Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#301 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Saian wrote:Ja sam pogledao jedno 3,4 'pizode prve sezone i zaboravio dalje gledat', ono tek izlazila pa se valjalo svake hefte sjetit' , a u godine se uslo i takoto, neg' de mi kazite, nimeta vam, ovo plakata i bannera sto sam vidio, jel se ovo u najbolju seriju medj merchendajzin naporima prometnulo? Ovako na prvu, meshcini da bi Lucas rek'o kad bi vidio, e vala ste pretjerali ? Da je otpisem s "The ones that got away" - liste ? :D
It's freaking Netflix, sve izađe odmah, to si ti nešto pobrko. :zoka: :D A ovo drugo, činiš mi se kao neko ko voli pop kulturu generalno pa ćeš
znati cijeniti ove reference iz prošlosti kojih je pregršt u seriji. A i zabavna je i gledljiva. Kao što rekoh ranije...ko' sladoled. :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#302 Re: Stranger Things

Post by Saian »

dale cooper wrote: It's freaking Netflix, sve izađe odmah, to si ti nešto pobrko. :zoka: :D A ovo drugo, činiš mi se kao neko ko voli pop kulturu generalno pa ćeš
znati cijeniti ove reference iz prošlosti kojih je pregršt u seriji. A i zabavna je i gledljiva. Kao što rekoh ranije...ko' sladoled. :D
nachi Netflix jel, ja sam odmah fino rek'o :D
Saian wrote: a u godine se uslo i takoto,
uzadnjevrijeme (ovo je ono kad izgovore sve zajedno :D ju dzas hef tu lov det shit) gledam na netflixu neke docuseries i brale hoce me sve neke "ovaj svijet je zakurac", eh sad mozebit' da sam ja peh, a mozebit' i da svoj svoga poznaje :D, a moze bit i da jes' zakurac

evo par od pred kojima bi i niche nichice pao :D
mindfuck od dvije martinele :D



obe iz meHika


https://en.wikipedia.org/wiki/The_Vietn ... TV_series)

'nachi socioloska studija am. drustva, dobra, al poteska, nisam plaho znao o tim kolonijalnim prequel-ima


i kad smo kod mindfuckova, veceg od ove nisam nas'o jos

https://en.wikipedia.org/wiki/Capturing_the_Friedmans

na netflixu je u estagfirulah category :oops: (lazem, ne znam jel na netflixu, al mi je trebalo za bazu, a da ne bude too stretchy :D)

jos sam i on topic, bikoz ol diz ar strejndzer tingz :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#303 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

E pa fala ti Sajo što si nas počastio ovim preporukama. :kakoste: :-D I zadnja dva dokumentarca koja sam gledao su bila Netflixova
(Scorseseoov i Dylanov Rolling Thunder Revue i Wild Wild Country) i bila su sjajna oba. Tako da Netflix ima tu kredita kod mene. :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#304 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Sjooooo, gled'o sam ta oba, o'lchni, kad Dylan na pocetku kaze, ne sjecam se ja toga, sta je kaze revue uopce :D :D :D doslovno cirkus,Dylan mi se prometnuo u smekera posliej dokumentarca, dotad mi je bio ono nekakav smotan :D al je zato muzika bila pffffffffff

A Wild Wild Country je vrlo zanimljiv, it's a free country, ako ti komsija nije Bill Bowerman :D a kazu da je za onog Osho-a tufahija imala komentar what a fruitcake :oops:

Nego ja slabo u zadnje vrijeme ikome ista preporucujem :D

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#305 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Saian wrote:Sjooooo, gled'o sam ta oba, o'lchni, kad Dylan na pocetku kaze, ne sjecam se ja toga, sta je kaze revue uopce :D :D :D doslovno cirkus,Dylan mi se prometnuo u smekera posliej dokumentarca, dotad mi je bio ono nekakav smotan :D al je zato muzika bila pffffffffff

A Wild Wild Country je vrlo zanimljiv, it's a free country, ako ti komsija nije Bill Bowerman :D a kazu da je za onog Osho-a tufahija imala komentar what a fruitcake :oops:

Nego ja slabo u zadnje vrijeme ikome ista preporucujem :D

Image
Rolling Thunder Revue magli granicu između dokumentarca i fikcije. Gomila stvari koje su prikazane se uopšte nisu desile i čista su
fikcija. Nešto sam od toga sam skontao sam pošto sam ranije čitao o toj turneji, a nešto sam pročitao nakon što sam pogledao dokumentarac. :D
Elem...tipično Dylanovski. :D

:lol: Tufahija je opisala odlično i Oshia i njegovu komunu. :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#306 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Cuj to, docu-fiction znaci, pa sad ima i vise smisla :D ako je smisao ista sto moze u istu recenicu s tom turnejom, samo sam cek'o da im se vilenjaci pridruze, al da je Ginsberg bio roadie, to je kamera snimila nemoj mi rec' da je i to fikcija, al kad mu rekose mog'o bi ti to mozda na minut i po' skratit', vako nesto, raskucilo me :lol: :lol: :D


Wild, Wild Country ili ti Orange is the new Crack (je'le nije losa ova :D)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#307 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Saian wrote:Cuj to, docu-fiction znaci, pa sad ima i vise smisla :D ako je smisao ista sto moze u istu recenicu s tom turnejom, samo sam cek'o da im se vilenjaci pridruze, al da je Ginsberg bio roadie, to je kamera snimila nemoj mi rec' da je i to fikcija, al kad mu rekose mog'o bi ti to mozda na minut i po' skratit', vako nesto, raskucilo me :lol: :lol: :D


Wild, Wild Country ili ti Orange is the new Crack (je'le nije losa ova :D)
Pa bio je Ginsberg na turneji, iako ne oficijelno u ulozi roadiea. :D Vjerovatno je čovjek volio pomoći. :D Recimo onaj Stefan van Dorp
koji je navodno snimao turneju nije postojao, onaj lik je glumac. Teen Sharon Stone definitivno nije bila na turneji, niti je bila Dylanova
tajna mjuza. Kongresmen Jack Tanner je isto izmišljen lik. I tako... :mrgreen: Definitivno ima dosta tongue in cheek humora u cijeloj stvari.

Dobra. :lol: :D Wild Wild Country mi je bio uzbudljiviji za gledati nego neke serije. Bukvalno binđaš epizodu za epizodom da vidiš
šta se desilo sljedeće. Ne možeš vjerovati da su se one stvari stvarno dešavale. :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#308 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Ja kad sam je kren'o gledat nisam tu noc spav'o, da sam imo dva TV-a pusto bi hinA paralelno, toliko blesavosti u toj seriji bas sam se smij'o, al onaj snimak iz ashrama dok su jos u Indiji bili, ona guzva u 16ercu, e tu sam rek'o, I get it now :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#309 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Oshi je definitivno bio...karizmatičan lik. :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#310 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Trolling before it was cool :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#311 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Sa blaženim osmijehom na licu. You couldn't call his bluff. :D

Ali čovječe sljedbenici, oni su prave zvijezde. Mene je i sad malo strah Sheele. :| :D A onaj advokat je true believer. I sada. Čovječe
fascinantno je koliko je ljudi bili navučeno na ovaj trip. Ne znam kako, da li su droge bile sjajne, ili je slobodni seks u pitanju,
ili je zaista u pitanju tolika vjera u Oshijeve "moći". :D Šta god da je u pitanju...nevjerovatno. :-) :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#312 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Ma meshcini da su svi ti ljudi trazili osjecaj koji ti daje porodica, neki belonging sta ti ja znam, sigurnost od egzistencijalisticke vjetrometine kapitalistickog svijeta i protestantskog shvacanja morala, gdje rad oslobadja, a djetetu se kochi razvoj licnosti tako sto ga se uzdrzava duze od 18te (iako se donekle slazem s tim pogotovo kad vidim koliko je ovih nasih maminih i tatinih sinova i sHceri nesposobnih da sebi osmisle zivot i preuzmu odgovornost za njega). Valjda nisu bili dovoljno, sta ja znam jaki, nazovimo to, da nadju u sebi taj osjecaj,da sami dodju do toga, ili ga nisu nikad osjetili, jer kad si ti ta kuca, tj mozes si je zamisliti, onda jeb'o te osho, sta ce ti on, iako ima ta njegova prica (opricana od strane onog advokata) neke koherentne primamljivosti, al sam cijelo vrijeme kont'o, ne treba ti niko za to, jer eto kad ukljucis druge u tu kolektivnu svijest, kao sto smo vidjeli, nikad ne znas kako oni to shvacaju, i onda u po frke, braca i sestre upadnu u baraku, uzmu taoce, nije im problem ni otrovat' insana :D i tako :oops:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#313 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Saian wrote:Ma meshcini da su svi ti ljudi trazili osjecaj koji ti daje porodica, neki belonging sta ti ja znam, sigurnost od egzistencijalisticke vjetrometine kapitalistickog svijeta i protestantskog shvacanja morala, gdje rad oslobadja, a djetetu se kochi razvoj licnosti tako sto ga se uzdrzava duze od 18te (iako se donekle slazem s tim pogotovo kad vidim koliko je ovih nasih maminih i tatinih sinova i sHceri nesposobnih da sebi osmisle zivot i preuzmu odgovornost za njega). Valjda nisu bili dovoljno, sta ja znam jaki, nazovimo to, da nadju u sebi taj osjecaj,da sami dodju do toga, jer da si ti ta kuca, jeb'o te osho, sta ce ti on, iako ima ta njegova prica (opricana od strane onog advokata) neke koherentne primamljivosti, al sam cijelo vrijeme kont'o, ne treba ti niko za to, jer eto kad ukljucis druge u tu kolektivnu svijest, kao sto smo vidjeli, nikad ne znas kako oni to shvacaju, i onda u po frke, braca i sestre upadnu u baraku, uzmu taoce, nije im problem ni otrovat' insana :D i tako :oops:
Ma kontam da su ti ljudi bili "oštećeni" na neki način (vjerovatno kao i svi mi - neki manje, neki više) današnjim modernim svijetom,
i da je Oshijeva filozofija bila kao neki način da dobiju taj osjećaj pripadnosti koji nisu mogli dobiti drugdje. Ali za dovesti sve to do ovoga
do čega je na kraju došlo, je potreban jedan ogroman korak. Doduše nisu svi bili isti, Sheela je recimo bila mnogo gora. Ona je svoj identitet
do te mjere poistovjetila sa Oshijem da se osjećala kao prirodna nasljednica i neko ko bi trebao da vodi sve. I onda su na površinu isplivale
i njene lične ambicije kao rezultat svega toga.
dragonz
Posts: 1767
Joined: 20/09/2008 13:12

#314 Re: Stranger Things

Post by dragonz »




Uživaj te.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#315 Re: Stranger Things

Post by Diwan »

User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#316 Re: Stranger Things

Post by House »

hopper :place:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#317 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

House wrote:hopper :place:
:cry:

I still believe.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#318 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Živ je, ali bolje da nije. Ovako je fitting. :cry:
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#319 Re: Stranger Things

Post by boogy »

8-) :izet:
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#320 Re: Stranger Things

Post by hopi »

najs najs, kako smo i pretpostavljali radnja se nastavlja u rusiji, idu po hoppera
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#321 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Živ je! :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#322 Re: Stranger Things

Post by Gerro »

pa znalo se odmah da je ziv realno, ne znam cemu iznenadjenje ?

I ne znam odkud ovoliko hypea za ovu seriju, treca sezona je bila ispod prosjeka
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#323 Re: Stranger Things

Post by 90minut »

Naravno da se znalo jedan od omiljenijih likova.

I 2 sezona je bila malo iznad prosjeka treca mrtvi prosjek.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#324 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Vas dvojica ko' da ste braća. :roll: :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#325 Re: Stranger Things

Post by 90minut »

Ma napisace i Velkoski ovo isto :D
Post Reply