje sto sam gledoa u zadnje vrijeme ( i prva i druga sezona)...
Negdje sam prosle godine citao na netu neki interviju sa nekim od brace Dufer gdje su rekli da nije iskljuceno da ce se u buducnosti spojiti serije Stranger Thing i proslogodisnja The OA. Makar ce na u jednoj od epizoda povezati te dvije serije.
Ovo je do sada odlicno odradjeno, jedino ne kotnam za dalje sezone ovo sa ovim cudovistima postalo bi vec ofucano malo...
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#196 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dobra druga sezona, iako ne baš kao prva. Ali kao što je ultima primjetio, to je najviše zbog toga što
nema više onog elementa iznenađenja i svježine koji je imala prva sezona. Još jedna zamjerka je
pomalo lutanje u razvoju karaktera Eleven/Jane. Po meni je ona sedma epizoda bila višak iako je cool
što smo saznali da El ima sestru i da ima još djece kao što su oni. Ali one avanture u Chicagu nisu ništa posebno
donijele glavnoj priči. Ono što je valjalo u prvoj i sada je sjajno, a to su likovi, dobra hemija među njima i humor.
Horor strana je malo patila ovaj put jer ovaj shadow monster je bio pomalo nedorečen dio priče. Njegova motivacija,
porijeklo, mjesto koje zauzima u tom kompletnom upside down svijetu. Ali...ima mjesta daljnoj doradi, tako da nemam
ništa protiv potencijalne treće sezone. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#197 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

Kvalitet je isti kao i u prvoj sezoni, al' u pravu si za svjezinu to jest to zna potegnut na drugu stranu.
Ma patim se evo i dalje epizodu po epizodu dosao sam do 6 u drugoj..

Previše je dobro serija urađena nekako mi bezveze da ugasim tako da gledam.Nit smrdi nit mirise.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#198 Re: Stranger Things

Post by Kaligrafija »

Ne znam sto se pojedinim ljudima ne svidja gluma Winone Ryder, meni se ona savrseno uklapa u godine radnje serije, bas je u tom fazonu, ono, majka koja je sprema sve da ucini za svog klinca i koja vjeruje u nadnaravne stvari koje se desavaju oko njega i njegovih prijatelja, bez suvisnih propitivanja...Meni njena gluma bas godi, malo lujka, malo cool mama...ah, sad te facijalne ekspresije, vise, manje, hebes ih... :mrgreen:
1Dante1
Posts: 1198
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#199 Re: Stranger Things

Post by 1Dante1 »

nema me tamo wrote:Kvalitet je isti kao i u prvoj sezoni, al' u pravu si za svjezinu to jest to zna potegnut na drugu stranu.
Ma patim se evo i dalje epizodu po epizodu dosao sam do 6 u drugoj..

Previše je dobro serija urađena nekako mi bezveze da ugasim tako da gledam.Nit smrdi nit mirise.
Jarane ako te sesta ne zakuca za fotelju onda ne znam. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#200 Re: Stranger Things

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Dobra druga sezona, iako ne baš kao prva. Ali kao što je ultima primjetio, to je najviše zbog toga što
nema više onog elementa iznenađenja i svježine koji je imala prva sezona. Još jedna zamjerka je
pomalo lutanje u razvoju karaktera Eleven/Jane. Po meni je ona sedma epizoda bila višak iako je cool
što smo saznali da El ima sestru i da ima još djece kao što su oni. Ali one avanture u Chicagu nisu ništa posebno
donijele glavnoj priči. Ono što je valjalo u prvoj i sada je sjajno, a to su likovi, dobra hemija među njima i humor.
Horor strana je malo patila ovaj put jer ovaj shadow monster je bio pomalo nedorečen dio priče. Njegova motivacija,
porijeklo, mjesto koje zauzima u tom kompletnom upside down svijetu. Ali...ima mjesta daljnoj doradi, tako da nemam
ništa protiv potencijalne treće sezone. :D
a tacno ovo htjedoh napisati za sedmu epizodu.... moglo je komotno bez nje, ovo sto si napisao da je cool, je bilo vise, meni, kao common knowledge, da su testirali ne samo jedno dijete, nekako mi nije bilo potrebno to podvlaciti i uvlaciti El u to neku pricu, iako bih prije rekla da je ta epizoda napravljena kako bi El zapravo donijela odluku o pripadanju, sto je ono sto joj je falilo sve vrijeme. (drustvu, porodici, vremenu, prijateljima)
ja bih takodjer voljela da jemalo vise razradjen shadow monster, ali eto sto kazes, materijala za trecu sezonu.
meni je bila odlicna ova druga sezona, gledala sam jednu za drugom epizodu do nekih doba kao ono samo jos jednu, pa samo jos jednu.... i tako :)
koliko mi je drago sto izbace cijelu sezonu odjednom toliko mi je zao jer je prebrzo progutam.

sto se tice Vinone - preafektirano glumi za moj pojam, a i ona nova mala Max mi nije na bas na najvisem nivou glume.
Post Reply