Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#276 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote: Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
:o
Ideš na foe. Ne diraj mi Back to the future :twisted:
Whaaat? :? Obožavam Back To The Future. :-D Samo kažem da je bilo glupih random momenata i u najboljim filmovima. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#277 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Zašto vam je Billy najbolji? :zoka: Ono, prosječan antagonist sa standardnom kliše pozadinom zlostavljanog djeteta koje se pretvorilo u bullya.
I naravno sa iskupljenjem u poslednjim momentima. :D Da budem iskren više mi je bilo žao Smirnoffa. :cry:

I zašto ne pričamo o Murrayu? Murray je Tito. :D Bald Eagle! :lol:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#278 Re: Stranger Things

Post by todd_smith »

pregledao sinoc, svidja mi se

3 sezone kod serija pretezno idu u nesto novo i izmisljanje jer moraju svjeze uvesti nakon iste price 2 sezone, ali tempo je odlicno odradjen

sto se spoilera tice, mislim da nece biti onako kako je kraj predstavio za neke glavne likove, da ne pisem, znamo o kome se radi :mrgreen:

bice zanimljivo kako ce samo to izvesti
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#279 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:
MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote: Isto kao što je to bilo kada su Libijci sa VW kombijem ganjali Doc Browna mitraljezima i raketnim bacačima po parkingu šoping centra. :mrgreen:
:o
Ideš na foe. Ne diraj mi Back to the future :twisted:
Whaaat? :? Obožavam Back To The Future. :-D Samo kažem da je bilo glupih random momenata i u najboljim filmovima. :D
Halo, rekao sam nešto :twisted:
Pričaj za sve ostale, ali to ne diraj :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#280 Re: Stranger Things

Post by todd_smith »

ona mala crnkinja je najbolji lik ove sezone

jedino sto mi se nije svidjelo je forsiranje LGBT fazona kao u svakoj americkoj seriji danas, nije bilo uopce potrebe da ona mala bude lezbejka ali eto nazor ubacise..
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#281 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

To je sad trend. Još kad spidey bude prikazan kao gay... :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#282 Re: Stranger Things

Post by todd_smith »

MarlboroGold wrote:To je sad trend. Još kad spidey bude prikazan kao gay... :mrgreen:
Pa ne bi me iznenadilo da npr Cpt Marvel upakuju kao neka prva gej super heroj ikona ili slicno. Mislim da ka tome i vode realno.

Sve dok je dio price i ima smisla onda ok, ali recimo za ovu malu znaci 2 min scena u citavoj sezoni, nije nicemu vodila niti je znacila sta, nego eto cisto da ubace
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#283 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

todd_smith wrote:
MarlboroGold wrote:To je sad trend. Još kad spidey bude prikazan kao gay... :mrgreen:
Pa ne bi me iznenadilo da npr Cpt Marvel upakuju kao neka prva gej super heroj ikona ili slicno. Mislim da ka tome i vode realno.

Sve dok je dio price i ima smisla onda ok, ali recimo za ovu malu znaci 2 min scena u citavoj sezoni, nije nicemu vodila niti je znacila sta, nego eto cisto da ubace
Ona to i sama hoce ako se dobro sjecam. Vrsi pritisak na producente. Negdje sam procitai i to u vezi Spideya da bi mogai biti gay u nekom od narednih filmova... sad kako to misle izvesti vidjecemo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#284 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Pa postoji li osoba koja se zove Gwen u tim novim filmovima? :roll: :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#285 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Sad skonta da je mala što glumi Robin kćer
Ume Thurman i Ethana Hawkea. A kontam što mi
izgleda poznato, liči na Umu iz mladjih dana. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#286 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

todd_smith wrote:ona mala crnkinja je najbolji lik ove sezone

jedino sto mi se nije svidjelo je forsiranje LGBT fazona kao u svakoj americkoj seriji danas, nije bilo uopce potrebe da ona mala bude lezbejka ali eto nazor ubacise..
Erica...America. :mrgreen: Iritantna mi je bila na početku do bola, ali kasnije mi je prirasla srcu. :D Dustin je tu odradio dobar preodgajački posao. :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#287 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

dale cooper wrote:Zašto vam je Billy najbolji? :zoka: Ono, prosječan antagonist sa standardnom kliše pozadinom zlostavljanog djeteta koje se pretvorilo u bullya.
I naravno sa iskupljenjem u poslednjim momentima. :D Da budem iskren više mi je bilo žao Smirnoffa. :cry:

I zašto ne pričamo o Murrayu? Murray je Tito. :D Bald Eagle! :lol:
A i Smirnoff klasicni zalosni strebercic :D

Mada sam u jednom trenutku kontala joj evo ga sad ce napraviti da Murray i on budu par. Bar to nisu pokvarili.

Pa dok su ono dvoje pjevali, ona se dvoumila da li da zatvori rupu onu, El je mogla biti mrtva 10x da nije bilo Billija
I kad treba spasit Willa svi se nadignu, a za Billija niko.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#288 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dosadno mii wrote:
dale cooper wrote:Zašto vam je Billy najbolji? :zoka: Ono, prosječan antagonist sa standardnom kliše pozadinom zlostavljanog djeteta koje se pretvorilo u bullya.
I naravno sa iskupljenjem u poslednjim momentima. :D Da budem iskren više mi je bilo žao Smirnoffa. :cry:

I zašto ne pričamo o Murrayu? Murray je Tito. :D Bald Eagle! :lol:
A i Smirnoff klasicni zalosni strebercic :D

Mada sam u jednom trenutku kontala joj evo ga sad ce napraviti da Murray i on budu par. Bar to nisu pokvarili.

Pa dok su ono dvoje pjevali, ona se dvoumila da li da zatvori rupu onu, El je mogla biti mrtva 10x da nije bilo Billija
I kad treba spasit Willa svi se nadignu, a za Billija niko.
Smirnoff je ko' dijete, daj mu soka, hamburgera i looney tunes crtanih i on zadovoljan. Njegova vizija Amerike. :D

Billy je od predstavljanja u drugoj sezoni bio stereotipni američki bad boy. Malo su prekasno ubacili ove elemente iz njegove
pozadine da bi dovoljno razradili lik i da bi mi nešto posebno stalo do njegove sudbine. Sa Steveom su recimo uspjeli napraviti
taj preokret.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#289 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:Sad skonta da je mala što glumi Robin kćer
Ume Thurman i Ethana Hawkea. A kontam što mi
izgleda poznato, liči na Umu iz mladjih dana. :-D
:shock:
Nisam znao. Sad kad govoriš fakat liči.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#290 Re: Stranger Things

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: Smirnoff je ko' dijete, daj mu soka, hamburgera i looney tunes crtanih i on zadovoljan. Njegova vizija Amerike. :D

Billy je od predstavljanja u drugoj sezoni bio stereotipni američki bad boy. Malo su prekasno ubacili ove elemente iz njegove
pozadine da bi dovoljno razradili lik i da bi mi nešto posebno stalo do njegove sudbine. Sa Steveom su recimo uspjeli napraviti
taj preokret.
Stereotipni američki bad boy, ali sa naznakama kakvo je djetinstvo imao i onakvog oca. To se već znalo u drugoj. Zato nisu toliko ni morali ubacivati elemente iz njegove pozadine.

Moja jedina zamjerka je što je između Billy i ekipe trebalo biti više momenata i konverzacija... pogotovo sa Max.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#291 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote: Smirnoff je ko' dijete, daj mu soka, hamburgera i looney tunes crtanih i on zadovoljan. Njegova vizija Amerike. :D

Billy je od predstavljanja u drugoj sezoni bio stereotipni američki bad boy. Malo su prekasno ubacili ove elemente iz njegove
pozadine da bi dovoljno razradili lik i da bi mi nešto posebno stalo do njegove sudbine. Sa Steveom su recimo uspjeli napraviti
taj preokret.
Stereotipni američki bad boy, ali sa naznakama kakvo je djetinstvo imao i onakvog oca. To se već znalo u drugoj. Zato nisu toliko ni morali ubacivati elemente iz njegove pozadine.

Moja jedina zamjerka je što je između Billy i ekipe trebalo biti više momenata i konverzacija... pogotovo sa Max.
Da, ali nisu detaljisali, niti su ga humanizirali u dovoljnoj mjeri da bi ti postao simpatičan. :D Naravno, cijenim ono to je uradio za El
na kraju. :)
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#292 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

Pa bas to
Nisu mu ni razradili lik
Ko sto Gold kaze nije bilo nikakve konverzacije izmedju njega i ekipe cijelu sezonu

I onda najednom puf he is gone

A i Willov lik se samo ceskio po vratu cijelu sezonu
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#293 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dosadno mii wrote:Pa bas to
Nisu mu ni razradili lik

Ko sto Gold kaze nije bilo nikakve konverzacije izmedju njega i ekipe cijelu sezonu

I onda najednom puf he is gone

A i Willov lik se samo ceskio po vratu cijelu sezonu
Pa da, ali zašto ti je onda najbolji kad je tako? :D Ili je to zato što ti ga je žao? :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#294 Re: Stranger Things

Post by Velkoski »

Will s bratom i mamom nije riječi razmijenio, što je samo po sebi čudno. Dijete sa tolikim traumama izgleda ostavljeno od porodice da ide ganjati nekoga da igra D&D s njim :mrgreen:

Billy za mene nije ni postojao u ovoj sezoni. Umalo da opali gospođu Wheeler i tu je bio njegov kraj. Dok je bio "possesed" dvaput se pojavio u scenama, izgovorio tri riječi i gotovo :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#295 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

dale cooper wrote: Pa da, ali zašto ti je onda najbolji kad je tako? :D Ili je to zato što ti ga je žao? :D
Pa njegov lik mi je djelovao kao da je imao potencijala da bude zanimljiv nakon što ga odposjednu al se to nije desilo.

I da, bilo je malo previše reklama, te coca cola, te burger king, m&m's, 7 eleven
U sred frke odvoje vrijeme da Lucas izreklamira Colu :roll:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#296 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Product placement. :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#297 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Kroz lucasa su vise ismijavali tu novu coca colu koju niko nije volio kada je izasla 86. Ali na kraju i ismijavanje je reklama.

Phoebe Cates, bazen, Billy i moving in stereo :thumbup:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#298 Re: Stranger Things

Post by Dosadno mii »

I da, ne zaboravite pogledati after credits ko ja :D
1Dante1
Posts: 1198
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#299 Re: Stranger Things

Post by 1Dante1 »

nelle_tz wrote:
dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:Ma kad ukljuci mimiku na turbo, tacno bi je zvajznula necim.

a brat od Max, mili Boze koja kliseizirana ikona, ne mozdda ikona ali slika briljantinskih 80tih... i mislim da mu je to jedina svrha u seriji :-?
Onaj glumac me podsjeća na jednog još poznatijeg glumca, samo ne mogu da dokučim kojeg. :mrgreen:
Robert Downey Junior ( u mladjim danima)
Zac Efron :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#300 Re: Stranger Things

Post by Saian »

Ja sam pogledao jedno 3,4 'pizode prve sezone i zaboravio dalje gledat', ono tek izlazila pa se valjalo svake hefte sjetit' , a u godine se uslo i takoto, neg' de mi kazite, nimeta vam, ovo plakata i bannera sto sam vidio, jel se ovo u najbolju seriju medj merchendajzin naporima prometnulo? Ovako na prvu, meshcini da bi Lucas rek'o kad bi vidio, e vala ste pretjerali ? Da je otpisem s "The ones that got away" - liste ? :D
Post Reply