Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#1 Stranger Things

Post by benjen »

Od Netflix-a cijela sezona je vani,atmosfera 80-ih u punom sjaju,odgledao sam 4 epizode ,zasad odlicna.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#2 Re: Stranger Things

Post by nema me tamo »

Evo ja upravo pogledao pola cetvrte..

Mrtvi prosjek serija
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

9/10
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4 Re: Stranger Things

Post by Tito_i_Partija »

Joj Nihilo, jesil' bas siguran za tu ocjenu? Slabo meni ovo djeluje skroz, odgled'o trailer i nista, mislim da sam se vise zaintrigir'o kad sam gled'o kako mi se farba na zidu susi. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Odlična serija. Ostale su mi još dvije epizode, pošto sam polako ćejfio. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:Joj Nihilo, jesil' bas siguran za tu ocjenu? Slabo meni ovo djeluje skroz, odgled'o trailer i nista, mislim da sam se vise zaintrigir'o kad sam gled'o kako mi se farba na zidu susi. :)
Apsolutno. Ja sam se hookao negdje od druge-treće epizode, pa ne bih rekao da je trailer reprezentativan. To iz razloga što ovo nije serija koja fascinira inovativnom pričom (pa ko je gleda zbog toga, uzalud gleda) već serija isporučuje na bazi bondanja s likovima i milion sitnih referenci koje pratiš s kezom na licu. Dakle, ne može se gledati onako kako Bleki gleda svoja sranja (a boga mi i ja TWD) - paralelno sa forumanjem i čitanjem knjige. :lol:

Međutim, kako sam rekao na drugoj temi, nije za svakoga. Ima jasno definiranu ciljnu populaciju i to je to.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#7 Re: Stranger Things

Post by Kinesko prkno »

Meni je serija odlicna,malci,serif,atmosfera,muzika i napetost su mi genijalni,uhvatih se u po serije da se pravo brinem za djecu :-)
Losih strana ima dosta ne bih da spojlam ali nisu toliko bitne jer onaj kome se svidja serija,uziva u drugim stvarima
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#8 Re: Stranger Things

Post by banjaluka078 »

Tito_i_Partija wrote:Joj Nihilo, jesil' bas siguran za tu ocjenu? Slabo meni ovo djeluje skroz, odgled'o trailer i nista, mislim da sam se vise zaintrigir'o kad sam gled'o kako mi se farba na zidu susi. :)
Da je po traileru, vjerovatno je ne bih ni pogledala. Ovako, u dva dana sam je "slistila".
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dovraga, mala Eleven je jedna od boljih tv heroina koje sam gledao zadnjih godina.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

dale cooper wrote:Dovraga, mala Eleven je jedna od boljih tv heroina koje sam gledao zadnjih godina.
Fantastična.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Ne znam da li ova braća Duffer i Netflix imaju plan nastaviti seriju i ne znam da li baš trebaju nastaviti
gdje su stali. Jer mi se ovo čini kao sasvim lijepo zaokružena priča sa dovoljno dvosmislenosti da
se ne čini baš sve kao feelgood završetak. Kontam da možda ne planiraju neku antologijsku seriju,
gdje će svaka sezona biti priča za sebe. Ne znam kakva je statistika gledanosti, ali vjerujem da će ovo
biti i više nego uspješno da Netflix zatraži nastavak.

I da, koji kurac je Nancy završila sa jebenim Steveom? :roll: :mrgreen: Izvinjavam se, stari romantik
u meni progovara u ime tihih buntovnika i weirdosa (sa dobrim muzičkim ukusom) svugdje. :mrgreen:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#12 Re: Stranger Things

Post by Pandakonda »

dale cooper wrote:Ne znam da li ova braća Duffer i Netflix imaju plan nastaviti seriju i ne znam da li baš trebaju nastaviti
gdje su stali. Jer mi se ovo čini kao sasvim lijepo zaokružena priča sa dovoljno dvosmislenosti da
se ne čini baš sve kao feelgood završetak. Kontam da možda ne planiraju neku antologijsku seriju,
gdje će svaka sezona biti priča za sebe. Ne znam kakva je statistika gledanosti, ali vjerujem da će ovo
biti i više nego uspješno da Netflix zatraži nastavak.

I da, koji kurac je Nancy završila sa jebenim Steveom? :roll: :mrgreen: Izvinjavam se, stari romantik
u meni progovara u ime tihih buntovnika i weirdosa (sa dobrim muzičkim ukusom) svugdje. :mrgreen:
Potvrđeno je već da će bit druga sezona tako da se možemo se samo nadat da će ostat na istom nivou. Da je Nancy završila sa onim likom to bi bilo previše cliché da cura napusti "popularnog" lika zato što je imala neku avanturu sa nekim povučenim anonimusom, po meni se Steve iskupio sa onim spašavanjem kad je namlatio čudovište sa palicom :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#13 Re: Stranger Things

Post by Jack Be Nimble »

Pa Nancy se palila na njega prije nego sto je sve pocelo. Jos se kresnuli. Ispao paksu, pa se na kraju opravdao i spasio njima zivot. Naravno da ce otici za njim.

Ovaj drugi pogubljen i ko zna kakva ce psihopata postati :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

dale cooper wrote:Ne znam da li ova braća Duffer i Netflix imaju plan nastaviti seriju i ne znam da li baš trebaju nastaviti
gdje su stali. Jer mi se ovo čini kao sasvim lijepo zaokružena priča sa dovoljno dvosmislenosti da
se ne čini baš sve kao feelgood završetak. Kontam da možda ne planiraju neku antologijsku seriju,
gdje će svaka sezona biti priča za sebe. Ne znam kakva je statistika gledanosti, ali vjerujem da će ovo
biti i više nego uspješno da Netflix zatraži nastavak.

I da, koji kurac je Nancy završila sa jebenim Steveom? :roll: :mrgreen: Izvinjavam se, stari romantik
u meni progovara u ime tihih buntovnika i weirdosa (sa dobrim muzičkim ukusom) svugdje. :mrgreen:
Dobro je to. Daje izvjesnu gorčinu završetku, pa nije previše sladunjav. :D
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#15 Re: Stranger Things

Post by zomri »

cura pametna, ovaj ima para ko blata, normalno da će sa njim :-)
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#16 Re: Stranger Things

Post by irac300 »

Serija je jedno veliko osvježenje. Sinoć dovrših sa gledanjem. Ostavili su prostor za drugu sezonu, a kako čitam, druga sezona je već naručena.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Dobro, jeste se Steve na kraju iskupio, toliko mogu priznati. Ali ne serite za Jonathana. :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Kad smo već kod tog subplota sa Nancy i Džonijem, nismo spomenuli da šmekne na 80s teen flickove (Dazed and Confused, Breakfast Club i tako to). Što će reći, autori se u svom pohodu na osamdesete nisu ograničili na coming of age filmove (Goonies, ET, etc), pa tako serija nije samo melting pot pojedinih filmova već i crossover žanrova koji su obilježili osamdesete.

Evo dame koja bi glumima Nancy da su osamdesete. :D

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#19 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Eh, John Hughes i njegovi filmovi. :cekam: :D Molly Ringwald. :srce:

Usput rečeno, jelde da Upside Down svijet totalno izgleda kao Silent Hill?
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#20 Re: Stranger Things

Post by zomri »

Onaj njen tip se fura na Tom Cruiseovog lika iz Risky Business 8)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#21 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Ima silenthillovsku magluštinu, s tim da je mene još podsjetilo i na planet iz Aliena sa svim onim pipcima, jajima i to. :D
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#22 Re: Stranger Things

Post by DancingKing »

Odlična serija, ništa revolucionarno što se tiče priče (iz tog razloga bih je ocijenio 7.5/10), ali fenomenalno odrađena što se tiče looka i atmosfere. Uživanje je tražiti/uočavati reference na pop kulturu i filmove '80-ih; s tim u vezi, koje ste sve serije/filmove uspjeli prepoznati? Onako, isprve:
- E.T.
- The Goonies
- Flight of the Navigator
- Firestarter
- The Thing
- Bliski susreti treće vrste
- Stand By Me
- Strava u ulici Brijestova
- Alien
- The Mist (ok, nisu '80-e, ali serija vrvi Kingom)
- primjese Twin Peaksa
- font naslova je 'typical '80s'
ExNihilo wrote:Evo dame koja bi glumima Nancy da su osamdesete. :D

Image
Jok :D Molly bi glumila Barb, a Jennifer Grey ili Ally Sheedy bi bile Nancy ;)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#23 Re: Stranger Things

Post by ExNihilo »

Molly sam odabrao jer je najznačajnija teen zvijezda iz tih 80tih. Ali, ako ćemo već mak pod konac, ne bi je glumila ni jedna, ni druga, ni treća, već Mia Sara koju su autori očigledno imali na umu kada su castali Natalie kao Nancy. :D

Image

Image
Last edited by ExNihilo on 25/07/2016 22:37, edited 1 time in total.
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#24 Re: Stranger Things

Post by DancingKing »

Fair enough :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#25 Re: Stranger Things

Post by zomri »

Nisu sve osamdesete. Recimo cijeli slucaj kao da je mix nekoliko epizoda X-filesa.

Ima dosta Carpentera i nesto Cronenberga: Recimo ona tuca u prolazu je iz They Live, steadycam kamera na pocetku kad snima djecu i muzika sa spice su Halloween, upside down svijet kao Spomenuti Mist, spica kao ona u Dead Zone...
Post Reply