Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#126 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Titaga moj, uskratit ću te za odgovor, dušmani se bune. :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6465
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#127 Re: Stranger Things

Post by Daryl Dixon »

dale cooper wrote:



Ovi klinci su fakat sjajni. :-D
simpa su :) krezavi je brat :lol: :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#128 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

I ja sam protiv brisanja postova i ubijanja bilo kakve off-topic rasprave. Treba biti malo fleksibilniji,
kada se raspravlja o serijama, filmovima ili muzici, odnosno svemu vezano za pop kulturu. Stranger
Things je već postao sastavni dio toga te samim time se može govoriti i o stvarima koje su inspirisale ovu
seriju, a radovi Ridley Scotta su svakako jedna od tih inspiracija. Zato sugestija moderaciji da zanemare ove
pedantne, by the book tipove, i dozvole malo širu raspravu na ovakvim temama. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#129 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#130 Re: Stranger Things

Post by Hame_ »

dale cooper wrote:I ja sam protiv brisanja postova i ubijanja bilo kakve off-topic rasprave. Treba biti malo fleksibilniji... a radovi Ridley Scotta su svakako jedna od tih inspiracija.


User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#131 Re: Stranger Things

Post by vicious »

+1 protiv brisanja.

Rasprava možda nije striktno vezana za temu, ali je bar zanimljiva i sadržajna, za razliku od barem 90% postova na forumu.
Ili ako se već mora intervenisati, neka se prebaci na posebnu temu.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#132 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Kad smo se već dotakli Blade Runnera i famoznog monologa, evo meni jedna jako draga pjesma inspirirana istim. Dale, kakav je tvoj sud? :D

User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6465
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#133 Re: Stranger Things

Post by Daryl Dixon »

vicious wrote:+1 protiv brisanja.

Rasprava možda nije striktno vezana za temu, ali je bar zanimljiva i sadržajna, za razliku od barem 90% postova na forumu.
Ili ako se već mora intervenisati, neka se prebaci na posebnu temu.
+1
bez brisanja
ako se vec razvija sci-fi diskusija imaju teme predvidjene za to da se ne spama ovdje bezveze :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#134 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:Kad smo se već dotakli Blade Runnera i famoznog monologa, evo meni jedna jako draga pjesma inspirirana istim. Dale, kakav je tvoj sud? :D

:thumbup:
Svako bi trebao imati makar malo Stranglersa u svom životu. :D

Meni najdraži dio ovog tears in rain monologa je Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams
glitter in the dark near the Tannhuser Gate.
Kao da opisuje neku veličanstvenu ali zastrašujuću scenu rata
i haosa. Divno složena rečenica koja nama kao gledaocu ne znači ništa u kontekstu radnje filma, ali u kontekstu
Royevog lika i ostalih replikanata sasvim očigledno pokazuje njihovu mogućnost osjećanja snažnih emocija i izražavanja
istih.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#135 Re: Stranger Things

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: Meni najdraži dio ovog tears in rain monologa je Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams
glitter in the dark near the Tannhuser Gate.
Kao da opisuje neku veličanstvenu ali zastrašujuću scenu rata
i haosa. Divno složena rečenica koja nama kao gledaocu ne znači ništa u kontekstu radnje filma, ali u kontekstu
Royevog lika i ostalih replikanata sasvim očigledno pokazuje njihovu mogućnost osjećanja snažnih emocija i izražavanja
istih.
Rutger je tu odradio nezaboravan pos'o. Licno mislim da je njegov rad u Blade Runner-u, al' pogotovo ta scena, klimax njegove karijere, koja je nazalost ubrzo krenula nizbrdo u zaborav.

Trnci me fataju kad gledam tu scenu, tako je odlicna. Mada moram rec' da bez Vangelisove muzike ne bi bila ni blizu onog sto jest (niti bi ostatak filma, ako cemo realno).
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#136 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Meni najdraži dio ovog tears in rain monologa je Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams
glitter in the dark near the Tannhuser Gate.
Kao da opisuje neku veličanstvenu ali zastrašujuću scenu rata
i haosa. Divno složena rečenica koja nama kao gledaocu ne znači ništa u kontekstu radnje filma, ali u kontekstu
Royevog lika i ostalih replikanata sasvim očigledno pokazuje njihovu mogućnost osjećanja snažnih emocija i izražavanja
istih.
Rutger je tu odradio nezaboravan pos'o. Licno mislim da je njegov rad u Blade Runner-u, al' pogotovo ta scena, klimax njegove karijere, koja je nazalost ubrzo krenula nizbrdo u zaborav.

Trnci me fataju kad gledam tu scenu, tako je odlicna. Mada moram rec' da bez Vangelisove muzike ne bi bila ni blizu onog sto jest (niti bi ostatak filma, ako cemo realno).
Da, Rutgerova karijera je vrlo brzo otišla putem b kategorije filmova, iako se on činio kao glumac sa potencijalom za više od toga.

Oh yeah, Blade Runner soundtrack je klasik i jedan od vrhunaca i Vangelisove karijere.

Malo ću se kurčiti i pohvaliti da imam limited edition prozirni crveni vinil ovog soundtracka. :babinsin: :D

Image
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#137 Re: Stranger Things

Post by shin »

Mali synthwave tribute.

User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#138 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Meanwhile back on topic :mrgreen: kompletan soundtrack za Stranger Things (vol. 1&2) je izašao
i jako je dobar. :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#139 Re: Stranger Things

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote: Da, Rutgerova karijera je vrlo brzo otišla putem b kategorije filmova, iako se on činio kao glumac sa potencijalom za više od toga.

Oh yeah, Blade Runner soundtrack je klasik i jedan od vrhunaca i Vangelisove karijere.

Malo ću se kurčiti i pohvaliti da imam limited edition prozirni crveni vinil ovog soundtracka. :babinsin: :D

Image

Ploca :thumbup: :thumbup:

Ja se od RUtgerovih filmova osim Bladerunnera, Nolanov Batman, sjecam onog kad bjezi sa djevojkom iz zatvora a imaju ogrlicu oko vrata, ako se razdvoje previse daleko eksplodiraju im glave. I bio na spotu od Klyie Minogue :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#140 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:

Ploca :thumbup: :thumbup:

Ja se od RUtgerovih filmova osim Bladerunnera, Nolanov Batman, sjecam onog kad bjezi sa djevojkom iz zatvora a imaju ogrlicu oko vrata, ako se razdvoje previse daleko eksplodiraju im glave. I bio na spotu od Klyie Minogue :)
Wedlock. :D Da, solidan film. Bio je odličan i u ulozi autostopera psihopate u Hitcheru.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#141 Re: Stranger Things

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:

Ploca :thumbup: :thumbup:

Ja se od RUtgerovih filmova osim Bladerunnera, Nolanov Batman, sjecam onog kad bjezi sa djevojkom iz zatvora a imaju ogrlicu oko vrata, ako se razdvoje previse daleko eksplodiraju im glave. I bio na spotu od Klyie Minogue :)
Wedlock. :D Da, solidan film. Bio je odličan i u ulozi autostopera psihopate u Hitcheru.

E Wedlok je u pitanju :thumbup: . Evo sad citam, nisam znao da je bio tv film. :-)
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#142 Re: Stranger Things

Post by Hame_ »

Tito_i_Partija wrote:Rutger je tu odradio nezaboravan pos'o. Licno mislim da je njegov rad u Blade Runner-u, al' pogotovo ta scena, klimax njegove karijere, koja je nazalost ubrzo krenula nizbrdo u zaborav.

Trnci me fataju kad gledam tu scenu, tako je odlicna. Mada moram rec' da bez Vangelisove muzike ne bi bila ni blizu onog sto jest (niti bi ostatak filma, ako cemo realno).
Lijepo je imati ovake sagovornike i moderatore :thumbup:

Mislim da je tip osjetio vrhunac i da bi ga sve dalje vodilo: "udavio se tuširajući se u kadi", "godinama koristio pa slučajno uzeo više protiv bolova", "vozio, pa mu se vrata otvorila u vožnji - treći put",...

Ostaće zauvijek upisani, hvala im.

A R... R je okrenuo džip i raspalio dalje po pustinji...

Star Wars - The Force Awakens Millenium Falcon Scene
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#143 Re: Stranger Things

Post by tagomago »

ridleyova majstorija je vjerovatno najbolji sci-fi film ikad, mada je sve to teško definirati jer chris marker je bogje, a i vangelisov soundtrack je jednake majstorije.

stranger things je trenutno najbolja serija na dunjaluku ovom teškom, premda mi je pilotna bila neka četvorka, ali the clash je učinio svoje. :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#144 Re: Stranger Things

Post by Point. »

Ne razumijem opcinjenost Blade Runnerom. Prosjek teski. Takodjer, ne razumijem opcinjenost ovom malom iz Stranger Things. Mala ako ima tri recenice dijaloga u citavoj seriji, mumlja okolo i ocima prevrce. Oni malci su razvalili, doduse.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#145 Re: Stranger Things

Post by tagomago »

meni malena nije ništa posebno, za razliku od nje malci su mi vrh (i karakterno i glumački), kao i frizura jonathana byersa.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#146 Re: Stranger Things

Post by pink floydd »

Image
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#147 Re: Stranger Things

Post by mrgreen »

serija je otkrice, malci su zakon :sretan:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#148 Re: Stranger Things

Post by Diwan »

:thumbup:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#149 Re: Stranger Things

Post by Pandakonda »

Sad je gotivim još više :-D

Image
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#150 Re: Stranger Things

Post by Gandalf »

Toothles i Chieff su mi bili najbolji u ovoj seriji, druga sezona bi bila pogubna, nešto poput druge sezone Wayward Pinesa, suvišno i predvidivo - atmosfera osamdesetih u seriji mi je perfektna, naročito kada sam čuo stihove " I wear my sunglasses at night ", izuzmemo li horor ubistva svo vrijeme sam bio pod dojmom da gledam E.T. - a ili nešto slično iz Spilbergove kolekcije osamdesetih.
Post Reply