Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dzenanalic22
Posts: 770
Joined: 28/08/2017 16:30

#251 Re: Stranger Things

Post by dzenanalic22 »

Pregledao danas cijelu sezonu u jednom dahu. Meni osobno je ovo dosad najbolja sezona i najprofesionalnije osmišljena i uređena. U svakom trenutku nešto se događalo tako da sam cijelu sezonu gledao otvorenih usta, too much drama and surprises :lol: :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#252 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Imam osjećaj da ako preskočim epizodu nisam ništa propustio. :D

Uglavnom gledljivo kao i uvijek, ali da je neki masterpiece - nije.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#253 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

Nije loša treća. Billy ubjedljivo iznad svih ostalih.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#254 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

Onako zanimljiva je i zanima te sta ce biti dalje poslije svake epizode

Al kao da gledam reprizu prosle sezone samo sto je druga osoba zaposjednuta
Mogli su neku novu ideju smislit

Kao potpisali su 4. i 5 sezonu.

I da, kraj mi je najgori al da ne spojlam
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#255 Re: Stranger Things

Post by SmokingMan »

Počeo sam je gledati na nagovor kolege.Juče sam otresao prvu sezonu ko slinu,nisam se par sati nigdje mrdao iz kreveta. :izet: :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#256 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dobra treća sezona. Mnogo bolja od druge. Manje fillera i praznog hoda. Sviđa mi se kako su začinili seriju sa ovim ljubavnim teen
pizdarijama koje su djelovale tako slatko. :oops: :D Posebno Dustin/Suzie duet sa Neverending Story. :D


I bolje im je da Hopper ne ostane mrtav. :twisted: :cry:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#257 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Zbog tog glupavog dueta se i desilo to s bijelim slovima :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#258 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Velkoski wrote:Zbog tog glupavog dueta se i desilo to s bijelim slovima :mrgreen:
Nah. Krivim onog Švarceneger wannabea. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#259 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

mah, kad si kod njega. Kompletan storyline s Rusima je zapravo retardiran kad malo razmislim o tome. Sezona djeluje kao nekakva parodija na sve živo iz osamdesetih
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#260 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Velkoski wrote:mah, kad si kod njega. Kompletan storyline s Rusima je zapravo retardiran kad malo razmislim o tome. Sezona djeluje kao nekakva parodija na sve živo iz osamdesetih
Da, o nekim stvarima je bolje previše ne razmišljati. Mislim, treba ti ogroman "suspension of disbelief" da progutaš da su Rusi
u pola hladnog rata infiltrirali Ameriku do te mjere da su kupili cijeli gradić ispod kojeg su izgradili ogromne podzemne baze za izvođenje
okultnih eksperimenata. :mrgreen: Više je pastiche nego parodija, ali kontam šta želiš reći. :D Ali jebiga, još je iznimno gledljivo. Stranger
Things je vizuelni ekvivalent sladoleda. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#261 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Ma bukvalno guilty pleasure serija. Još su malo i pođonili CW s ovim "shipovima" :mrgreen:

Gledljivo itekako realno, ali nije vrijedno ocjena koje dobija.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#262 Re: Stranger Things

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Velkoski wrote:mah, kad si kod njega. Kompletan storyline s Rusima je zapravo retardiran kad malo razmislim o tome. Sezona djeluje kao nekakva parodija na sve živo iz osamdesetih
Da, o nekim stvarima je bolje previše ne razmišljati. Mislim, treba ti ogroman "suspension of disbelief" da progutaš da su Rusi
u pola hladnog rata infiltrirali Ameriku do te mjere da su kupili cijeli gradić ispod kojeg su izgradili ogromne podzemne baze za izvođenje
okultnih eksperimenata. :mrgreen: Više je pastiche nego parodija, ali kontam šta želiš reći. :D Ali jebiga, još je iznimno gledljivo. Stranger
Things je vizuelni ekvivalent sladoleda. :D
Jer si sav suspension of disbelif potrošio na jebeno čudovište i Eleven :lol: pa ti Rusi teško pali
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#263 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Velkoski wrote:mah, kad si kod njega. Kompletan storyline s Rusima je zapravo retardiran kad malo razmislim o tome. Sezona djeluje kao nekakva parodija na sve živo iz osamdesetih
Da, o nekim stvarima je bolje previše ne razmišljati. Mislim, treba ti ogroman "suspension of disbelief" da progutaš da su Rusi
u pola hladnog rata infiltrirali Ameriku do te mjere da su kupili cijeli gradić ispod kojeg su izgradili ogromne podzemne baze za izvođenje
okultnih eksperimenata. :mrgreen: Više je pastiche nego parodija, ali kontam šta želiš reći. :D Ali jebiga, još je iznimno gledljivo. Stranger
Things je vizuelni ekvivalent sladoleda. :D
Jer si sav suspension of disbelif potrošio na jebeno čudovište i Eleven :lol: pa ti Rusi teško pali
Hej, čudovišta i ove ostale sci-fi i fantasy stvari očekujem. :D Ali ruska armija u Americi u polovini 80-tih? Step too far. :mrgreen:

Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#264 Re: Stranger Things

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Hej, čudovišta i ove ostale sci-fi i fantasy stvari očekujem. :D Ali ruska armija u Americi u polovini 80-tih? Step too far. :mrgreen:

Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
But the Russians are monsters too...u ta doba bili :mrgreen: mislim da su zbog toga ubačeni
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#265 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Hej, čudovišta i ove ostale sci-fi i fantasy stvari očekujem. :D Ali ruska armija u Americi u polovini 80-tih? Step too far. :mrgreen:

Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
But the Russians are monsters too...u ta doba bili :mrgreen: mislim da su zbog toga ubačeni
More like boogeyman, ali znam šta govoriš. :D Moguće, svakako je to u duhu filmova koji su se snimali 80-tih. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#266 Re: Stranger Things

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Hej, čudovišta i ove ostale sci-fi i fantasy stvari očekujem. :D Ali ruska armija u Americi u polovini 80-tih? Step too far. :mrgreen:

Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
But the Russians are monsters too...u ta doba bili :mrgreen: mislim da su zbog toga ubačeni
More like boogeyman, ali znam šta govoriš. :D Moguće, svakako je to u duhu filmova koji su se snimali 80-tih. :D
i propagande
http://www.openculture.com/2014/11/the- ... ganda.html

Cudovista (bez obzira da li su u ljudskom obliku ili onom flayerastom) su imaginarna i predstavljaju samo otjelovljenje našeg straha od nepoznatog.
Nepoznate kulture, nepoznatih dimenzija/onostranog, podsvijesti, prirode itd...tako barem vidim ulogu Rusa u seriji.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#267 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Bloo wrote: i propagande
http://www.openculture.com/2014/11/the- ... ganda.html

Cudovista (bez obzira da li su u ljudskom obliku ili onom flayerastom) su imaginarna i predstavljaju samo otjelovljenje našeg straha od nepoznatog.
Nepoznate kulture, nepoznatih dimenzija/onostranog, podsvijesti, prirode itd...tako barem vidim ulogu Rusa u seriji.
Eh sada ti previše analiziraš. :mrgreen: Stanger Things je u suštini jako dobar pastiche i miks svih poznatih tonova i znakovlja 80-tih.
Rusi su svakako jedan od najviše korištenih antagonista u američkoj pop kulturi. Morali su na neki način i ovdje isplivati. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#268 Re: Stranger Things

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote: i propagande
http://www.openculture.com/2014/11/the- ... ganda.html

Cudovista (bez obzira da li su u ljudskom obliku ili onom flayerastom) su imaginarna i predstavljaju samo otjelovljenje našeg straha od nepoznatog.
Nepoznate kulture, nepoznatih dimenzija/onostranog, podsvijesti, prirode itd...tako barem vidim ulogu Rusa u seriji.
Eh sada ti previše analiziraš. :mrgreen: Stanger Things je u suštini jako dobar pastiche i miks svih poznatih tonova i znakovlja 80-tih.
Rusi su svakako jedan od najviše korištenih antagonista u američkoj pop kulturi. Morali su na neki način i ovdje isplivati. :D
Samo gledam širu sliku :oops:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#269 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Eh da, David Harbour za reboot Magnuma! :D

Image

:mrgreen: Zna nositi brkove. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#270 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

a šta su njegovom liku uradili :roll: :mrgreen:

Robin je osvježenje. Ona, Steve i Dustin su najbolji :D Doduše, ne bi bio moderni Hollywood kada ne bi bilo malo PC-a da razbiju hemiju nje i Stevea :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#271 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Velkoski wrote:a šta su njegovom liku uradili :roll: :mrgreen:

Robin je osvježenje. Ona, Steve i Dustin su najbolji :D Doduše, ne bi bio moderni Hollywood kada ne bi bilo malo PC-a da razbiju hemiju nje i Stevea :mrgreen:
Stevea su baš fino razdradili ovu sezonu, od onog eye candy pretty boya iz prve dvije. Robin je super. I meni nije sjelo ovo razbijanje hemije.
Ne zato što sam protiv toga, nego zato što nije razvijeno kako treba, niti je bilo naznaka. Barem ja nisam primjetio. :zoka: Činilo se ono kao
baš ubačeno u zadnji momenat. Doduše moguće da su htjeli poentirati kako je pravo prijateljstvo dugotrajnije od nekog prolaznog crusha
i seksualne privlačnosti, ali ne bih da dajem kredit gdje to nisu zaslužili. :D
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#272 Re: Stranger Things

Post by brain bubbles »

I meni je sezona puno bolja od druge. Dustin i dalje dominira
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#273 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
:o
Ideš na foe. Ne diraj mi Back to the future :twisted:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#274 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

dale cooper wrote:
Velkoski wrote:a šta su njegovom liku uradili :roll: :mrgreen:

Robin je osvježenje. Ona, Steve i Dustin su najbolji :D Doduše, ne bi bio moderni Hollywood kada ne bi bilo malo PC-a da razbiju hemiju nje i Stevea :mrgreen:
Stevea su baš fino razdradili ovu sezonu, od onog eye candy pretty boya iz prve dvije. Robin je super. I meni nije sjelo ovo razbijanje hemije.
Ne zato što sam protiv toga, nego zato što nije razvijeno kako treba, niti je bilo naznaka. Barem ja nisam primjetio. :zoka: Činilo se ono kao
baš ubačeno u zadnji momenat. Doduše moguće da su htjeli poentirati kako je pravo prijateljstvo dugotrajnije od nekog prolaznog crusha
i seksualne privlačnosti, ali ne bih da dajem kredit gdje to nisu zaslužili. :D
Ja sam samo gledala koji će lik na kraju biti taj, jer su izdržali 2 sezone bez toga i kontam da su bili pod pritiskom da ubace.

Meni Billy najbolji :sad:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#275 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

Montgomery je fakat predobro odglumio Billy-a.
Post Reply